Witaminki w ciąży?

apra

Nowicjusz
Dołączył
19 Marzec 2008
Posty
975
Punkty reakcji
3
Wiek
46
Witaminę d znajdziesz w Folik Mama 2/3 na drugi i trzeci trymestr ciąży, poza tym jod, DHA, magnez wszystko idealnie dopasowane dla kobiet w ciąży na każdy jej trymestr
 
N

nianiaSweet

Guest
a chyba lepiej brać jednek folik który ma poszerzony skład o dodatkowe witaminy niż je mnożyć i przyjmować kilka, akurat w czasie ciąży im mniej tym lepiej, ja przynajmniej wychodzę z takiego założenia.
 

apra

Nowicjusz
Dołączył
19 Marzec 2008
Posty
975
Punkty reakcji
3
Wiek
46
No jasne , ze tak, ni ma nic lepszego niz folik wzbogacony o najbardziej potrzebne witamny.
 

WandaKamecka

Nowicjusz
Dołączył
15 Marzec 2017
Posty
115
Punkty reakcji
11
Wydaje mi się, że kwestia suplementów w ciąży i po urodzeniu dziecka to kwestia bardzo indywidualna. Moja siostra przez niedobór magnezu wspierała się tabletkami mama dha premium, bo zwyczajnie nie lubi łykać wielu tabletek, a tam w jednej ma i magnez, i kwas foliowy, i dha, i inne witaminy i minerały, których ona akurat wtedy potrzebowała. Najlepiej po prostu skonsultować się z lekarzem i wybrać najlepsze rozwiązanie dla siebie :)
 

Unicorn

Nowicjusz
Dołączył
18 Kwiecień 2017
Posty
16
Punkty reakcji
1
W trakcie ciąży organizm potrzebuje wielu witamin, dlatego najlepiej brać gotowe kompleksy specjalne dla przyszłych mam, np. mamadha premium+ :) Wtedy jest pewność, że niczego ważnego nie zabraknie. Suplementację należy jednak uzgodnić z lekarzem prowadzącym ciążę
 

WandaKamecka

Nowicjusz
Dołączył
15 Marzec 2017
Posty
115
Punkty reakcji
11
O tym właśnie wspominałam. Jak jak byłam w ciąży, to był tylko kwas foliowy i to nie tak powszechnie dostępny jak dziś. Fajnie, że teraz przyszłe mamy mogą wspomagać się suplementacją dla zdrowia swojego i malucha :)
 

apra

Nowicjusz
Dołączył
19 Marzec 2008
Posty
975
Punkty reakcji
3
Wiek
46
Fajnie, ze jest taki suplement z jodem i dha, który możemy brać bez obaw zapobiegając wadom czy niedorozwojom dziecka
 

WandaKamecka

Nowicjusz
Dołączył
15 Marzec 2017
Posty
115
Punkty reakcji
11
apra napisał:
Fajnie, ze jest taki suplement z jodem i dha, który możemy brać bez obaw zapobiegając wadom czy niedorozwojom dziecka
Bardzo fajnie :) Oczywiście nie ma co przesadzać z suplementami, ale jednak te wybór sprawia, że każda kobieta może znaleźć coś dla siebie. No i np. teraz zbliża się zima, więc dobrze brać suplement z witaminą a na wzmocnienie organizmu, który przecież w ciąży może być trochę osłabiony.
 

izasun

Nowicjusz
Dołączył
3 Listopad 2013
Posty
61
Punkty reakcji
0
Teraz to chyba wszystko jest do kupienia. Ja w ciąży brałam kwas foliowy, wczesniej też i łykaliśmy oboje Fertilovit, bo cos poczatkowo nam sie nie udawało.
 

apra

Nowicjusz
Dołączył
19 Marzec 2008
Posty
975
Punkty reakcji
3
Wiek
46
Pewnie że wszystko, ale bez przesady, kwas foliowy wystarczy , reszta może tylko zaszkodzić jak witamina a na przykład
 

marcydarcy

Nowicjusz
Dołączył
22 Maj 2017
Posty
84
Punkty reakcji
2
witamina A tak, faktycznie nie jest wskazana ale w witaminach dla ciężarnych to raczej jej nie ma, ja biorę mama dha premium, jest z kwasem foliowym, magnezem, który też mi lekarz zalecił i dha, żeby to wszystko w diecie przyjąć to trzeba by było jeść kilogramami, nie wiem która ciężarna by dała radę ;) moja koleżanka jest w końcówce ciąży i mówi że w ogóle nie może jeść, dziecko uciska na żołądek i tylko małe porcje jest w stanie w siebie wcisnąć
 

apra

Nowicjusz
Dołączył
19 Marzec 2008
Posty
975
Punkty reakcji
3
Wiek
46
Kwas foliowy wystarczy no i zdrowe odżywianie do tego bogate w zielone warzywa,a nawet pomarańcze bo w nich tez jest sporo folianów
 

WandaKamecka

Nowicjusz
Dołączył
15 Marzec 2017
Posty
115
Punkty reakcji
11
Masz rację, kwas foliowy to podstawa, ale jednak nie każdej kobiecie wystarczy. Przy niedoborach magnezu trzeba go uzupełniać, a nie zawsze możesz przyjąć aż taką dawkę z jedzeniem. No i to samo z witaminą D. Warto mieć to jeszcze wszystko w jednym suplemencie, bo wtedy jest zdrowiej. Ale oczywiście zdrowa dieta to podstawa.
 

apra

Nowicjusz
Dołączył
19 Marzec 2008
Posty
975
Punkty reakcji
3
Wiek
46
W kwas foliowy bogaty jest szpinak, sałata, kapusta, natka pietruszki, szparagi, brokuły, kalafior, papryka. A wśród owoców dużą zawartością folianów wyróżniają się pomarańcze.
 

WandaKamecka

Nowicjusz
Dołączył
15 Marzec 2017
Posty
115
Punkty reakcji
11
To prawda, ale trzeba zjeść bardzo dużo szpinaku, żeby przyjąć odpowiednią dla kobiety w ciąży dawkę kwasu foliowego. Uważam, że łączenie suplementacji i zdrowej diety to złoty środek :)
 

aga234

Nowicjusz
Dołączył
18 Sierpień 2016
Posty
85
Punkty reakcji
4
Żadnych suplementów czy witamin przed i w czasie ciąży nie brałabym bez wcześniejszej konsultacji z lekarzem. W końcu chodzi o zdrowie malucha, a tylko lekarz będzie w stanie powiedzieć jakie suplementy i witaminy można brać, w jakich ilościach i czy coś nie wchodzi w interakcje.
 

WandaKamecka

Nowicjusz
Dołączył
15 Marzec 2017
Posty
115
Punkty reakcji
11
Jasna sprawa! Choć trzeba pamiętać o zaleceniach Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego: "Kwas foliowy, jod, witamina D3 są kluczowe dla rozwoju dziecka, a dodatkowo występuje ich powszechny niedobór w populacji. DHA, żelazo i magnez należy stosować w zależności od stopnia niedoboru lub ryzyka jego wystąpienia".
 

aga234

Nowicjusz
Dołączył
18 Sierpień 2016
Posty
85
Punkty reakcji
4
Jeżeli ma się problemy z tarczycą (nadczynność) to jod jest niewskazany. A jeżeli musi być przyjmowany to tylko i wyłącznie pod ścisłą kontrolą endokrynologa.
 

marcydarcy

Nowicjusz
Dołączył
22 Maj 2017
Posty
84
Punkty reakcji
2
ja znalazłam info że powinno sie jod przyjmowac, bo w okresie ciąży i karmienia piersią wzrasta na niego zapotrzebowanie i powinno się przyjmować 200 mikrogramów na dobę, tyle właśnie jet w mama dha premium, zajrzyj sobie do zaleceń polskiego towarzystwa ginekologivznego, tm jest wszystko wyjaśnione co i jak
 

katjak

Nowicjusz
Dołączył
11 Marzec 2010
Posty
466
Punkty reakcji
8
Wiek
57
Każda matka,która spodziewa się dziecka,niestety,ale powinna zażywać wszelakie witaminy w porozumieniu z Ginekologiem i oczywiście po wcześniej wykonanych kompleksowych badaniach ,samemu nie radziłabym niczego zażywać,bo można albo przedobrzyć, albo organizmowi dany specyfik może nie być potrzebny. :)
 
Do góry