Woda strukturowana

Niepalona Kasza

Nowicjusz
Dołączył
3 Lipiec 2012
Posty
13
Punkty reakcji
2
Witam. Jako że spodobało mi się forum, postanowiłam zapytać co myślicie o eksperymencie, który zaraz opiszę. Mam nadzieję, że odpowiednio wybrałam dział na to pytanie (?)

  Od jakiegoś czasu interesuję się zdrową żywnością i sferą duchową człowieka (energią, nadświadomością).
Dorwałam się do książki Michała Tombaka "jak żyć długo i zdrowo". W rozdziale o wodzie zaintersowałam się czymś takim jak woda strukturowana. Powstaje ona poprzez zmianę ze stanu ciekłego w stały lub gazowy i powrotu do ciekłego. Taka woda ma ponoć tzw. energię, której nie wytłumaczą chemicy, dla których woda nie zmienia swoich właściwości itp.
  Poprzez ten temat doszłam do filmu pt. "Water. The great mystery". Osobiście bardzo polecam, ale już powoli przechodzę do sedna. Jak na niecałą godzinę, sporo mówią i pokazują. M.in. o inteligencji wody, która zmienia swoją strukturę, w zależności od energii panującej w jej pobliżu. Toż to przedstawili eksperyment. 3 słoiczki z ryżem zalanym wodą. Do pierwszego słoika codziennie przez 30 dni mówiono dobre słowa np. "dziękuję". Takie, które wywołują dobre emocje. Do drugiego słoika mówiono brzydkie słowa, wywołując negatywne emocje. Trzeci pozostał obojętny.
  Po mięsiącu, słoik z ryżem, z "dobrą energią" zaczął ładnie fermentować, słoik ze "złą energią" zaczął obrzydliwie gnić na czarno, ryż w obojętnym słoiku spleśniał.

  Co o tym myślicie? Warto by było obejrzeć ten film, choć pewnie większość z Was tutaj jest zorientowana na ten rodzaj tematu o wodzie.
 

Wilk_LancaSter

wiek jest zmienną niezależną, od której wiele zale
Dołączył
18 Luty 2012
Posty
3 319
Punkty reakcji
40
Papier wszystko przyjmie bardzo cierpliwie.
Eksperyment z ryzem możesz powtórzyć we własnym zakresie, dbając o jednakowe warunki dla wszystkich elementów. :piwko:
 
Do góry