Witaminki w ciąży?

WandaKamecka

Nowicjusz
Dołączył
15 Marzec 2017
Posty
115
Punkty reakcji
11
No właśnie, to już było wspomniane :) Czy brać jod, czy magnez, czy cokolwiek innego i ile tego brać, powinien zdecydować lekarz prowadzący ciążę. Witaminy raczej nie powinny zaszkodzić, ale konsultacja lekarska jest jak najbardziej wskazana :)
 

katjak

Nowicjusz
Dołączył
11 Marzec 2010
Posty
466
Punkty reakcji
8
Wiek
57
WandaKamecka napisał:
No właśnie, to już było wspomniane :) Czy brać jod, czy magnez, czy cokolwiek innego i ile tego brać, powinien zdecydować lekarz prowadzący ciążę. Witaminy raczej nie powinny zaszkodzić, ale konsultacja lekarska jest jak najbardziej wskazana :)
Będąc w ciąży nie należy niczego samemu od siebie brać,wyłącznie w porozumieniu z lekarzem. Nawet witaminki można przedawkować.
 

katjak

Nowicjusz
Dołączył
11 Marzec 2010
Posty
466
Punkty reakcji
8
Wiek
57
gniewnyy napisał:
Ile wcześniej przed poczęciem powinno się przyjmować kwas foliowy?

Na te i inne pytania powinien odpowiedzieć lekarz Ginekolog,nie zbierać informacje na forum,bo to chodzi o własne jeszcze nienarodzone dziecko,a każda matka chciałaby mieć to dzieciątko zdrowe.
 

WandaKamecka

Nowicjusz
Dołączył
15 Marzec 2017
Posty
115
Punkty reakcji
11
aga234 napisał:
Ja natrafiłam ostatnio na fajny blog "mama ginekolog" i jest tam wpis o tym, jak przygotować się do ciąży - https://www.mamaginekolog.pl/przygotowac-sie-ciazy/. Tak więc nie jest to sprawa łatwa i taka oczywista, a co lekarz to i inne zalecenia.
Mama ginekolog jest bardzo fajna :) No właśnie, pisałam już o tym, że jakie i ile witamin brać w ciąży, trzeba ustalać ze swoim lekarzem. Bo to on wie, co dla kobiety jest najlepsze.
 

Kasia1985Kasia

Nowicjusz
Dołączył
3 Sierpień 2018
Posty
58
Punkty reakcji
0
Ja jestem wegetarianką i jestem w ciąży i przed ciąża ok rok zamawiałam dietę pudełkową z cateringu Victory Diet i bardzo dobrze się czułam na takiej diecie. Nie zamierzałam rezygnować z diety pudełkowej - wege. Teeraz jestem na finiszu ciąży i i dużo nie przytyłam w ciąży a zarówno mi jak i mojemu dzidziusiowi dania z Victory Diet bardzo smakują.
 

WandaKamecka

Nowicjusz
Dołączył
15 Marzec 2017
Posty
115
Punkty reakcji
11
Akurat przy diecie wegetariańskiej spożywa się sporo kwasu foliowego, bo masz go np. w jarmużu. Ale niestety gorzej jest z witaminą d, bo zwykle wegetarianie i weganie spożywają mniej wapnia i tej włśnie witamiy. Choć ostatnio czytałam, że każdy powinien suplementować witaminę d. W każdym razie zmierzam do tego, o czym wspominałam wcześniej, suplementacja w ciąży jest konieczna, tylko trzeba to dokładnie skonsultować ze swoim lekarzem.
 

owieczka

Nowicjusz
Dołączył
16 Październik 2017
Posty
18
Punkty reakcji
0
To prawda. A jeśli jesteśmy w ciąży przez okres zimowy to owoce i warzywa nie są tak zdrowe jak latem. Więc jedzenie ich jest bezwartościowe. Z resztą zapotrzebowanie na witaminy jest duże w czasie ciąży. Ja gdzieś czytałam, że lekarze zalecają branie kwasu foliowego jeszcze długo przed zajściem w ciąże. Szczególnie, że wpływa on na rozwój dziecka.
 

domi12

Nowicjusz
Dołączył
16 Październik 2018
Posty
70
Punkty reakcji
2
W aptece znajduje się wiele suplementów dla kobiet w ciąży. Ogólnie najważniejszy jest kwas foliowy, który warto zażywać już długo przed poczęciem. Warto również zdrowo się odżywiać i spożywać sezonowe warzywa i owoce.
 
Do góry