WhiteHouse - "Poeci"

Stuq

Mr. Complicated
Dołączył
10 Lipiec 2007
Posty
1 491
Punkty reakcji
3
Chyba tego tematu jeszcze nie było na tym forum, więc dodaję.

No cóż. jak zapowiedzieli więcej "Kodexów" miało nie być. No i przyszedł czas na coś nowego, świeżego. Najlepsi z najlepszych zmierzą się z wielkimi poetami.

Tracklista:
1. WALL-E - Poeci do publiczności - Adam Asnyk
2. LILU ? Lokomotywa ? Julian Tuwim
3. donGURALesko ? Mochnacki ? Jan Lechoń
4. L.U.C. - Znów to szuranie - Julian Tuwim
5. L.U.C - Poza rzeczywistością / Zużyte wszystko - Stanisław Ignacy Witkiewicz
6. NUMER RAZ - Świat zepsuty - Ignacy Krasicki
7. SOKÓŁ (WWO) - Niech nikt nad grobem mi nie płacze - Stanislaw Wyspiański
8. PEJA - Pijak - Jacek Kaczmarski
9. TOMASZ ANDERSEN / ROSZJA - Ballada o trąbiącym poecie - Konstanty Ildefons Gałczyński
10. TRZECI WYMIAR ? Reduta Ordona ? Adam Mickiewicz
11. ŁONA - "Młodzieżowy zaciąg" - Ryszard Danecki
12. PIH ? Lubię kiedy kobieta - Kazimierz Przerwa- Tetmajer
13. FOKUS - Całujcie mnie wszyscy w dupę - Julian Tuwim
14. O.S.T.R ? Krótki wiersz o Jaromirze Jagrze

Link:
http://merlin.pl/Poeci_Warner/browse/produ...0.html#fullinfo

Osobiście pozbyłbym się Piha, Peji, a dodałbym Eldo i Raha. Ale to kwestia gustu i nie wybrzydzajmy, bo i tak to zestawienie miażdży. Szalenie cieszy mnie fakt, że eLuce ma zaszczyt zarymować 2 kawałki, a reszta po jednym ;). Żartując można stwierdzić, że to pierwsza hip-hopowa płyta, gdzie przed premierą znamy wszystkie teksty. Ja cholernie się napaliłem na ten produkt i czekam. Bity Magiery to klasyka, te wiersze to też klasyka, zaje.biście aktualne (sprawdźcie chociażby o czym będzie nawijać Fokus), no i takie osobistości jak Ostrowski, Kasta, Fo etc... Czuję, że będzie miazga.
 

icker16

bohater outsiderów
Dołączył
5 Luty 2009
Posty
1 210
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
Zamość
Jak chcesz wyrzucić Piha to chyba nie słuchałeś Kwiatów Zła, ale o gustach się nie dyskutuję . Ja osobiście nie przepadam za DGE no, ale zobaczymy jak to wyjdzie. Z tego co czytałem to chyba płytka od 20 kwietnia w sprzedaży.

Edit. Twój link nie chce mi wejść. :bag:
 

Stuq

Mr. Complicated
Dołączył
10 Lipiec 2007
Posty
1 491
Punkty reakcji
3
Miałem okazję przesłuchać Kwiaty Zła. :) Nie dla mnie tego typu rzeczy.
Nie dyskutujmy tu na temat kto lepszy i kto powinien być, bo to nie ma sensu. Mi akurat DGE bardzo pasuje :) Pihu nie. ZNając życie to każdy kto tu wejdzie zrobiłby swoją tracklistę raperów odpowiednich xD

Hmmm - jeśli kopiujesz ten adres i wklejasz do przeglądarki to faktycznie nie działa. Ale jak weźmiesz klikniesz na niego to już powinno być OK. U mnie na Operze jest ok.

Spróbuj tu ewentualnie:
http://www.hip-hop.pl/news/projector.php?id=1239480547
 

jonitz

Nowicjusz
Dołączył
6 Styczeń 2009
Posty
283
Punkty reakcji
1
zestawienie serio mocne, właściwie będzie to popisówa flow bo tak jak już ktoś napisał txty są znane
 

icker16

bohater outsiderów
Dołączył
5 Luty 2009
Posty
1 210
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
Zamość
Racja też chciałbym usłyszeć Eldo, na produkcji ' Broniewski' wypadł bardzo dobrze no, ale cóż.
 

icker16

bohater outsiderów
Dołączył
5 Luty 2009
Posty
1 210
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
Zamość
Nie ma co osądzać przed sprawdzeniem, może akurat ktoś zaskoczy kogo nie lubimy, zobaczymy...
 

Stuq

Mr. Complicated
Dołączył
10 Lipiec 2007
Posty
1 491
Punkty reakcji
3
Spokojnie panowie, jak okaże się, że płyta siądzie słuchaczom i będzie się sprzedawać to znając życie za jakiś czas obok słowa "POECI" pojawi się "II" i "III" :) Tak samo jak z Kodexami...
Więc może jeszcze usłyszymy tam Eldo i innych...
 

Daros23

Nowicjusz
Dołączył
10 Czerwiec 2008
Posty
1 987
Punkty reakcji
2
Wiek
33
Miasto
WLKP
ciekawe zestawienie. mocne nazwiska. brakuje mi tam tylko Abradaba i byloby ok.
 
T

Tazzmann

Guest
Szykuje się przekozacki projekt. Szczególnie jestem ciekaw kawałka Sokoła, który nawinie wiersz swojego pradziadka Stanisława Wyspiańskiego.

Dlaczego wśród raperów nie ma największego poety wśród raperów i największego rapera wśród poetów - Eldoki?
 

icker16

bohater outsiderów
Dołączył
5 Luty 2009
Posty
1 210
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
Zamość
3 dni temu ukazało się Promo . Jak pierwsze wrażenie ? Według mnie większość dała radę. Ma ktoś już płytę ?
 

icker16

bohater outsiderów
Dołączył
5 Luty 2009
Posty
1 210
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
Zamość
No tak dzisiaj premiera, wracając do promo, to pozytywnie zaskoczył mnie L.U.C za którym nie przepadam i Peja pomimo wielu sprzeciwów myślę, że też dał radę.
 

pabolo21

Nowicjusz
Dołączył
15 Maj 2007
Posty
173
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
z krzesła
Po przesłuchaniu uważam że słabo wypadł sokół, a najlepsi byli 3W oraz OSTR
 

Wiola :-]

Czekoladoholiczka xD
Dołączył
27 Wrzesień 2007
Posty
2 677
Punkty reakcji
6
Wiek
32
Miasto
Tychy / Kraków
świeeeeetna płyta :przewraca:
idealna dla tych, którzy są przeciwko hh, może by nawróciła kogoś na właściwą drogę ! :D
na pewno pokazuje hh od dobrej strony
 

icker16

bohater outsiderów
Dołączył
5 Luty 2009
Posty
1 210
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
Zamość
świeeeeetna płyta :przewraca:
idealna dla tych, którzy są przeciwko hh, może by nawróciła kogoś na właściwą drogę ! :D
na pewno pokazuje hh od dobrej strony

Swoją drogą zastanawiam się, czemu w podręczniku od polskiego nie mam wierszu Tuwima ' całujcie mnie wszyscy w du.pę ' ;D
 

Daros23

Nowicjusz
Dołączył
10 Czerwiec 2008
Posty
1 987
Punkty reakcji
2
Wiek
33
Miasto
WLKP
Swoją drogą zastanawiam się, czemu w podręczniku od polskiego nie mam wierszu Tuwima ' całujcie mnie wszyscy w du.pę ' ;D
pytalem o to polonistke jeszcze w gimnazjum, ale tylko sie usmiechnela i powiedziala, ze nie da rady wszystkich wierszy omawiac :)
 
Do góry