Współczesny Hard Rock?

isildur92

Nowicjusz
Dołączył
26 Marzec 2008
Posty
48
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Śląsk
Slucham metalu ale zespolami takimi jak Gunsi, Def Leppard, Led Zeppelin, Aerosmith niepogardzam :D

I tu zaczyna sie temat: Znacie jakies dobre, godne uwagi zespoly hard rockowe? (stare i nowe) Czy hard rock taki jak w latach 80 wyginął? teraz powstaja zespoly "post-grungeowe" popowe, metalcorowe, rapcorowe, i inne core...

Z "nowego hard rocka" znam jedynie Valvet Revolver (nieprzypadl mi do gustu... Guns N' Roses byli 100 razy lepsi...)
Lordi (swego czasu popularni po Eurowizji którejś tam..)
Ostatnio znalazlem cos pod nazwa Airbourne ale nie wiem co o tym myslec... czy to kolejna komercha...

Ogolnie gadajcie tu o Hard Rocku starym dobrym i tym nowym (jesli istnije)...

(niewidzialem takiego tematu jesli przeoczylem to prosze o linka i usunac temat :p)
 

paniglanik

Nowicjusz
Dołączył
10 Maj 2008
Posty
4
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
Okrzeja
Slucham metalu ale zespolami takimi jak Gunsi, Def Leppard, Led Zeppelin, Aerosmith niepogardzam :D

I tu zaczyna sie temat: Znacie jakies dobre, godne uwagi zespoly hard rockowe? (stare i nowe) Czy hard rock taki jak w latach 80 wyginął? teraz powstaja zespoly "post-grungeowe" popowe, metalcorowe, rapcorowe, i inne core...

Z "nowego hard rocka" znam jedynie Valvet Revolver (nieprzypadl mi do gustu... Guns N' Roses byli 100 razy lepsi...)
Lordi (swego czasu popularni po Eurowizji którejś tam..)
Ostatnio znalazlem cos pod nazwa Airbourne ale nie wiem co o tym myslec... czy to kolejna komercha...

Ogolnie gadajcie tu o Hard Rocku starym dobrym i tym nowym (jesli istnije)...

(niewidzialem takiego tematu jesli przeoczylem to prosze o linka i usunac temat :p)

polecam :
Steppenwolf
Lynyrd Skynyrd
The Fifth Dimension
Creedence Clearwater Revival
: ))
 

Wojownik1988

Syn grzesznych ciał
Dołączył
5 Lipiec 2007
Posty
1 853
Punkty reakcji
6
Wiek
35
Miasto
Mazury
Slucham metalu ale zespolami takimi jak Gunsi, Def Leppard, Led Zeppelin, Aerosmith niepogardzam :D

I tu zaczyna sie temat: Znacie jakies dobre, godne uwagi zespoly hard rockowe? (stare i nowe) Czy hard rock taki jak w latach 80 wyginął? teraz powstaja zespoly "post-grungeowe" popowe, metalcorowe, rapcorowe, i inne core...

Z "nowego hard rocka" znam jedynie Valvet Revolver (nieprzypadl mi do gustu... Guns N' Roses byli 100 razy lepsi...)
Lordi (swego czasu popularni po Eurowizji którejś tam..)
Ostatnio znalazlem cos pod nazwa Airbourne ale nie wiem co o tym myslec... czy to kolejna komercha...

Ogolnie gadajcie tu o Hard Rocku starym dobrym i tym nowym (jesli istnije)...

(niewidzialem takiego tematu jesli przeoczylem to prosze o linka i usunac temat :p)

Guns'n'Roses i Def Leppard to nie Hard Rock, tylko Heavy Metal, a dokładniej jego lżejszy podgatunek - pop metal. Innym takim przykładem jest np. Bon Jovi, na pewno słyszeliście słynny kawałek "Living On a Prayer".
Co do Led Zeppelin - owszem to jest Hard Rock, ale później przekształcił się w Heavy Metal. Takie kapele, jak Led Zeppelin, czy Deep Purple to Hard Rockowe korzenie Heavy Metalu.
Aerosmish to też Hard Rock.
 

smalec17

Księciunio Tomasz! :o)
Dołączył
6 Kwiecień 2007
Posty
828
Punkty reakcji
1
Wiek
34
Miasto
Breslau
Def Leppard to Hard Rock :O

Fakt.. graja też inne gatunki [np hair metal] ale określani się mianem grupy grającej Hard Rocka

Def Leppard bezpośrednio wywodzi się z nurtu muzycznego nazwanego New Wave of British Heavy Metal. Jednak po 3 pierwszych płytach metalowe granie zespołu przeszło w hard rock i tak pozostało do dnia dzisiejszego
 

isildur92

Nowicjusz
Dołączył
26 Marzec 2008
Posty
48
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Śląsk
Guns'n'Roses i Def Leppard to nie Hard Rock, tylko Heavy Metal, a dokładniej jego lżejszy podgatunek - pop metal. Innym takim przykładem jest np. Bon Jovi, na pewno słyszeliście słynny kawałek "Living On a Prayer".
Co do Led Zeppelin - owszem to jest Hard Rock, ale później przekształcił się w Heavy Metal. Takie kapele, jak Led Zeppelin, czy Deep Purple to Hard Rockowe korzenie Heavy Metalu.
Aerosmish to też Hard Rock.

na czym opierasz teze ze Gunsi to jakis pop metal? to ze Bon Jovi to sie zgodze chociaz nie bardzo bo to glam metal... ale ok. na jedno wychodzi... wg. mnie Gunsi to bez watpienia hard rock... oni przeciez wiekszosc piosenek maja takich "niemetalowych" ("Sweet Child O Mine", "Don't cry", "November Rain", sa tez mocniejsze jak "Paradise city" albo "Garden of Eden" ale na pewno nie jest to metal...)

i czmu twoj post taki dlugi...? o_O

Def Leppard to Hard Rock :O

Fakt.. graja też inne gatunki [np hair metal] ale określani się mianem grupy grającej Hard Rocka

Z tym sie zgodze :D a ich ostatnie plyty mozna nazwac nawet pop rockiem...
 

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
Guns'n'Roses i Def Leppard to nie Hard Rock, tylko Heavy Metal, a dokładniej jego lżejszy podgatunek - pop metal.
Nie zgodzę się, Guns'i zawsze lansowali się na rockowców. A określenie pop metal to paradoks-albo jedno albo drugie. Poza tym nieraz granica pomiędzy heavy metalem, a starym rockiem czy hard rockiem jest cienka, można by się długo kłócić. Podejrzewam, że autorowi i tak nazewnictwo nie zrobi większej różnicy.

Isildur - to ja Ci polecę ze starych kapel:

Danzing-dobry, charakterystyczny wokal.
The Eagles-klasyka obowiązkowa, dosyć podobne jest też Scorpions.
Motorhead-szybka i konkretna łupanina.
Bon Jovi-ale tylko jego pierwsze dokonania.
A jeśli masz

Z nowszymi będzie trudno. Większość, co obecnie nazywa się cięższym rockiem to banalne melodyjki, nijak mające się do kapel powyżej. Daj sobie spokój z Lordi(nie wiem czemu niektórzy zaliczają ich do hard rocka). Możesz spróbować najnowszej płyty Godsmack - IV. Rock z przymrużeniem oka - Tenacious D. CKY - specyficzna rzecz, muzyka niezbyt wymagająca, ale warto spróbować.
 

Parabola

Nowicjusz
Dołączył
19 Czerwiec 2007
Posty
1 142
Punkty reakcji
8
Miasto
Wyzima
Obowiązkowo - polecam mój ulubiony Alice in Chains, przede wszystkim zaliczany do nurtu grunge, od którego jednak sam zespół się odcinał. Do dziś słychac wyraznie, jak wielkie piętno odcisnęła ich psychodeliczna, mroczna, a zarazem melodyjna muzyka pełna dysonansów na współczesnym rocku.

Z naśladowców polecam Godsmack, moja ulubiona ich płyta to "Faceless", oraz Taproot.
 

MCur1992

Nowicjusz
Dołączył
20 Kwiecień 2008
Posty
175
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Guns'n'Roses i Def Leppard to nie Hard Rock, tylko Heavy Metal, a dokładniej jego lżejszy podgatunek - pop metal. Innym takim przykładem jest np. Bon Jovi, na pewno słyszeliście słynny kawałek "Living On a Prayer".
Co do Led Zeppelin - owszem to jest Hard Rock, ale później przekształcił się w Heavy Metal. Takie kapele, jak Led Zeppelin, czy Deep Purple to Hard Rockowe korzenie Heavy Metalu.
Aerosmish to też Hard Rock.


Wojownik psujesz swoją dobrą opinię w moich oczach :D Guns N' Roses pop metal?? Można to zaliczyć do heavy metalu, ale tylko wtedy gdy lubi się uogólniać, ale Gunsi to typowy klasyczny mocny rock, a nie jakieś popowe g.ó.w.n.o. Bon Jovi ( stare dokonania nie są złe) jeszcze się zgodzę, ale nie Guns N' Roses.
 

LaggeR

OpenMinded Metalhead
Dołączył
30 Sierpień 2006
Posty
1 939
Punkty reakcji
11
Wiek
36
Wspolczesny Hard Rock?....hmmm moze:
-Disturbed- troche unowoczesniony i lekko czasami odbiega od zasad HR ale brzmienia podobne
-Godsmack-
Nickelback - niby Hard Rock ale dla mnie zbyt "upopowiony"
Stone Sour - troche mocniejsza odmiana HR, czesto mowi sie ze graja nowoczesny odlm metalu (nie mylic z nu metalem) ale brzmieniowo pasuja do towarzystwa
 

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
Obowiązkowo - polecam mój ulubiony Alice in Chains, przede wszystkim zaliczany do nurtu grunge, od którego jednak sam zespół się odcinał. Do dziś słychac wyraznie, jak wielkie piętno odcisnęła ich psychodeliczna, mroczna, a zarazem melodyjna muzyka pełna dysonansów na współczesnym rocku.
Jeśli ktoś lubi hard rock to i nie powinien gardzić takim brzmieniem. Zespół naprawdę dobry. Co prawda Layne w 90% utwórow śpiewa jak mu niedobrze i jakby sobie strzelił w łeb. Ale jest w tym magia.

Stone Sour - troche mocniejsza odmiana HR, czesto mowi sie ze graja nowoczesny odlm metalu (nie mylic z nu metalem) ale brzmieniowo pasuja do towarzystwa
Na pierwszej płycie nieco eksperymentują nie da się jasno określić, druga to już nu. Jak siedziałem w takiej muzyce to lubiłem posłuchać. Dzisiaj mam pozostawione jedynie parę utworów. I tak, to jest projekt C. Taylora.
 

Vardamir

Sinner
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
10 335
Punkty reakcji
26
Wiek
35
Miasto
Necrovalley
Wspolczesny Hard Rock?....hmmm moze:
-Disturbed- troche unowoczesniony i lekko czasami odbiega od zasad HR ale brzmienia podobne
-Godsmack-
Nickelback - niby Hard Rock ale dla mnie zbyt "upopowiony"
Stone Sour - troche mocniejsza odmiana HR, czesto mowi sie ze graja nowoczesny odlm metalu (nie mylic z nu metalem) ale brzmieniowo pasuja do towarzystwa
Disturbed i Nickelback na pewno nie mają nic wspólnego z hard rockiem, co do Godsmacka, za mało go znam, wiec się nie wypowiem. jeszcze.
 

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
Cóż, Godsmack ogólnie jest średni. Żadna rewelacja, ale też nie tragedia. Tak jak mówiłem-płyta IV warta spróbowania na początek, bo to najbardziej udane ich dzieło.
 

Vardamir

Sinner
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
10 335
Punkty reakcji
26
Wiek
35
Miasto
Necrovalley
pare piosenek było które zwracały na siebie uwagę, ale ogólnie jakoś taki, że nie daje rady z określeniem ich, musiałbym posiedzieć nad nimi.
 

TheJim

Nowicjusz
Dołączył
17 Maj 2008
Posty
56
Punkty reakcji
0
Sebcio Bach i jego ostatni album daje radę.

Może Wolfmother? Ale czy to do końca hard rock?
 

Parabola

Nowicjusz
Dołączył
19 Czerwiec 2007
Posty
1 142
Punkty reakcji
8
Miasto
Wyzima
Jeśli ktoś lubi hard rock to i nie powinien gardzić takim brzmieniem. Zespół naprawdę dobry. Co prawda Layne w 90% utwórow śpiewa jak mu niedobrze i jakby sobie strzelił w łeb. Ale jest w tym magia.

Magia przez duże M. Oni są jak Elvis ;) Nie żebym lubiła samobójcze klimaty, ja do końca wierzyłam, że uda mu się wyjsc z nałogu; wiesc o jego śmierci była jak grom z jasnego nieba, zwlaszcza że zespół co dopiero zaczął przebąkiwac o reaktywacji. Po prostu ich wspaniała muzyka jest krokiem milowym rocka lat 90-tych.

Powracając do tematu głównego, najbardziej nawiązująca do klasycznego hard rocka jest ich pierwsza płyta "Facelift".
 

isildur92

Nowicjusz
Dołączył
26 Marzec 2008
Posty
48
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Śląsk
a znacie zespół Airbourne? (hard rock/glam metal chyba :D) ostatnio znalazłem http://www.youtube.com/watch?v=CgAgG68TRKE
nie chce zakladac nowego tematu skoro nie wiem czy ktokolwiek zna ten zespol... :D wiec jak co o nim sądzicie? :D
(w polskim necie nie znalazlem o nim zadnych info..)
 

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
Po obejrzeniu tego klipu przyznaję, że jak na nowsze dzieło, wypada nieźle.
 

TheJim

Nowicjusz
Dołączył
17 Maj 2008
Posty
56
Punkty reakcji
0
Po przesłuchaniu albumu Head Off, zdecydowanie polecam The Hellacopters - kawał konkretnego rock'n'rolla. Szkoda, że chłopaki kończą działalność, mogli by jeszcze wydać kilka niezłych studyjek, jak choćby ww...
 
Do góry