wlasny biznes prosba o rade

andrzej29gdy

Nowicjusz
Dołączył
12 Marzec 2011
Posty
2
Punkty reakcji
0
Witam.
Dość długo poszukuję pracy, dlatego postanowiłem otworzyć własny biznes. Nie mam prawa jazdy, ukończyłem historię (wg mnie kierunek mało przydatny na rynku pracy) Nie mam żadnego pomysłu proszę o jakieś rady/sugestie
 

Madziara991

Bywalec
Dołączył
15 Luty 2010
Posty
180
Punkty reakcji
36
Miasto
Polska
Zrób prawo jazdy to po pierwsze,bo kto będzie Cię woził do urzędów żeby coś pozałatwiać.

Po drugie to wymyśl plan/pomysł na biznes co zamierzasz robić,chyba nie napisałeś tu z tym zamiarem, że ktoś wymyśli wszystko za Ciebie i poda Ci to na tacy.


A rada taka; rozejrzyj się wokół Siebie, może w twojej miejscowości można wymyślisz coś takiego co bardzo dobrze się sprzeda ;)
 

lasiczka_poznan

Nowicjusz
Dołączył
14 Luty 2009
Posty
404
Punkty reakcji
0
prawko musisz miec. poszukaj w necie jakiegos punktu zaczepnego i moze znajdziesz jakis pomysl. kto wie, moze zwiazany nawet z hisotria
 

gruszka23

Nowicjusz
Dołączył
26 Październik 2009
Posty
17
Punkty reakcji
0
Witam.
Dość długo poszukuję pracy, dlatego postanowiłem otworzyć własny biznes. Nie mam prawa jazdy, ukończyłem historię (wg mnie kierunek mało przydatny na rynku pracy) Nie mam żadnego pomysłu proszę o jakieś rady/sugestie


tak, po 1. to jest znalezienie pomyslu na biznes albo chociaz tematu, ktory Cie interesuje i pociaga, bo chyba wazne jest, aby robic to co sie lubi i fascynuje, bo dzieki temu czuje sie to, co sie robi. 2. prawo jazdy :)

a poza tym dobrym pomyslem sa spoldzielnie socjalne, czyli wlasnie swoje wlasne firmy tyljo nie 1-osobowe, a 5-osobowe - tylko kwesta znalezienia 4 ;) chodzi oto, ze Unia daje teraz niezle dotacje na to (20 tys. - 40 tys. na jednego czlonka). polecam dowiedziec sie o tym wiecej.
 

Portos201

Bywalec
Dołączył
27 Kwiecień 2009
Posty
2 117
Punkty reakcji
54
Witam.
Dość długo poszukuję pracy, dlatego postanowiłem otworzyć własny biznes. Nie mam prawa jazdy, ukończyłem historię (wg mnie kierunek mało przydatny na rynku pracy) Nie mam żadnego pomysłu proszę o jakieś rady/sugestie


Znajdź pomysł a później zastanów się nad nim 5 razy. Jeśli nadal będzie taki super to zacznij wtedy myśleć nad tym jak i co robić.

Bo jak nie masz celu (pomysłu na biznes) to możesz nadal szukac pracy etatowej :eek:k:
 

czarek1412

Nowicjusz
Dołączył
12 Lipiec 2011
Posty
12
Punkty reakcji
0
Pomysł na biznes to nie wszystko. Potrzebna jest wiedza. Dużo czytaj - przeglądaj księgarnie, czytaj w sieci. Wiele wiadomości znajdziesz na blogach,w forach dyskusyjnych. Dobrze jest przeczytać kilka e-booków na przykład ze zlotemysli l na temat jak założyć własną działalność gospodarczą, jak handlować. W internecie czytając być może znajdziesz jakiś ciekawy pomysł na włąsną firmę.Sam musisz coś wymyślić. Nikt nie podsunie ci gotowego pomysłu, te które są opisywane w sieci są już oklepane i nie warte rozpatrzenia. Wiedza, doświadczenie i intuicja to najlepszy sposób do sukcesu. Powodzenia!!
 

Portos201

Bywalec
Dołączył
27 Kwiecień 2009
Posty
2 117
Punkty reakcji
54
a znasz kogoś co coś osiągnął po czytaniu książek z złote myśli? to poważne pytanie.
 

imaginary246

Nowicjusz
Dołączył
20 Czerwiec 2010
Posty
334
Punkty reakcji
6
Wiek
31
Miasto
Piotrków Tryb.
Dobrze jest przeczytać kilka e-booków na przykład ze zlotemysli.pl na temat jak założyć własną działalność gospodarczą, jak handlować. W internecie czytając być może znajdziesz jakiś ciekawy pomysł na włąsną firmę.Sam musisz coś wymyślić. Nikt nie podsunie ci gotowego pomysłu, te które są opisywane w sieci są już oklepane i nie warte rozpatrzenia.
Albo Twoja wypowiedź jest aż tak zagmatwana, albo przeczysz sam sobie. To w końcu znajdę ten pomysł, czy sam muszę coś wymyślić. Kompletnie nic nie rozumiem z tego, co napisałeś.

Oczywiście wiedza jest potrzebna, ale to od działania zależy wszystko. Wiedzę można zdobywać w trakcie
 

Portos201

Bywalec
Dołączył
27 Kwiecień 2009
Posty
2 117
Punkty reakcji
54
"to od działania zależy wszystko" tu się właśnie rozwala pewnie z 90% nowych biznesmenów. Bo im się niechce, zapał się kończy i tyle.

Nie jest to wina kasy, znajomości itp bo bez tego można mieć biznes, a znajomości same w trakcie przychodzą, to lenistwo przeważnie wygrywa.
 
Dołączył
11 Lipiec 2007
Posty
2 041
Punkty reakcji
78
Miasto
tam gdzie wszyscy inni są zbędni
Wg mnie kto nie widzi możliwości i perspektyw to nie ma również pomysłów. Ambicje wręcz każdy ma wielkie ale to się często nie przekłada na realizację, przez słomiany zapał. Można założyć nawet hodowlę ślimaków i kokosy na tym zbijać ale kto się na tym nie zna to lepiej niech nie wchodzi w ten interes.
Ale żeby szukać i pytać się o pomysł na interes to każdy może wymienić takich setki lecz żaden nie będzie się podobał bo najpierw trzeba dostrzec perspektywy i możliwości.
 

znajoma1

Nowicjusz
Dołączył
3 Sierpień 2011
Posty
28
Punkty reakcji
0
Jeśli będziesz mieć dobry i przemyślany pomysł na biznes, możesz starać się o bezzwrotne dotacje z urzędu pracy. Możesz korzystać też z różnych projektów unijnych. W przypadku pytań o środki z pup-ów można dzwonić na infolinię urzędów pracy, czyli zieloną linię. Można też szukać inspiracji w sieci, zająć się franczyzą - na to chyba też urząd pracy przyznaje środki.
 
Do góry