Wizyta u ginekologa - jak przebiega?

zioomal

Nowicjusz
Dołączył
13 Listopad 2006
Posty
2 192
Punkty reakcji
10
Wiek
25
Kiedy powinno się iść pierwszy raz na wizytę? Mi na razie nic nie dolega i w październiku będę mieć 16 lat. Seksu też nie uprawiałam.
 

DoSiUnIa:)

the pretender
Dołączył
26 Listopad 2005
Posty
802
Punkty reakcji
0
Wiek
30
Miasto
Paradise city
Kiedy powinno się iść pierwszy raz na wizytę? Mi na razie nic nie dolega i w październiku będę mieć 16 lat. Seksu też nie uprawiałam.

Jeżeli wszystko jest w porządku i nic ci się nie dzieje, to na razie nie musisz. Ale w wieku 18 lat, lub w granicach, pasowałoby iść i się skontrolować.
 

haine922

Nowicjusz
Dołączył
26 Sierpień 2010
Posty
3
Punkty reakcji
0
Czy ginekolog ma obowiazek poinformowac rodzicówe jesli dziewczyna jest w ciazy i brakuje jej 3 miesiace do 18 lat.
Moja kolezankanie chciala by narazie mowic o tym rodzicom. i czy lekarz moze bez jej zgody poinformowac kogos. I jeszcze jedno pytanie jak przebiega taka pierwsza wizyta u ginekologa. i jak tez przebiega wizyta u osoby w ciazy?
 

shikabane hime

Nowicjusz
Dołączył
18 Maj 2010
Posty
478
Punkty reakcji
6
Wiek
31
Miasto
Toruń
wydaje mi się , że ginekolog nie ma obowiązku informować rodziców . bez jej zgody nie może niczego zrobić
 

kasia20071

Nowicjusz
Dołączył
8 Styczeń 2010
Posty
33
Punkty reakcji
1
Wiem ze jezeli chodzi wlasnie o ciaze niepelnoletniej dziewczyny to lekarz ma obowiazek poinformowac rodzicos a w tym przypadku wydeja mi sie ze to zalezy od nastawienia lekarza;/ np ja jak bylam w 7 tyg ciazy ale chcialam sie upewnic i nie chcialam jeszcze mowic rodz to poszlam prywatnie do lekarza i pow ze wydaje mi sie ze jestem w ciazy ale nie jestem pelnoletnia i chcialabym sie tylko upewnic zanim powiem rodzicom i zrobil mi USG wyszlo ze jestem w 7 tyg i na nastepna wizyte przyszlam juz z mama. A co do praw ginekologa to czytalam troche na ten temat i na zwykla kontrole mozna przyjsc bez rodzicow ale jezeli dzieje sie cos powazniejszego to lekarz ma obowiazek pow o tym rodzicom
 

kocury

Nowicjusz
Dołączył
9 Lipiec 2010
Posty
1 013
Punkty reakcji
11
Wiek
36
Miasto
Tam gdzie kończy się wszystko
Nie ma takiego prawa. Gdyby dziewczyna nie miała 15 lat to tak. Moja mama jest ginekologiem-położnikiem i czasami są dziewczyny w wieku 17 lat i nie informują, chyba, że coś jest nie w porządku.
 
Dołączył
14 Luty 2008
Posty
2 390
Punkty reakcji
91
Wiek
38
Jeśli to by była zwykła kontrolna wizyta powyżej 15 roku życia (albo i mniej) i nic by się nie działo to raczej lekarz nic by nikomu nie mówił.
Inaczej się ma w przypadku ciąży - bo jeśli coś się stanie dziewczynie albo dziecku (bo np. postanowi usunąć ciążę) i komuś powie, że była u lekarza a ten nikogo o tym fakcie nie zawiadomił to on będzie miał problemy.
Trzeba wziąć pod uwagę to, że dziewczyna do 18 lat sama ma prawnych opiekunów od których jest zależna.
 

syrcia

Lekarz - specjalista
Dołączył
16 Wrzesień 2011
Posty
138
Punkty reakcji
1
Miasto
Warszawa
Jeżeli pacjentka w ciąży nie ukończyła 18 roku życia to nie ma pełnej zdolności do czynności prawnych i lekarz ma obowiązek poinformowania opiekunów prawnych (tu rodziców) o ciąży oraz każdym problemie zdrowotnym wymagającym leczenia zabiegowego.
Od 16 roku życia dopuszczalna jest konsultacja lekarska nieletniej pacjentki bez obecności rodzica.
 

modliszka23

specjalista
Dołączył
22 Kwiecień 2010
Posty
1 167
Punkty reakcji
6
Wiek
36
Miasto
tam gdzie moje miejsce
Pytałyście dziewczyny o pierwsza wizyte.Moim zdaniem na taka najlepiej jest się wybrać z mama, albo koleżanką.I najlepiej własnie jesli trafimy do naprawde dobrego lekarza.Ja w Krakowie mogę polecić na pierwsza taka wizytę dr Jerzego Jakubowicza.
 

IzUnIa22

Nowicjusz
Dołączył
27 Kwiecień 2012
Posty
91
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
Lublin
ja z Lublin mogę polecić Pana Dariusza Pastuchę, o ile ktos nie ma nic przeciwko lekarzowi ktory jest mężczyzną. Ja pamiętam że jak pierwszy raz miałam iść do ginekologa to chciałam aby to była kobieta. Teraz już mi nie przeszkadza żźe chodzę do mężczyzny.
 

studentka_TWP

Nowicjusz
Dołączył
20 Październik 2008
Posty
89
Punkty reakcji
1
Wiek
37
Miasto
z łona matki
a ja mam taką taktykę, ze zawsze do gin'a zapisuję się z jakimś tam wyprzedzeniem w czasie - zeby się nastawić psychicznie. Wtedy tłumaczę sobie ze muszę tam iść, ze nie ma innego wyjścia ze to jest tylko lekarz itp itd ;) w miarę działa :)
 
Do góry