Wczasy za granicą czy w kraju?

adii

Nowicjusz
Dołączył
3 Luty 2017
Posty
202
Punkty reakcji
23
Wiek
27
Paphos, oj bardzo chętnie bym to miasto zwiedził.
 

olwiakowalska

Nowicjusz
Dołączył
31 Styczeń 2017
Posty
8
Punkty reakcji
1
Ja zdecydowanie jestem zwolenniczką wakacji za granicą, wynika to głównie z tego, że ceny są tak naprawdę porównywalne, a nie ryzykujemy tym, że np. w Grecji będzie brzydka pogoda ;)
 

Kramer

Nowicjusz
Dołączył
18 Styczeń 2017
Posty
40
Punkty reakcji
2
Dla mnie decyzja czy w Polsce czy za granicą, sprowadza się do tego, co chcę robić na tych wakacjach. Czy po prostu uciec od codzienności do spokoju, wybyczyć się, wyciszyć i nabrać dystansu, czy zobaczyć jak wyglądają inne miejsca na świecie - ludzie, architektura, przyroda. Jeżeli to pierwsze, to póki co jednak Polska, albo nad morze odetchnąć jodem, albo w góry, które kocham. Nie wybrałbym się za granicę tylko po to, aby wygrzewać się na plaży, a ponieważ w moim przypadku w grę wchodzą tylko wakacje, więc zwiedzanie południowych krajów w temperaturze 40C pozostawiam bardziej zdeterminowanym. Na pogodzie bardzo mi nie zależy, o ile nie leje beznadziejnie przez dwa tygodnie, za to cenię sobie niezależność (której nie zapewniają organizowane wczasy). W tej sytuacji nie widzę sensu w pchaniu się do Grecji, Tunezji, Egiptu, czy nawet Włoch lub Chorwacji. Jak bym nie liczył, wychodzi jednak istotnie drożej (najwyższy sezon) niż w takim dajmy na to Darłowie czy Szczawnicy.
Ale mam kilka miejsc na celowniku, które kiedyś odwiedzę (np. Skandynawię), jeśli tylko możliwości się pojawią.
 

adii

Nowicjusz
Dołączył
3 Luty 2017
Posty
202
Punkty reakcji
23
Wiek
27
Ale w Polsce też można świetnie się bawić, może nie aż tak bardzo jak za granicą, ale to ciągle to samo. Jakbym miał wolne spędzić w kraju, to na bank byłoby to morze bądź góry. I tak nawet chciałem odwiedzić Łebę, aby pozwiedzać te ruchome piaski - byłem jeszcze za małolata - polecam, przednia zabawa. Także jak widać, nie tylko za granicą, ale i w kraju można sobie zorganizować ciekawe wycieczki, trzeba też wiedzieć co i gdzie zwiedzać, aby się nie nudzić. Ostatni raz jak zwiedzałem i wypoczywalem, to było z 6 lat temu, zwiedzałem Auschwitz.
 

malwa1990

Nowicjusz
Dołączył
11 Luty 2017
Posty
106
Punkty reakcji
0
Zdecydowanie za granicą. W porównywarkach wycieczek (np. suncenter) mozna znaleźć takie oferty gdzie ceny nie będą się aż tak różnić od tych w Polsce. A pogoda przynajmniej będzie pewna. Ja kilka lat temu pojechałam na Chorwację na własną rękę a rok temu z biura podróży i zapłaciłam identyczną cenę. Trzeba tylko wiedzieć gdzie szukać
 

Caraoka

Nowicjusz
Dołączył
29 Styczeń 2017
Posty
237
Punkty reakcji
7
Patrząc na obecne oferty stanowczo bardziej opłaca się jechać zagranicę, bo chociaż pogode mozna mieć pewna jak na zamówienie. Juz pisalam w innym wątku, że np Itaka na 8 dni w ciepłe kraje to last minute od 1000 zł. Za tyle nawet w nad Polskie morze ciężko jechac.
 

smokbazyli

Nowicjusz
Dołączył
20 Kwiecień 2017
Posty
16
Punkty reakcji
0
Do kraju to sie można wybrać na weekend, wakacje raczej za granicą bo większe możliwości no i jest tyle miejsc do zobaczenia że i tak życia braknie więc trzeba korzystać jak sie tylko może!
 

malwa1990

Nowicjusz
Dołączył
11 Luty 2017
Posty
106
Punkty reakcji
0
No dokładnie. Ja wolę pojechać tam gdzie pogoda jest pewna i dołożyć te kilkaset złotych bo przyznam szczerze, że dla mnie wakacje w Polsce wcale nie są takie tanie
 

chica_o

Nowicjusz
Dołączył
17 Lipiec 2013
Posty
122
Punkty reakcji
7
Niestety wczasy w Polsce wychodzą dość drogo, a i pogoda nie zawsze dopisuje. Czasem wcale nie trzeba dokładać do wakacji za granicą. Sama nadal czekam na informacje kiedy urlop mogę zaplanować, więc patrzę na różne oferty. Słoneczny Brzeg w Bułgarii na Itace jest nawet poniżej 900 zł. Za tyle to ja co najwyżej mogłabym dojechać i wrócić nad nasze morze, a gdzie reszta urlopu...
 

samba_mamba

Nowicjusz
Dołączył
22 Marzec 2011
Posty
1 021
Punkty reakcji
17
Miasto
Oświęcim
Bułgaria fajna, ale ja bym dorzuciła tych pięć sześć stówek i postawiła na jakieś miłe all inclusive Kanary. Akurat to biuro ma tam niezłe hotele. :)
 

Lord_Voldemort

Nowicjusz
Dołączył
19 Styczeń 2017
Posty
25
Punkty reakcji
1
My zawsze z żoną po kraju jeździmy. Już siępakujemy na przyszły długi weekend na mazury :D noclegi tanie znaleźliśmy na noclegowo.pl, które mogę polecić, bo ceny są naprawdę kuszące ;p
 

Hotel_Klimek

Nowicjusz
Dołączył
20 Lipiec 2017
Posty
1
Punkty reakcji
0
Polska również jest doskonałym miejscem na wczasy. Nasz kraj jest bardzo urokliwym miejscem. Miłośnikom gór szczególnie polecamy Muszynę- to niewielka, spokojna miejscowość, otoczona malowniczymi górami Beskidu Sądeckiego. Hotel Klimek oferuje atrakcyjne noclegi i szereg ciekawych atrakcji- SPA, aquapark, sauny, wycieczki i regionalne jedzenie.
Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.
Pozdrawiamy, Hotel Klimek****SPA
 

Sonder

Nowicjusz
Dołączył
19 Lipiec 2017
Posty
2
Punkty reakcji
0
W Polsce jest nieraz drożej niż za granicą, a pogoda niepewna. Jak ktoś lubi słońce, to kierunek południe Europy.
 

Mr Papuga

Nowicjusz
Dołączył
7 Maj 2017
Posty
237
Punkty reakcji
5
Miasto
Warsaw
Dokładnie, często oferty z biura podróży są bardzo przystępne. Ja osobiście wolę podróżować zawsze na własną rekę
 

gorskamagda69

Nowicjusz
Dołączył
6 Marzec 2018
Posty
12
Punkty reakcji
0
A ja wolę wyjazdy po Polsce.... w wakacje zbieramy się grupą i jedziemy do jakiegoś ładnego miejsca w Polsce. Ostatnio testowaliśmy opcję wynajmu busa z firmy [SIZE=11pt] Gołkowa [/SIZE]przewozy-autokarowe24.. Firma oferuję przewóz osób po polsce za całkiem dobrą cenę autokary mają bardzo nowoczesne i czyste.
 

Czolgista12

Nowicjusz
Dołączył
17 Luty 2018
Posty
186
Punkty reakcji
1
Azja jest super np. Tajlandia, Indonezja, Filipiny, południowe chiny, makau lub Hong-Kong. Generalnie bardzo tanio idzie pojechać do Azji no moze jedynie poza makau bo tam jest drogo. Jedynie loty sa drogie a poza tym mega tanio.

Za 4 tys zl idzie miec hotel + lot na miesiac. W europie np. Wlochy, Hiszpania to zaplaci sie z 8 tys zl za pobYT w hotelu na mc.

Dodatkowo egzotyka, dobre jedzenie, spojrzenia azjatow oo biały...
 

Paulapaula1985

Nowicjusz
Dołączył
6 Marzec 2018
Posty
14
Punkty reakcji
0
Ja mam teraz małe dziecko iec wczasy zagraniczne odpadają. Zdecydowaliśmy się z mężem na tradycyjne może i jedziemy do Gdańska. Co do hotelu to znależliśmy ciekawą ofertę w hotelu LOGOS i właśnie tu będziemy mieszkać przez tydzień. o prawda znamy ten hotel bo kilka razy bywaliśmy tu z mężem na konferencji z pracy.
 

krystynadal

Nowicjusz
Dołączył
13 Czerwiec 2014
Posty
107
Punkty reakcji
1
Też zdecydowanie jestem zwolenniczką wczasów za granicą. Fajnie w każde wakacje odwiedzić nowe miejsce. W tym roku biorę udział w konkursie Grand Błogie Chwile i mam nadzieję na wgranie wyjazdu na Gran Canaria :)
 

SuperMamaPola

Nowicjusz
Dołączył
27 Marzec 2018
Posty
43
Punkty reakcji
0
Ja jeżdżę i tu, i tu ;) Jak jest zimno w Polsce, to często wybieramy się za granicę. Ale tak to lubię spędzać wakacje w naszej ojczyźnie ;) Ostatnio byliśmy na Zamku w Janowie Podlaskim... Ach, ale się zrelaksowałam w spa...
 
Do góry