Własna działalność.

W

wiki9969

Guest
Wiem, że może to trochę dziwnie zabrzmi tym bardziej w moim wieku, ale za bardzo nie mam pomysłu na siebie. A dokładniej myślę o otwarciu własnej działalności. Może nie teraz, ale za kilka lat. Tylko za bardzo nie wiem w jakim dokładnie kierunku powinnam iść. Z zawodu jestem masażystką i myślę też o kontynuowaniu nauki w tym kierunku, dlatego zastanawiam się nad otwarciem własnej przychodni. I tu pojawia się dylemat: czy rzeczywiście opłaca się iść w tym kierunku czy może zacząć zmierzać w innym, a dokładniej kształcić się w kierunku gastronomii i za jakiś czas otworzyć jakiś bar. Bo miejsce na własną działalność mam i wydaje mi się, że jeżeli odpowiednio by się za to zabrało to by wypaliło. Jak więc myślicie, co bardziej się opłaca?
 
B

bajderman

Guest
Wiesz co? Podstawa w tym momencie to optymalizacja - działalność zakładasz w formie spółki w UK, do tego w Polsce przedstawicielstwo i korzystasz z preferencji podatkowych. Mowa o metodzie Pawła Kurnika. Przy niej masz zwolnienia podatkowe na ponad 200 tysięcy. A przy okazji ZUS jest dwa razy niższy...
 

staanna

Nowicjusz
Dołączył
10 Październik 2020
Posty
1
Punkty reakcji
0
No faktycznie dzisiejszy przedsiębiorca musi sprostać wielu rygorom, terminom, przepisom...
Jak sobie z tym radzicie?
 
Ostatnia edycja:
Do góry