[www] Agregator ofert pracy

milatam

Stały bywalec
Dołączył
22 Listopad 2017
Posty
1 454
Punkty reakcji
175
Easy Website Pro + CodeLobster PHP + 12-18h roboty. Niczym tam nie zaświeciłeś. Gdy testujesz www pod kontem RWD to na tabletach 1280x800 ten banner to pół ekranu. Jak dla mnie za duże.
Kolejna sprawa - ten serwis szybko padnie. Zero możliwości kontaktu z pracodawcą? Zero formularza? Maila? W XXI wieku?
Turystyka / Hotelarstwo / Gastronomia / Catering Turystyka i gary w jednym dziale?
Praca fizyczna / Ochrona ??? Tylko w ochronie jest praca fizyczna?
A lakiernika samochodowego to gdzie wrzucić? Do fizoli czy do Logistyka / Transport / Spedycja ???
A mechanika?
A fryzjera?
 

kulmen

Nowicjusz
Dołączył
5 Czerwiec 2007
Posty
95
Punkty reakcji
0
Dzięki za uwagi, co prawda nie zgadzam się praktycznie z żadnym Twoim stwierdzeniem, ale każde konstruktywne uwagi coś wnoszą.

Easy Website Pro + CodeLobster PHP + 12-18h roboty - narzędzi nie znam, od kilkunastu lat nie postawiłem żadnego serwisu na jakimkolwiek "gotowcu". Nie dlatego, że profesjonalnemu "software developerowi" nie przystoi (w końcu czas to pieniądz), ale głównie dlatego, że gotowce są do dupy. Nawet jak na początku pomogą to proces ich przystosowywania do specyficznych wymagań serwisu w przyszłości to strata czasu w stosunku do dedykowanego napisanego od zera pod określony serwis kodu. Wyprowadzę Cię z błędu - 500h+ A jak umiesz robić stabilne, niewymagające ciągłych korekt parsery sieci w kilka godzin to chętnie się od Ciebie czegoś nauczę. Ja mam kilkuletnie doświadczenie w tej kwestii, ciągnę z sieci kilkanaście milionów podstron dziennie w innym projekcie, a ten aspekt serwisu zajął mi miesiąc...

Serwis ma wyglądać profesjonalnie czy ma czymkolwiek świecić to kwestia dyskusyjna, ale chętnie poznam serwisy, które według Ciebie "czymś zaświeciły". Może da mi to jeszcze wskazówki co można zrobić lepiej.

Za responsywność reklam odpowiada Google - ja określam kontener czyli be facto dostępną szerokość ekranu. Chwilowo nie widzę potrzeby ich poprawiania (Przy dużych rozdzielczościach wręcz uważam, że reklamy są za małe) Co nie znaczy, że nie pochylę się nad tematem jeśli skarg na reklamy (notabene i tak niezbyt liczne) byłoby więcej

Kontakt - TO AGREGATOR! Tam gdzie jest taka możliwość odsyła do strony źródłowej w celu aplikacji na ofertę. A tam gdzie nie jest to możliwe podane są dane kontaktowe do pracodawcy takie jakie były w ofercie (e-mail, telefon) Jeśli znalazłeś aktualne oferty pracy, które nie posiadają żadnego możliwego kontaktu w celu aplikacji na ofertę to są to wyjątki od reguły, które zostały przepuszczone przez automaty parsujące, a ręcznie dodając jednego dnia np: 10000 ofert nie sprawdzisz ich poprawności. Można tylko "ćwiczyć" automaty.

Co do kategoryzacji - bardzo zbliżone kategoryzacje znajdziesz na każdym większym portalu pracy. Twierdzę, że nie istnieje spójna, rozłączna i wygodna z punktu widzenia UX (nie mająca np: 200 pozycji) kategoryzacja ofert pracy.
 
Do góry