Wojna w Czeczenii. Prawda i mity.

Malhazia

Nowicjusz
Dołączył
17 Luty 2012
Posty
18
Punkty reakcji
0
Serio polecam Tobie najpierw przeczytać książkę zanim będziesz coraz bardziej "odlatywał" w swoich rozważaniach podobnie do autora z początku tematu...
Polki nie były żadnymi groupies, zostały zaproszone przez stronę Rosyjską do sąsiadującego z Czeczenią Dagestanu w 1999 roku i to w zasadzie na gospodarzach którzy je zaprosili ciąży wina tego że nie były wystarczająco bezpieczne. Na szczęście sprawaskończyła się dobrze, niestety tylko nie dla wszystkich zakładników w tamtych latach w Czeczenii, wielu zostało straconych o czym Rosyjskie media wołały na cały świat jakie to piekło urządzono im pod samym nosem.

-Rzeczpospolita, no widzisz jak łatwo wpada się w spiralę powtarzanych "źródeł", jedni skądś sobie biorą a inni skądś sobie cytują.

Uprzedzam że Czeczenia to nie jest prosta sprawa dla laika który chce wyrazić swoje opinie bez poważnych źródeł i szerokiej wiedzy, wątki , poszlaki, agentura, prowokacje tworzą tam tak gęsty splot wydarzeń że łatwo popaść w proste schematy osądów, które z prawdą nie zawsze mają wiele wspólnego.
 
S

serwor

Guest
Wystarczy mi to co widzial;em w Bieslanie,a widzialem bandytow ktorzy morduja dzieci,nawet nie Rosyjskie tylko zdaje sie Osetynskie.
A wiec im wszystko jedno kogo morduja.
Zdaje sie ze chcialas temat o biednych przesladowanych Czeczenach ,ale ani oni tacy biedni ani przesladowani,wiekszosc Czeczenow w Polsce wiechalo z Rosji[Czeczenia to czesc Rosji] z przyczym materialnych.
Ich mazeniem jest wyjechac do Szecji ,Niemiec itp i siedziec tam na socjalu.
U nas tez tylko narzekają ze im strasznie zle w osrodkach.
 

Malhazia

Nowicjusz
Dołączył
17 Luty 2012
Posty
18
Punkty reakcji
0
W takim razie dyskutowaliśmy nie na temat, ja chciałam dowiedzieć się skąd się biorą kolesie i z jakich powodów fałszują historię z wydarzeń w latach 90-tych, jak tutaj na forum. Dochodzę do wniosku że to zwyczajny brak wiedzy, za to duża skłonność do fantazjowania i przeinaczania faktów ku uciesze kolejnych laików któzy im przyklaskują.

Sytuacja Czeczenów w Polsce to kolejny temat do dyskusji. Zgadza się to jest zupełna kultura, czy wiesz że Czeczeni zanim stali się wojownikami-zmuszeni do stawiania oporu Rosjanom, byli zwykłymi rolnikami i góralami ?
To nacja bardzo mocno związana ze swoimi przodkami. Jak sądzisz z jakich powódów tak masowo emigrowali ?
Czy sądzisz że byliby w stanie na zawołanie stać się Europejczykami czy Polakami ?
 

Lobo2007

Wyjadacz
Dołączył
25 Wrzesień 2007
Posty
10 249
Punkty reakcji
381
Wiek
44
Tylko bez matołków i kóz, mi tutaj.
 

Malhazia

Nowicjusz
Dołączył
17 Luty 2012
Posty
18
Punkty reakcji
0
wejście w tempo ;)

Chodziło mi o motyw fałszowania historii, w wydaniu gościa na początku tematu bardzo bezczelnej, wszystko wywalił do góry nogami z wydarzeń z lat 90-tych w Czeczenii kiedy w republikach byłego związku następowały próby zrywów na niepodległość. Ten gość w swoiście bezczelny sposób zafałszował tamte wydarzenia, zupełnie jakby na miarę kolesia z rosyjskiej ambasady cytującego "jedyną Prawdę" i rosyjskie programy telewizyjne "wierchuszki".

Nikt i nic nie usprawiedliwia zbrodni w Biesłanie - to dla tych dla których jest to jedynym argumentem na brak innych argumentów, uczulam tylko że fałszowanie historii to nikczemna sprawa. My jako Polacy powinniśmy być na to zwłaszcza uczuleni (ciągłe prostowanie kłamstwa Katyńskiego wobec odmowy uznania jako ludobójtwo przez Rosjan, udziały Polaków w walkach z bolszewikami- tu z kolei Rosjanie uznają nas jako ludobójców a nie widzą faktu że to Bolszewicy napadali na Polskę. Niestety jak widać także na przykładzie powyższego kolegi, wiedza o historii i nie tylko pokutuje...być może to wynik poziomu szkolnictwa, zaniżania poziomu matur etc.
 
S

serwor

Guest
Nikt i nic nie usprawiedliwia zbrodni w Biesłanie

No ale to nie jedyna zbrodnia,Czeczeni wyspecjalizowali sie w atakach na cywili,normalna bandycka praktyka,przeciez byly ataki na szpitale, na teatry.
Jakos do walki z regularna rosyjska armia maja mniej zapalu. Nie ma to jak zamordowac cywila,najlepiej dziecko,kobiete albo chorego?

..być może to wynik poziomu szkolnictwa, zaniżania poziomu matur

Kochana kolezanko,mnie dzisiejsze szkolnictwo juz dawno nie obejmuje.
A wlasnie twoj poglad o biednych Czeczenach jest poprawny politycznie i rozpowszechniany w mediach wiec nie pisz bzdur.

tu z kolei Rosjanie uznają nas jako ludobójców a nie widzą faktu że to Bolszewicy napadali na Polskę.

Co ma jedno wspolnego z drugim?
Dlatego ze nie lubie Rosjan mam lubic Czeczenow?!
Sory ,jakby nie patrzec to Rosjanie sa mi blizej kulturowo i genetycznie.
 

Malhazia

Nowicjusz
Dołączył
17 Luty 2012
Posty
18
Punkty reakcji
0
ależ skąd gdzie pisałam że z dwojga złego musisz w czymś wybierać ? znowu próbujesz kłamać? ojj te Twoje wyskoki do imputowania komuś swoich własnych przemyśleń...

"Sory ,jakby nie patrzec to Rosjanie sa mi blizej kulturowo i genetycznie."

- Proszę w takim razie o odpowiedź ile z rąk Czeczenów padło Polskich ofiar a ile z rąk Sowieckich?
-Kto dłużej okupował Polskę i wymordował całe podziemie AK? Sowieci czy też Czeczeni ?
-Kto prześladował Polską opozycję i inwigilował Solidarność a potem zdemontował Polską gospodarkę w tzw demokratycznej IIIRp.? Pewnie Czeczeni?

jeżeli tak już kogoś kochasz to może uzasadnisz swoją odwzajemnioną być może miłość?

"Kochana kolezanko,mnie dzisiejsze szkolnictwo juz dawno nie obejmuje."
-No to być może jakiś powrót na weekendowe koedukacje, chociaż w wolnym czasie polecam?
 
S

serwor

Guest
ależ skąd gdzie pisałam że z dwojga złego musisz w czymś wybierać ? znowu próbujesz kłamać?

Ja,to ty zaczelas pisac o tym,mi to nawet do glowy nie przyszlo.
-Kto dłużej okupował Polskę i wymordował całe podziemie AK? Sowieci czy też Czeczeni ?

Kurcze cale podziemie AK?! Dali rade? A kto to wystepuje na uroczystosciach panstwowych?! Jacys przebierancy?
W tamtych czasach szefem Sowietow byl Gruzin zdaje sie a nie Rosjanin?
W UB i NKWD tez pewnie za duzo Rosjan nie bylo, raczej nasi starsi bracia w wierze.
Byc moze i Czeczeni w koncu byli czescia ZSRR.
Z tego co wiem to byli w wojskach ktore mordowaly mieszkancow Warszawa podczas powstania .

-No to być może jakiś powrót na weekendowe koedukacje, chociaż w wolnym czasie polecam?

To znaczy jaka koedukacja?!
Ja i Ty?!
Najpierw moze fotke przyslesz? Ja nie jestem taki łatwy.
 

Malhazia

Nowicjusz
Dołączył
17 Luty 2012
Posty
18
Punkty reakcji
0
Mordowanie kogoś czyimiś rękami należało do tradycji zbrodniczych imperiów jak Sowieckie.
Wszyscy wiedzą jednak, przynajmniej powinni wiedzieć z tych wyedukowanych, kto był wtedy tzw. ośrodkiem decyzyjnym, skąd płynęły rozkazy
i gdzie trzymane są do dziś archiwa niezliczonych zbrodni na narodach słowiańskich a także republikach Sowieckich.

Jeżeli Czeczeni brali udział w takiej brudnej wojnie o jakiej piszesz to takim samym elementem sowieckiej układanki komunistycznego Imperium jak Polacy i inne narody.
Przykładów jest wiele , jak udział Ludowego Wojska Polskiego i sowieckiego pachołka Moskwy - Jaruzelskiego którzy brali udział w tłumieniu powstania w Czechosłowacji.
Całe szczęście jednak że Czesi są wyjątkowo pojętni i wyrozumiali na błędy i okoliczności historyczne czego i naszym rodakom bym życzyła na wiele wypaczeń historycznych. A nie tylko jednostronny punkt widzenia zależny od własnej wygody.
 
Do góry