Wasz wymarzony dom!

FL8

Black Dynamite!
Dołączył
4 Styczeń 2009
Posty
2 469
Punkty reakcji
8
Wiek
33
Witam!
Każdy marzy o własnym domu. A marzenia mają to do siebie, że nie mają granic. Tak więc przekopcie cały internet by znaleść dom swoich marzeń! Napiszcie co wam się w nim podoba, dlaczego chcielibyście w nim zamieszkać?

Moja propozycja!

Mój wymarzony dom!

Myślę, że ten by się nadał, nie patrzę na lokację, bo to marzenia. Ale jeśli chodzi o gabarty, to fajny, bo wolę mieć mały przytulny, acz dobrze wyposażony dom. A ten taki się wydaje. No i cena nie wygórowana, jak na tak urządzony dom!

Czekam na wasze propozycje!
 

@kmic

Ein Polizist untersucht Drogenbereich (ten zły)
Dołączył
22 Grudzień 2008
Posty
1 176
Punkty reakcji
3
Wiek
35
Miasto
Sz-ek
Mój wymarzony dom.Mam rodzeństwo i nie długo planuje ślub.Potrzebuje trochę przestrzeni.Jest po prostu idealny.Podoba mi się,ponieważ:
  • Jest duży
  • Ma wszystko co jest potrzebne
  • Jest niedawno wybudowany bo w 2008 roku
  • Ładnie wyposażony.
Pozdrawiam i zapraszam do dalszej dyskusji.
 

Gabi):)

Nowicjusz
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
4 684
Punkty reakcji
0
Wiek
16
A moim wymarzony domek to jest taki, że powinien być cały z drewna ponieważ bardzo lubię drewniane domki
nie za duży oraz nie za mały coś takiego jak na zdjęciach poniżej to jest ten jak ma Michał Łagoda w M jak miłość
po prostu zakochałam się w tym domku :)
http://seriale.com.pl/wp-content/gallery/o...Okraska1_01.jpg
http://seriale.com.pl/wp-content/gallery/o...Okraska1_05.jpg
http://seriale.com.pl/wp-content/gallery/o...Okraska1_06.jpg
http://seriale.com.pl/wp-content/gallery/o...Okraska1_12.jpg
http://seriale.com.pl/wp-content/gallery/o...Okraska1_15.jpg
http://seriale.com.pl/wp-content/gallery/o...Okraska1_13.jpg
 

Gabi):)

Nowicjusz
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
4 684
Punkty reakcji
0
Wiek
16
Jak dla mnie to jest za duży ale powiem, że jest ładny :)
 

smukła86

Nowicjusz
Dołączył
24 Lipiec 2009
Posty
77
Punkty reakcji
0
Szkoda że niektóre linki się już nie otwierają, ale mój wymarzony domek (z zewnątrz) wyglądać mógłby np. tak:
3190_big.jpg


Choć w sumie za każdym razem jak oglądam coś na necie, wpada mi w oko inny projekt. Zresztą co chwilę architekci wymyślają jakieś nowe i jeszcze ciekawsze rozwiązania.
 

kika868686

Master
Dołączył
21 Czerwiec 2009
Posty
2 568
Punkty reakcji
130
Chciałabym aby mój dom w przyszłości, był coś na kształt tego :

70small_india-widok-1.jpg


bądź

97big_widok_1_15.jpg


głownie chodzi o to żeby miał zagospodarowane poddasze, zawsze chcialam mieć sypialnie na poddaszu i dużo okno z pięknym widokiem z niej...

nie powinien być zbyt mały, ani zbyt wielki kolo 250-300m. Na dole ogrodu, zrobiłabym sobie boisko do koszykówki, jakiś basenik...

Ale poza pieknym budynkiem żebym mogła nazwać go moim domem, powinien mieszkać tam również mój kochający mąż dziecko pies...ehh pomarzyć zawsze można..
 
Dołączył
11 Lipiec 2007
Posty
2 041
Punkty reakcji
78
Miasto
tam gdzie wszyscy inni są zbędni
Myślę że te projekty są nieco zbyt odkryte. Siedząc przy kompie obok okna na podwórze to czasami rolety zasłaniałem... jakby nawyk, albo brak intymności hehe choć sie tu nie rozbieram:p
Nie wiem czemu ale polacy tak mają że w okna się lampią. W holandii nie mają zasłon wcale i żyją, sami sobie nie zaglądają w okna.
Moja koleżanka dobrze to ujęła, dom powinien być ostoją spokoju i intymnością BB)

W środku pola, nad jeziorem, lub przy lesie. Z dużym zielonym podwórzem, z obszernym ogrodem w którym nic nie brakuje, który przesłania z dwóch stron dom, z czerwonej cegły, ze spadzistym dachem, z kominkiem w środku a z drugiej strony kominka kuchnia z prawdziwego zdarzenia również opalaną drewnem, tuż obok piecyk chlebowy, duży kuchenny stół, salon też duży z dużym stołem i kilkoma bardzo wygodnymi fotelami, łazienka duża, z dużą kabiną prysznicową, dużą wanną z hydromasażem, a reszte to się dopasuje, ale pewnie wymagana będzie bardzo duża i pojemna szafa wraz z dużym łóżkiem :p a co tam ja mogę spać na podłodze. Duży obszerny balkon na piętrze i weranda pod dachem otulona pnączem choćby winogronem.
A nie daleko lub obok przeogromny warsztat z jednym dużym kanałem, 2 bramami, z ogrzewaniem, z lakiernią i kuźnią, wyciągarką do 3t i pomieszczeniami na oleje i smary, na chemiczne środki, z małym złomowiskiem, i wszystko z pełnym wyposażeniem wysokiej klasy BB)
Dołożył bym i obore i chlewnie ale co za dużo to niezdrowo.
 

słowik80

Nowicjusz
Dołączył
14 Wrzesień 2009
Posty
31
Punkty reakcji
0
Mi się też marzy duży dom z bala okrągłego. Działkę już mam, więc czekam tylko na pieniążka na budowę. Jednak bale będzie widać tylko z zewnątrz i w niektórych miejscach w środku. Poza tym w środku styl country. Same drewniane meble, dużo kamienia naturanego, ogromny kominek. Ehhh... pomażyć.
 

rumsztyk

Nowicjusz
Dołączył
16 Październik 2009
Posty
182
Punkty reakcji
0
Ja nie mogę się zdecydować, czy lepiej mieszkać w eleganckim apartamentowcu w centrum miasta,czy może w sielskim domku pod miastem? Z jednej strony cisza spokój i czyste powietrze ale z drugiej okropny dojazd do miasta - do pracy szkoły czy choćby lekarza czy kina. Problem z powrotami z imprez, bo taksówki baaardzo drogie... W centrum wszędzie jest blisko, ale wszystko pędzi, nie ma czym oddychać. No Ciężka decyzja. Ale może gdyby wybrać miasto nie za duże i fajnym miejscu (nad morzem) i zamieszkać właśnie tak... ale dalej najfajniej byłoby mieć małą klimatyczną chatkę w Bieszczadach i samolot żeby móc się szybko przemieszczać :)
 
H

Haan

Guest
Kika - śliczny ten domek!:) I w jakże ładnej okolicy - niemal jak moja;P Naprawdę mi się podoba. A urzekł mnie głównie - prócz malowniczego położenia - tymi elementami z kamienia. Czy to mała cegła? W każdym razie wygląda jak kamień, podoba mi się. Wiem też, że wykończenie kamieniem jest niestety drogie...ale z pewnością warte swej ceny:)
 
K

kermitka

Guest
Powiedźmy ,że mam wymarzony dom( bo własny i sama go urządzałam) dlatego postanowiłam napisać o rzadko poruszanym wątku- a co kiedy twoje marzenia się spełnią i masz ten swój dom? Tak naprawdę to fajnie jest kiedy jeszcze marzysz, bo potem kiedy ci się spełni zaczynają się "schody". Niecałe 2 tygodnie po wprowadzeniu się do "gniazdka" zostałam okradziona- uczucie nie do opisania, cos paskudnego. Od tamtego momentu wiele sie zmieniło- zainstalowałam kamerę i alarm z delta.poznan ale widzę,że wielu ludzi bardzo "lekko" podchodzi do tego tematu. Uważaj o czym marzysz
 

rumsztyk

Nowicjusz
Dołączył
16 Październik 2009
Posty
182
Punkty reakcji
0
Nie będę zakładał nowego wątku, żeby pokazać co wyszukałem, nie jest to co prawda dom o jakim marzę, ale najdroższy apartament w Polsce kosztuje bagatela 12,5 miliona! zobaczcie za co płaci się tyle pieniędzy. A nuż ktoś zamarzy o takim domu i będzie zgodne z tematem wątku :)
 

WujekSamoZuo

Nowicjusz
Dołączył
6 Styczeń 2010
Posty
254
Punkty reakcji
1
Szczerze powiedziawszy nie mam wizji takiego wymarzonego domu. Chyba bardziej marzę o jakimś zwykłym apartamencie ;-p No i chciałbym mieć takie rzeczy, jak np. basen, albo saunę. Choć akurat w przypadku tego ostatniego, to jestem już blisko ;-) Teraz znalazłem saunę na podczerwień marki KRIZAN i taka sauna nie potrzebuje pary, więc idealna, żeby mieć ją w mieszkaniu :)
 

lamb

Nowicjusz
Dołączył
13 Luty 2010
Posty
2
Punkty reakcji
0
Ja zawsze marzyłam o niewielkim domku w stylu bungolow. Ponieważ zawsze mieszkałam w wynajmowanych mieszkaniach przyzwyczaiłam się do niewielkiej powierzchni i obecnie mój 105 metrowy domek jest czasem dla mnie za duży:)
Ale gdybym mogła tak na próbę dzień lub dwa pomieszkać gdziekolwiek to np mógłbybyć taki dom Domy Bielsko. Trochę luksusu nie zaszkodzi:)
 

Jambez

Absurd i Nonsens
Dołączył
4 Styczeń 2009
Posty
1 264
Punkty reakcji
9
Wiek
33
Miasto
Bielsko Biała.
Na chwilę obecną nie chciałbym mieszkać w domu jednorodzinnym z tego względu, że przywyknąłem już do życia na osiedlu i aż samemu sobie się dziwię, że przez ten okres dzieciństwa pokochałem osiedlowe życie, a o domku zacznę dopiero myśleć, gdy zbliżę się ku osteoporozie i będę poruszać się z balkonikiem po ruchomych chodnikach. Już zacząłem się rozglądać od pewnego czasu za mieszkaniem na pomorzu, a dokładnie mam coś na oku w w Gdańsku. Mieszkanie posiada ok. 80 m kwadratowych z ogromnym salonem w połączeniu z aneksem kuchennym, oprócz tego mieszkanie posiada dość obszerną sypialnie z balkonem, przestronną łazienkę, osobną toaletę, a przede wszystkim pomieszczenie w którym obecnie urządzę sobie niepozorny gabinet z moimi pierdołami. Zamierzam wszystko urządzić przy odpowiednim dobraniu barw w stylu nowoczesnym, tak aby pokazać światu, że idzie się z biegiem czasu. Nie wymagam żadnych cudów, oprócz tego, że chciałbym aby mieszkanie tętniło życiem będąc wspaniale urządzone, posiadało podświetlane wnęki ścienne w różnych kształtach, jeżeli chodzi o przechowywanie ubrań, to nie znoszę segmentów, oraz wszystkiego co przeszkadza swobodnemu poruszaniu się po mieszkaniu, także odpowiednim rozwiązaniem byłyby wbudowane szafy.
 

katik

Nowicjusz
Dołączył
28 Październik 2007
Posty
299
Punkty reakcji
1
Wiek
42
Szkoda że niektóre linki się już nie otwierają, ale mój wymarzony domek (z zewnątrz) wyglądać mógłby np. tak:
3190_big.jpg


Choć w sumie za każdym razem jak oglądam coś na necie, wpada mi w oko inny projekt. Zresztą co chwilę architekci wymyślają jakieś nowe i jeszcze ciekawsze rozwiązania.
Mnie ten dom bardzo się podoba, taki chciałabym mieć, tylko taras wolałabym większy. :eek:k:
 

paula207

Nowicjusz
Dołączył
27 Maj 2009
Posty
6
Punkty reakcji
0
A ja chciałabym żeby mój wymarzony domek był przede wszystkim ekologiczny, żebym mogła mieć czyste sumienie:)
Polecam poczytanie o akcji Mój iat jest Eco :)
 

lindaa

Nowicjusz
Dołączył
6 Sierpień 2010
Posty
21
Punkty reakcji
0
Mi marzy się większy domek, z działką ok. 30 arów.
Myślę, że ten: http://www.projekty.ign.com.pl/projekt_domu/allegro_2/709 - będzie wymarzony dla mnie. (;

Zastanawiałam się też nad tym: http://www.extradom.pl/projekt-domu-gracjan-wrw1008.aspx
nad tym: http://www.projekty.ign.com.pl/projekt_domu/epik/1721
i nad tym: http://www.projekty.ign.com.pl/projekt_domu/bolek/246/opis

Najprędzej wybiorę pierwszy, o ile kasy wystarczy. ;)
No chyba, że sama sobie zaprojektuje jakiś, kiedyś.
 
Do góry