Współwłaściciele

indiend

Nowicjusz
Dołączył
23 Wrzesień 2009
Posty
1
Punkty reakcji
0
Witam, po śmierci męża oraz po uregulowaniu spraw sądowych mieszkanie zostało podzielone na mnie i dwoje moich dzieci. Ja dostałam moją połowę oraz 1/3 połowy męża i oboje dzieci po 1/3 z połowy męża. Mamy kredyty na sumę około 80tys. zł włącznie z kartami kredytowymi. Wraz z córką chciałabym wziąć kredyt konsolidacyjny pod hipotekę na spłatę zadłużeń oraz dostać wolne środki ok 20tys zł. Mieszkanie jest warte około 140 tys zł. Nasz wspólny dochód to 2500zł. Próbowaliśmy w jednym z banków, ale potrzebne było ksero dowodu mojego syna, który niestety zgubił oraz podpis pod umową. Syn nie przebywa w Polsce. Przy okazji wizyty w domu gdy jeszcze posiadał dowód napisał upoważnienie, że mogę podejmować wszelkie decyzje oraz podpisywać dokumenty w sprawie mieszkania w jego imieniu, w tym sprawy kredytowe itp. Upoważnienie napisane było u notariusza i poświadczone przez niego. Współkredytobiorcą była moja córka,a mimo to wniosek został odrzucony powodem było właśnie to, że syn nie mógł podpisać się pod umową, nie pomogło nawet oświadczenie od Notariusza. Czy jest szansa, że w jakimś banku dostanę taki kredyt i nie będzie wymagany podpis oraz dowód mojego syna? Wyrobienie nowego dowodu trwa niestety bardzo długo, poza tym nie wydaje mi się żeby w związku z zaistniałą sytuacja syn mógł wrócić do Polski, a jak można się domyśleć pieniądze są potrzebne.. proszę o pomoc.
 

kostropaty

Nowicjusz
Dołączył
14 Sierpień 2009
Posty
132
Punkty reakcji
2
Wiek
43
Miasto
Mazury / Dolny Śląsk
Wyrobienie dowodu to, jeśli się nie mylę, kwestia miesiąca. Gorzej, że często wymagana jest obecność samego zainteresowanego przy składaniu wniosku i odbiorze nowego dokumentu.
Ponadto myślę, że bank mógłby uhonorować zgodę syna na obciążenie hipoteką mieszkania, ale tylko w formie aktu notarialnego zawierającego szczegółowe dane, tj. nazwę banku, kwotę hipoteki itp. Inaczej bank będzie miał problemy z wpisaniem tego w księdze wieczystej, co skutecznie zniechęca do udzielenia kredytu. Najlepiej dowiadywać się w samych bankach, gdyż to one określają warunki, na jakich pożyczają pieniądze.
 

midas.blox.pl

Nowicjusz
Dołączył
30 Wrzesień 2009
Posty
1
Punkty reakcji
0
Z tego co mi wiadomo, umowa kredytu powininna być podpisana osobiście przez wszystkich kredytobiorców. Nie wiem czy uda sie Pani znaleźć jakiś bank, który nie będzie tego wymaga

Pozdrawiam
www.midas.blox.pl
 
Do góry