Wybór łóżka

Peach

Nowicjusz
Dołączył
13 Luty 2010
Posty
148
Punkty reakcji
5
Witam. Zastanawiam się nad wyborem między dwoma łóżkami z litego drewna: sosnowe http://www.urokdrewna.pl/product_info.php?products_id=113 i bukowe: http://www.urokdrewna.pl/product_info.php?products_id=188 . Z wyglądu identyczne – podobają nam się, cenowo – bukowe trochę droższe. No i właśnie z stąd dylemat, czy warto dopłacić do bukowego, bo czytałem że są trwalsze i bardziej wytrzymałe (czy to znaczy że sosna nie jest wytrzymała?) czy lepiej sosnowe kupić i nie dopłacać.
 

Jambez

Absurd i Nonsens
Dołączył
4 Styczeń 2009
Posty
1 264
Punkty reakcji
9
Wiek
33
Miasto
Bielsko Biała.
Jako budowlaniec mam również ogromne doświadczenie w stolarstwie meblowym. Popieram, że drewno bukowe jest znacznie twardsze, niż sosnowe, ale przy takim wyborze osobiście dopasowałbym odcień łóżka do odcieni pozostałych mebli znajdujących się w pomieszczeniu, aby wyglądało to estetycznie. Gdyby sosna nie była wytrzymała, to nie produkowano by z tego drenwa żadnych wyrobów meblowych, mimo tego ma większą tendencję do uszkodzeń mechanicznych, niż drewno bukowe.
 

Moogle

Nowicjusz
Dołączył
31 Październik 2009
Posty
273
Punkty reakcji
15
Wiek
36
Miasto
KRK
W zasadzie zgadzam sie z Jambezem. To bukowe które tu pokazałeś naprawdę tanio, jak na lity buk. Jakościowo z tego co patrzyłem na stronie, też dobre więc warto chyba zainwestować te parę zł więcej - jeśli sklep jest sprawdzony kupuj. Bo buk to drzewo trwalsze i bardziej wytrzymałe. Sosna też ma swój urok i z pewnością nie musisz się obawiać ,że się pod tobą załamie :) – w końcu to lite drewno a nie sklejka, ale przy dłuższym użytkowaniu buk ma przewagę.
 

Peach

Nowicjusz
Dołączył
13 Luty 2010
Posty
148
Punkty reakcji
5
Dzięki za odpowiedzi. Jeśli chodzi o dopasowanie kolorystyczne to nie ma problemu, bo w tym sklepie co podałam, barwią drewno (sosnowe i bukowe) na różne kolory i kolor "olcha ciemna" nam idealnie podpasuje. Jak piszecie że w dobrej cenie to się chyba zdecyduję na te bukowe. Mogle -> sklep jest sprawdzony bo już wcześniej zamawialiśmy tam meble do przedpokoju, ekspertem nie jestem ale wszystko było raczej ok.
 

Jacek23

Nowicjusz
Dołączył
9 Listopad 2009
Posty
258
Punkty reakcji
7
Dzięki za odpowiedzi. Jeśli chodzi o dopasowanie kolorystyczne to nie ma problemu, bo w tym sklepie co podałam, barwią drewno (sosnowe i bukowe) na różne kolory i kolor "olcha ciemna" nam idealnie podpasuje. Jak piszecie że w dobrej cenie to się chyba zdecyduję na te bukowe. Mogle -> sklep jest sprawdzony bo już wcześniej zamawialiśmy tam meble do przedpokoju, ekspertem nie jestem ale wszystko było raczej ok.

hehe też kupowałem w tym sklepie tylko co innego. Widzę że spora rzesza fanów litego drewna na forumowisku :p i bardzo dobrze bo takie meble to cudo :) asklep urokdrewna.pl oczwiście także polecam.
 

backspace

Nowicjusz
Dołączył
8 Kwiecień 2010
Posty
683
Punkty reakcji
1
Też jestem za mebelkami z litego drewna. Jednak są bardziej wytrzymałe niż z płyty wiórowej. Ja akurat najczęściej zaglądam do sklepu na esmebel.com No i racja mebelki zawsze można sobie pomalować na dowolny kolor, to też spory plus drewnianych mebli. Nie ma problemów z dopasowaniem mebli do pomieszczenia :)
 
N

natulka123

Guest
Witam. Zastanawiam się nad wyborem między dwoma łóżkami z litego drewna: sosnowe http://www.urokdrewn...products_id=113 i bukowe: http://www.urokdrewn...products_id=188 . Z wyglądu identyczne – podobają nam się, cenowo – bukowe trochę droższe. No i właśnie z stąd dylemat, czy warto dopłacić do bukowego, bo czytałem że są trwalsze i bardziej wytrzymałe (czy to znaczy że sosna nie jest wytrzymała?) czy lepiej sosnowe kupić i nie dopłacać.

Odświeżę nieco wątek, gdyż nadal jest aktualny . Właśnie wczoraj dostałam łóżko to z pierwszego linku, sosnowe. Wcześniej nie widziałam tego tematu. Wyobrażcie sobie że w czwartek wieczorem zapłaciłam za łożko, a już w poniedziałek je dostałam. Taka błyskawiczna dostawa, że jestem w szoku :) Peach nie napisałeś jakie w końcu łóżko kupiłeś, ja powiem, że to moje sosnowe pięknie wygląda. Nidgy nie kupowałam mebli litych drewnianych, teraz niedawno się dopiero przestawiłam. Podoba mi się ten piękny zapach drewna w sypialni :) Co do wytrzymałości to wydaje mi się że wytrzyma dużo, ponieważ już córka je przetestowała robiąc skoczną imprezę :) Także szczerze polecam tego producenta, dbają o klientów
 

terra_nova

Nowicjusz
Dołączył
22 Maj 2012
Posty
14
Punkty reakcji
0
Meble z drewna są bezkonkurencyjne! żadna płyta ich nie przebije :)
ja również jestem pod urokiem drewna. Sprawdzałam różne rozwiązania i drewno zawsze sprawdzało się najlepiej.
Ostatnio zaopatrywałam się w sypialnię sosnową i jestem bardzo zadowolona - nigdy nie zamieniłabym jej na wyrób z płyty.
Tylko polskie drewniane meble - szczególnie sosnowe! :)
Zapach drewna jest boski. Zwłaszcza iglaste ma tą niebywałą żywiczną woń.
Chwalę się moją sypialnią linia "Sandemo"- zobaczcie i powiedzcie co o niej myślicie: http://visby.pl/public/tiny_upload/files/vis_sandemo_new_0001_nowy_setup.jpg
skompletowałam zestaw:
- łózko sosnowe 180x200
- szafki nocne sosnowe
- komoda sosnowa
 
F

Fafarafa_pl

Guest
Wszystko zależy od tego jaki budżet posiadamy na ten cel,im wiecej tym oczywiscie lepiej. Poza tym ja czesto robie tak,że kupuje samo łóżko,natomiast materac osobno,tak aby był dla nie jak najbardziej wygodny.
 

Wilk_LancaSter

wiek jest zmienną niezależną, od której wiele zale
Dołączył
18 Luty 2012
Posty
3 319
Punkty reakcji
40
A lakże - sosnowe, ale bez (broń Boże) bez barwienia na olchę czy inny grab.
Poza tym NIE łózko, a tapczanik, bo jest gdzie schować pościel
 

Ola.Ola

Nowicjusz
Dołączył
28 Czerwiec 2011
Posty
31
Punkty reakcji
0
Przy wyborze łóżka nie można zapomnieć o materacu, gdyż rama jest ładną ozdobą, ale to materac jest jednak najważniejszy. Dlatego warto czasem zaoszczędzić na ramie, żeby kupić porządny materac na długie lata.
 

JanPraktyczny

Nowicjusz
Dołączył
12 Październik 2015
Posty
1
Punkty reakcji
0
Ja mam łóżko sosnowe. Zamówiłem go bezpośrednio od producenta poleconego mi przez znajomego: Firmę Jandrew i zaoszczędziłem tym samym bo obyło sie bez handlowców i innych pośredników. Co do jakości rewelacja. Meble sosnowe to strzał w 1 tkę. Ja nie widze sensu w dokładaniu pieniędzy na mebel bukowy.
 
T

TomkaJanka

Guest
Jak mają osobną sypialnię to wersalka to najgorsze wyjście. Już lepiej spać na samym materacu
 

rebeka306

Nowicjusz
Dołączył
9 Kwiecień 2017
Posty
91
Punkty reakcji
0
Czy jest osobna czy nie - i tak wygodne łózko to podstawa sypialni zwlaszcza teraz gdy zyje sie w biegu - to chociaz sen niech bedzie na najwyzszych lotach. To oczywiscie tez kwestia materaca wlasciwie, ale wiadomo ze i stelaz i materac musza isc ze soba w parze. Tak czy inaczej ten model w salonach agata https://www.agatameble.pl/meble/lozka-i-szafki-nocne/lozka/lozka-jednoosobowe/susann-lozko-708m-kol-an896 i fajnie kolorystycznie sie prezentuje i dobrze wyglada na sali, bo widzialam go bezposrednio. Nawet byla okaza ze usiasc i naprawde mega wygoda. Miekki, ale w balansie - kregoslup na pewno bedzie odpoczywal
 

Kasia1985Kasia

Nowicjusz
Dołączył
3 Sierpień 2018
Posty
58
Punkty reakcji
0
Do wygodnego łózka przyda się też pościel z ciekawym wzornictwem. Ja taką pościel co jakiś czas kupuję z firmy Mazgo z łodzi - najczęściej kupuję poprzez allegro i powiem wam, że mają bardzo dobre ceny.
 
Do góry