Wasze ulubione gry

Dołączył
30 Listopad 2012
Posty
17
Punkty reakcji
0
saint row na xboxa jesli chodzi o konsole a planszowe to talizman i oczywiście opowieśc ze stupromilowego lasu ;P ostatnio kupowałam swoją wersje na takapaka bo zawsze grałam u znajomych.
 

tomaszww

Nowicjusz
Dołączył
7 Październik 2014
Posty
8
Punkty reakcji
0
ulubione gry: komputerowe czy tradycyjne?

jak dla mnie najlepsza jest FARMA, a tradycyjne :tongue: kółko i krzyżyk :027:


jeszcze gra w Państwa i Miasta, pamiętacie?
 

Skwira

Nowicjusz
Dołączył
17 Marzec 2008
Posty
128
Punkty reakcji
0
Fifa 15 aczkolwiek strasznie mnie denerwują niektóre nienaturalne zachowania piłkarzy.
World of Tanks aczkolwiek WG strasznie ciśnie na kase i zaczyna psuć to co do tej pory zbudowało
 

Dzonnybravo

Nowicjusz
Dołączył
19 Luty 2015
Posty
9
Punkty reakcji
0
Zdecydowanie seria Metal Gear Solid - wspaniała fabuła, rozgrywka, złożoność misji itp itd. W zasadzie każda gra z serii jak dla mnie pozbawiona większych mankamentów.
 
N

nianiaSweet

Guest
u mnie króluje chińczyk ale w tej wersji elektronicznej czyli DICE + Heroes, dzieciaki strasznie uwielbiają tą grę bo jak gramy na tablecie to mają dodatkowe efekty specjalne w postaci różnych dźwięków w tradycyjnej planszówce na takie dodatkowe atrakcje nie ma co liczyć.
 

pan k

Bywalec
Dołączył
7 Lipiec 2011
Posty
3 423
Punkty reakcji
105
Miasto
Dąbrowa Górnicza
Europę Universalis - Bardzo ludzie tą grę. Ta gra pozwala zagrać wieloma narodami i można też podjąć wiele reform które zdecydują o państwie. Możemy znosić pańszczyznę i chłopi zyskują majątek i narodowość . O reformach militarnych. Czy nasza armia stawia na jakość czy liczebność. Religia jeśli jest kilka religii to możemy sobie wybrać wiarę. Decydujemy też czy państwie obowiązuje jedna religia czy wolność wyboru. Jeśli jednak nawracany ten teren za pomocą kapłana ale wadą jest stabilność bardzo łatwo się traci a bardzo wolno się odzyskuje i zdarzenia losowe mogą zabrać stabilność np Grałem Szwajcaria i zdobyłem Prowansję i jakieś księstwo Niemieckie. Straciłem stabilność i prawie ja odzyskałem bo nagle się pojawiła spadająca gwiazda symbolizująca pecha i zabrała trochę stabilności . Najbardziej podoba mi się część Europa Universalis Victoria zaczyna się w 1836, a kończy w 1920 roku i wspaniała muzyka. Decydujemy czy nasze państwo jest Demokracją. Przypadku wyboru demokracji możemy wybrać kto może głosować. Osoby bogate , wszyscy i inne opcje. Decydujemy czy mogą odbywać się strajki i istnieć związki Zawodowe. Tak , NIE , Mogą istnieć ale nie mogą mieć charakteru Socjalistycznego . Decydujemy też jakie Podatki płaci klasa Bogaczy , Średnia i Biedni . Czy płacimy zasiłki , emerytury , płaca minimalna , ile daje na szkolnictwo.Decydować czy można zakazać istnienia danej partii i wybrać sobie partie którą może zakazać . Prezentuje też poziom część która się dzieje podczas 2 wojny Światowej i dokładnie opisana historia danego kraju. Można sobie poczytać o losach tego państwa . Ma wspaniałą muzykę i można zmienić los wojny np Możemy mieć Polską sojusz z Hitlerem . Razem niszczymy komunizm. Wszystkie te części pozwalają podjąć ważne decyzję.Cyvilization 4 i 3. Cyvilization IV jest ciekawe ale zbyt łatwe i bardzo szybko bada się cuda i technologie . Jedyny plus to ciekawa grafika , muzyka i spory wybór cywilizacji i religia . . 3 część prezentuje poziom i trzeba myśleć a 4 czwartej nie trzeba myśleć za bardzo i walki są zbyt łatwe . Dodatkowo ciekawym elementem 4 części jest religia . Można wybrać sobie religie i zbudować odpowiednie dla niej cuda . Można nawracać swoje miasta lub inne ludy .Grałem też settlers tylko dwie części 3 i 4.
tylko dwie części 3 i 4. 3 część prezentuje poziom i warto zagrać dla kampanii. Przed kampanią warto obejrzeć film który wyjaśnia o co chodzi w kampanii i jest bardzo ciekawy. 3 części gramy Azjatami , Rzymianami , Egipcjanami. Dodatku Amazonkami. Nie ma wielkich różnic między nacjami. Różnica polega na surowcach który potrzebują bardziej. Azjaci potrzebują więcej drewna. Egipcjanie potrzebują więcej kamienia a Rzymianie używają tyle samo surowców. Ulubiona nacja to Azjaci i Rzymianie. Amazonki nacja przypadła mi średnio do gustu. Filmik przed ich kampanią jest ciekawy. Czwarta część. Bardzo ciekawa i prowadzono poważne różnice między nacjami. Prowadzili dla każdej jednostki specjalne jednostki , czary i budynki. Pojawiły się okręty. Wikingowie - nie potrzebują kopalń węgla bo mają możliwość robienia węgla drzewnego. Majowie - moja ulubiona nacja. Ciekawy wygląd budynków i bardzo silna jednostka specjalna. Ta jednostka paraliżuje wroga.Wystarczy 10 tych żołnierzy by sparaliżować sporą grupę żołnierzy wroga i wtedy zwykłe jednostki dobiją szybko wroga. Dodatku Trojanie. Bardzo silna nacja. 5 piąta część grałem krótko. Ta część i następne nie mają nic wspólnego z tą grą.
Trzecią część cenie za fabułę kampanii. Czwartą część też za fabułę kampanii i za poprawienie inteligencji komputera. Trzeciej części można było na raty podbijać wroga a czwartej części nie da się tego zrobić i trzeciej części nie trzeba tworzyć aż tak wielkiej armii . Można zdobyć kilka wież ale wróg odbije swoje wieże. Czwartej części trzeba mieć sporą armie która zatrzyma atak wroga.Wierzyłem że piątej części pojawią się wszystkie nację i każda dostanie jednostkę specjalną i pojawi się kawaleria. Kampania Amazonek. Kampania zawiera ciekawy filmik i prawdopodobnie pojawiają się następne filmiki. Zwykła misja nie gram nimi. Nie podoba mi się wygląd ich budynków i wygląd jednostek. Dziwnie się gra kobietami. Amazonki stworzono by zainteresować kobiety i dzieci tą grą . Rzymianie ich wygląd budynków i jednostek 3 i 4 Prezentuje poziom. Szczególnie ciekawie wygląda grupa żołnierzy Rzymskich. Egipcjanie budynki i jednostki wygląd średni. Ich świątynia ma ciekawy wygląd. Azjaci ciekawy wygląd budynków ale średnio podoba mi się wygląd jednostek.Czwarta część. Wikingowie wygląd budynków średni a wygląd jednostek ciekawy. Jednostka specjalna średnia. Majowie wygląd budynków i jednostek bardzo ciekawy a jednostka specjalna bardzo silna bo paraliżuje wroga i dzięki temu można nie wielką armią zwykłych jednostek sparaliżować wroga a łucznicy na ziemi lub wieżach dobiją ich a zwykli żołnierzy mogą zdobywać wieże lub pomóc dobić wroga. Trojanie wygląd budynków i jednostek wspaniały i najlepszy w grze.Specjalna jednostka silna ale trzeba sporo surowców by ją zbadać. Musi mieć pociski a ten produkuje odpowiedni budynek. Czwartej części kopalnia daje kamienie ale wadą jest że potrzeba coraz więcej manny a 3 części potrzeba było tyle samo manny i to powoduje że trudniej jest używać czaru który daje surowce .
 

akluska85

Nowicjusz
Dołączył
8 Kwiecień 2015
Posty
68
Punkty reakcji
0
szukam czegoś dla męża, nazywa to chyba rpg i do tego ma być z zombie co polecacie ;)
 
N

Naxxramas

Guest
akluska85
szukam czegoś dla męża, nazywa to chyba rpg i do tego ma być z zombie co polecacie

Dying Light
https://www.youtube.com/watch?v=9Un7tnbMWXY
 

Ryho Ard

Nowicjusz
Dołączył
9 Maj 2015
Posty
18
Punkty reakcji
0
Wiek
29
Ulubione gry...

Dishonored - nie będę zdradzał fabuły. Powiem tylko, że bohaterem jest Corvo - osobisty ochroniarz Cesarzowej. Wrobiony w jej morderstwo trafia do więzienia skąd po uwolnieniu szuka zemsty. Nawet jeśli wątek fabularny wychodzi średnio, to i tak najlepsze w grze są możliwości bohatera. Możemy przejśc całą grę nie zabijając nikogo (ani nawet nie pokazując się nikomu), mamy wiele tras, którymi możemy dotrzeć do celu, a kilka unikalnych mocy czynią rozgrywkę przyjemną. Szczególnie moc zwana Blink (Mignięcie), która pozwala na teleportowanie się na akurat takie odległości, by móc mieć dużą dowolność w wyborze ścieżki. Klimat steampunkowy jest genialny ;)

Survivale typu The Forest, Subanutica, Stranded deep, Rust itp. Lubię tego typu gry - ciekawe, wymagające i stanowią wyzwanie. Niestety wiele z nich jest early acces, co czasem powoduje, że można wcześniej zejść z tego świata niż doczekasz się aktualizacji. Mimo to polecam.
 

samba_mamba

Nowicjusz
Dołączył
22 Marzec 2011
Posty
1 021
Punkty reakcji
17
Miasto
Oświęcim
A ja wróciłam do Minecrafta ostatnio. Fajny sposób na odstresowanie i oderwanie od wszystkiego dookoła chociaż na chwilę. Podbieram córce poradnik, o taki kupiłyśmy w empiku i szalejemy każda na swoim laptopie. ;)

minecraft-poradnik-dla-budowniczych-u-iext28382118.jpg
 

nierannyptaszek

Nowicjusz
Dołączył
1 Wrzesień 2013
Posty
213
Punkty reakcji
0
samba_mamba, a są jakieś inne poradniki do minecrafta, bo z tego co widzę tutaj jest dla budowniczych.
 

nierannyptaszek

Nowicjusz
Dołączył
1 Wrzesień 2013
Posty
213
Punkty reakcji
0
Kiedyś grałem, ale nie była to zbyt zażyła przygoda, więc mi pewnie dla początkujących by się przydał.
 
Do góry