Wirus z Chin rozprzestrzenia się po świecie

wiki9969

Dzieciak
Członek Załogi
Moderator
Super Moderator
VIP
Dołączył
27 Marzec 2020
Posty
1 100
Punkty reakcji
134
Miasto
Dzielnica Łódzka
Wiki, maseczki działają i nie ma co do tego ŻADNEJ wątpliwości. Przykładem jest Tajwan. Oczywiście one nie pozwalają roznosić zarazków chorym, a nie ochronić się zdrowym. Dlatego tak ważne jest, by były noszone powszechnie.

BTW. WHO powinno odpowiedzieć za propagandę odnośnie "niedziałania" i niezalecania noszenia maseczek na samym początku.
Macuś, ale głównie chodzi o to, że minister Szumowski staje się mało wiarygodny przez swoje wcześniejsze i teraźniejsze odpowiedzi, których znaczenie jest zupełnie inne. Ponadto sam nie potrafi się do tego odnieść, a na pytania odnośnie wypowiedzi sprzed kilku tygodni odpowiada milczeniem.
 

glowonog

feniks
VIP
Dołączył
14 Maj 2017
Posty
1 863
Punkty reakcji
160
Potrafi, jak nie lubię tego rządu, tak słyszałem pytanie o maseczki i Szumowski wyraźnie powiedział, że nic się nie zmieniło, maseczki nie chronią przed wirusem.


Tylko odróżnijmy sobie 2 rzeczy:
1) Nie chronią przed wirusem jeśli wirus lata w powietrzu, a Ty masz maseczkę. Wtedy zachorujesz.
2) Jeśli Ktoś, kto ma maseczkę kichnie w nią, a nie w powietrze, powiedzmy w kolejce w sklepie, to przez najbliższe kilkanaście / kilkadziesiąt minut ludzie stojący w tym miejscu, gdzie kichnęłaś NIE ZACHORUJĄ, bo Twoja ślina i inne wydzieliny kropelkowe zatrzymały się na maseczce.

Rozumiesz różnicę? Noszenie maseczki nie jest sposobem na ochronę samego siebie, noszenie maseczki jest wyrazem odpowiedzialności społecznej.
 

Gressil

®
Administrator
Dołączył
17 Kwiecień 2009
Posty
6 075
Punkty reakcji
561
Obydwie wypowiedzi Szumowskiego o których wspominasz miały miejsce u Mazurka w porannej rozmowie RMF. I tam też, Mazurek pytał Szumowskiego o to, dlaczego mimo, iż wcześniej twierdził, że maseczki nie chronią przed zakażeniem teraz postanowili z MM wprowadzić nakaz ich noszenia w przestrzeni publicznej.
 

glowonog

feniks
VIP
Dołączył
14 Maj 2017
Posty
1 863
Punkty reakcji
160
No i wprowadził ten nakaz, by nie rozsiewać wirusa, kurcze, piszemy o tym od kilku postów, co w tym jest niejasne? Przykład Tajwanu pokazał dobitnie, ze to działa.
 

Gressil

®
Administrator
Dołączył
17 Kwiecień 2009
Posty
6 075
Punkty reakcji
561
No i wprowadził ten nakaz, by nie rozsiewać wirusa, kurcze, piszemy o tym od kilku postów, co w tym jest niejasne? Przykład Tajwanu pokazał dobitnie, ze to działa.

To, że ludzie nie potrafią z maseczek korzystać. Wielokrotnie widziałem osoby które chodzą z maską na brodzie z odsłoniętymi ustami, albo odsłoniętym nosem. Poza tym z tego co mi wiadomo, jeżeli ktoś musi mieć maskę przez cały dzień na twarzy to powinien ich mieć minimum 5 ponieważ od wewnętrznej strony gromadzi się nasza ślina w niej zarazki. A także to, że maski należy albo prać albo wyparzać i tego też sporo osób nie robi. Jest jeszcze hipoteza której co prawda nie popieram gdyż nie jestem pewien co do jej słuszności, że maseczki powodują trudniejsze oddychanie a to może prowadzić do niewystarczającego natlenienia krwi. Nie jest to moja dziedzina więc traktuję to tylko jako hipotezę.
 

glowonog

feniks
VIP
Dołączył
14 Maj 2017
Posty
1 863
Punkty reakcji
160
Dobrze, ale odróżnijmy sobie kwestię wyedukowania ludzi i kwestię ochrony. Wiemy dwie rzeczy:

1) Maseczki zapobiegają rozprzestrzenianiu się wirusa.
2) Wielu ludzi nie potrafi ich używać mimo wyjaśnień, że należy zakrywać usta i nos.

Czy to prowadzi nas do konkluzji, że trzeba cofnąć nakaz chodzenia w maseczkach w miejscach publicznych? Absolutnie nie! To prowadzi tylko do wniosku, iż trzeba bardziej edukować społeczeństwo.

Tak, maseczki trzeba zmieniać, nie wiem czy 5 razy na dzień, nie przesadzajmy. Pracuję po 12h w warunkach, które narzucają mi obowiązek noszenia maseczek jednorazowych. Przed epidemią zmieniałem je 3 razy dziennie, teraz 2 razy. Wychodząc sobie do sklepu używasz tej maseczki może godzinę, więc śmiało można powiedzieć, że możesz ją założyć jeszcze kilka razy ;) Nie ma też nic złego w ściągnięciu maseczki na brodę w miejscu, gdzie nie ma ludzi, na jakimś chodniku w parku, na pustej ulicy, itd.
 
S

serwor

Guest
. Jest jeszcze hipoteza której co prawda nie popieram gdyż nie jestem pewien co do jej słuszności, że maseczki powodują trudniejsze oddychanie a to może prowadzić do niewystarczającego natlenienia krwi. Nie jest to moja dziedzina więc traktuję to tylko jako hipotezę.
I dlatego w przepisach jest zapis że jesli ktoś z powodów zdrowotnych nie może nosic maski to nie musi i nie potrzeba żadnego zaswiadczenia o tym.
Co do ludzi którzy odsłaniają nosy, sam sobie wyjasniłes, być może mają problem z oddychaniem i próbują chociaż czesciowo przestrzegac noszenia maski. Z doświadczenia mogę napisać że podczas dłuższej jazdy rowerem mam w masce niedotlenienie i dlatego też zsuwam ją z nosa, to norma u rowerzystów.
A tutaj jeszcze o przełbicy, minister zdrowia osobiscie powiedział że można ją stosować zamiast maseczek.

 

Luk9000

Nowicjusz
Dołączył
6 Maj 2020
Posty
1
Punkty reakcji
0
hej, co myślicie o tym co znalazłem w internecie?

W Wuhan Institute of Virology od lat badano wirusy nietoperzy, łączono je z innymi wirusami, przykład? W 2015 roku opublikowano badania w których naukowcy z tego instytutu wspólnie z amerykanami połączyli wirus nietoperza SHC014-CoV z wirusem SARS-Cov, efekt? Wirus chimera atakował ludzkie komórki. Te badania są ogólnie dostępne:

Oficjalna strona Wuhan Institute of Virology http://english.whiov.cas.cn/Researc...W2NftKgG0NMSwWotYGs9hwICVteRuB6_EJR0cbCnW_YPY

Czasopismo natukowe "Nature" https://www.nature.com/articles/nm.3985

wikipedia https://pl.wikipedia.org/wiki/SHC014-CoV

To nie jest dziwne że w tym samym mieście w którym jest takie laboratorium, jedyne w Chinach wirus z nietoperza przechodzi na człowieka na jakimś targu rybnym? Mi się wydaje że to uciekło z laboratorium, a wam?

polecam też film w którym jeden z naukowców konkretnie wzkazuje laboratoria w których ten wirus mógł powstać

 

Isen1822

Ten najgorszy.
Dołączył
3 Maj 2012
Posty
1 115
Punkty reakcji
106
Wiek
30
Miasto
Polska ;)
Najlepsze są profesjonalne maski z filtrem o oznaczeniach:

FFP1 (najniższy poziom ochrony) - 80 procent
FFP2 (średnia skuteczność) - 94 procent
FFP3 (duża skuteczność) - 99 procent

Te najzwyklejsze, jednorazówki, działają od kilkunastu minut w porywach do godziny, chyba ze wcześniej zrobią się wilgotne.

Tak to wygląda w praktyce.
 

glowonog

feniks
VIP
Dołączył
14 Maj 2017
Posty
1 863
Punkty reakcji
160
GENERALNIE RZECZ BIORĄC za szybko odszczekałem swoje początkowe słowa o pandemii. Okazuje się, że statystyki jasno wskazują na MNIEJSZĄ śmiertelność w Polsce w roku 2020, niż w latach ubiegłych mimo pandemii koronawirusa. Covid19 okazał się mniej niebezpieczny, niż sądziliśmy w epicentrum histerii, lock down zabija gospodarki państw opartych na turystyce (dzięki czemu już niedługo przeciętny Polak będzie się mógł poważnie zastanawiać nad zakupem domku letniskowego w Grecji, czy we Włoszech) i oszczędza gospodarki oparte na przemyśle. Najprawdopodobniej większośc poszkodowanych będzie właśnie przez obostrzenia, a nie przez samego wirusa.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Klaudya

Nowicjusz
Dołączył
17 Lipiec 2020
Posty
4
Punkty reakcji
0
Zgadzam się z wypowiedziami wyżej. Jednak co do tych nakazów, to bym dalej uważała. Ludzie nie zdają sobie z poważności sprawy, dopóki ich coś nie dotknie. Powikłania po wirusie ciągną się do końca życia..
 

glowonog

feniks
VIP
Dołączył
14 Maj 2017
Posty
1 863
Punkty reakcji
160
Skąd to wiesz? Ten wirus powstał niedawno, znam ludzi, ktorzy obchodzili go bezobjawowo. Nie zdziwiłbym się, gdybym też już był po chorobie.
 
S

serwor

Guest
Skąd to wiesz? Ten wirus powstał niedawno, znam ludzi, ktorzy obchodzili go bezobjawowo. Nie zdziwiłbym się, gdybym też już był po chorobie.
Niestety podobno ci bezobjawowi też ucierpieli i mają uszkodzone pluca. Oczywiscie od tego sie nie umiera i to nie boli.Ale zmiany w plucach są.....podobno.
 

pan k

Bywalec
Dołączył
7 Lipiec 2011
Posty
3 423
Punkty reakcji
105
Miasto
Dąbrowa Górnicza
Ten wirus pokazał że trzeba powrócić do ogłaszania epidemii
Gdy osiągnie wysoki poziom
Umieralności a nie stopień
Osób chorych bo dzisiaj
Każdy wirus szybko zdobywa
Świat i absurdem jest ogłaszanie
Epidemii bo opanował
Świat i zawsze liczył się poziom
Osób które umarły a nie chorych.
Grypa ptasia, świńska, wirus
Korona nie zabijały wielu osób.
Jedynie osoby starsze lub posiadające inne choroby.
Te choroby skutecznie zniszczyły
Gospodarkę.
Ogłaszanie epidemii bez śmiertelności powoduje że co jakiś
Czas będą wracały choroby.
Te epidemie skutecznie rujnują życie
Całego społeczeństwa a szczególnie
Młodym którzy są zwalniani z pracy
A przyszłości czeka je bieda.
Rujnuje biznesy sezonowe i
Zmniejsza zarobki w całej gospodarcze i doprowadza do
Nędzy osoby które mają kredyty.
Wszystkie te negatywne skutki dla
Choroby która dla większości nie powoduje żadnych skutków zdrowotnych lub szybko z niej wychodzi a skrajnym leczenie trwa długo.
Światową organizacja zdrowia powinna się kierować ilością osób
Które umarły a nie ile osób
Jest chorych.
 
Ostatnia edycja:
Do góry