Ważna sprawa... HELP ME!

Basket Love

Nowicjusz
Dołączył
27 Kwiecień 2009
Posty
16
Punkty reakcji
0
Hey!
Pisze do Was w ważnej sprawie, jak się domyślacie jest ona związana z grą w kosza...!
Teraz mam 14 lat. Uwielbiam grać w koszykówkę, ale w przyszłości chciałbym grać w nią zawodowo. (Konkretnie w WKS - ie)
Wiem że teraz chwilowo nie grają ale do tego czasu zanim ja skoncze szkołe to pewnie wrócą do tej extraligi. (ale to teraz niewazne) ... Co zrobić żeby tam grać?? Mam poprostu przyjść do nich do klubu i zapytać trenera czy weżmie mnie do drużyny?? (chyba wydawało by mu sie to nieco dziwne nie? :D ) WIĘC CO? (proszę potraktujcie mój problem poważnie i postarajcie się mi pomóc) ... aha, no i jeszcze jedno pytanie (które może się Wam wydawać troche dziwne ze względu na mój wiek :) ) A mianowicie: Po ilu latach koszykarz może przejść na emeryturę??

Pozdrawiam i z góry dzięki!! :]
 

bati999

Macierz Diagonalna
Dołączył
13 Październik 2008
Posty
2 211
Punkty reakcji
18
Wiek
26
Miasto
Tarnobrzeg
Też chciałbym kiedyś robić w tym biznesie. Jestem od ciebie tylko 2 lata młodszy więc... No ale ok. Przychodzisz do trenera i pytasz się co masz zrobić by się dostać. On ci coś mówi o eliminacjach albo innych duperelach. Robisz i jesteś.

Proste prawda? Jednak to nie takie łatwe. Będziesz musiał tak intensywnie ćwiczyć, że nie będziesz czuł rąk od kozłowania. Od wsadów będą boleć cię nogi i będziesz miał nieustające bóle głowy i będziesz cały czas spocony. Trudno... Jednak wiek też musisz jakiś mieć. A co do emerytury do chyba 30 lat. Tak na oko.
 

Basket Love

Nowicjusz
Dołączył
27 Kwiecień 2009
Posty
16
Punkty reakcji
0
no dzięki, przynajmniej chociaż jedna osoba się zainteresowała.. :) A co do tych ćwiczeń to domyślałem się ze będzie troche cięzko na początku... A może ktoś jeszcze się wypowie??
 

Gabi):)

Nowicjusz
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
4 684
Punkty reakcji
0
Wiek
16
Idź pogadaj co i jak i się dowiesz czy Cię przyjmą czy nie :)
co do ostatniego pytania to Ci nie odpowiem bo nie wiem :D
 

Basket Love

Nowicjusz
Dołączył
27 Kwiecień 2009
Posty
16
Punkty reakcji
0
no tak, ale z kim mam gadac z trenerem, wlascicielem klubu, czy ze sprzataczką :D ? Co? heh
 

grows

Nowicjusz
Dołączył
26 Kwiecień 2009
Posty
23
Punkty reakcji
0
Powinieneś iść do trenera spytać się czy mógłbyś potrenować z zespołem a gdy byłbyś dobry to grał także na meczach :) Jak trener jest spoko to sam wszystko załatwi :) .
 

Gabi):)

Nowicjusz
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
4 684
Punkty reakcji
0
Wiek
16
Do trenera czy by Cię przyjął :)
i popytaj się co i jak :)
 

trootylo

Nowicjusz
Dołączył
13 Styczeń 2009
Posty
335
Punkty reakcji
7
Miasto
Kujawy
jak jesteś "smoczkiem" i to będzie twój pierwszy klub/trening to raczej prędko nie wyjdziesz w podstawie... najważniejsze to starać się i próbować na treningach (pamiętaj że to tylko trening, może Ci nie wychodzić setki razy, ale masz próbować żebyś wiedział jak zachować się na meczu) musisz pokazać że Ci zależy, musisz też chodzić na zajęcia systematycznie. Lepiej będzie jak przyjdziesz na trening z jednym z zawodników... wtedy miałbyś jakieś "wprowadzenie"



no tak, ale z kim mam gadac z trenerem, wlascicielem klubu, czy ze sprzataczką biggrin.gif


jeżeli nie będziesz wprowadzony przez zawodnika to idź do trenera i zapytaj się czy możesz trenować... aha no i jak zaczynasz dopiero przygodę ze sportem to będziesz musiał zaliczyć wizytę u lekarza sportowego... do którego będziesz musiał zanieść:

- EKG
- mocz ( oczywiście już tylko wyniki na papierze :p )
- krew (jak wyżej)
- zaświadczenie o zdrowym stanie uzębienia

(to chyba to: jak czegoś zabrakło to mnie poprawcie)

już na samych badaniach sportowych będziesz miał:

- wizytę u laryngologa
- wizytę u okulisty
- zmierzą cię i zważą
- zmierzą ciśnienie ( czasami po wysiłku czasami nie)
- i wreszcie ten lekarz który podbija kartę (on będzie ci kazał zdjąć koszulkę popatrzy na kręgosłup, zrobisz skłon i przysiad, potem osłucha Cię i zadecyduje zdolny/niezdolny)

jak się pomyliłem to mnie poprawcie

co do emerytury to nie wiem jak masz jeszcze jakieś pytania to pisz:)
 

Basket Love

Nowicjusz
Dołączył
27 Kwiecień 2009
Posty
16
Punkty reakcji
0
Ok dzięki. Juz wiem więcej :) Ale mam jeszcze jedno pytanie do Ciebie... Jak przyjde do nich na trening to nie będą robić problemów?? To tak każdy może sobie przyjść na trening?? W końcu to extraliga...
 

trootylo

Nowicjusz
Dołączył
13 Styczeń 2009
Posty
335
Punkty reakcji
7
Miasto
Kujawy
Chyba nie rozumiem... masz 14 lat i chcesz trenować z seniorami?? nie za wysoko się cenisz?? myślałem że ten klub ma sekcje dla takich w Twoim wieku... i automatycznie z upływem czasu (no i oczywiście jeżeli byście byli dobrzy) to zagracie w extralidze....


Powiem wprost: jeżeli chcesz wstąpić do drużyny seniorów to raczej nie masz szans...


tak na marginesie... na treningach dla ludzi w Twoim wieku nabywasz umiejętności np. uczysz się i ćwiczysz manewry, "kształtujesz" rzut, uczysz się dobrze kozłować itp.

w juniorach i seniorach nikt nie będzie Cię uczył jak masz kozłować i jak masz robić manewr pod koszem albo coś (patrząc na przedział wiekowy junior/senior to powinieneś to umieć)... tam wykorzystuje się umiejętności gracza, a nie uczy się go nowych....


masz jeszcze jakieś pytania to pisz

pozdro
 

Basket Love

Nowicjusz
Dołączył
27 Kwiecień 2009
Posty
16
Punkty reakcji
0
he :) troche mnie nie zrozumiałeś... Napisałem "że w przyszłości chciałbym grać w nią zawodowo..." w extralidze. Rozumiesz? To moze teraz daj mi jakąś rade, jak już wiemy o co chodzi... :)
 

Joker99

Nowicjusz
Dołączył
29 Styczeń 2009
Posty
60
Punkty reakcji
0
no ja cie rozumiem :) idz porozmawiaj z trenerem sekcji dla twojego rocznika, napewno cie wezmie :) koszykarze ida na emeryture w bardzo podobnym wieku jak pilkarze :) 33 - 39 lat :)
 

Basket Love

Nowicjusz
Dołączył
27 Kwiecień 2009
Posty
16
Punkty reakcji
0
OK. Dzieki w sprawie odpowiedzi co do tej emerytury... :) Ale z tą extraliga to dalej sie nie rozumiemy... To ja może zaczne jeszcze raz: Chodzi mi o to, że jak skończe szkołe i byłbym dość dobry to chciałbym grać w Extralidze, w WKS Śląsk Wrocław :) i co mam zrobić żeby tam grać? To mam po prostu powiedzieć trenerowi że jestem dobry i zapytać się czy by mnie przyjął? Czy może najpierw zapisać się na treningi dla mojej grupy wiekowej, a oni sami by zauważyli ze jestem dobry i by mnie wzieli do tej Extraligi... To jak? :D
 

trootylo

Nowicjusz
Dołączył
13 Styczeń 2009
Posty
335
Punkty reakcji
7
Miasto
Kujawy
Jeżeli mieszkasz blisko Wrocławia albo w samym Wrocławiu to zapisz się do WKS-u ale do twojego rocznika... jeżeli ta drużyna nie ma takowej sekcji, to zapisz się do jakiegoś innego teamu... a w przyszłości jak będziesz dobry to na pewno sami Cię zauważą... albo trener który będzie Cię miał pod sobą to Ci to załatwi... bo po co miałby marnować talent (jeżeli jest :p ).
 

Basket Love

Nowicjusz
Dołączył
27 Kwiecień 2009
Posty
16
Punkty reakcji
0
OK dzieki za odpowiedz... :) To ja mam jeszcze jedno pytanie... Wiem ze w Ameryce jest cos takiego jak ligi uniwersyteckie NCAA, a w polsce jest cos w podobnym stylu??
 

Kwiatek_1989

Nowicjusz
Dołączył
26 Maj 2009
Posty
18
Punkty reakcji
0
Człowieku żeby dostać się do ekstraklasy to trzeba mieć lata treningów. Poczynając już od Juniorów albo i mlodzików... jeśli bedziesz grać z kumplami to nigdy nie nauczysz się podstaw obrony, taktyk i innych zasad dotyczących koszykówki... zacznij od treningów w móodszych kategoriach, jeśli jesteś naprawdę dobry to napewno któś z drugiej drużyny cię dostrzeże a wtedy może jakoś trafisz do WKS.. bo idąc w wieku 18 lat na trening druzyny ekstraklasy bez ogrania wc innych zespołach to
1. zostaniesz wyśmiany przez trenera,
2. bedziesz mógł może sobie pooglądać ich trening,
3. jeśli już Cie wezmą choć w to wątpie to będziesz chłopcem do wycierania potu z parkietu
 

trootylo

Nowicjusz
Dołączył
13 Styczeń 2009
Posty
335
Punkty reakcji
7
Miasto
Kujawy
OK dzieki za odpowiedz... :) To ja mam jeszcze jedno pytanie... Wiem ze w Ameryce jest cos takiego jak ligi uniwersyteckie NCAA, a w polsce jest cos w podobnym stylu??


zapewne są jakieś rozgrywki studenckie... ale nie jestem pewien.. jeszcze nie studiuję:)



w stu procentach zgadzam się z wypowiedzą Kwiatka_1989

PRZDR
 

Basket Love

Nowicjusz
Dołączył
27 Kwiecień 2009
Posty
16
Punkty reakcji
0
:/ ty weź mi tutaj nie cwaniakuj, bo po to pisze na tym forum żeby się dowiedzieć co i jak, bo jestem w tym zielony... a jak już jesteś taki kozak i mówisz że nie będe tak dobry bo teraz nie chodze na żadne treningi to się mylisz... Najpierw może dowiedz się czy takie gwiazdy jak Jordan, Carter itp chodzili na jakies treningi w tym wieku!! Otóż NIE! Jordan jedynie gdzie trenował wcześniej to w szkole średniej i nic pozatym! Nawet gdzieś czytałem jego wypowiedż kiedyś, jak mówił że takie treningi w tym wieku to głupota! Także weź pomyśl za nim coś napiszesz.
 
Do góry