Wybór glanów. Pomocy!

Amilie

Nowicjusz
Dołączył
7 Luty 2012
Posty
12
Punkty reakcji
0
Witam. Mam zamiar kupić glany, jakieś wysokie. Najpewniej 20 dziurek. Czarne. Mam na oku takie:

http://www.eobuwie.com.pl/product-pol-33452-Glany-KMM-%E2%80%93-201-36-dziurkowe.html#

3-częściowe albo takie:

http://www.eobuwie.c...49-KMM-324.html


Zwykłe, klasyczne.
Moje pytanie brzmi: które z nich są lepsze? Czy 3-częściowe ładnie wyglądają? Bo mam małe wątpliwości, patrząc na zdjęcia...
Czy lepsze są glany z samym wiązaniem czy jeszcze z suwakiem z boku? Jest jakaś różnica?

Jeśli znacie jakieś tanie sklepy internetowe z glanami, proszę o linki.

Ew. podajcie jakieś własne propozycje... Jakie glany są najlepsze?

Dzięki :)
Trochę nagmatwałam, ale mam nadzieję, że zrozumiecie :p
 

Einherjar

Wyjadacz
Dołączył
15 Grudzień 2011
Posty
3 409
Punkty reakcji
322
Pierwsze podobają mi się bardziej. Kojarzą mi się z czymś, co bardzo lubię :] Oczywiście jeśli to niewiasta ma je nosić. Aczkolwiek i drugie mi się podobają. Sam nie wiem.

Sklepów nie znam niestety, poza HD, ale ceny tam pewnie nie są zbyt niskie.
 

Amilie

Nowicjusz
Dołączył
7 Luty 2012
Posty
12
Punkty reakcji
0
Mi też bardziej podobają się te pierwsze. I tak, to niewiasta będzie je nosić :) W sensie ja. Haha. Aczkolwiek, te zamki nie wyglądają trochę dziwnie według was?
 

Einherjar

Wyjadacz
Dołączył
15 Grudzień 2011
Posty
3 409
Punkty reakcji
322
Rzeczywiście, wyglądają dosyć nietypowo. Rzuć monetą :] Jak orzeł, to pierwsze, jak reszka, to drugie. Albo zobacz, które tańsze. Bo mi by się i jedne i drugie podobały. Oczywiście, jeśli pasowałyby do Twojego wizerunku, że się tak wyrażę.
 

Amilie

Nowicjusz
Dołączył
7 Luty 2012
Posty
12
Punkty reakcji
0
W sumie, to nie mam określonego wizerunku. Ubieram się głównie na czarno, ale nie jakoś specjalnie. Chyba pokuszę się na monetę... :)
 

Einherjar

Wyjadacz
Dołączył
15 Grudzień 2011
Posty
3 409
Punkty reakcji
322
Chodzi mi o całokształt, nie tylko styl. Po prostu, albo coś do kogoś pasuje, albo nie. :) Jakby nie było kupuj glany.
 

Amilie

Nowicjusz
Dołączył
7 Luty 2012
Posty
12
Punkty reakcji
0
Ok :) Dzięki. Mam nadzieję, że będą do mnie pasowały. Będę rzucać monetą. Hahaha :)
 

amanda02

Nowicjusz
Dołączył
10 Styczeń 2010
Posty
352
Punkty reakcji
8
Miasto
łódzkie
Nie wiem które kupiłaś/ kupujesz, ale mi się bardziej podobają te zwyczajne, bo do wszystkiego pasują i są takie bardziej neutralne.
Podziwiam, że zdecydowałaś się na tak długie;p Ja też chciałam takie, ale wzielam 10-dziurkowe i tyle mi starczy:D
 

yaiez

Yggdrasil
Dołączył
11 Listopad 2008
Posty
614
Punkty reakcji
4
Wiek
34
Miasto
Tam gdzie wiatr
Jak nóżka zgrabna to w imieniu całej męskiej części społeczeństwa - dziękuję.
Pierwsze fajniejsze, ale to tylko moja skromna opinia.
 

Karh

Pasjonat Fantasy.
Dołączył
27 Marzec 2007
Posty
2 013
Punkty reakcji
5
Miasto
Faerûn.
Generalnie KMM'ow nie polecam. W tej cenie jest kilka ciekawszych firm. Poza tym drugie wyglądają ładniej.
Co do suwaków nie robi to szczególnej różnicy, ale:
- suwaki mają niekiedy tendencję do zacinania/wypaczania się
- pomagają generalnie tylko poczas zakładania. Wiązanie dwudziestek co rano staje się po czasie nużące.

Sam przez cały rok chodzę w dziesiątkach a i tak zakłada je się dobrą chwilę jeśli ktoś chce mieć je dobrze zawiązane =).
 

radioaktywna

Bywalec
Dołączył
13 Sierpień 2009
Posty
1 123
Punkty reakcji
37
Miasto
opolskie
Mi osobiście o wiele bardziej podoba się druga opcja - glany klasyczne, wiązane. Co prawda jakiś czas trzeba poświęcić na wiązanie, sama moim piętnastkom muszę trochę czasu zawsze poświęcić, ale warto. :) Udziwnienia, typu klamry, suwaki, itp. bardziej mi się podobają przy krótszych glanach, a im dłuższe - tym prostsze.
 

sadda

Nowicjusz
Dołączył
27 Lipiec 2011
Posty
35
Punkty reakcji
0
Wiek
28
Miasto
Zawiercie
jestem posiadaczką dziesiątek i według mnie, zakup dwudziestek to samobójstwo ze względu na wiązanie... ;D
 

Amilie

Nowicjusz
Dołączył
7 Luty 2012
Posty
12
Punkty reakcji
0
Więc jaką firmę glanów polecacie?

Tzn. dobra firma w dobrej ceni(jeśli to możliwe)?
 

radioaktywna

Bywalec
Dołączył
13 Sierpień 2009
Posty
1 123
Punkty reakcji
37
Miasto
opolskie
Mam dwie pary glanów, obie to Steel'e, i jestem bardzo z nich zadowolona. Świetnie się sprawują, śruby się trzymają, są trwałe i cena jest adekwatna (bo powiedzmy sobie szczerze, że glany raczej nie są tanim zakupem). Słyszałam złe opinie o glanach z HD, szczególnie nt. ruchliwych śrub żądnych ucieczki. Polecam Steel'e... z własnego doświadczenia.
 

Amilie

Nowicjusz
Dołączył
7 Luty 2012
Posty
12
Punkty reakcji
0
Ok, dzięki wielkie. Własne doświadczenie jest chyba najlepszym wyznacznikiem jakości :D Więc wierzę i zaopatrzę się w steel'e.
 

yaiez

Yggdrasil
Dołączył
11 Listopad 2008
Posty
614
Punkty reakcji
4
Wiek
34
Miasto
Tam gdzie wiatr
Absolutnie nie, moja eks takie nosiła i prezentowały się wg. mnie ładnie. Solidne buciska.
 
Do góry