Wisła? Ustroń? Zakopane?

slave

Nowicjusz
Dołączył
17 Czerwiec 2009
Posty
40
Punkty reakcji
0
Miasto
Gdzieś gdzie nikt nie znajdzie mnie ;]
Witam!

Jeszcze w czerwcu wybieram się z moim chłopakiem na tygodniowe romantyczne wakacje i teraz nasuwa się pytanie gdzie?...
W planach są 3 miasta : Wisła, Ustroń bądź Zakopane.
Co byście polecili na romantyczny wypad we dwoje?
A może macie jakieś sprawdzone noclegi?
Za wszystkie odpowiedzi będę bardzo wdzięczna :)
Pozdrawiam :)
 

Globetrotter

Nowicjusz
Dołączył
12 Czerwiec 2011
Posty
25
Punkty reakcji
1
Miasto
Bielsko-Biała
Witam :)

Trudne pytanie, gdyż to dwa różne światy.

Jeśli jesteś nastawiona na bardzo aktywny wypoczynek, długie, całodniowe wysokogórskie wędrówki, ale też tłok w dolinach, wysokie ceny, kolejki do wszystkiego, wybierz Zakopane.

Ja mieszkam stosunkowo niedaleko Ustronia i Wisły i bardzo lubię te strony. Do listy tej można dopisać też Szczyrk. (jest blisko z Wisły przez przełęcz Salmopol). Jednak potrzebny jest samochód.

Ustroń to miasto uzdrowiskowe otoczone duża ilością pensjonatów (charakterystycznych "piramid") rozsianych na zboczu góry Równica. W sezonie zawsze sporo ludzi, bardzo dobre tereny do spacerów, rolek i turystyki rowerowej (świetna ścieżka rowerowa do Wisły). Z Ustronia można wyjśc lub wjechac na wspomnianą wcześniej Równicę, lub wyjść lub wyjechać kolejką krzesełkową na Czantorię, skąd są świetne widoki ;-)

Wisła jest bardziej otoczona górami, odwiedza ją więcej turystów, choć o trochę innym "profilu".

Szczerze mówiąc nie widzę sensu wybierania pomiędzy Ustroniem a Wisłą, najlepiej spędzić urlop tu i tu ;-)
Odległości sa małe, więc bez problemu można dojeżdżać. Są dobre połączenia autobusowe.

Ogólnie rzecz ujmując. Jeśli nie ciągnie Was do chodzenia po górach, a szukacie szeroko pojętych atrakcji, imprez dyskotek, a urok mniejszych kurortów do Was nie przemawia, to wybierzcie Zakopane, gdyż jeśli jest się mało kreatywnym to w Ustroniu może zabić nuda.

W Ustroniu krucho jest z imprezami, nie ma żadnego basenu, a większość turystów spaceruje i jeździ na rowerze, część chodzi po górach. W Wiśle sytuacja ma się podobnie, jednak są dwa baseny. Jeden świetny park wodny w hotelu Gołębiewskim, drugi odkryty w centrum.

Jeśli masz pytania to wal :)



Proponuję zaliczyć:

Ustroń:
- Równica (samochód, nogi)
- Czantoria (kolejka linowa, nogi)
- Spacery deptakami

Wisła
- Park wodny Tropikana (Golębiewski) byle nie w weekend:)
- Przełęcz Kubalonka samochodem, stamtąd z buta lub autem do Wisły Czarne (jest tam piękne sztuczne jezioro, położone w dolinie, oraz zamek - rezydencja Prezydenta RP z lądowiskiem dla śmigłowców ;)
- Stożek - nogi lub wyciąg krzesełkowy

Szczyrk
Skrzyczne - nogi lub wyciąg Krzesełkowy.

Jak sobie o czymś przypomnę, to napisze;)
 

ramona79

Nowicjusz
Dołączył
15 Czerwiec 2011
Posty
2
Punkty reakcji
0
Myślę, że też w podjęciu decyzji powinnaś wziąć pod uwagę możliwości finansowe, mimo wszystko do Zakopanego jest potrzebne troszkę gotówki.

Ja osobiście, uważam, że dobrym miejscem na romantyczne, wakacje jest Ustroń. Wieczorny spacer wzdłuż Wisły, wart polecenia.
 

Globetrotter

Nowicjusz
Dołączył
12 Czerwiec 2011
Posty
25
Punkty reakcji
1
Miasto
Bielsko-Biała
Tak jak pisałem, miasta te mają inny charakter. Wisła jest taka bardziej "komercyjna". Jeśli głównym kryterium mają być romantyczne spacery, to Ustroń:)
 

marsuc

Nowicjusz
Dołączył
9 Styczeń 2007
Posty
41
Punkty reakcji
0
Wiek
42
Miasto
Śląsk
Wisła, przepięknie odrestaurowane alejki, skwery itp. Byłem w sobotę na pożegnaniu Adama i naprawdę doznałem szoku widząc jakie jest zaangażowanie władz w remonty tego miasta. Ogólnie dobry wybór.
 
Q

qarolka

Guest
też uważam, że w Zakopanem jest więcej atrakcji , jest aquapark , są termy w bukowinie i białce, jest gdzie spacerować, jak jest pogoda, mozna sie opalać i jest co robić w Zakopanem tez jest dużo do zobaczenia i wiele miejsc do odwiedzenia
 

AudiTor

Nowicjusz
Dołączył
29 Grudzień 2011
Posty
5
Punkty reakcji
0
Ja zawsze zatrzymuję się w apartamentach zakopane - www.apartamenty-zakopane.net.pl
 

joskin27

Nowicjusz
Dołączył
2 Październik 2012
Posty
12
Punkty reakcji
0
Wiek
38
W oklicach wisły jest jeszcze Trójwieś to już dla tych co potrzebuja naprawde odetchnąć świezym powietrzem i posiedzieć sam na sam z natura :D piękne widoki z gór ( nie trzepa łazić aż tyle co po Zakopcu) nasz portfel też pewnie nie opustoszeje tak jak na Krupówkach i otwarty jest Park wodny w ośrdoku Zagroń nie ma tłoku jak na Gołębiu a jest bardzo przyjemnie :D
a w zime stoki narciarskie turystów wielu ale korki mniejsze niz na Zakopiance czy na wyciag na Kasprowy.. wiadome wrażenie tez mniejsze ale warto!
 

przemek321

Nowicjusz
Dołączył
19 Wrzesień 2012
Posty
15
Punkty reakcji
1
Jak ma być romantycznie, to tylko Zakopane.
Jak ma być romantycznie, to polecam dobry hotel... :)
 

LovelyCreature

Nowicjusz
Dołączył
6 Listopad 2012
Posty
37
Punkty reakcji
0
Wisła/Ustroń to fantastyczne miejsca na dłuuugaśne przechadzki. Koniecznie Barania Góra!!! (ale tylko dla wytrwałych) Oba miasteczka charakteryzuje weekendowy zgiełk, więc jeśli chcecie, żeby było romantycznie to polecam raczej jechać w tygodniu. Za Zakopanem nie przepadam - za dużo ludzi. Ale co kto lubi ;)
 

salsa101

Nowicjusz
Dołączył
13 Listopad 2013
Posty
1
Punkty reakcji
0
Bez względu na brak aktualności zapytania w terminie to ja polecam w całym roku Ustroń. Tam jest co robić, okolica super, blisko do wspomnianej Wisły także. Noclegi ustroń do wyboru i koloru.
 

PannaK

Nowicjusz
Dołączył
30 Kwiecień 2015
Posty
8
Punkty reakcji
0
Wszystkie te miejsca mają swój urok. Zakopane jest bardzo fajne, ale stosunkowo drogie i pogoda jest tam zdecydowanie bardziej zmienna, niż w Beskidzie Śląskim. Beskid Śląski jest bliżej i prawie wszystko wychodzi taniej.
 

kastel

Nowicjusz
Dołączył
8 Listopad 2016
Posty
188
Punkty reakcji
1
Zielona Polana w Łączkach. Niesamowicie fajna miejscówka, dopieszczona, w bardzo dobrym standardzie.
To w zasadzie w Bieszczadach. Wystarczy zerknąć na pakiet, w sensie - to wszystko co tam oferują, a jest tego mnóstwo.
Atrakcje bez względu na pogodę i właśnie bez względu na pogodę, na pewno będziecie mieli tam co robić.
Dzieci do lat 4 za darmo. Na terenie basen, plaża, rzeka, trampolina, boiska, mini klub i całe mnóstwo innych atrakcji.
 

ustron__11

Nowicjusz
Dołączył
16 Listopad 2017
Posty
1
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
Ustroń
Mieszkam nie daleko Ustronia, Wisły i Szczyrku i trzeba dodać niestety, że w tych miastach w okresie jesienno wiosennym jest nieraz gorszy smog niż w Krakowie.
 
Do góry