Wpływ kultury i sztuki na zdrowie człowieka?

poszukiwany

Nowicjusz
Dołączył
19 Marzec 2017
Posty
1
Punkty reakcji
1
Jak myślcie, jaki wpływ na nasze samopoczucie ma otaczająca nas kultura i sztuka. Mówi się wiele o przyrodzie, o tym jak musimy o nią dbać, a jak jest z kulturą i sztuką? Która z tych dziedzin ma największe znaczenie na nasze samopoczucie i ogólnie poprawia stan naszego zdrowia?
 

klawiszowiec

Nowicjusz
Dołączył
11 Marzec 2017
Posty
8
Punkty reakcji
0
Ja uważam, że w tej kwestii zdecydowanie muzyka wiedzie prym. Jest, to doskonała terapia dla naszego stanu duchowego, zarówno wtedy gdy się jej słucha, jak również gdy się ją gra. Jeżeli się ją gra, ma ona jeszcze większy wpływ na nasz organizm, bo ćwiczymy m.in pamięć poprzez zapamiętywanie utworów, ćwiczymy naszą koordynację ruchową (tutaj świetnym instrumentem jest perkusja, gdzie wszystkie kończyny ludzkie są zaangażowane w pracę). Gra na fortepianie bądź pianinie doskonale wpływa na naszą koncentracje. Ja osobiście zasiadając do instrumentu momentalnie zapominam o wszelkich troskach i zmartwieniach.
 
T

TomaszTomasz

Guest
poszukiwany napisał:
Która z tych dziedzin ma największe znaczenie na nasze samopoczucie i ogólnie poprawia stan naszego zdrowia?
Osobiście, gdy mnie męczy jakaś zmora, to nawet kultura czy też sztuka ,nie wpłynie na moje samopoczucie.
 

Roselyn

Nowicjusz
Dołączył
25 Wrzesień 2015
Posty
249
Punkty reakcji
3
u mnie jest dokładnie tak samo. Niestety ale nie zawsze to pomaga.
 
Do góry