World of Warcraft - Instalacja krok po kroku

palcek

spOOky
Dołączył
3 Styczeń 2009
Posty
738
Punkty reakcji
42
Jest tu jakiś spec,który przedstawi mi instalację WOW + Burning Crusade krok po kroku (od momentu włożenia płyty do napędu aż do założenia konta i wejścia na serwer)? Zmarnowałem na instalację zakończoną klapą 2 dni i ściągnąłem z 5 gb plików które potem usunąłem :sciana: ( Chciałbym grać na prywatnych serwerach)

Mam:
- World of Warcraft (podstawka)
- Burning Crusade (rozszerzenie)

Pytanie 1
Do jakiej wersji mam aktualizować grę?

Pytanie 2
Czy muszę ściągać te wszystkie patche?

Pytanie 3
Czy muszę ściągać dodatek Wrath of the Lich King


Pozdrawiam
 

irmao

Nowicjusz
Dołączył
7 Lipiec 2010
Posty
1
Punkty reakcji
0
TBC - sciagasz patch 2.4.0 i patchujesz do 2.4.3.
WoTLK - tu akurat musisz sprawdzic na jakim patchu działa serwer.
Ruszaj na podobój świata ;]

PS: Jeżeli masz jakieś wątpliwośći dotyczące instalacji lub samej gry to prosze na PW po nr gg.
Pozdrawiam.
PS2: Dobrze się zastanów zanim zaczniesz w to grac. Ta gra dla osoby o słabej woli działa uzależniająco.
Sam ograniczyłem ją do minimum xP. <do zera>
 

Sunray

Bywalec
Dołączył
30 Lipiec 2008
Posty
3 574
Punkty reakcji
60
Wiek
34
Miasto
pomorskie
Granie w MMO na serwerach prywatnych jest bezcelowe, kup oryginał albo porzuć pomysł. Albo zobacz triala na początek.

No ok, wedle uznania, a przechodząc do Twoich pytań- wszystko zależy od konkretnego serwera...
 

palcek

spOOky
Dołączył
3 Styczeń 2009
Posty
738
Punkty reakcji
42
Granie w MMO na serwerach prywatnych jest bezcelowe, kup oryginał albo porzuć pomysł. Albo zobacz triala na początek.

No ok, wedle uznania, a przechodząc do Twoich pytań- wszystko zależy od konkretnego serwera...

Mam oryginał,tylko nie chcę płacić abonamentu na globalu (przynajmniej na razie, chcę sprawdzić czy mi się spodoba)

Nie wiem jakie są najpopularniejsze wersje serwerów, po instalacji podstawki rozpoczyna się ściąganie masy plików i nie wiem które są potrzebne a które nie,potem w folderze z grą robi się bałagan i okazuje się że nie mogę wejść na żaden serwer.
Szukając porad w google wyświetlają się jakieś krótkie odpowiedzi które w niczym nie pomagają.
Chciałbym żeby ktoś opisał jak to zrobić od początku do końca, obojętnie w jakiej wersji :wink:
 

Ptysio37

W.Y.J.A.D.A.C.Z
Dołączył
2 Styczeń 2008
Posty
1 445
Punkty reakcji
47
Wiek
29
Miasto
TBG
Pytanie 1
Do jakiej wersji mam aktualizować grę?

Pytanie 2
Czy muszę ściągać te wszystkie patche?

Pytanie 3
Czy muszę ściągać dodatek Wrath of the Lich King

Wszystko zależy od serwera, jaki wybierzesz. Wejdź na stronę serva, który najbardziej Ci odpowiada, kliknij na coś w stylu "How to connect" i postępuj zgodnie z instrukcjami.
Często bywa tak, że w tej zakładce podają wszystkie mirrory do łatek i nie trzeba nawet szukać.

1. Na stronie serwera pisze, z jakiej wersji gry korzysta (TBC albo WOTLK oraz te przygłupawe numerki),
2. Można korzystać z autopathera w launcherze, ale wtedy trzeba uważać, żeby nie ściągnąć za dużo. Zwykle dodatek (TBC albo WOTLK) ma już jakiś tam path, potem wchodzisz na wow wiki, czy jakoś tak
i szukasz tam kolejnych łat. Oczywiście język gry i patchy musi być taki sam - GB do GB, USA do USA. Są wyjątki, ale nie warto wierzyć, że na 100% się uda.
3. Patrz na 1.

Ja grałem na Andeerii i Sunwellu. Andeeria to kilka miesięcy był totalny shit, nie można było się nawet logować, chociaż serwer działał prawidłowo.
Sunwell daje radę, ale gracze nie są tacy fajni, jak na Andzi.
 

Los_Emilos

Nowicjusz
Dołączył
1 Wrzesień 2009
Posty
52
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Warszawa
Masz oryginał? Więc jeden miesiąc masz za darmo. A jak nie chcesz go tracić to zrób sobie konto trial i zobacz wtedy grę. Na prywatnych nie masz co szukać, chyba że będziesz grał z dużą ilością znajomych i nie będą ci przeszkadzać błędy a czasami awarie serwerów.
 
Do góry