Wasze ulubione gry planszowe

lomi2

Nowicjusz
Dołączył
26 Kwiecień 2013
Posty
11
Punkty reakcji
0
Wspólną pasją naszej całej rodziny są gry planszowe. Mamy już sporą kolekcję. Wciąż szukamy nowych. Może macie jakieś ulubione gry które polecacie.
 

+Freya+

Bywalec
Dołączył
6 Lipiec 2012
Posty
745
Punkty reakcji
42
Wiek
28
Rummikub, Monopoly też fajne tylko raczej na dłuższe posiedzenia, Scrabble ale w to raczej gracie :p
 

jarzynka

Nowicjusz
Dołączył
21 Październik 2012
Posty
132
Punkty reakcji
0
Może Carcassonne. Sama podstawowa wersja daje dużo rozrywki, a dodatkowo można sobie dokupić pakiety, które już na pewno was wciągną.
 
W

wiki9969

Guest
Ja oczywiście uwielbiałam grać w Eurobiznes, z czasem pojawił się chińczyk. Jednak jakiś czas temu wzięłam się za szachy i muszę przyznać, że żałuję że wcześniej nie zaczęłam grać.
 

jarzynka

Nowicjusz
Dołączył
21 Październik 2012
Posty
132
Punkty reakcji
0
Też na początku grałam w Eurobiznes. Naprawdę uwielbiałam tę grę. Później podobnie był chińczyk, warcaby. Te najstarsze najlepsze :) Ponadto jeszcze często Scrabble.
 

calme

calmeriatka
Dołączył
19 Lipiec 2011
Posty
558
Punkty reakcji
219
Scrabble of course... Ale z chęcią bym se jeszcze zagrała w Monopoly albo klasycznego Chińczyka :)
 
Y

Yellow Jester

Guest
W Chińczyka grałem wieki temu. Co innego Scrabble - jakiś rok/dwa temu zdarzyło mi się pyknąć, a kiedyś to nawet dość regularnie się pogrywało.
 

Elektroinstal

Nowicjusz
Dołączył
13 Maj 2013
Posty
43
Punkty reakcji
9
Wiek
51
Miasto
Szczecin
CashFlow - bardzo ciekawa gra która również uczy koncepcji inwestowania i zarabiania pieniędzy. Występuje również w wersji dla dzieci.
 

Mrówa85

Nowicjusz
Dołączył
2 Październik 2011
Posty
210
Punkty reakcji
6
Miasto
wawa
siguur - Też, ale tego już jest artefakt, :D Jak coś to jeszcze idzie dostać "Magiczny miecz", ale będzie dla mnie zawsze bardziej mdła wersji "M&M". :)

Ostatnio u rodzinki graliśmy w "Agentów" - to jest fajna planszówka, z dużym naciskiem na kombinowanie i przeszkadzanie innym graczom - coś co lubię. :D
 

Monika Krlak

Nowicjusz
Dołączył
23 Maj 2014
Posty
1
Punkty reakcji
0
Mrówa85 napisał:
siguur - Też, ale tego już jest artefakt, :D Jak coś to jeszcze idzie dostać "Magiczny miecz", ale będzie dla mnie zawsze bardziej mdła wersji "M&M". :)

Ostatnio u rodzinki graliśmy w "Agentów" - to jest fajna planszówka, z dużym naciskiem na kombinowanie i przeszkadzanie innym graczom - coś co lubie
Znam Agentów, jaramy się nimi od 2 tygodni i jeszcze nikt nie powiedział "o nie, znowu ta gra'' ;-) Poza tym na mojej liście są:
monopol
chińczyk
pizza xxl
 

matixxx

Nowicjusz
Dołączył
25 Lipiec 2014
Posty
16
Punkty reakcji
1
Miasto
wwa
polecam grę "Kolejka" o realiach robienia zakupów w PRLu super:)
 

VonStroheim

Nowicjusz
Dołączył
19 Sierpień 2014
Posty
6
Punkty reakcji
0
Heh, jakby ktoś chciał czegoś bardziej zaawansowanego niż Eurobiznes, który jest dobry dla dzieci albo po pijaki :p to polecam:

- Grę o Tron - tak tak, w uniwersum szerzej znanym z serialu, a nieco mniej szerzej z książek; gra strategiczna, każdy ma swoją armię i dąży do przejęcia jak największej liczby zamków; ważną rolę pełnią sojusze; gra budzi sporo emocji, niekoniecznie pozytywnych ;P mocno antagonizująca.

- Horror z Arkham - to z kolei planszówka kooperacyjna, czyli walczymy razem przeciwko grze, uniwersum Lovecrafta, czyli przerażające potwory i tajemnicze wydarzenia w mieście; dużo przygód i jeśli sobie wyobrażamy i wcielamy się w postaci, to zabawa jest prześwietna ;)

- Posiadłość szaleństwa - też Lovecraft, tym razem jeden gracz ogarnia potwory i jest mistrzem tajemnic, cała reszta gra przeciwko niemu

- Dixit - to nada się również dla dzieci ;) wprawdzie karcianka, ale jest do niej plansza do liczenia punktów ;D Gra na skojarzenia, bardzo pięknie zilustrowana.
 
M

maku511

Guest
mistrzostwo swiata i okolic - dixit! mega kreatywna gra, swietny design, sa tez 2 dodatki dla tych ktorym przejadly sie juz podstawowe karty. oprocz tego polecam totem - kupa zabawy zwlaszcza z dobra ekipa przyjaciol. no i absolutny mistrz - cards against humanity - kompletnie ryjaca czache gra, dla tych ktorzy nie znaja polecam wygooglac. oczywiscie nalezy brac ja z duzym dystansem i przymruzeniem oka.
 
Do góry