Wcześniejsze Wybory?

Rapid

Nowicjusz
Dołączył
27 Grudzień 2005
Posty
1 190
Punkty reakcji
21
Uzasadnienie.
Nowe wybory są konieczne bo wyczerpał sie limit PiS-u i pora coś z tym zrobić.
Inne partie wybieram bo w ankiecie nie przewidziano sojuszu partii lewicowych.
 

Thornat

Nowicjusz
Dołączył
29 Lipiec 2006
Posty
116
Punkty reakcji
0
Miasto
Kielce
zagłosowałbym na PD ale jak się zkumają z SLD to się zastanowie...
wybory są potrzebne taka sytuacja w kraju jest dla Polski niekorzystna.
 

Mivten

Nowicjusz
Dołączył
10 Styczeń 2006
Posty
57
Punkty reakcji
0
Miasto
Kraków
UPR/PJKM :p

Widać, że PiS nie zdoła już skleić Większości nawet z PSL-em, no chyba że kilka posłów Samoobrony przejdzie do PiSu/LPR/RNL.
 

Cuhirt

Nowicjusz
Dołączył
1 Październik 2006
Posty
40
Punkty reakcji
0
Zdecydowanie tak.
PO.

Uzasadnienie:
Przekonuje mnie program PO:
-Uproszczenie podatkow,
-Wprowadzenie podatku liniowego,
-Zmniejszenie wydatkow na administracje,
-Umiejetnosc zaprezentowania swoich racji w retorycznej rozmowie bez uzycia argumentow wyssnych z palca.

Nie mam przed soba programu PO, wiec nie wypisuje dalej.
 

Taboretix

Bondziorno. Mateista.
Dołączył
6 Listopad 2005
Posty
1 305
Punkty reakcji
2
Wiek
36
Miasto
El Dorado
Zastanawiam sie dlaczego jest mowa o wyborach, w sytuacji MEGAATAKU medialnego na PiS....
Pan Kaczynski sam proponowal PO zmiane ordynacj, w ten sposob iz partia ktora wygra bierze wszystko. PO sie wystraszylo... A teraz po nagonce mowia ze chca jednak wyborow.
Wybory przeprowadzone po tych atakach, beda wyborami przegranymi!!! Przegranymi przez POLSKE!!! Jezeli opinia publiczna zasugeruje sie tymi klamstwami i oszczerstwami pod adresem PiS... Czy to bedzie mialo sens ??
 

Cuhirt

Nowicjusz
Dołączył
1 Październik 2006
Posty
40
Punkty reakcji
0
Zastanawiam sie dlaczego jest mowa o wyborach, w sytuacji MEGAATAKU medialnego na PiS....
Tak to tajny spisek WSI.
Pan Kaczynski sam proponowal PO zmiane ordynacj, w ten sposob iz partia ktora wygra bierze wszystko.
I to wlasnie swiadczy o obsesji wladzy Pana Kaczynskiego.
PO sie wystraszylo... A teraz po nagonce mowia ze chca jednak wyborow.
Tak sobie to tlumacz. PO odpoczatku mowilo, ze chce wyborow na Jesien, gdy bedzie widac jak wygladaja rzady PISu. Chyba juz kazdy sie naogladal. Wtedy nic by to nie zmienilo, gdyz nie zmienila by sie liczba glosow w sejmie w jakis znaczny sposob.
Wybory przeprowadzone po tych atakach, beda wyborami przegranymi!!! Przegranymi przez POLSKE!!! Jezeli opinia publiczna zasugeruje sie tymi klamstwami i oszczerstwami pod adresem PiS...
Chciales powiedziec przegranymi przez twoja partie, ktora nigdy nie powina wejsc do rzadu.
Czy to bedzie mialo sens ??
Czy twoja wypowiedz ma sens? Nie ma. Mam nadzieje, ze rozwialem twoje watpliwosci.

PS.Rozumiem, ze masz swoje chore zdanie, ale na jaka cholere podniecasz sie tak piszac o tym? (Mam na mysli te liczne powtorzenia. Zamiast tego moglbys napisac jakies konkretne argumenty - jesli je masz).
 

lukaslukas33

Nowicjusz
Dołączył
1 Lipiec 2006
Posty
100
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Zastanawiam sie dlaczego jest mowa o wyborach, w sytuacji MEGAATAKU medialnego na PiS....
Pan Kaczynski sam proponowal PO zmiane ordynacj, w ten sposob iz partia ktora wygra bierze wszystko. PO sie wystraszylo... A teraz po nagonce mowia ze chca jednak wyborow.
Wybory przeprowadzone po tych atakach, beda wyborami przegranymi!!! Przegranymi przez POLSKE!!! Jezeli opinia publiczna zasugeruje sie tymi klamstwami i oszczerstwami pod adresem PiS... Czy to bedzie mialo sens ??
Jesteś już całkowicie zaślepiony! :papa:
 

Merope

Nowicjusz
Dołączył
16 Luty 2006
Posty
333
Punkty reakcji
0
Pan Kaczynski sam proponowal PO zmiane ordynacj, w ten sposob iz partia ktora wygra bierze wszystko. PO sie wystraszylo... A teraz po nagonce mowia ze chca jednak wyborow.

A nie myślisz, że PO nie życzyło sobie zmiany ordynacji dlatego, że jest ona n-i-e u-c-z-c-i-w-a w stosunku do wyborców.

Zastanawiam sie dlaczego jest mowa o wyborach, w sytuacji MEGAATAKU medialnego na PiS....

Tak. Dziennikarze nie lubią PiS-u. To po części wina Kaczyńskich, nie potrzebnie zadzierali z mediami. Chociaż... trzeba przyznać, że niekiedy TV przesadza ze złośliwościami.

***

Wracając do tematu - nie jestem pewna, czy chcę kolejnych wyborów, boję się, że niewiele to zmieni, że opozycja nawet jeśli zdobędzie przewagę, (nie wielką) to nie wystarczającą by spokojnie przejąć władzę i rządowowa Sodoma i Gomora będą trwały nadal.

Z drugiej strony w końcu obecna (nieunormowana i wojenna) sytuacja uniemożliwa 'rządzenie'. A mnie marzy się odsunięcie panów Kaczyńskich od władzy.

Hm, koniec końców zagłosuję chyba na 'tak' oraz na 'PO'. Nie z sympatii, po porstu jest to jedyna partia opozycji, która ma szanse wygrać i największa partia obok PiS-u. A ja z dwojga złego wolę PO.
 

Szalony Odys

Bywalec
Dołączył
15 Lipiec 2006
Posty
3 280
Punkty reakcji
31
Wiek
38
Miasto
Asgard
Taboretix mowa o nowych wyborach zaczęła się wraz z objęciem rządów przez PiS oraz nie utworzeniem stabilnego sojuszu. Powinno się rozpisać nowe wybory, ale znając życie niczego to nie zmienii. Dalej będą się kłucić pomiędzy sobą. Jeżeli PO wygra to i tak nie zdobędzie większości (no chyba, że wejdzie w sojusz z lewicą). Tak jak zawsze w Polsce będzie rozgardiasz, a miliony pójdą na wybory. PiS proponował zmianę ordynacji, ale mooocno przesadził. Widać było, że chodzi tu tylko o przejęcie władzy, a nie usprawnienie systemu głosowania (przydałaby się jakaś reforma, ale nie taka jaką proponował PiS). Zresztą sam pan Kurski powiedział, że PiS: "Ma prawo do walki politycznej" co świadczy o jego głupocie i chęci zdobycia władzy jedynie. A tych wyborów nie przegra Polska, tylko PiS co najwyżej i skończy się wkońcu ten burdel polityczny. Może któraś z partii zdobędzie wkońcu powyżej 40% i bedzie trochę spokojniej.
Inną sprawą dla mnie jest to, że niemam faworyta jak narazie. Żadna partia mnie nie przekonała. W każdej widzę przekłamanie, a w programach błędy
 

~CzArNa~

prezesowa.
Dołączył
9 Sierpień 2006
Posty
3 871
Punkty reakcji
4
Nowe wybory są bardzo potrzebne jeszcze nie mogę głosować, ale ja oddałabym głos na PO :)
 

HEH

Nowicjusz
Dołączył
28 Wrzesień 2006
Posty
134
Punkty reakcji
0
Ja tez zaglosuje na PO bo wszystkie inne partie maja absurdalnie glupie programy.
 

HEH

Nowicjusz
Dołączył
28 Wrzesień 2006
Posty
134
Punkty reakcji
0
A czytałeś je?

Tak czytalem i wlosy mi sie jezyly na glowie. Jedynie PO jest partią która reprezentuje najlepszą na tą chwilę wizję dla Polski, zwlaszcza z ekonomicznego punktu widzenia.

Najbardziej absurdalny i idiotyczny program odnosnie gospodarki ma SLD i Samoobrona
 

Mivten

Nowicjusz
Dołączył
10 Styczeń 2006
Posty
57
Punkty reakcji
0
Miasto
Kraków
Hmmm może zaczne jeszcze jeden wątek :p tzn Wybory na Prezydenta Warszawy Kandydatów chyba każdy zna :p :
-Kazimierz Marcinkiewicz
-Hanna Gronkiewicz-Waltz
-Marek Borowski
-Wojciech Wierzejski
-Włodzimierz Całka
-Henryk Dzido
-Janusz Korwin-Mikke

Zapraszam do dykusji także na ten temat :p
Osobiście bym głosował na JKM(nie mieszkam w Warszawie, więc nie moge), ale mam szczerą nadzieje, że wreszcie po tylu latach mu się uda i zadba o tą naszą stolice :p
 

Merope

Nowicjusz
Dołączył
16 Luty 2006
Posty
333
Punkty reakcji
0
Najbardziej absurdalny i idiotyczny program odnosnie gospodarki ma SLD i Samoobrona

A czegóż więcej można by się spodziewać po pyskatej Samoobronie, niż weksle za pół miliona?

Hmmm może zaczne jeszcze jeden wątek :p tzn Wybory na Prezydenta Warszawy Kandydatów chyba każdy zna :p :
-Kazimierz Marcinkiewicz
-Hanna Gronkiewicz-Waltz
-Marek Borowski
-Wojciech Wierzejski
-Włodzimierz Całka
-Henryk Dzido
-Janusz Korwin-Mikke

Zapraszam do dykusji także na ten temat :p
Osobiście bym głosował na JKM(nie mieszkam w Warszawie, więc nie moge), ale mam szczerą nadzieje, że wreszcie po tylu latach mu się uda i zadba o tą naszą stolice :p

Hm, pytanie tylko czy warszawiacy dostrzegą JKM wśród Marcinkiewicza i Gronkiewicz-Waltz.
Gdybym tylko mogła także głosowałabym na Korwina-Mikke, ale tak czy siak, powiedzmy sobie szczerze - facet nie ma szans na obięcie tego urzędu, ani tego, ani żadnego równie ważnego.
Nie promują go potęże partie, nie pokazuje się w TV i nie ma tyle kasy na reklame, co K.M i H.G-W.
Także z dwojga złego - Waltz.
 

Mivten

Nowicjusz
Dołączył
10 Styczeń 2006
Posty
57
Punkty reakcji
0
Miasto
Kraków
Także z dwojga złego - Waltz.
Właśnie z takim podejściem ani UPR nie wejdzie do Sejmu, ani JKM nie obejmie stanowiska :p. Osobiście będe głosował na UPR, bo mimo wszystko jeśli ludzi, którzy będą chcieli wybrać mniejsze zło(czyt. głosować na partie która jest bardziej znana) będzie 100 tys. to w taki sposób nigdzie nie dojdziemy.
 

Merope

Nowicjusz
Dołączył
16 Luty 2006
Posty
333
Punkty reakcji
0
Właśnie z takim podejściem ani UPR nie wejdzie do Sejmu, ani JKM nie obejmie stanowiska :p. Osobiście będe głosował na UPR, bo mimo wszystko jeśli ludzi, którzy będą chcieli wybrać mniejsze zło(czyt. głosować na partie która jest bardziej znana) będzie 100 tys. to w taki sposób nigdzie nie dojdziemy.

Oczywiście, słusznie prawisz :D Ale w obecnej sytuacji... Cóż, po prostu nie wierze by miał szanse. I marzy mi się porażka Marcinkiewicza. :D
 

Cuhirt

Nowicjusz
Dołączył
1 Październik 2006
Posty
40
Punkty reakcji
0
Jezeli Marcinkiewicza bedzie promowal PIS to napewno nie wygra :lol: Kto jak kto, ale Warszawiacy poznali sie na rzadach PISu.

PS. nie lepiej otworzyc nowa ankiete?
 
Do góry