Wczasy za granicą czy w kraju?

katjak

Nowicjusz
Dołączył
11 Marzec 2010
Posty
466
Punkty reakcji
8
Wiek
57
Nawiązując do powyższego tytułu chciałam zapytać, gdzie wolicie spędzać urlop ? - w Polsce czy w innym państwie? a jeśli wybieracie drugą opcję to gdzie się zatrzymujecie ( kwatery prywatne,namiot,hotele) i co zwiedzacie, stolice danego państwa, czy wszystko to co się znajduje w danym mieście? Ja troszkę już zwiedziłam, a przeważnie jeżdżę własnym środkiem lokomocji. Kiedyś był to autokar,samolot,kilka razy wybierałam się na wczasy pociągiem - ale to wszystko zależało i w sumie w dalszym ciągu zależy od kosztów.Osobiście lubię się powałęsać po mieście w którym się zatrzymujemy (nigdy sama nie podróżuję - względy bezpieczeństwa),oczywiście zwiedzamy przeważnie to co jest ciekawego do zobaczenia jak i również próbujemy potraw danego państwa.W tym roku planujemy wyruszyć na Chorwację,będziemy także w Austrii,zaliczymy Słowację. A jak jest z Waszymi tegorocznymi planami? Pozdrowionka i do usłyszenia :)
 

sayto

Nowicjusz
Dołączył
20 Luty 2011
Posty
70
Punkty reakcji
6
Wiek
49
Miasto
Warszawa
Pytanie co kto woli myślę, że w odniesieniu do większości ma jednak dość mało istotne znaczenie. Chcieć to ja bym chciał lecieć np do Australii czy Nowej Zelandii, ale co z tego skoro koszty takiej eskapady skutecznie mi to uniemożliwiają. Gdyby nie chodziło o finanse to myślę, że każdy spędzałby wakacje na zagranicznych podróżach bo zawsze ciekawiej jest zobaczyć kawałek świata i posłuchać innego języka niż kisić się w kraju, którego klimat znamy na wylot. Z wakacjami jest jak z tym powiedzeniem - jak się nie ma co się lubi to się lubi co się ma. Kto ma na tyle $ to jeździ po świecie, kto ma nieco mniej to jeździ po Polsce, a kto nie ma $ prawie wcale (jedynie na podstawowe życiowe potrzeby) to nie jeździ nigdzie. Czysta ekonomia.
 

katjak

Nowicjusz
Dołączył
11 Marzec 2010
Posty
466
Punkty reakcji
8
Wiek
57
No racja, niestety moja kieszeń też jest prawie pusta, a o Australii mogę sobie jedynie pomarzyć, ewentualnie pojeździć palcem po mapie... hi hi hi, ale myślę, że jak się ma mało pieniędzy też można miło spędzić urlop: bo wszystko zależy od towarzystwa i pomysłów. Ja wybiorę się chyba z grupą moich przyjaciół do Niemiec, Deutsche Bahn oferuje rabaty dla grup, wtedy upiekę dwie pieczenie przy jednym ognisku ;) : miłe towarzystwo i tani urlop...może nawet pojedziemy nocnym pociągiem, wtedy oszczędzę też i na noclegach hi hi hi. Trzeba sobie jakoś radzić ;) Pozdrawiam.
 

anjaa

Nowicjusz
Dołączył
19 Lipiec 2010
Posty
80
Punkty reakcji
2
Uwielbiam Bałtyk, plaże są po prostu genialne, ale żeby była jeszcze pogoda! A na nią nie zawsze jednak można trafić. W tym roku byłam już w Egipcie. Wakacje na szybko, last minute wykupione na 3 dni przed wyjazdem. Nie drogo i ciepło w Sharm. Na wczasy myślę o Teneryfie albo ewentualnie Hiszpania żeby było trochę bliżej. Który kurort w Hiszpanii byście polecili?
 

kasia735

Nowicjusz
Dołączył
27 Listopad 2012
Posty
42
Punkty reakcji
0
Moim zdaniem i tu, i tu ;) W dzisiejszych czasach jak są tanie loty to kwestie pieniędzy się zacierają. Ja zawsze staram się to wyważyć - odkrywać perełki w Polsce, mało znane, piękne miejsca ( na pewno nie zatłoczone plaże itp... krupówki), ale też zobaczyć trochę świata - ale tutaj też nie leżenie na plaży tylko aktywny wypoczynek :)
 

katjak

Nowicjusz
Dołączył
11 Marzec 2010
Posty
466
Punkty reakcji
8
Wiek
57
Hmmm..... aktywnie to my "wypoczywamy" cały czas, a urlop trzeba wykorzystać na naprawdę wypoczynek - taki prawdziwy,bez stresowy i nie martwić się co na obiad itd . Nad naszym morzem jest super,zależy tylko gdzie się pojedzie,góry nasze - oczywiście też są wspaniałe,ale jeśli jest okazja to trzeba z niej korzystać,wspomniałam o wczasach na Chorwacji ,potem zaznaczyłam,że z przyjaciółmi chyba się wybierzemy do Niemiec,bo są ciekawe oferty od bahn.com -taka okazja może się prędko nie zdarzyć,oczywiście,że nie zawsze ma się na to fundusze,ale na urlop czekamy przeważnie cały rok,a życie jest tak krótkie,że...... wiadomo trzeba łapać każdą okazję :) mam nadzieję, że się ze mną zgadzacie :) . Pozdrawiam
 

kaatiaa

Nowicjusz
Dołączył
15 Kwiecień 2014
Posty
66
Punkty reakcji
0
Ja wolę zdecydowanie za granicą, choć nasz kraj pieknymi miastami też nie grzeszy.
 
B

bajderman

Guest
Zdecydowanie Polska, tym razem Zielona Polana w Łączkach, to Bieszczady.
A dlaczego? Dzieci do lat 6 za darmo, basen, plaża prywatna, kort, boiska, spa, jedzenie i zajęcie na każdą pogodę.
A skoro tak to po co mamy szukać za granicą, gdzie to samo będzie mnie kosztowało kilka razy więcej?
 
K

Kaja Metrowska

Guest
Zarówno wakacje w kraju jak i za granicą mają swoje uroki.
Nas w zeszłym roku zachwyciły małe miasteczka w Grecji.
W tym plaża w Dziwnowie nad naszym morzem.
 

natalia_zkrk

Nowicjusz
Dołączył
17 Lipiec 2015
Posty
9
Punkty reakcji
0
A ja na ogół dziele sobie wakacje na dwie tury, najpierw jeżdżę po kraju, a potem za granicę:) W tym roku już pierwszą część wakacji mam za sobą, byliśmy w Inwałdzie w Hotelu Łysoń (parkhotellyson.pl) i było bardzo fajnie. Zwiedziliśmy całe okolice Beskidu Małego, szczególnie fajna jest trasa na Magurkę Wilkowicką, zwiedziliśmy tez okoliczne parki rozrywki. Pogoda dopisała i było naprawdę super:)
A za miesiąc wybieramy sie do Wiednia, do tej pory moim ulubionym zagranicznym miejscem był Budapeszt, ale może coś się zmieni:)
 

kotanka

Nowicjusz
Dołączył
31 Sierpień 2015
Posty
4
Punkty reakcji
0
To zależy od tego czego się oczekuje. Generalnie to staram się spędzić część urlopu w kraju i część za granicą, tak dla dobrej równowagi i dystansu. Nie można jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie
 
C

corbi

Guest
Biorąc pod uwagę to co się dzieje za granica obecnie to jestem zdania,że o wiele lepiej jest zaplanować sobie wakacje w kraju.Będzie o wiele taniej oraz bezpieczniej. My wybieramy się nad morze jeszcze w tym roku. Konkretnie do Kołobrzegu. Jesienią. Będzie taniej oraz mniej turystów.
Znajduje się tam fajny ośrodek Verano można tam sobie wykupic całe pakiety pobytowe. Jak równiez zabiegi. Znajduje się tam rówenież spora grota solna.

Sam Kołobrzeg bardzo urokliwy. Poniżej zdjęcie miasta
1.jpg
 

samba_mamba

Nowicjusz
Dołączył
22 Marzec 2011
Posty
1 021
Punkty reakcji
17
Miasto
Oświęcim
Wszystko zależy od możliwości czasowych i finansowych. Nie mogę zgodzić się jednak z opinią @corbi, że w związku z tym co się dzieje za granicą lepiej zaplanować wakacje w Polsce, bo tak naprawdę to samo dzieje się od lat i nikt nam nie każe wybierać się na wojnę, kiedy są kierunki z odrobiną świętego spokoju i pięknym widokiem. Co do cen... też nie mogę się zgodzić. Dobrze złapany last z Itaki wychodzi znacznie taniej, aniżeli pobyt z wyżywieniem nad Bałtykiem, z brudną plażą i tabunami spożywających rodaków. No... ja w każdym razie podziękuję. ;)
 
J

jagnam

Guest
Wiele osob myśli,że dalekie podróże zagraniczne to wielki koszt ale takie myślenie nie jest prawdziwe. Jest wiele świetnych moim zdaniem miejsc, w których można spędzić czas tanio oraz przyjemnie. Wiele zalezy od naszej organizacji. Największy koszt to bilet lotniczy. Na miejscu w takich krajach jak Tajlandia czy Chiny jest już bardzo tanio. Tanie loty z Warszawy oferuje na przykład linia lotnicza KLM:
Pekin 2070 zł
Tokio 2200 zł
Tutaj jest pełna rozpiska http://klmf.ly/1zjSJuk
 

samba_mamba

Nowicjusz
Dołączył
22 Marzec 2011
Posty
1 021
Punkty reakcji
17
Miasto
Oświęcim
Ref link na Twój nick? Nie, dzięki. ;) Wolę postawić na sprawdzone biuro podróży, niezależnie od tego jak kusząco wygląda oferta. Niejeden już skusił się i... nie zdążył nawet wyjechać albo okazało się, że nie ma jak wrócić, bo firma zwinęła żagle. :D
 

robson12

Nowicjusz
Dołączył
25 Marzec 2010
Posty
552
Punkty reakcji
8
Przecież on proponuje tylko przelot, a nie wakacje jako takie. Mimo wszystko zgodzę, się, że zaufane biuro podróży będzie lepsze, zwłaszcza jeżeli wybieramy się w dalszą podróż. Zresztą również na stronach biur podróży można znaleźć korzystne połączenia lotnicze, jeżeli ktoś lubi sam organizować sobie cały wyjazd.
 

Marzena_krk

Nowicjusz
Dołączył
10 Grudzień 2015
Posty
19
Punkty reakcji
1
Ja wolę zdecydowanie Polskę i uważam że przez wiele osób jest nadal nie doceniania. Teraz na przerwę zimową jadę do Zakopca i wolę to sto razy bardziej niż jakieś egzotyczne ciepłe kraje :)
 
Do góry