Windows XP vs. Windows Vista

Co wolicie?

  • XP

    Votes: 1 100,0%
  • Vista

    Votes: 0 0,0%
  • Inny

    Votes: 0 0,0%

  • Total voters
    1

klump

Nowicjusz
Dołączył
15 Sierpień 2007
Posty
3
Punkty reakcji
0
tylko Vista - system jest wypasik :) wsio hula i wyglada duzo lepiej niż na XP
 

Hwori

Nowicjusz
Dołączył
26 Lipiec 2007
Posty
283
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
ja to moge wiedzieć?
Ani XP, ani Vista. Stawiam na inny.
Pojawiły się informacje na temat nowszego Windowsa niż Vista. Wyjdzie w 2010 roku a nazywać się będzie Microsoft Windows Seven. Poczekamy zobaczymy...
 

Shagrath

Nowicjusz
Dołączył
10 Grudzień 2007
Posty
124
Punkty reakcji
0
Wiek
48
Ja mam Viste Home Basic i jestem na nią chwilowo skazany,kupiłem laptop Asusa i juz tam była.Jest jeden problem moim zdaniem powazny,chodzi o to ze Vista potrzebuje tak po prawddzie 2 GB Ram a do optymalnej pracy nawet 4 GB,ja mam niestety jeszcze tylko 1 i planuje zakup pamięci lub wgranie XP,jesli ktos ma tylko 1024 ramu to XP deklasuje Viste,chodzi duzo szybciej,dla mnie najlepszy był 2000 NT Professional z XP nie miałem jeszcze stycznosci a Vista?nie ma sie co jarac BB)
 

ThugLife

HipHop Maniak √ιק
Dołączył
2 Październik 2007
Posty
869
Punkty reakcji
0
Wiek
114
Miasto
71
tylko Vista - system jest wypasik :) wsio hula i wyglada duzo lepiej niż na XP


XP jest lepszy!

A to, że wygląda Vista lepiej to nie problem...

Mam nakładkę Visty na XP'ka - Instaluje się ją na XP - System ten sam, a wyglada jak Vista...




stary temat ale :cenzura:
 

Vandien

nostromo
Dołączył
29 Kwiecień 2007
Posty
1 307
Punkty reakcji
0
Vista jest wydajna gdy ma sie do tego odpowiedni komputer. 2 giga ramu wystarczy. Oczywiscie nie zaszkodzi miec 4 giga ramu.....mowa o viscie 64 bit. Systemy 32 bitowe nie byly przewidziane do obslogi wiecej niz 4 gb ( jest obslogiwane, ale nie jest to dla nas widoczne).
 

Lolex

Nowicjusz
Dołączył
29 Sierpień 2006
Posty
39
Punkty reakcji
0
Ja mam pytanie odnośnie działania programów z Vistą. Czy programy działające na XP, będą działały na Viście? Chodzi mi np. o GG, iTunes, Media Player Classic itp. ?
 

kisiel9500

Nowicjusz
Dołączył
23 Luty 2007
Posty
942
Punkty reakcji
1
Wiek
20
Miasto
stont
Media Player Classic chyba też, przecież to podstawowy program w oprogramowaniu Windowsa ;)

Oczywiście XP :D
 

kuba.k94

Captain
Dołączył
29 Lipiec 2007
Posty
664
Punkty reakcji
4
Wiek
29
Miasto
Inowrocław
Ja dotychczas byłem z XP, ale gdy kupiłem laptopa z Vistą. Odrazu mi się spodobała, lepszy wygląd i wogóle. Chociaż rzeczywiście jeszcze niektóre programy nie są dostosowane do Visty. Na domowym komputerze mam XP, i programy z tej samej instalki na której zainstalowałem na XP działają na Viście. Narazie nie spotkałem się z takim przypadkiem, abym miał taki problem że dany program nie działa mi na Viście.
 

Lataros

Nowicjusz
Dołączył
31 Styczeń 2008
Posty
92
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Wadowice
Ja mam Xp i wole jak narazie XP ;) poniewaz do visty nie jest dostosowane duzo programow :)) ale w przyszlosci oczywiscie ze vista;D
 

Whateva

Wyjadacz
Dołączył
25 Luty 2008
Posty
4 915
Punkty reakcji
347
Wiek
34
XP plus nakładka Visty ;) na Stabilną Viste trzeba poczekać, po wypuszczeniu x Service Pack'ów ;P
 

Kuba ;]

Nowicjusz
Dołączył
6 Marzec 2008
Posty
3
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
śląsk ;]
@Whateva dobrze powiedziane :)
ja wole Xp miał błędy ale wystarczyły 2 SP ;)
a do Visty będzie potrzeba z 10 :p
 

Maverick91

Nowicjusz
Dołączył
15 Luty 2007
Posty
648
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Dom Bez KlamkóF
XP oczywiście, prostszy w obsłudze, wszystko na nim pięknie i ładnie działa... a na Viscie to tylko to że ładnie wygląda... pogubić sie można, nawet przy wyszukiwaniu plików w szukające... i jeszcze jedna rzecz.. cały czas pyta o kazdą akcję, ni hu*a po pół godziny szukania nie wiem jak to wyłączyć [ a to powinno być tak proste ze dziecko powinno to znaleźć]... I to ze zadużo wymaga... jakaś gra np na XP wymaga (zalecane) 1GB ram a na Viscie 2 GB ram -.-


dodam ze na nowym kompie co dostałem niedawno mam Viste. i po pierwszym dniu już sie z:cenzura:ał system -.- a to przez to ze zainstalowałem alcochola to wirtualnych napędów... przy 2s do końca coś tam wyskoczyło "sterowniki ble ble ble" nic nie kliknąłem bo samo sie wybrało -.- , [wczesniej sie aktualizacje jakieś sciagneły chociaż nic nie zaznaczałem zeby sie ściągało noi wyskoczyło żeby uruchomic komputer ponownie ale olałem to i zaznaczyłem przypomnij za 1h...] dobra, vista sobie sama to wybrała przy instalacji alcochola... komp sie zresetował sam, pisało ze system windows został zamknięty niepoprawnie.. zaznaczyłem uruchom normalnie.. windows sie wczytał, już ma mi przechodzić do wyboru użytkownika a tu pisze "czekaj".. noto czekam pół minuty i cos tam zaskoczyło, i pisze mi " trwa konfigurowanie aktualizacji" i po pół minuty znowu reset.. niebieski ekranik a po chwili znowu czy chce uruchomić Viste normalnie...



a walic takie oprogramowanie które sie bez pytania samo aktualizuje, wybiera coś za mnie przy instalacji programu to wirtualnych napedów... a pytajace sie przy otworzeniu pliku mp3 czy aby napewno chce go otworzyć -.-


musze kompa do serwisu dać... już po pierwszym dniu....
 

Whateva

Wyjadacz
Dołączył
25 Luty 2008
Posty
4 915
Punkty reakcji
347
Wiek
34
... Niestety... :) Rynek pieniężny ;P zauważ jak zmieniały się systemy Windows :) Wcześniejsze wersje były bardzo przyjemne i "lekkie" dla użytkownika...
Idąc z biegiem czasu w Viście mamy to, czego oczekiwaliśmy ;D Aero, DirectX10 [
I to ze zadużo wymaga... jakaś gra np na XP wymaga (zalecane) 1GB ram a na Viscie 2 GB ram -.-
] .
Ale... jak pisałem wyżej.. albo wyjdzie 20 Service Pack'ów, które coś naprawią, albo czekamy na Windows Seven ;P
 

Maverick91

Nowicjusz
Dołączył
15 Luty 2007
Posty
648
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Dom Bez KlamkóF
każdy Windows powinien być lekki dla każdego uzytkownika. A nie tak że większość rzeczy które sie takiemu kowalskiemu nie przydadzą ma na widoku i wszystko ładnie i wogóle a to co potrzeba to musi szukać bo gdzieś sprytnie sa ukryte.

***

to troche poczekamy...
moim zdaniem troche pośpieszyli sie z wypuszczeniem tego Windowsa ;]
 

mogaven

Nowicjusz
Dołączył
7 Marzec 2008
Posty
13
Punkty reakcji
0
Vista - nie rozumiem co ludzie widzą w tym systemie :p Jak dla mnie to jedno wielkie nieporozumienie, a ludzie lecą na to jak muchy na lep. Dowód, że - co jak co - Microsoft ma świetnych marketingowców. Podobno 'już po wydaniu pierwszego Service Pack-a na tym (Vista) systemie będzie chodzić większość aplikacji' - Łaaaał, już półtora roku po wydaniu systemu. Do tego kosmiczne wymagania do CZEGOKOLWIEK. Mi tam wystarczy poczciwy XP-ek z tematami, zmienionymi ikonkami i dźwiękami (żeby nie było że jest brzydki :D) - -po prostu po co zmieniać coś co jest dobre...A nowy system m$ (Seven)faktycznie może wnieść coś nowego, ale to za kilka lat... BB)
 

vaxer12

Nowicjusz
Dołączył
11 Listopad 2007
Posty
358
Punkty reakcji
2
Miasto
:::::::::
Ja obecnie korzystam z dwóch systemów. Na Viste jak narazie nie narzekam. Przejrzysta, choć trudno znaleźć niektóre foldery i pliki. Rzecz jasna mam DX10 na Viscie, pobrałem demo Lost planet for dx10 i grafika jest po prostu lepsza: modele są ostre, a nie zamazane jak na xp-dx9, i już zniknął problem z opóźnieniem ruchu myszką. Niestety nawet mój 8800gt odmówił pracy na max detalach, co było dozwolone na DX9, ale grafika z rozdz. cieni i ich jakością na medium, tak samo jak HDR, rozdzielczość 1152x750 (jakoś tak, nie pamiętam) anizot. 16 (choć na pełnej wersji raczej będę musiał ustawić na x8) AAx16Q i przy bossie jedynie fps spadł do 27, przy wyskoku tego robala, zaś cała reszta śmiga 30-60FPS.
Jeszcze co do DX10.. sądzę, że to wszystko mógłby obsłużyć DX9, a DX10, to oczywiście chwyt marketingowy, czego ewidentnym dowodem, było odblokowanie Crysisa na xp'ku, co oznacza, że DX9 obsługuje to-co zdaniem MS- DX10. Także narazie korzystam z 2systemów, choć jestem niemal pewny, że przesiądę się na sam XP, teraz wolę poczekać, żeby informatycy rozgryźli te biblioteki. Albo po prostu niech dopracują bardziej gry pod DX10- mam na myśli wymagania.
 
Do góry