Wirus z Chin rozprzestrzenia się po świecie

Gressil

®
Administrator
Dołączył
17 Kwiecień 2009
Posty
6 075
Punkty reakcji
561
Ostatnimi dniami bardzo głośno jest o nowym wirusie który z Chin zaczął rozprzestrzeniać się po świecie i na którego nie ma szczepionki. Pojawiły się już pierwsze osoby w europie zarażone wirusem. Czy według Was grozi nam światowa epidemia? Czy może jest to tylko rozdmuchiwanie afery? Ciekaw jestem Waszych opinii.
 

pan k

Bywalec
Dołączył
7 Lipiec 2011
Posty
3 419
Punkty reakcji
105
Miasto
Dąbrowa Górnicza
Prawdopodobnie może być tak jak wirusem ptasiej i świńskiej grypy .
Te wirusy zabijały głównie zwierzęta i osoby które jadły ich mięso .
Media wykreowały dla zysków że masowo umierają ludzie .
Światowa organizacja zdrowia pomagała tym bez żadnego uzasadnienia kreując zagrożenie
i ignorując dla zysków firm medycznych że ofiar było nie wiele .
Przypadku tych dwóch gryp wystarczyło normalne leczenie a przez histerie medialną
rządu kupowały szczepionki i gwarantowały ich zyski.
Ta choroba może być tak jak HIV stworzona przez te firmy lub leki na tą chorobe
chronią tą chorobę i osłabiają jej działanie .
Większość tych korporacji pochodzi USA a tym kraju od powstania Izraela
to państwo stało się jego kolonią .
Mediach , Gospodarcze , Listach na najbogatszych i kulturze
dominuje ta grupa i ta grupa stanowi niewielki procent tego kraju a
tych ważnych dla kraju elementów gospodarki dominuje ta grupa.
Ten wirus ma ukryć problemu Izraela i kryzys gospodarczy tego państwa .
 

glowonog

feniks
VIP
Dołączył
14 Maj 2017
Posty
1 863
Punkty reakcji
160
Światowa epidemia została ogłoszona przez WHO, więc nie tyle grozi, co mamy z nią do czynienia.


Tak wygląda sytuacja na bieżąco. Dla porównania liczba osób zmarłych na zwykłą grypę co roku wynosi kilkaset tysięcy (od ok. 300 do ok. 600 tys.). Biorąc pod uwagę fakt, że grypa wykańcza osoby starsze i słabe, a coronawirus tak samo, a także to, iż Air China lata sobie do Polski i innych krajów europejskich bez żadnego problemu, a ich pasażerów nawet się nie bada, uważam że zawieszenie lotów do Chin przez linie Europejskie (w tym LOT) jest zwykłą szopką i stratą pieniędzy.
 

Oczeta

Nowicjusz
Dołączył
7 Luty 2018
Posty
21
Punkty reakcji
0
A Polacy, którzy wrócili z Chin są poddani kwarantannie. Niby wyszło, ze nic im nie jest, ale lekarze nadal ich badają. Myslicie, ze ten wirus jest prawdziwym zagrożeniem dla mieszkańców naszego rejonu Europy?
 

glowonog

feniks
VIP
Dołączył
14 Maj 2017
Posty
1 863
Punkty reakcji
160
Nie jest. gdyby był, pewnie już byśmy mieli problemy. Okres wylęgania to bodajże 7-15 dni, więc w Polsce już ludzie by chorowali. To raz, dwa, że wiadomo jak to leczyć (w Tajlandii zneutralizowano już wirusa), a niedługo pewnie powstaną szczepionki.

Można się rozejść, końca świata nie będzie. Wirus grypy w Czechach jest dla nas groźniejszy.
 

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
Nie jest. gdyby był, pewnie już byśmy mieli problemy. Okres wylęgania to bodajże 7-15 dni, więc w Polsce już ludzie by chorowali. To raz, dwa, że wiadomo jak to leczyć (w Tajlandii zneutralizowano już wirusa), a niedługo pewnie powstaną szczepionki.

Można się rozejść, końca świata nie będzie. Wirus grypy w Czechach jest dla nas groźniejszy.
Ot, jak dla mnie pozostaje się podpisać. Dla naszego kraju to jest sezonowa sensacja, taka pożywka na jakiś czas dla mediów. Za kilka miesięcy nikt nie będzie o tym mówił. Tak samo jak dziś już trochę mrzonkami są epidemie ptasiej/świńskiej grypy, SARS czy Eboli.
 

glowonog

feniks
VIP
Dołączył
14 Maj 2017
Posty
1 863
Punkty reakcji
160
Niemniej jednak wirus ma konkretne następstwa gospodarcze, nie spodziewałem się, że będą aż tak silne. Cena złota w ciągu ostatniego miesiąca wzrosła o ok. 9%. Ludzie się przestraszli, inwestorzy uciekli w kierunku bezpiecznych aktywów, a to dopiero początek, ponieważ Chiny nadal obejmują wiele miast kwarantanną. Osobiście trzymam kciuki za wzrosty przez kolejny tydzień, potem sytuacja pewnie będzie powoli opanowywana.
 

pan k

Bywalec
Dołączył
7 Lipiec 2011
Posty
3 419
Punkty reakcji
105
Miasto
Dąbrowa Górnicza
Obecny rząd radzi sobie lepiej z tą chorobą niż rząd Tuska.
Za jego rządów ignorowano grypę świńską i fałszowano statystyki .
Chorzy powinni trafić do szpitala i tam powinny być pod obserwacją i
dostać odpowiednie leki a czekanie i leczenie się w domu skończy się śmiercią chorego.
Teraz chorzy automatycznie trafiają na leczenie i do izolacji i nie ukrywali że
jest już w kraju a świńską grypę ukrywano.

http://www.skarbowcy.pl/blaster/print.php?mod=extarticle&article_id=14826
 

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
Ot, jak dla mnie pozostaje się podpisać. Dla naszego kraju to jest sezonowa sensacja, taka pożywka na jakiś czas dla mediów. Za kilka miesięcy nikt nie będzie o tym mówił. Tak samo jak dziś już trochę mrzonkami są epidemie ptasiej/świńskiej grypy, SARS czy Eboli.
Wygląda na to, że muszę wycofać się ze swoich słów. Pośpiech w osądach jest złym doradcą.
 

glowonog

feniks
VIP
Dołączył
14 Maj 2017
Posty
1 863
Punkty reakcji
160
Problem w tym, że giną osoby starsze. Ja pewnie nawet nie odczuję przebiegu choroby.

Póki co trzeba ratować gospodarkę, zamawiać w miarę możliwości jedzenie z dostawą do domu, by usługi nie poupadały. Teraz jest fajny moment na inwestycje, odkąd przeczytałem "biedny ojciec, bogaty ojciec", czekałem na taki kryzys, może nie na taki, w którym giną ludzie, ale czekałem na taki krach na giełdach. Wirus okazał się jednak czarnym łabędziem, to znaczy, ze czas na nowe rozdanie, pojawiła się szansa na pomnożenie swojego majątku w sposób inny, niż ciężka praca, tzn. pracować trzeba ciężko, ale pensję powiedzmy 5000 można łatwo pomnożyć X2 w prawdopodobnie 2-3 lata.
 
S

serwor

Guest
Póki co trzeba ratować gospodarkę, zamawiać w miarę możliwości jedzenie z dostawą do domu, by usługi nie poupadały.
No to zamawiaj, tylko skąd wiesz że ten co co to jedzenie przygotowywał i przywiózł nie jest chory?
Zamawiaj koronowirus z dostawą do domu.

Za kilka miesięcy nikt nie będzie o tym mówił.
No i wygląda Celeb że ty i Głowonóg trochę się myliliście.Wirus wygląda na zmodyfikowany genetycznie przez jakiś rząd, Chiny oficjalnie oskarżają USA o to że są jego sprawcami.Tylko że wirus mutuje się i teraz we Wloszech jest już inna wersja.
Być może dlatego Trump na początku wysmiewał zagrożenie a teraz i on już panikuje.
Coś się nie udało panie prezydencie? To wyglada trochę jak w filmie epidemia.
 

glowonog

feniks
VIP
Dołączył
14 Maj 2017
Posty
1 863
Punkty reakcji
160
No to zamawiaj, tylko skąd wiesz że ten co co to jedzenie przygotowywał i przywiózł nie jest chory?
Zamawiaj koronowirus z dostawą do domu.
Jakbys tak patrzył, to nic byś nie dotknął. Każda klamka, opakowanie foliowe, Twój telefon, to, co kupisz w sklepie. Przy okazji pracuje w wielotysięcznej firmie, mam tam większą szansę na zarażenie się ;)

No i wygląda Celeb że ty i Głowonóg trochę się myliliście.
Najwidoczniej tak.

Wirus wygląda na zmodyfikowany genetycznie przez jakiś rząd
Rozumiem, ze w wojsku uczyli Cie podstaw genetyki, jeśli tak Ci to wygląda?

Chiny oficjalnie oskarżają USA o to że są jego sprawcami.

Nie prawda. Nie czytaj nagłówków, czytaj cały kontekst. chiński minister rzucił pytanie retoryczne jako odpowiedź na atak słowny USA i dał im do zrozumienia, by Trump pilnował własnego nosa.

Tylko że wirus mutuje się i teraz we Wloszech jest już inna wersja.
Jak to każdy wirus. Generalnie póki co wiadomo, że człowiek zaraził sie od łuskowca, który prawdopodobnie zaraził się od nietoperza (w naturze na siebie nie trafiają, więc to Chińczycy swoja głupotą wywołali tego wirusa. zresztą, nie pierwszy raz, SAARS tez był przez nich).
 
S

serwor

Guest
Rozumiem, ze w wojsku uczyli Cie podstaw genetyki, jeśli tak Ci to wygląda?
No to nie rozumiesz MaCan. Ja tylko pisze to co mówił wysoki rangą urzędnik Chinskiego MSZ.
 
S

serwor

Guest
Jak to każdy wirus. Generalnie póki co wiadomo, że człowiek zaraził sie od łuskowca, który prawdopodobnie zaraził się od nietoperza (w naturze na siebie nie trafiają, więc to Chińczycy swoja głupotą wywołali tego wirusa. zresztą, nie pierwszy raz, SAARS tez był przez nich).
Rozumię że jesteś biologiem i specjalizujesz się w biologi łuskowców plus nietoperzy z chin?
 

Isen1822

Ten najgorszy.
Dołączył
3 Maj 2012
Posty
1 115
Punkty reakcji
106
Wiek
30
Miasto
Polska ;)
Dziwnym zbiegiem okoliczności, epidemia zaczęła się w Chinach, dziwnym trafem zaatakowała też Iran (ulubione państwo USA i Izraela|). Dużo tych dziwnych trafów. Wiara w to, że informacje pochodzące z Chin na temat skali problemu są wiarygodne też jest moim zdaniem wątpliwe. Co do tych łuskowców i nietoperzy... Ekspertem nie jestem, ale wydaje mi się to po prostu podejrzane.
 

Gressil

®
Administrator
Dołączył
17 Kwiecień 2009
Posty
6 075
Punkty reakcji
561
A dlaczego wirus miał atakować wszystkich oprócz Iranu i Izraela?
 

Isen1822

Ten najgorszy.
Dołączył
3 Maj 2012
Posty
1 115
Punkty reakcji
106
Wiek
30
Miasto
Polska ;)
Ja bym sformułował inne pytanie. Dlaczego właśnie w Iranie jest takie wiele zachorowań?
 

glowonog

feniks
VIP
Dołączył
14 Maj 2017
Posty
1 863
Punkty reakcji
160
o to nie rozumiesz MaCan. Ja tylko pisze to co mówił wysoki rangą urzędnik Chinskiego MSZ.
Przestań czytać propagandowe źródła typu kresy.pl, to zaczniesz mieć pełnię informacji i kontekst. Naucz się, że każdą "dziwną" informację trzeba sprawdzać dziś w 5 różnych źródłach i słuchać krytyków, nie mamy po 16 lat, żeby łykać wszystko jak młode pelikany.


Wybuch epidemii w Wuhan został zatuszowany. To prawdopodobnie kosztowało społeczność międzynarodową dwa miesiące, podczas których moglibyśmy radykalnie ograniczyć zarówno to, co wydarzyło się w Chinach, jak i to, co obecnie dzieje się na świecie - ocenił doradca Donalda Trumpa.

I stąd odpowiedź, która nie jest oskarżeniem, tylko raczej tak jak napisałem, pytaniem retorycznym, które miało zamknąć usta USA.

Kiedy w USA pojawił się pacjent zero? Ile osób jest zakażonych? Jakie są nazwy szpitali? Może to amerykańska armia sprowadziła epidemię do Wuhan. Bądźcie przejrzyści! Upublicznijcie swoje dane! USA są nam winne wyjaśnienie! - napisał na Twitterze Zhao Lijian.

Rozumię że jesteś biologiem i specjalizujesz się w biologi łuskowców plus nietoperzy z chin?
Nie, ale staram się czytać i słuchać ludzi, którzy racjonalnie podchodzą do tematu i tłumaczą, w jaki sposób zmutował wirus, zamiast krzyczeć, że to USA go wyhodowała i zrzuciła na Wuhan ;)


Ekspertem nie jestem, ale wydaje mi się to po prostu podejrzane.

Na tym bazują teorie spiskowe, na niewiedzy i tym, że ludzie na "zdrowy, chłopski rozum" palną sobie przy piwerku "eee tam, pierdzielenie z tymi łuskowcami, jak to możliwe, że taki wirus sam sobie zmutował, na bank amerykanie go stworzyli, w Iranie przecież chorują!"

Dżumę też Amerykanie zrzucili?

Ja bym sformułował inne pytanie. Dlaczego właśnie w Iranie jest takie wiele zachorowań?

Ponieważ Iran nie zawiesił lotów z i do chin podczas epidemii? Taki tylko luźny pomysł, choć pewnie nie miało to żadnego wpływu, to Amerykanie przylecieli i zrzucali wirusa przez chemtrials ;) PS. We Włoszech jest więcej zachorowań, cała Europa pada, teraz zaczyna też padać USA powoli.

Wiesz, dlaczego żaden kraj nigdy nie użyje broni atomowej przeciwko innemu mocarstwu atomowemu? Bo wojny atomowej nie da się wygrać bez wybicia całego, albo prawie całego świata. To broń obosieczna, rakiety latałyby po świecie nawet, gdyby nie było już na nim ludzi, ponieważ tak są zbudowane i "zautomatyzowane" systemy. To dlatego nikt jej nigdy nie użyje, chyba, że będzie miał plan ukrycia armii i ludności w podziemiach i wyprowadzenia jej po zagładzie. To samo, DOKŁADNIE to samo jest z bronią biologiczną.
 
Ostatnia edycja:

Isen1822

Ten najgorszy.
Dołączył
3 Maj 2012
Posty
1 115
Punkty reakcji
106
Wiek
30
Miasto
Polska ;)
Na tym bazują teorie spiskowe, na niewiedzy i tym, że ludzie na "zdrowy, chłopski rozum" palną sobie przy piwerku "eee tam, pierdzielenie z tymi łuskowcami, jak to możliwe, że taki wirus sam sobie zmutował, na bank amerykanie go stworzyli, w Iranie przecież chorują!"

Dżumę też Amerykanie zrzucili?


A oprócz tego co usłyszałeś w TV, gdzie prawda często jest wybitnie zmanipulowana, masz jakieś inne źródła? W TV podają tez, że na każdy jeden narząd nalezy brać tabletki. Na wątrobę, skórę, paznokcie itp itd. Bierzesz czy zastanawiasz się czy rzeczywiście warto się tym faszerować?

Ponieważ Iran nie zawiesił lotów z i do chin podczas epidemii?

Masa państw nie zawiesiła lotów do Chin na początku epidemii, jednak to w Iranie miał miejsce tak nagły i gigantyczny skok zachorowań.
 
S

serwor

Guest
Przestań czytać propagandowe źródła typu kresy.pl, to zaczniesz mieć pełnię informacji i kontekst
Nie, ale staram się czytać i słuchać ludzi, którzy racjonalnie podchodzą do tematu i tłumaczą, w jaki sposób zmutował wirus, zamiast krzyczeć, że to USA go wyhodowała i zrzuciła na Wuhan
No fajnie a co można czytać ? Akurat Kresy dają całkiem niezłe informacje, często piszą coś a dopiero za kilka dni ta informacja jest na innych portalach typu GW , TVP czy Defence 24 itd.Oczywiscie że nic nie jest pewne ale to dziwne że najwięcej cierpią kraje które są wrogami USA i Izraela.
Włochy też ostatnio były niegrzeczne bo miały bardzo ożywione kontakty gospodarcze z Chinami. W ogóle cała UE jest wrogiem gospodarczym USA.
W końcu USA nałożyły cła na Chiny i UE, taki przyjaciel z Trumpa.
To USA też popierały wyjscie WB z uni europejskiej.
Trump długo lekceważył wirusa tak jakby miał asa w rękawie, wysmiewał go.Dopiero gdy okazało się że wirus mutuje mina mu zrzedła.
Czyżby miał antydiotum do orginalnego wirusa?
Spora czesc naukowców zajmujących się wirusami mówi że wirus wygląda na broń biologiczną a jesli to broń to kto korzysta na upadku Chin i Iranu?
Na dodatek USA pomimo że Iran walczy o życie dodaje nowe sankcje wobec tego kraju.Nawet dzisiaj doszły nowe sankcje.
Chcą aby Iran padl a zaraza rozlała się na sąsiadów? Być może Turcja jest kolejnym celem? W końcu dwa lata temu USA zorganizowały tam zamach stanu udaremniony dzieki Rosji.
 
Do góry