wino

raudex

Nowicjusz
Dołączył
7 Czerwiec 2012
Posty
176
Punkty reakcji
0
hej cz możecie polecić jakieś dobre wino mam ostatnio ochotę n a jakieś
 

jarzynka

Nowicjusz
Dołączył
21 Październik 2012
Posty
132
Punkty reakcji
0
a do takiego zwykłego picia, czy chcesz dobrać do potrawy? zależy też jakie preferujesz, białe/czerwone? wytrawne/półwytrawne, czy może coś ze słodkich?
 

raudex

Nowicjusz
Dołączył
7 Czerwiec 2012
Posty
176
Punkty reakcji
0
zaczynam dopiero przygodę z winem ale gotowanie raczej odpada choć do obiadku jak najbardziej jak na razie spróbowałem wina półwytrawnego i półsłodkie czerwone lubię też ale to już inna historia wina domowe
 

jarzynka

Nowicjusz
Dołączył
21 Październik 2012
Posty
132
Punkty reakcji
0
Chodziło mi właśnie o dobieranie wina do obiadu, nie samego gotowania ;) Dobrze, że zacząłeś tę przygodę od półwytrawnego i półsłodkiego. Generalnie trochę ciężkie polecić dobrą markę, jest to też kwestia osobistego smaku. W ogóle wina, to temat rzeka, ale kilka przydatnych wskazówek, mogę dać ;)
Przede wszystkim zwracaj uwagę na to, czy wina są rozlewane w kraju pochodzenia, wszelkie polskie etykiety mogą już budzić podejrzenia. Generalnie im bardziej uboga etykieta, tym większe prawdopodobieństwo, że wino będzie dobre. Jeśli chodzi o kraje pochodzenia, to według mnie bardzo dobre są wina chilijskie, słowackie, portugalskie i hiszpańskie. Z tym, że są gusta i guściki. Wiele osób nie widzi nic poza winami włoskimi, czy francuskimi.
Jeśli chodzi o dobieranie do obiadu, to do ryb, drobiu i owoców morza najlepsze będą delikatne białe wina wytrawne/półwytrawne.
Czerwone mięsa i większość makaronów najlepiej będą zgrywały się z czerwonymi winami.
Desery i słodkości dobrze połączyć z winami słodkimi bądź półsłodkimi.
I jeszcze jedna rzecz, bo sporo osób uważa, że Carlo Rossi to dobre wino ;) Ok, każdy ma swój gust, ale naprawdę warto spróbować innych, także tańszych (akurat carlo do najtańszych nie należy i płaci się przede wszystkim za markę), myślę, że okażą się o wiele lepsze.
 

raudex

Nowicjusz
Dołączył
7 Czerwiec 2012
Posty
176
Punkty reakcji
0
ja cie trafiłem widzę na znawce dzięki za rady do tej pory piłem różne alkohole ale wino jakoś omijałem a że mam nagłe zajawki na różne rzeczy to przyszedł czas na wino rady na pewno mi pomogą dzięki pozdrawiam
 

malwixa

Nowicjusz
Dołączył
1 Luty 2013
Posty
1
Punkty reakcji
0
Hej,

Pilam super wino Rubis Czekoladowe 15% , powiem Wam szczerze rewelacja, jak bylam w Anglii, to je tam kupilam. Te winko cieszy sie duza popularnoscia w Anglii:) Szukalam w Polsce, zeby moc ponownie sie delektowac smaczkiem, i znalazlam firme na FB ktora wkoncu sciagnie je do Polski :) nie moge sie doczekac, az w koncu je kupie. Goraco polecam :)
 
Do góry