Witaminki w ciąży?

pinky_1

Nowicjusz
Dołączył
2 Październik 2013
Posty
45
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Kalisz
Jakie witaminy brać w ciąży i przed nią? Czy w ogóle coś brać? Jakie jest Wasze zdanie?
 

Ernesst

Nowicjusz
Dołączył
27 Maj 2012
Posty
80
Punkty reakcji
1
Wiek
41
Miasto
warszawa
pinky_1 napisał:
Jakie witaminy brać w ciąży i przed nią? Czy w ogóle coś brać? Jakie jest Wasze zdanie?
Przed i w trakcie powinnaś brać kwas foliowy albo jakiś suplement który w składzie ma już kwas foliowy
 

GreenKat

Nowicjusz
Dołączył
17 Styczeń 2014
Posty
148
Punkty reakcji
2
Wiek
39
Kwas foliowy jest pomaga w prawidłowym rozwoju kręgosłupa i obniża u dziecka możliwość urodzenia się z wadą cewy nerwowej.
 

pinky_1

Nowicjusz
Dołączył
2 Październik 2013
Posty
45
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Kalisz
GreenKat napisał:
Kwas foliowy jest pomaga w prawidłowym rozwoju kręgosłupa i obniża u dziecka możliwość urodzenia się z wadą cewy nerwowej. ?
a jest jakieś specjalne zalecenie kiedy go brać i w ogóle
 

GreenKat

Nowicjusz
Dołączył
17 Styczeń 2014
Posty
148
Punkty reakcji
2
Wiek
39
pinky_1 napisał:
Kwas foliowy jest pomaga w prawidłowym rozwoju kręgosłupa i obniża u dziecka możliwość urodzenia się z wadą cewy nerwowej. ?
a jest jakieś specjalne zalecenie kiedy go brać i w ogóle
Zalecane jest branie go już w trakcie starania się o dziecko, najlepiej 3 m-ce wcześniej o raz przez cały okres ciąży.
 

pinky_1

Nowicjusz
Dołączył
2 Październik 2013
Posty
45
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Kalisz
A trzeba go koniecznie przyjmować w postaci suplementu? Nie występuje naturalnie?
 

GreenKat

Nowicjusz
Dołączył
17 Styczeń 2014
Posty
148
Punkty reakcji
2
Wiek
39
Należy spożywać kwas foliowy w tabletkach, gdyż ułożenie racjonalnej, zdrowej diety pokrywającej całe zapotrzebowanie naszego organizmu na kwas foliowy jest w zasadzie niemożliwe. Dzieje się tak z kilku powodów:
- kwas foliowy jest niezwykle „wrażliwą” witaminą, produkty tracą go podczas obróbki termicznej (gotowania, smażenia), a nawet pod wpływem światła słonecznego (50-70%)
- niektóre bogate w kwas foliowy produkty nie są polecane w zdrowej diecie; zbyt kaloryczne i bogate w nasycone kwasy tłuszczowe (żółtko, sery, wątroba)
- organizm nie przyswaja naturalnych folianów. Najpierw musi je rozłożyć do formy przyswajalnej przez jelita, czyli do... kwasu foliowego. W trakcie tej przeróbki tracimy niemal połowę folianów.
Dlatego powinniśmy sięgać po syntetyczne preparaty kwasu foliowego, które są przyswajalne w 100%.
 

pinky_1

Nowicjusz
Dołączył
2 Październik 2013
Posty
45
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Kalisz
dzięki za info :) jest coś jeszcze o czym warto pamiętać?
 

GreenKat

Nowicjusz
Dołączył
17 Styczeń 2014
Posty
148
Punkty reakcji
2
Wiek
39
pinky_1 napisał:
dzięki za info :) jest coś jeszcze o czym warto pamiętać?
W ciąży warto zadbać o zdrowe odżywianie i gimnastykę - polecam basen, jogę :)
I stosować się do zaleceń lekarza :)
 
I

ItaliaAmore

Guest
Ja przed ciążą brałam kwas foliowy oraz potem w trakcie, tak gdzieś do 6 miesiąca póki mi się ostatnie opakowanie nie skończyło, potem tylko kwasy dha, jak zaczął się mózg rozwijać, natomiast pytałam lekarza, czy wspomagać się dodatkowo jakimiś witaminami, to mi wręcz zabronił, ponieważ miałąm dobre wyniki, więc witamin mi nie brakowało, a jakbym brała dodatkowe witaminy, to bardzo prawdopodobne, ze urodziłabym bardzo duże dziecko, nawet 5kg, no to dajcie spokój
 

pinky_1

Nowicjusz
Dołączył
2 Październik 2013
Posty
45
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Kalisz
ItaliaAmore napisał:
Ja przed ciążą brałam kwas foliowy oraz potem w trakcie, tak gdzieś do 6 miesiąca póki mi się ostatnie opakowanie nie skończyło, potem tylko kwasy dha, jak zaczął się mózg rozwijać, natomiast pytałam lekarza, czy wspomagać się dodatkowo jakimiś witaminami, to mi wręcz zabronił, ponieważ miałąm dobre wyniki, więc witamin mi nie brakowało, a jakbym brała dodatkowe witaminy, to bardzo prawdopodobne, ze urodziłabym bardzo duże dziecko, nawet 5kg, no to dajcie spokój
czyli wszystko z głową i umiarem :) Przede wszystkim dostosowane do potrzeb organizmu :)
 

apra

Nowicjusz
Dołączył
19 Marzec 2008
Posty
975
Punkty reakcji
3
Wiek
45
GreenKat napisał:
Kwas foliowy jest pomaga w prawidłowym rozwoju kręgosłupa i obniża u dziecka możliwość urodzenia się z wadą cewy nerwowej.
Kwas foliowy zapobiega wadom cewy nerwowej takim jak rozszczep kręgosłupa i bierze udział w prawidłowym zamknięciu cewy , która może spowodować też rozszczep wargi, wodogłowie i bezmózgowie. Dlatego każda Kobieta, która chce urodzić zdrowego maluszka powinna zadbać o to aby w organizmie nie zabrakło folika
 

Peach

Nowicjusz
Dołączył
13 Luty 2010
Posty
148
Punkty reakcji
5
Kwas foliowy najważniejszy a witaminy to powinno się konsultować z lekarzem. Jak jest sezon letni i jest dużo świeżych warzyw i owoców to najlepiej w takiej formie przyjmować witaminki :) Gorzej zimą.
 

GreenKat

Nowicjusz
Dołączył
17 Styczeń 2014
Posty
148
Punkty reakcji
2
Wiek
39
Ostatnio dowiedziałam się, że co druga kobieta ma problemy z przetworzeniem kwasu foliowego do właściwej do wykorzystania przez organizm formy. Dlatego są warto brać suplementy kwasu foliowego z dodatkiem metafoliny, to jest już przetworzona aktywna forma kwasu foliowego, dzięki temu mamy pewność, że na pewność, że chronimy nasze maleństwo przed poważnymi wadami oraz komplikacjami w czasie ciąży. Jest to bardzo ważne, lepiej chuchać na zimne, bo żeby dowiedzieć się czy akurat nas dotyczy ten problem można wykonać specjalistyczne, leczy drogie badania.
 

apra

Nowicjusz
Dołączył
19 Marzec 2008
Posty
975
Punkty reakcji
3
Wiek
45
Niekoniecznie bo folik wchłania się bez problemów w całości. Jest lekiem a nie suplementem więc działa skuteczniej.
 

szwiergotka

Nowicjusz
Dołączył
5 Maj 2015
Posty
50
Punkty reakcji
2
Dziewczyny a wiecie, że mimo takiego pięknego lata i dużej ilości słońca wiele kobiet w ciąży ma problem z przyswajaniem wit. D. Z kolei jej niedobór sprawia, że często dzieci rodzą się mniejsze, mają niższą masę urodzeniową, a w przyszłości mogą pojawić się problemy związane z układem kostnym. Niby taka niewinna witamina a jaka ważna. Brałyście dodatkowo takie wit????
 

tutti frutti

Nowicjusz
Dołączył
28 Kwiecień 2014
Posty
128
Punkty reakcji
0
Myślę, że to dobry pomysł. Lekarze nawet zalecają suplementację witaminami. No i też jest wiele specjalnie skrojonych na potrzeby ciężarnych preparatów. Nie można oczywiście z nimi przesadzać, ale sprawdzać, gdzie są braki i uzupełniać. Dodatkowo jeśli chodzi o witaminę D, to jej niedobór w ciąży może skutkować przedwczesnym porodem także.
 
D

Dorka123

Guest
Dla matki też jest ważna, nie tylko dla dziecka, bo wzmacnia kości i zęby, jeśli ją przyjmujemy jest tez mniejsze prawdopodobieństwo cukrzycy ciążowej. Mój lekarz zaleca kobietom w ciąży detrical, to już dawka dopasowana do potrzeb ciężarnych.
 
Do góry