Wybielanie zębów.

malina ;)

Nowicjusz
Dołączył
14 Sierpień 2010
Posty
4
Punkty reakcji
0
Witam. Mam 14 lat i mam problem ze zębami. Otóż są one żółtę. Kiedyś myłem raz dziennie albo w ogóle. Kiedyś miałem 2 razy kamień choć myłem cały czas zęby. Dentysta powiedział, że to przez śline bo mam taką ,,kwaśną". Trochę mi głupio bo ani się nie mogę uśmiechnąć ani nic. Od początku wakacji postanowiłem to zmienić i myję zęby 3 razy dziennie. Mama mówi, że poprawa jest ale ja uważam inaczej. Może to przez posiłki jakie jem ?
 
P

P@tryk

Guest
Kolor zębów zależy od koloru naszych kości(bo zęby to kości ;) ) Jeśli ktoś ma ciemną kość, to jego zęby nie będą śnieżno białe :]
 

shikabane hime

Nowicjusz
Dołączył
18 Maj 2010
Posty
478
Punkty reakcji
6
Wiek
31
Miasto
Toruń
jest sporo specyfików wybielających zęby i z pewnością nie kosztują one tyle co wybielanie u dentysty ;) może spróbuj nie zaszkodzi z pewnością
 

Keehl

positive thinking sucks
Dołączył
4 Grudzień 2009
Posty
982
Punkty reakcji
35
Miasto
Śląsk Cieszyński
Odstawienie kawy czy herbaty mogłoby trochę pomóc, ale koloru zębów nie zmienisz. Nawet takie wybielanie u dentysty nie jest trwałe, za to drogie. Możesz sobie koronki na zęby strzelić, ale to koszt kilku stów za jedną ;) Ważne żeby zęby zdrowe i zadbane były, z kolorem się można pogodzić.
 

Portos201

Bywalec
Dołączył
27 Kwiecień 2009
Posty
2 117
Punkty reakcji
54
a pijasz soki pomarańczowe?? właśnie one jak i kawa, herbata, cola zmieniają kolor zębów.

Myj je przynajmniej RAZ dziennie ale tak z 2-3 minuty.

Kup sobie paste pomagającą wybielić zęby najlepiej w aptece zapytaj.

Nie martw się ja też miałem pożółkłe, tez mi mówiono że to wina kości jakie mam, ale jakoś teraz mam białe.
 

Julka89

Bywalec
Dołączył
14 Luty 2010
Posty
2 342
Punkty reakcji
79
Miasto
mój kawałek podłogi
Radzicie dla 14 latka wybielać zęby? :mruga: Nie wiem czy zdajecie sobie sprawę z konsekwencji. Gdy stosujemy pasty wybielające ściera szkliwo, warstwę ochronną zębów przed próchnicą. Inne domowe środki wybielające to one powodują odwapnienie zębów i takie bardzo nieestetyczne białe plamki, nadwrażliwość itp.

A więc drogi chłopcze,
Myj ząbki najlepiej po każdym posiłku (wiem, że w szkole nie ma jak) używaj nitki dentystycznej raz dziennie i po szczotkowaniu płukał jamę ustną płynami do jamy ustnej. Jak szczotkujesz zęby nie zapominaj o języku, na nim osiadają miliony bakterii.

Nie stosuj żadnych środków wybielających!

Co do jedzenia.
Pij mleko, jogurty, herbatę zieloną (parzona w dzbanku i dopiero wtedy nalana do kupka. To może wydać się śmieszne dla wielu osób, ale osad, kamień pozostanie na dzbanku, a nie na kubku i zębach) Jedz owoce, najlepiej te kwaskowe np. truskawki, jabłka.
Nie pij czarnej herbaty, kawy, wina
 

plomyczek34

Nowicjusz
Dołączył
20 Listopad 2014
Posty
20
Punkty reakcji
0
Wybielanie niszczy szkliwo i nierzadko powoduje nadwrażliwość zębów - u mnie spowodowała je kuracja paskami wybielającymi
dopiero po białej perle widziałam rezultaty ale tego systemu 5dniowego - do tego odpowiednia dieta, "biała", i regularne szczotkowanie. efekty są
 
S

szyszana

Guest
Ajona, szczotkowanie 3 razy dziennie, zdrowa dieta, unikanie odżywek - to w zasadzie powinno wam całkowicie rozwiązać wasze problemy. Przy czym wszystko zalezy od waszej systematyczności.
 
Z

zderka

Guest
Nie zgadzam się z tym,że niszczy szkliwo.Wszystko zależy od tego jaki preparat wykorzystasz. Powiem Wam,że na to akurat warto jest uważać ponieważ na rynku bardzo wiele jest nieodpowiednich środków, które mogą źle działać na nasze zeby ( głównie te silnie reklamowane) albo mogą nie mieć zupełnie żadnego działania.
Ze swojej strony mogę polecic ibright: - poleciła mi go znajoma stomatolożka. Środek jest dokładnie przebadany, posiada wszystkie odpowiednie certyfikaty i bardzo czesto jest używany w gabinetach stomatologicznych.
W lepszej cenie można zamówic go sobie do domu .Efekt jest bardzo dobry . Zęby rozjaśniły się o kilka odcieni. Jest to zel, który stosuje się w specjalnej silikonowej nakładce.
 
S

szyszana

Guest
Tak, jasne i na ile ta biel? Na miesiąc? Najlepsze wybielanie to systematyczne mycie i zdrowa dieta, bez używek.
I tego żadnym zabiegiem nie przebijecie!
 
S

szyszana

Guest
No tak, ale można je poprawić. Może nie będą wyglądały idealnie, ale z całą pewnością można im nadać nieco pozytywnej barwy, prawda?
 

jasmina1980

Nowicjusz
Dołączył
26 Lipiec 2015
Posty
2
Punkty reakcji
0
[SIZE=11pt]Ja próbowałam domowych sposób, ale niestety okazały się neiwystarczajace. Dopiero wybielanie metodą beyond w gabinecie (robiłam w Indexmedica w Krakowie) przyniosło świetne efekty.[/SIZE]
 

kotanka

Nowicjusz
Dołączył
31 Sierpień 2015
Posty
4
Punkty reakcji
0
Ja miałam wybielane zęby specjalną lampą w gabinecie Freshmed, który jest położony w Katowicach. Widzę różnicę i jestem bardzo zadowolona z efektów. No i moi bliscy też zauważyli różnicę, także efekt jest :)
 

Nora Suarez

Nowicjusz
Dołączył
6 Sierpień 2015
Posty
22
Punkty reakcji
1
Poszukaj porady u dentysty. Mogę polecić Ci Badem w Łodzi. Zawsze jak mam problemy z zębami to tam chodzę. Ostatnio właśnie zdecydowałam się na wybielanie i efekt jest zadawalający.
 

Jankoo

Nowicjusz
Dołączył
30 Kwiecień 2015
Posty
63
Punkty reakcji
1
Wiek
37
Ja na wybielanie u dentysty bym się nie zdecydował - jednak szkliwo jest dla mnie zbyt cenne. Delikatne wybielanie, a raczej usuwanie osadów zapewnia mi pasta Blanx (teraz używam takiej przeznaczonej dla palaczy) - bardzo ładnie usuwa wszelki osad i takie powierzchniowe przebarwienia
 
K

Kamil Brz

Guest
Wybielanie lampą może dać bardzo dobre efekty ale.... uwrażliwia zęby Rozmawiałem ostatnio z koleżanką, która studiuje stomatologioę i powiedziała mi ,że w wielu przypadkach nie jest to wcale tak bardzo polecane rozwiazanie tak więc proponuję jednak sie nad tym zastanowić. Sam jakis czas temu zastanawiałem się nad wybielaniem i zdecydowałem sie na paseczki Dentway ( właśnie za namową koleżanki):


Paseczki zawierają mocne substancje wybielające. Dokładnie te same, które są stosowane w gabinetach stomatologicznych oraz jestem bardzo zadowolony z ich efektu bo jest bardzo dobry. Zeby są bielsze, prezentują się o wiele ładniej oraz nie stały sie nadwrażliwe ( czego się właśnie obawiałem).
 

Barrylek

Nowicjusz
Dołączył
30 Czerwiec 2019
Posty
10
Punkty reakcji
0
Co do wybielania zebow, to ja tam wierze zabiegom stomatologicznym takim jak wybielanie lampa beyond. Mialam w ten sposob wybielane zeby w gabinecie Stomatologia Cichon w krakowie
 
Do góry