Wpływ komputera na oczy

aifoza

Nowicjusz
Dołączył
25 Maj 2010
Posty
534
Punkty reakcji
5
No niestety ja też dużo mam pracy przed komputerem i w domu też do kilku godzin dziennie :( U mnie wzrok pogorszył się nieco ale lekarz nie stwierdził jakiejś wady i badanie w gabinecie też wyszło dobre. Po prostu widziałam trochę rozmazany obraz, nie zawsze ale często , nawet po oderwaniu wzroku od monitora, potem wszystko się normowało. Też biorę od kilku tygodni lutezan i muszę przyznać, że już jest o wiele lepiej.
 

WandaKamecka

Nowicjusz
Dołączył
15 Marzec 2017
Posty
115
Punkty reakcji
11
aifoza napisał:
No niestety ja też dużo mam pracy przed komputerem i w domu też do kilku godzin dziennie :( U mnie wzrok pogorszył się nieco ale lekarz nie stwierdził jakiejś wady i badanie w gabinecie też wyszło dobre. Po prostu widziałam trochę rozmazany obraz, nie zawsze ale często , nawet po oderwaniu wzroku od monitora, potem wszystko się normowało. Też biorę od kilku tygodni lutezan i muszę przyznać, że już jest o wiele lepiej.
Przyznam, że i też te tabletki pomagają. Nie siedzę tylko przed komputerem, ale i przed papierami – jak to księgowa ;) Ale wieczorem, rzeczywiście oczy mocno mnie piekły. Teraz jest zdecydowanie lepiej :)
 

milatam

Stały bywalec
Dołączył
22 Listopad 2017
Posty
1 454
Punkty reakcji
175
Zazdroszczę Wam dzisiaj. Ja okularów dorobiłem się przez monitory CRT. Wzrok padł na amen przez komputerki. Dzisiaj to jest fajnie, te nowe matryce naprawdę niczego sobie.
Od roku mam wysokiej klasy IPS z nadprzeciętnie małą plamką (pixel). Polecam od siebie także zainwestować w choć by średniej klasy ekran. Po roku używania czegoś lepszego zauważyłem poprawę.
Oczy nie bolą, mie łzawią, nie pieką. Naprawdę warto wydać kilka stówek więcej nawet do laptopa by móc w domu podłączać laptopa pod większy ekran. Uważam że bezwzględnym dziś minimum jest 23" oraz 1920x1080dpi.
Oczy strasznie się męczą przy małych ekranach i niskiej rozdzielczości. Dzisiaj nie jestem na "mocy" przesiedzieć choć by 3,4 godzin przed ekranem 1366x768 14,4" które posiada 80% starszych laptopów.
Baaa, nawet 1920x1080 na ekranach 17" mnie już bardzo męczy.
 

WandaKamecka

Nowicjusz
Dołączył
15 Marzec 2017
Posty
115
Punkty reakcji
11
A to też prawda! Kiedyś komputery świeciły prawie jak lampka ;) A dziś, kiedy wokół jest słabsze światło, to mój ekran świeci słabiej, żeby nie męczyć oczu. No bardziej żółtym światłem. Ale niestety, mimo tych wszystkich udogodnień i tak muszę suplementować luteinę i kwasu omega, bo jednak zdecydowanie za długo pracuję.
 

aifoza

Nowicjusz
Dołączył
25 Maj 2010
Posty
534
Punkty reakcji
5
Ja cały czas biorę ten lutezan , mimo , że poprawiło się po nim . Wiem, że słabe , nieodpowiednie oświetlenie też nie ma dobrego wpływu na nasz wzrok. A ja kiedyś pochłaniałam tony książek przy samej lampce :)
 

milatam

Stały bywalec
Dołączył
22 Listopad 2017
Posty
1 454
Punkty reakcji
175
Ludzkie oko musi mieć dobre doświetlenie obserwowanego "rejonu" że tak powiem. Pamiętacie światła w starszych samochodach? Wiele lat spędziłem za kierownicą śmigając po europie za chlebem i dziś
żałuję tylko jednego. Żałuję tego że gdy już pojawiały się na rynku lepsze żarówki, lampy i podobne to człowiek to bagatelizował. Dzisiaj nie wyobrażam sobie by w aucie nie mieć ksenonów z wysokiej jakości żarnikiem.
Nie wyobrażam sobie by nie mieć w zderzaku mocnych halogenów przeciwmgielnych i to z żółtym szkłem i żółtymi żarówkami.
Wtedy jest całkiem inne życie za kierownicą i dla oczu!
Np. w Szwecji czy Norwegii normą jest coś takiego:
4396644700_1521116768.jpg


Możesz mieć na/pod zderzakiem lampy jakich dusza zapragnie i nikt a nikt nawet uwagi na to nie zwróci a u nas w Polsce to zaraz są ŚMIECHY/HIHY i fotografowanie
auta na parkingu by do neta gdzieś wkleic i pokazać światu że KTOŚ jest niby DEBIL bo szpeci AUTO.
Wydajność tych trzech halogenów na VOLVO wyżej jest nawet 20 krotnie wyższa jak wydajność świateł drogowych (długich) w tym Volvo. Przy tym nie ma że deszcz pada a ty drogi nie widzisz!
 

niedzwiedzica

Nowicjusz
Dołączył
10 Październik 2017
Posty
89
Punkty reakcji
2
sama pracuję przy swoim laptopie, w pracy mamy takie zabytki komputerowe ze wolę juz swój sprzet miec, to fakt nie jest to za duzy ekran i pewnie oczy bardziej się męczą ale wygodniej mi na takim niż na komputerze stacjonarnym, bo jednak mogę go wiąć do domu ;) a lutezan to i moi rodzice biora, luteina ma bardzo duży wpływ na widzenie i tez przeciwdziała szkodliwemu wpływowi promieniowania, a kazdy komputer promieniowanie emituje, podobnie komorka
 

SimbaMustafa

Nowicjusz
Dołączył
27 Grudzień 2015
Posty
25
Punkty reakcji
0
Złę oswietlenie tez ma wpływ niestety. Dlatego u mnie w pracy zostało zmienione stare oświetlenie kiepskiej jakości na bardzo dobre firmy Trilux. Przynajmniej dzięki niemu dobrze sie pracuje, oczy się tak nie męczą człowiekowi. I możemy też sterowac oświetleniem ;) Będzie też tej samej firmy stawiane oświetlenie na zewnątrz firmy, po to by w zimowe po poludnia powrót z pracy był bezpieczny ;)
 

jarret25

Nowicjusz
Dołączył
24 Lipiec 2022
Posty
1
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Poznań
Generalnie nowoczesne monitory już nie mają tak negatywnego wpływu na nasze oczy, jednakże tak jak przedmówca napisał złe oświetlenie już niestety ten zły wpływ ma.
 

blaszanozeba

Zbanowany
Dołączył
3 Marzec 2016
Posty
89
Punkty reakcji
1
Ten kto pisze, że komputer nie ma złego wpływu na oczy, ten wprowadza w błąd. Polecam konsultacje z dobrym okulistą np.prof. Grabską-Liberek z kliniki Libermedic, zbadanie oczu, wzroku i dowiedzenie się o wpływie komputera na oczy.
 
Do góry