Wpływ wybranych czynników na intensywność fotosyntezy.

tomek250696

Nowicjusz
Dołączył
21 Lipiec 2009
Posty
11
Punkty reakcji
0
Potrzebuję pilnej pomocy !! Miałem na jutro zrobić doświadczenie z biologii, ale kompletnie o tym zapomniałem ;( Proszę o pomoc.
1. Przygotuj dwa słoiki. Do pierwszego wlej wodę wodociągową, do drugiego - zmieszaną wodę gazowaną z wodą wodociągową.
2. W każdym słoiku umieść gałązkę moczarki kanadyjskiej.
3. Pierwszy słoik z moczarką postaw w odległości około 90 cm od włączonej lampki.
4. Po upływie 2 minut rozpocznij liczenie pęcherzyków gazu wydzielanego przez roślinę. Licz je przez 5 minut. Liczba wydobywających się pęcherzyków gazu świadczy o intensywności fotosyntezy.
5. Następnie przesuń słoik na odległość około 30 cm od lampki i ponownie po upływie 2 minut policz pęcherzyki gazu wydzielanego przez roślinę.
6. Powtórz czynności zapisane w punktach 3-5 z drugim słoikiem, w którym gałązka moczarki została umieszczona w wodzie wodociągowej zmieszanej z wodą gazowaną.
7. Porównaj liczby pęcherzyków gazu w pierwszym i drugim słoiku. Podaj nazwę gazu produkowanego przez roślinę.

Z góry dziękuję Wam za odpowiedzi. Liczę na Waszą pomoc !!:)
 

maxxxa

Nowicjusz
Dołączył
26 Wrzesień 2009
Posty
24
Punkty reakcji
0
Wg mnie w słoiku z wodą gazowaną (2) fotosynteza powinna być intensywniejsza niż w pierwszym (obecność CO2), a wydzielany gaz to tlen ( O2 ).

Kiedys zapomniałam o dużym projekcie o chorobach... No i nocka z głowy :) sprawa dawno przeterminowana, ale jak mus to mus ;)
 
Do góry