wrazliwe zeby i smierdzacy oddech

inna1234

Nowicjusz
Dołączył
18 Luty 2011
Posty
55
Punkty reakcji
0
Miasto
mazowieckie
-bola mnie zeby po zjedzeniu jabłka, kiszonych ogórków itd.
-myje zeby 2 razy dziennie i tak mam troche żółte choc myje dokladnie
-mam nieswiezy oddech za jakis czas po umyciu,choc myje dokladnie jezyk i zeby, ciagle przez to musze uzywac gum do żucia
-niedlugo zaczne uzywac wybielacz, ale to nie koniec problemów

-ostatnio czesto mam sny w których wypadaja mi zęby...:(
 

Wolnomyśliciel

Mizantrop ♠
Dołączył
13 Grudzień 2011
Posty
848
Punkty reakcji
8
Też raz taki sen miałem taki sen i się nieźle przestraszyłem.
Co do bólu - dentysta i mycie 3 razy dziennie :p
oddech - no też tak mam, czytałem, że picie zielonej herbaty zabija nieprzyjemny zapach z ust
wybielanie - niszczy szkliwo i wtedy będą bolały jeszcze bardziej.


Pozdrawiam.
 

tweetasek

Nowicjusz
Dołączył
1 Listopad 2006
Posty
1 369
Punkty reakcji
14
Miasto
okolice Pyrlandii
nieświeży oddech nie musi być wcale wynikiem braku higieny (wcale nie twierdze, że nie dbasz o zęby), ale może być objawem jakiś schorzeń więc może wizyta u stomatologa by się przydała. To nie boli :p
 

malaru

Nowicjusz
Dołączył
14 Wrzesień 2011
Posty
217
Punkty reakcji
4
Miasto
Tarnobrzeg
Sama wybielacza nie wybieraj, zniszczysz tylko ząbki! Wiztyta u stomatologa i boleć przestaną. ;-)
Zawsze miej przy sobie butelkę niegazowanej wody mineralnej i popijaj kilka łyków od czasu do czasu (zwłaszcza jeśli przebywasz w klimatyzowanych pomieszczeniach) – dzięki temu nawilżysz błony śluzowe i wypłuczesz bakterie z jamy ustnej. Możesz też pić ziołowe napary, np. z rumianku, szałwii, bo pomagają odświeżyć oddech, zwalczają drobnoustroje i regenerują błony śluzowe. Doskonale sprawdzą się zamiast herbaty, a także do płukania ust.
 

stomatolog

Lekarz dentysta
Dołączył
6 Październik 2011
Posty
11
Punkty reakcji
0
Najlepiej udać się do dentysty aby sprawdził czy nie ma powodów do obaw...
 

*Madzia*

Neurotyczna sadystka
Dołączył
17 Październik 2006
Posty
1 521
Punkty reakcji
25
-bola mnie zeby po zjedzeniu jabłka, kiszonych ogórków itd.
-myje zeby 2 razy dziennie i tak mam troche żółte choc myje dokladnie
-mam nieswiezy oddech za jakis czas po umyciu,choc myje dokladnie jezyk i zeby, ciagle przez to musze uzywac gum do żucia
-niedlugo zaczne uzywac wybielacz, ale to nie koniec problemów

-ostatnio czesto mam sny w których wypadaja mi zęby... :(

Myślę, że to może być spowodowane jakimś ubytkiem w zębie - jeżeli długo będziesz zwlekała z wizytą u dentysty to może dojść do poważnego stanu zapalnego i w niedalekiej perspektywie czasu czekać Cię może leczenie kanałowe :(
 

KarolS90

Nowicjusz
Dołączył
2 Kwiecień 2010
Posty
21
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Wrocław
Przyczyn może być wiele. Najczęściej źródła są 3 : żołądek (refluks), dziąsła i zęby (kamień nazębny, choroba dziąseł) i migdały (kamienie migdałowe). U mnie okazało się, że problemy są 2, zarówno kamień nazębny jak i kamienie migdałowe (śmierdzące grudki z krypt migdałowych. Pomaga wszystko, co powoduje wydzielanie śliny, ponieważ ona zabija bakterie. Czyli przede wszystkim dużo picia czegokolwiek, a najlepiej soków cytrynowych, pomarańczowych itp.
 

cr3ator

Wielebna Świnia
Dołączył
9 Listopad 2006
Posty
1 586
Punkty reakcji
5
Zęby żółknieją od herbaty i kawy.
Trzeba naprawdę się naszorować aby kolor się zmnienił, czyli 3x dziennie 3 minuty dziennie + porządna pasta.

Nieprzyjemny zapach z ust można zniwelować w prosty sposób:
otwieramy buźkę i wdech robimy przez lekko zwężone usta czy nawet przez zęby a wydech w taki sposób aby jak najmniej zamykać usta, chyba najlepiej to robić na leżąco z lekko odchyloną głową do tyłu. Robimy to w celu wysuszenia całej śluzówki jamy ustnej oraz odrobiny przełyku.

Jak poczujemy, że już jest sucho to zamykamy buzię i niejako obmywamy jamę ustną śliną.

Już po pierwszym takim działaniu powinniśmy poczuć różnicę, w skrajnych wypadkach można tak zrobić jeszcze raz.


Oczywiście nie będzie to skuteczne gdy zapach wydobywa się z żołądka, na takie coś to gastrolog może pomóc.
 
K

kargin

Guest
Radzę przede wszystkim zadbać o systematyczność. Dobra jest ajona - przynajmniej jeśli chodzi o kapcia w ustach, paradontozę. U mnie ryzyko paradontozy było wysokie, to rodzinne, ale na szczęście jak dotąd nie ma żadnych oznak, że to samo będzie mnie dotyczyło. Przynajmniej na to liczę...
 
B

bajderman

Guest
Wystarczy ajona, systematyczne mycie i pielęgnacja, a wszystko będzie wyglądało znacznie lepiej.
Co do wrażliwości - ona nigdy nie jest przypadkowa, radzę wizytę u dentysty. Ajona powinna wam chronić dziąsła i zmienić barwę na bardziej naturalną. Oczywiście nic nie przyjdzie z dnia na dzień, ale z czasem będziecie pod wrażeniem efektów ;-)
 

plomyczek34

Nowicjusz
Dołączył
20 Listopad 2014
Posty
20
Punkty reakcji
0
To może być objaw jakiejś większej infekcji, często nieświeży oddech nie jest spowodowany niemyciem:D
nadwrażliwośćmoże przyjść po wybielaniu, u mnie spowodowały je paski wybielające, po białej perle było lepiej - objawy po tygodniu zniknęły
 
B

bajderman

Guest
A z ajony korzystałeś? Ona niby pomaga przy takich problemach, więc może spróbuj? Nie twierdzę, że efekt przyjdzie ci z dnia na dzień, ale po tym tygodniu będzie lepiej. Inna sprawa jest taka, że kiepski oddech może przecież wynikać z innych chorób i kwasów żołądkowych.
 
S

szyszana

Guest
Ja korzystam, od dłuższego czasu, ale na zasadach normalnego mycia. Żadnych problemów z zębami nie miałam, a ostatnie leczenie to kilka lat temu. Nie wiem czy to wynika z tej pasty, ale ogólnie zęby mam w bardzo dobrym stanie.
 
S

szyszana

Guest
Tylko pamiętajcie, że poważniejszych zmian w wyglądzie i jakości zębów to można się spodziewać po tygodniach, a nie z dnia na dzień.
Przy czym dobra pielęgnacja przyniesie te efekty zdecydowanie najtrwalsze.
 
Do góry