Wczasy za granicą czy w kraju?

sosenos

Nowicjusz
Dołączył
30 Lipiec 2013
Posty
19
Punkty reakcji
1
Polska ma swój urok, zwłaszcza polskie góry, ale ile można zwiedzać i widzieć to samo? Dzisiaj wycieczki za granicę są na wyciągnięcie ręki, wszystko można łatwo załatwić, więc czemu nie korzystać? Ja jeżdżę z moją ukochaną za granicę jak tylko jest okazja.
 

Paula889

Nowicjusz
Dołączył
9 Luty 2016
Posty
36
Punkty reakcji
0
Ja zawsze byłam za tym że w kraju ale teraz mam wreszcie ochotę wyjechać gdzieś za granicę. Ostatnio miałam okazję żeby pojechać do Tajlandii ale jakoś w ogóle nie kręci mnie ten kierunek.
 

1234ta

Nowicjusz
Dołączył
3 Wrzesień 2015
Posty
78
Punkty reakcji
2
Ja w tym roku pierwszy raz planuje wyjazd za granicę i znalazłam sobie takie biuro podróży itaka ale nie wiem czy to dobry wybór? Słyszałam że można im zaufać a co wy myślicie, ktoś może korzystał z ich usług i może coś więcej powiedzieć/
 
N

nianiaSweet

Guest
przecież to jedno z bardziej znanych biur podróży w polsce, od wielu lat z ugruntowana pozycją na rynku więc jak wybierzesz itaką to an pewno się nie zawiedziesz. sama latam z nimi już od kilku dobrych lat i nigdy nie wróciłam niezadowolona.
 
K

Klimek_H

Guest
Wydaje się, że w najbliższe wakacje jednak więcej osób wybierze spędzenie urlopu w kraju - i dobrze, przecież Polska ma tyle do zaoferowania, czasem nawet nie wiemy, jakie wspaniałe zakątki są pod naszymi nosami. ;)
 

majgiver

Nowicjusz
Dołączył
3 Sierpień 2015
Posty
18
Punkty reakcji
0
zdecydowanie lepiej za granicą. niestety w polsce to możesz liczyć na kaprysy pogody i to znaczne.
 

summer_wine

Nowicjusz
Dołączył
30 Maj 2016
Posty
3
Punkty reakcji
0
Bardzo ogólne pytanie, wszystko zależy jakie miejsca bierzesz pod uwagę. Uwielbiam wyjazdy zagraniczne, ale trzeba pamiętać, ze wakacje w Polsce to nie tylko leżenie plackiem nad Bałtykiem. Mamy piękny, różnorodny kraj tylko trzeba umieć korzystać z jego uroków. :)
 

homers

Nowicjusz
Dołączył
29 Maj 2016
Posty
75
Punkty reakcji
0
Od dobrych 10 lat nie wypoczywamy w Polsce. Na ostatnim pobycie przez większość czasu padał deszcz, spędziliśmy na plaży 30 minut, o kąpieli nie było mowy. Prawda jest taka, że wolę wydać więcej, a mieć gwarantowaną pogodę, dobre warunki i ciepłe morze. Po co wakacje na których nawet nie będę miał możliwości wejścia do morza?
 

maczka

Nowicjusz
Dołączył
1 Lipiec 2014
Posty
190
Punkty reakcji
0
Wakacje w Polsce nie są raczej dla osób, które szukają ciepła i przyjmnej wody. Ja sobie nie wyobrażam wakacji na których nie mam możliwości normalnego siedzenia w wodzie, a tym bardziej wakacji na których muszę siedzieć w hotelu. Pogoda musi być. Alkoholowe imprezy to nie dla mnie, przynajmniej nie na wakacjach.
 

homers

Nowicjusz
Dołączył
29 Maj 2016
Posty
75
Punkty reakcji
0
Mój kolega wczoraj również z nad morza ;-) Mówi że na koniec pobytu był tak zdesperowany, że wszedł do wody aż po kolana. Dreszcze przechodziły, ale jakoś dał radę ;-) Sam mówi, że to ostatni raz, bo co to za wakacje? Płacisz duże pieniądze, a nawet nie możesz korzystać z niczego. We wrześniu planuję jakiś wyjazd zagraniczny - kilka pomysłów. Może Grecja albo Turcja? Jeszcze zobaczymy, ale rezerwacja na pewno będzie z Travelplanet, po prostu mają ubezpieczenie na wypadek bankructwa biura, a to dla nas kluczowe.
 

soova

Nowicjusz
Dołączył
19 Luty 2015
Posty
49
Punkty reakcji
2
homers, najłatwiej sprawdzić sobie po prostu ranking biur podróży Rzepy, są wskazania z poprzednich lat i perspektywy na kolejny rok, ubezpieczenie od bankructwa spoko, ale wakacji Ci to nie wróci, bo drugiego urlopu możesz nie dostać, jedyne co kasę odzyskasz i to też nie od razu. Najlepiej brać sprawdzone :) W rankingu najwyzej jest Interhome i jeśli ktoś lubi wakacje z dojazdem wlasnym to polecam, sprawdzone.
Ja osobiście chętnie spedzam wakacje w Polsce, ale staram się w te popularne miejscówki jak np. Tatry jechać poza sezonem, znaczy nie w szkolne wakacje ;) A Bałtyk bardzo lubię, ale do kąpieli faktycznie nie jest najlepszy (ostatnio było 17 stopni więc weszłam na 10 min). W Chorwacji to niemal nie wychodzę z wody ;)
 

samba_mamba

Nowicjusz
Dołączył
22 Marzec 2011
Posty
1 021
Punkty reakcji
17
Miasto
Oświęcim
Jeżeli Bałtyk to tylko zimą. Na samą myśl o tych parawanach i brudzie odechciewa mi się plażować tam...
 

renula90

Nowicjusz
Dołączył
5 Wrzesień 2016
Posty
13
Punkty reakcji
2
Kraj !. Polska ma wiele ciekawych miejsc z których ludzie nawet nie zdają sobie sprawy że istnieją ^ ^
 

robson12

Nowicjusz
Dołączył
25 Marzec 2010
Posty
552
Punkty reakcji
8
samba_mamba napisał:
Jeżeli Bałtyk to tylko zimą. Na samą myśl o tych parawanach i brudzie odechciewa mi się plażować tam...
Lato nad morzem czy jeziorem ma swoje zalety. Przede wszystkim temperatura jest znacznie powyżej zera.
 

polinea

Nowicjusz
Dołączył
26 Maj 2009
Posty
474
Punkty reakcji
2
Wiek
37
Z mężem wczasujemy się i za granicą w kraju. W tym roku byliśmy na Mazurach, a za rok jedziemy na Chorwację. W Polsce jest wiele ciekawych miejsc, ale warto też odwiedzać inne kraje.
 

adii

Nowicjusz
Dołączył
3 Luty 2017
Posty
202
Punkty reakcji
23
Wiek
27
Moim celem na następne wakacje, nie te nadchodzące, będzie Zanthykos. Nie wiem czy dobrze to napisalem, czy też nie - ale to piękne miasto. Poza tym, mam ochotę na zwiedzanie Aten, coś pięknego. :wink:

Polecam każdemu, kto ma pieniądze i możliwości aby wyjeżdżać za granice do najróżniejszych zakątków świata, później będzie płacz i ból jak się było młodym to się nie korzystało.
 

adii

Nowicjusz
Dołączył
3 Luty 2017
Posty
202
Punkty reakcji
23
Wiek
27
Malefitz napisał:
Zanthykos. Nie wiem czy dobrze to napisalem, czy też nie
Zakynthos.



adii napisał:
ale to piękne miasto.
To wyspa a nie miasto. :) Choć na wyspie jest miejscowość o tej samej nazwie, prawda, prawda.
Yup :) Właśnie to miałem na myśli. Chociaż znowu patrząc na to z drugiej strony.. chętniej wybrałbym się na Cypr. I weź tu człowieku bądź jednogłośny. Na razie brak funduszy a przede wszystkim brak czasu na jakiekolwiek wyjazdy. Praca, dom, praca, dom. Na bank w te wakacje postaram się gdzieś pojechać, ale będzie to raczej jakaś wycieczka w kraju.
 
Do góry