Wojskowy zamach stanu w Turcji

a3z4

Grandmaster
Dołączył
18 Lipiec 2008
Posty
1 605
Punkty reakcji
451
Miasto
Środek świata
M

MacaN

Guest
To nie musi oznaczać niczego złego :) Armia już zapowiedziała, że wszystkie umowy międzynarodowe zostają utrzymane i respektowane.
 
D

dawid326

Guest
Trudno powiedzieć co z tego wyniknie , ale osobiście jakby obecny rząd był obalony to nie byłoby źle w sumie...
 
W

wiki9969

Guest
Podobno sytuacja jest opanowana. W dalszyn ciągu panuje chaos na ulicach, jednak wladza pozostaje bez zmian.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
dziwny ten pucz, a teraz tak szybko mają liczbę kilku tysięcy zamachowców. Jakieś to zastanawiające że tak szybko w szczegółach wiedzą kto co robił ?
 

pan k

Bywalec
Dołączył
7 Lipiec 2011
Posty
3 423
Punkty reakcji
105
Miasto
Dąbrowa Górnicza
Za ten pucz powinien dostać Oskara lub pomagać tworzyć scenariusze do filmów .
Jego zwolennicy uwierzyli że armia planuje zamach a wrogowie uwierzyli że pucz
jest prawdziwy.
Potwierdził swoją władzę i pozbył się wrogów .
Przemilcza się też informacje że zamachowcy próbowali zdobyć lotnisko z

którego Amerykanie bombardują państwo Islamskie.
To potwierdza że handlują z tym państwem
i pomaga im mordować Kurdów .
Państwo Islamskie ukrywa że mordują Kurdów .
Dla Turcji nie jest żadnym wyzwaniem.
Zamachy terrorystyczne dotykają większości Kurdów .
 

Tia

Nowicjusz
Dołączył
19 Lipiec 2016
Posty
4
Punkty reakcji
0
Szkoda mi Turków. Zasługują na prawdziwą świecką władzę. Teraz Erdogan będzie bezkarny.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
dokładnie, teraz sułtan bedzie mógł wszystko, pod pozorem zamachu zabije wszystkich tych, którzy mają inne zdanie niż on osobiście
 

dominik5

Nowicjusz
Dołączył
27 Marzec 2015
Posty
63
Punkty reakcji
9
Zastanawiam się dlaczego amerykanie siedzą cicho. UE nabrała wody w usta i siedzi cicho , wygłaszając jedynie oświadczenia .
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
że UE nic nie mówi i robi to norma, albo zbierają zrzutkę na łapówkę dla Erdogana, żeby dalej trzymał uchodźców w obozach

gorzej że USA dostało sraczki, nie wiedzą co robić
 

Isen1822

Ten najgorszy.
Dołączył
3 Maj 2012
Posty
1 115
Punkty reakcji
106
Wiek
30
Miasto
Polska ;)
UE oprócz wyrażania "głębokiego zaniepokojenia" jak zwykle nie robi kompletnie nic.

USA ma na swoim terytorium człowieka, którego Erdogan oskarża o zorganizowanie puczu. To pewnie też ma jakiś pośredni wpływ na ich obecny brak reakcji.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
UE przecież zbiera pieniądze, muszą się jakoś opłacić

faktycznie ciekawe co zrobi USA, raczej nie wyda tego duchownego
 
D

dawid326

Guest
Według mnie ten zamach wojskowy w Turcji to podpucha erdogana , by pozbyć się opozycji. Poza tym aż dziwne że puczysci tak łatwo składali broń.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
musiał wiedzieć że jest grupka niezadowolonych oficerów, którzy mają pomysł na jakąś rebelię, podsycił to może jakimś agentem tam umieszczonym i zanim się rozkręcili zdławił,

czy można mieć teraz lepszy powód do wyrżnięcia opozycji ? przecież to "zdrajcy"
 

Isen1822

Ten najgorszy.
Dołączył
3 Maj 2012
Posty
1 115
Punkty reakcji
106
Wiek
30
Miasto
Polska ;)
Kojarzy mi się to trochę ze stalinowską czystką z lat 30, z tym że rzecz jasna Stalin nie bawił się w pucze, tylko ogłosił, że Ci i Ci są zdrajcami i ich zlikwidowano. Oczywiście to miało podłoże bardziej paranoiczne niż uzasadnione jakimiś większymi spiskami, ale tak czy inaczej się stało. Tutaj Erdogan postanowił to zrobić w bardziej "oficjalny" sposób.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
mnie też to trochę przypomina, to się zaczęło od zabójstwa Kirowa

już zdążył Erdogan zasygnalizować że UE ma w d. i żeby się zamknęła
 

hajki86

Nowicjusz
Dołączył
3 Wrzesień 2012
Posty
65
Punkty reakcji
5
Wiek
34
Miasto
Kraków / Warszawa
Po puczu w Turcji aresztowano 6 tyś. ludzi (urzędników, sędziów, oficerów). Ten pucz to był jak sam Erdogan sie wyraził - darem z nieba. Jest niemal pewne, że był on inspirowany przez rządzący obóz, a teraz jest pretekst, aby wykończyć jakąkolwiek opozycje. Wielu specjalistów od geopolityki twierdzi, że Turcja zmierza w kierunku republiki islamistycznej (obecnie jest to świeckie państwo), a sama Turcja to przyszłe mocarstwo.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
jeśli będą starali się pójść w państwo islamskie to czeka ich niezbyt ciekawy żywot. To przecież sunnici a szyici mają inne państwo sprzyjające czyli Iran

może dojść do konfrontacji a pamiętać należy że z szyitami trzyma obecnie Rosja. W takiej konfiguracji Turcja nie ma szans
 

Isen1822

Ten najgorszy.
Dołączył
3 Maj 2012
Posty
1 115
Punkty reakcji
106
Wiek
30
Miasto
Polska ;)
hajki86 napisał:
Wielu specjalistów od geopolityki twierdzi, że Turcja zmierza w kierunku republiki islamistycznej (obecnie jest to świeckie państwo), a sama Turcja to przyszłe mocarstwo.
To się zgadza, wpływ islamski jest tam ogromny i groźba przekształcenia Turcji w państwo islamskie jest bardzo duża. Co do tego mocarstwa.... Tak jak wspomniał Herbatniczek, może to im przynieść zgubę, a nie świetność.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
byłby to powrót do roku 1980 i wojny iracko Irańskiej
 
Do góry