Włamania, a zabezpieczenia FB

Lost_Angel

Nowicjusz
Dołączył
31 Lipiec 2014
Posty
51
Punkty reakcji
3
Witajcie.
Jestem w sytuacji chyba beznadziejnej, ale może ktoś z Was ma jakiś pomysł.
Chodzi o mojego byłego, który nie może pogodzić się z faktami i mimo, że nie jesteśmy razem, a on mieszka w innym mieście, to nieustannie mnie szpieguje.
Wie o rzeczach, o których nie mógł się dowiedzieć z innych źródeł jak facebook, a konkretnie PW.
I tu pojawia się problem, ponieważ ja mam już ustawiony taki poziom zabezpieczeń, że dostaję SMSa, za każdym razem gdy ktoś próbuje zalogować się z innej przeglądarki. No ale co z tego, skoro moi znajomi nie. Wie z kim się przyjaźnię i może sobie myszkować po ich kontach.
Nie mam pomysłu jak to przerwać, nie policję nie pójdę przecież...

Poza tym, tu już wyższa szkoła jazdy.
Czy jest możliwe (czysto teoretycznie) obejście tego zabezpieczenia o jakim mówię wyżej?
Chodzi o to, że jedna z osób również miała ustawione powiadomienia mail w razie logowania z innej przeglądarki, a zarzeka się, że maila nie dostała, mimo iż ja wiem na 100% że mój były włamał się na jego konto, bo sam się do tego przyznał i znał szczegóły dotyczące hasła o których wiedział tylko właściciel konta.
 

inherentny

Geniu Loci
Dołączył
19 Grudzień 2012
Posty
270
Punkty reakcji
13
Miasto
kraków
Wykraść hasło to nie taka prosta sprawa. Sprawdź czy nie masz keyloga albo czegoś podobnego i zmień hasło na bardzo mocne (duże i małe litery, cyfry, znaki specjalne).

Pamietaj o ustawieniach prywatności na FB - nie wszystko musi być widoczne dla nieznajomych.
 

Gressil

®
Administrator
Dołączył
17 Kwiecień 2009
Posty
6 075
Punkty reakcji
561
Przestań korzystać z FB...

Napisz jaki efekt chcesz uzyskać, a ja Ci napiszę co trzeba zrobić.
 

Lost_Angel

Nowicjusz
Dołączył
31 Lipiec 2014
Posty
51
Punkty reakcji
3
inherentny napisał:
Wykraść hasło to nie taka prosta sprawa. Sprawdź czy nie masz keyloga albo czegoś podobnego i zmień hasło na bardzo mocne (duże i małe litery, cyfry, znaki specjalne).
Zależy dla kogo... Teraz już hasło mam kosmiczne, bo zaczęłam po rozstaniu popadać w paranoję. Jak się okazuje słusznie.
Dobra, nie widzę innej możliwości jak przestać rozmawiać z niektórymi osobami o pewnych kwestiach przez Messengera i tyle.
 

Gressil

®
Administrator
Dołączył
17 Kwiecień 2009
Posty
6 075
Punkty reakcji
561
A tak z ciekawości... korzystasz z internetu radiowego czy łącza ziemnego ? Te pierwsze można bardzo łatwo podsłuchiwać.
 

Lost_Angel

Nowicjusz
Dołączył
31 Lipiec 2014
Posty
51
Punkty reakcji
3
Stacjonarny, kabel.
Gressil, ja już i tak czuję kontrolowana, nie strasz mnie :)
 

Gressil

®
Administrator
Dołączył
17 Kwiecień 2009
Posty
6 075
Punkty reakcji
561
Przeskanuj sobie komputer spybotem, podrzuć też log z hijackthis.
 

Lost_Angel

Nowicjusz
Dołączył
31 Lipiec 2014
Posty
51
Punkty reakcji
3
Bardzo Wam dziękuję.
Znalazłam kogoś kto mi pomoże ogarnąć się z tą sytuacją.
Jestem dobrej myśli.

pozdrawiam :)
 

Gressil

®
Administrator
Dołączył
17 Kwiecień 2009
Posty
6 075
Punkty reakcji
561
W razie pytań lub wątpliwości pisz śmiało w tym temacie.
 
Do góry