Windows 10

winyl

Nowicjusz
Dołączył
16 Listopad 2008
Posty
133
Punkty reakcji
2
Miasto
śląsk
Witam, Jestem ciekawy waszych opinii na temat Windowsa 10.Sam obecnie mam Windows 7 i zastanawiam się czy warto przechodzić na 10
 

Anwalar

Bywalec
Dołączył
27 Wrzesień 2015
Posty
159
Punkty reakcji
33
Ja sobie z aktualizowałem do 10 i na pewno system szybciej "chodzi". Na razie nie narzekam.
 
Y

Yellow Jester

Guest
Bajerancki-nowoczesny wygląd Windowsa 10 mnie tak odstrasza, że dalej siedzę na Windowsie 7. Da się wywalić te Twittery i Xboksy z menu start? O wykafelkowanym Win8 nawet nie wspomnę.

Classic Shell?
 

Gressil

®
Administrator
Dołączył
17 Kwiecień 2009
Posty
6 075
Punkty reakcji
561
Nie warto. Mam go w pracy. Problem ze sterownikami, problem ze starszymi programami. Poza tym zgadzasz się podczas instalacji na to, że system będzie Cię szpiegował. Odradzam instalację.
 

Malwinowa

Nowicjusz
Dołączył
18 Kwiecień 2016
Posty
4
Punkty reakcji
0
Jest do bani. Ja wróciłam do win8 i czekam na akutalizację Win10 w lipcu 2016.
 

mesajah

Bywalec
Dołączył
26 Wrzesień 2009
Posty
360
Punkty reakcji
66
Wiek
34
Miasto
lubelskie
Mam 10, miałem 8.1 i ten starszy był lepszy, szybszy i przyjemniejszy w użytkowaniu. Raz wróciłem z 10 na 8, później znowu 10 i chciałem z powrotem, ale miesiąc minął i lipa. W 10 mam taki problem w laptopie, nie wyłączam go tylko usypia się chyba czy coś i im dłużej ponownie nie uruchomię to coraz gorzej chodzi, wiesza, yt ma problemy z wczytywaniem filmików, głosu nie ma i jeszcze może coś by się znalazło, a jak chcę ponownie uruchomić to odrazu aktualizacja i jak się zaktualizuje to jest ok tak z tydzień. Następny laptop będzie na linuxie coś podejrzewam!
 

pan k

Bywalec
Dołączył
7 Lipiec 2011
Posty
3 423
Punkty reakcji
105
Miasto
Dąbrowa Górnicza
TOP 2015: 10 grzechów Windows 10
http://www.komputerswiat.pl/artykuly/redakcyjne/2015/08/10-grzechow-windowsa-10.aspx
Jawnie szpieguje użytkownika i może blokować gry i programy jeśli uzna je za
pirackie .
Nie wiemy co instalujemy i dostajemy zbędne aplikację.
Trzeba unikać tego systemu bo jest jawnie szpiegowski.
Poważne trudności by oglądać filmiki na YouTube a szczególnie na Google Chrome .
Sprawia to wrażenie że specjalnie utrudniają korzystanie z tej przeglądarki i ta firma
powinna ich za to pozwać bo utrudniają ludziom korzystanie ich przeglądarki.
 

Iluvfantasy

Moderator
Członek Załogi
Moderator
Super Moderator
Dołączył
5 Lipiec 2007
Posty
3 067
Punkty reakcji
245
pan k napisał:
Jawnie szpieguje użytkownika
Dlatego właśnie nie zamierzam go w ogóle instalować. Mam Windowsa 7, wszystko dobrze działa, bez problemów, nie potrzebny mi więc system, przez którego jest się szpiegowanym jeszcze bardziej, niż zwykle.
 

Bianka

Bywalec
Dołączył
28 Kwiecień 2016
Posty
440
Punkty reakcji
132
Miasto
Łódź
Ja również jadę na siódemce. Nie zdecydowałam się na ósemkę i na 10 również nie. Przesadzili z tymi "ulepszeniami" jak dla mnie. Wolę spokój i stabilność a to mi daje Windows 7.
 

Delilaah

Bywalec
Dołączył
5 Maj 2016
Posty
367
Punkty reakcji
51
Wiek
32
Miasto
Gorzów Wielkopolski
Jestem posiadaczką Windowsa 8.1. Gdy tylko pojawiły się "zapisy" na nowy system, zgłosiłam się i oczekiwałam na aktualizację. Co za porażka! System chodził bardzo wolno, mimo, iż mam nowego laptopa. Niektóre aplikacje nie działały, m.in kalkulator i cały Microsoft office. Myślę, że w przypadku odświeżenia systemu i zaktualizowania innego na dziesiątkę to niewypał. Być może fabrycznie wgrana dziesiątka to (tautologiczny bełkot) strzał w dziesiątkę.
 

seba211

Stały bywalec
Dołączył
2 Lipiec 2010
Posty
331
Punkty reakcji
219
Delilaah napisał:
Jestem posiadaczką Windowsa 8.1. Gdy tylko pojawiły się "zapisy" na nowy system, zgłosiłam się i oczekiwałam na aktualizację. Co za porażka! System chodził bardzo wolno, mimo, iż mam nowego laptopa. Niektóre aplikacje nie działały, m.in kalkulator i cały Microsoft office. Myślę, że w przypadku odświeżenia systemu i zaktualizowania innego na dziesiątkę to niewypał. Być może fabrycznie wgrana dziesiątka to (tautologiczny bełkot) strzał w dziesiątkę.
Tu się zgodzę. Aktualizacja z wcześniejszej wersji często zawodzi, więc każdemu kto chciałby robić przesiadkę radzę nie iść na taką łatwiznę.


Dziwne jednak są argumenty odnośnie prywatności, gdy zapewne w większości macie konta na portalach społecznościowych, czy korzystacie z wyszukiwarek i sądzę, że bardziej jesteście tam szpiegowani niż przez sam system.
 

Delilaah

Bywalec
Dołączył
5 Maj 2016
Posty
367
Punkty reakcji
51
Wiek
32
Miasto
Gorzów Wielkopolski
Empeg napisał:
Dziwne jednak są argumenty odnośnie prywatności, gdy zapewne w większości macie konta na portalach społecznościowych, czy korzystacie z wyszukiwarek i sądzę, że bardziej jesteście tam szpiegowani niż przez sam system.
Szpiegowanie przez system? A to nowość. Jak najbardziej zgodzę się z kolegą, że hakerstwo szerzy się na portalach społecznościowych. Ewentualnością, jaką słyszałam jest fakt, iż posiadacze kamerek w matrycy laptopów mogą być podglądani, gdyż hakerzy potrafią zdalnie sterować takowymi kamerami.

Generalnie, to cały świat opiera się teraz na hackingu. Dziwi Was to nadal? Hakerom na pewno nie przyjdzie do głowy łamanie konta zwyczajnego Kowalskiego, więc czego się bać?
 

gerdoris

Nowicjusz
Dołączył
30 Sierpień 2016
Posty
3
Punkty reakcji
0
Pozdrowienia! Tak, 10 - windows jest o wiele szybciej niż 7. Prawda jest lekko wilgotne.
 
Do góry