Włosy - proste, a jednak nie do końca

Dagonek

Nowicjusz
Dołączył
19 Luty 2013
Posty
2
Punkty reakcji
0
Witam!
Na początku chciałbym zaznaczyć że jestem osobnikiem płci męskiej, jednażke kieruje to pytanie tutaj, gdyż to właśnie kobiety najlepiej znają się na włosach i tym podobnych ;]

Do rzeczy: Mam włosy dosyć długie, prawie do połowy pleców, kiedyś były cieniowane dlatego nie wszystkie partie są idealnie równe, ale generalnie są "jednolite".
Mój problem polega na tym, że około 2-4cm końcówek niektórych kosmyków są delikatnie zakręcone/zafalowane przez co gdy zarzuce je do tyłu nie są równe, ponieważ niektóre kosmyki odstają. Dodam że co jakiś czas chodzę podcinać końcówki(włosy dalej zapuszczam).
I tutaj stawiam pytanie - czy mogę coś zrobić, aby wyprostować te końcówki? Pczywiście obcinanie nie wchodzi w gre.

pozdrawiam
 
I

immanentne

Guest
o matko, ale wy faceci macie problemy :p jedyne co mi przychodzi do głowy to poradzić Ci, abyś kupił sobie prostownice i te końce codziennie sobie prostował, nie widze raczej innego rozwiązania
 

Dagonek

Nowicjusz
Dołączył
19 Luty 2013
Posty
2
Punkty reakcji
0
Nie noooo, tylko nie prostownica ;p
No trudno, po prostu niech tak zostanie :D
 
E

Ejan87

Guest
:D prostownica, odżywka, dobry szampon, szczotka modelująca, suszarka i dobry grzebyk - to wszystko potrzeba, żeby odpowiednio dbać o włosy ;) a tak na serio Panie Kolego to wystarczy je mieć uczesane i nie poplątane i już będzie dobrze. A i ważne, żeby myć w miarę regularnie a nie chodzić z tłustymi strąkami ;)
 

matrioszka

Nowicjusz
Dołączył
18 Sierpień 2008
Posty
177
Punkty reakcji
4
Wiek
34
Miasto
Mazury
A może wystarczyłby szampon ze spiruliną? Mi spirulina rozprostowuje włosy. BingoSpa ma taki na przykład.
 

balbinka13

Nowicjusz
Dołączył
18 Sierpień 2011
Posty
28
Punkty reakcji
0
Mi na ten problem pomogło solidne odżywienie włosów, stały się one takie bardziej cięższe (nie mylić z obciążone) i mięsiste, dzięki czemu były proste i gładkie. trzeba tylko uważać, żeby nie przesadzić, bo wtedy łatwo o strąki. Ja mogę polecić odżwykę Biokap, która fantastycznie dziąła na włosy, ale ich nie obciąża.
 
Do góry