Województwo dolnośląskie co trzeba koniecznie zobaczyć

marek70

Stały bywalec
Dołączył
28 Grudzień 2008
Posty
1 268
Punkty reakcji
155
Wiek
53
Miasto
Białystok
Wakacje w pełni.W tym roku nici z wycieczek ,tak wyszło
Udało mi się ostatnio dość dobrze poznać Wrocław ,wrażenia bardzo pozytywne
Jednakże bardzo chciałbym poznać atrakcje okolic.Dawno temu byłem w Bukowcu koło Kowar,takie tam zdobycie śnieżki ,łażenie po górach,dawno i nieprawda.
W przyszłości chciałbym poświęcić tydzień na poznanie atrakcji regionu{bez Wrocławia}
I dwa zasadnicze pytania do forumowiczów,bo wiem,że choćby Macan zna ciekawe miejsca

1 Gdzie najlepiej zrobić bazę wypadową jako noclegownię i jednocześnie żeby w jej promieniu było blisko do miejsc godnych uwagi,czy też sprawnie dojechać autem do tych miejsc
2 No i jakie grupy miejsc polecacie logistycznie do obskoczenia w jeden dzień {pieszo samochodowe poruszanie się},,aby nie tracić czasu
oczywiście wszelkie inne rady np kulinarne dla wyprawy nisko budżetowej mile widziane

dziękuję za wszelkie podpowiedzi
 
M

MacaN

Guest
No znam ciekawe miejsca, znam. Siedzę w temacie turystyki, że sie tak wyrażę i jestem pasjonatem podziemi w Górach Sowich i okolicach, zatem naturalnym jest, że polecę Ci miejscowość Rzeczka ( bardziej konkretnie poleciłbym mój ośrodek, ale może nie tutaj, bo mi nie wypada jako moderatorowi. ).

Co w okolicy ? Jesli lubisz chodzić po górach - Wielka Sowa, Kalenica, masę schronisk i przełęczy, chodzić możesz tygodniami i nigdy nie zajdziesz 2 razy w to samo miejsce.

Jeśli chodzi o atrakcje turystyczne - Zamek Książ ( ale polecam raczej z zewnątrz ), Palmiarnia w Wałbrzychu, Zamek Grodno, tama w Zagórzu Śląskim, Jezioro Bystrzyckie, Wieża na Wielkiej Sowie oraz ażurowa wieża na Kalenicy.

Ponadto kompleks RIESE ( podziemia turystyczne - Osówka, Włodarz, Rzeczka ), kopalnie złota w Złotym Stoku oraz węgla w Nowej Rudzie ( można się przejechać oryginalna kolejką w środku pod ziemią ). Warto też odwiedzić ( ale juz samochodem ) Strzeliniec, Błędne skały,Twierdzę Kłodzką i Twierdzę w Srebrnej Górze. To nie wszystko, ale na tydzień będziesz miał dość. Ogólnie ogarnij sobie ten filmik :

https://www.youtube.com/watch?v=j0VHxHbplNY


Natomiast jeśli chcesz odwiedzić podziemia niedostępne dla turystów, to razem z ojcem jako jedyni zajmujemy się oprowadzaniem gości po takich obiektach, ale robimy to tylko dla gości naszego ośrodka. Jak to wygląda ? Wyprawy dostosowywujemy do możliwości klienta i na początek zawsze jest " lajt ", później robi się tylko ciekawiej, a wierz mi - nie znam nikogo, komu by się nie spodobało.

https://www.youtube.com/watch?v=7WIscwki9jE
 

marek70

Stały bywalec
Dołączył
28 Grudzień 2008
Posty
1 268
Punkty reakcji
155
Wiek
53
Miasto
Białystok
dzięki Macan nie pisałem na priv ,bo niech ludzie poczytają,,może ktoś skorzysta
właśnie to mnie interesuje.,tego typu turystyka,o niektórych wymienionych rzeczach nawet nie słyszałem,poczytam zaplanuję
Jak się da to przyjadę z żoną i synem w przyszłym roku,córka jak skończyła 18-ke ,to ma gdzieś wyjazdy ze "starymi" i jęździ z chłopakiem

A kiedy nie ma tłumów?
Bo latem to chyba rwetes?
 
M

MacaN

Guest
Sezon, kiedy jest sporo gości to okres letni ( czerwiec - sierpień ) oraz zimowy ( to jest uzależnione od daty otwarcia wyciągów i ilości śniegu ). Natomiast jeśli chodzi o tłumy... Nie ma ich nigdy, bo Góry Sowie są niestety bardzo słabo rozreklamowanym miejscem. Ludzie często trafiają do mnie przypadkiem, bo jada w góry, albo z filmów na YT, które zamieszczamy. Natomiast jeśli chodzi o bazę narciarską - Słyszał ktoś kiedyś o kurorcie narciarskim w Rzeczce ? O co najmniej 4 otwartych wyciągach narciarskich i kilkunastu trasach zjazdowych o długości ok. 700 metrów w miejscowości liczącej 67 mieszkańców ?

Chyba nie, bo i po co reklamować coś takiego :)



marek70 napisał:
córka jak skończyła 18-ke ,to ma gdzieś wyjazdy ze "starymi" i jęździ z chłopakiem
Heh ;) Moja siostra ma 18 i nie wyobraża sobie, by nie jechać z rodzicami na wakacje :D Ja za to chciałbym, ale akurat pod koniec sezonu letniego zawsze reperuję sobie budżet i przejmuję okręt na jakiś czas.
 

North

Nowicjusz
Dołączył
18 Sierpień 2015
Posty
52
Punkty reakcji
0
Dolina Pałaców i Ogrodów! Zamek Książ! Park Miniatur w Kowarach! Karpacz... i wiele wiele innych:)
 

viola1308

Nowicjusz
Dołączył
2 Maj 2015
Posty
199
Punkty reakcji
25
marek70 napisał:
Wakacje w pełni.W tym roku nici z wycieczek ,tak wyszło
Udało mi się ostatnio dość dobrze poznać Wrocław ,wrażenia bardzo pozytywne
Jednakże bardzo chciałbym poznać atrakcje okolic.Dawno temu byłem w Bukowcu koło Kowar,takie tam zdobycie śnieżki ,łażenie po górach,dawno i nieprawda.
W przyszłości chciałbym poświęcić tydzień na poznanie atrakcji regionu{bez Wrocławia}
I dwa zasadnicze pytania do forumowiczów,bo wiem,że choćby Macan zna ciekawe miejsca

1 Gdzie najlepiej zrobić bazę wypadową jako noclegownię i jednocześnie żeby w jej promieniu było blisko do miejsc godnych uwagi,czy też sprawnie dojechać autem do tych miejsc
2 No i jakie grupy miejsc polecacie logistycznie do obskoczenia w jeden dzień {pieszo samochodowe poruszanie się},,aby nie tracić czasu
oczywiście wszelkie inne rady np kulinarne dla wyprawy nisko budżetowej mile widziane

dziękuję za wszelkie podpowiedzi
Jeśli chcesz odpocząć od ludzi polecam Bieszczady, ale te z dala od popularnych
szlaków okolice źródeł Wisłoka, Rudawki Rymanowskiej.
 

sunkiss

Nowicjusz
Dołączył
22 Maj 2016
Posty
83
Punkty reakcji
1
Świeradów Zdrój :) Zatrzymalam sie tam z przyjaciolką w ośrodku Kaja :) Ot, taki babski wyjazd na kilka dni ;) I bylo super :) okolica cudowna, a hotel- rowniez swietny, w przystepnej cenie i z wysokim standardem :) i co najwazniejsze, z Kai wszedzie mialysmy blisko do swieradowskich atrakcji :)
 

zabawa i edukacja

Nowicjusz
Dołączył
14 Listopad 2016
Posty
2
Punkty reakcji
0
Bardzo ciekawe miejsce Zaczarowana Chata w Rudach Raciborskich.Wystawy i zajęcia edukacyjnie na wysokim poziomie.wycieczkę odbyłam z klasą 6.Gdyby zostali w mojej szkole jako gimnazjaliści pojechalibyśmy jeszcze raz ! Polecam
 
Do góry