Warzywne desery - przepisy

N

natulka123

Guest
Witajcie mamusie. Myślę jak tutaj przemycić moim maluchom warzywa i wykombinowałam, że może ukryję je w postaci deseru. Kto przecież odmówi słodkości? :) O ile marchewka nie jest taka trudna w tej kwestii, to inne warzywa są już dla mnie problematyczne. Znacie może przepisy na desery warzywne dla dzieci?
 

kingajar

Nowicjusz
Dołączył
19 Listopad 2014
Posty
43
Punkty reakcji
0
Sama chętnie się dowiem co dobrego można jeszcze wykombinować z warzyw. ja ostatnio podjadam marchewki, ale cos bym zrobiła z pomidorów np i innych. będę również czekac na inspiracje
 

sunandrainfall

Nowicjusz
Dołączył
21 Styczeń 2011
Posty
16
Punkty reakcji
0
Nawet by na to nie wpadła, żeby warzywa zastosować do deseru. Dobry pomysł, ale nie niestety nie znam żadnych przepisów na takie desery. W domu nie mam raczej niejadków, moje dzieciaki są wszystkożerne :)
 

kingajar

Nowicjusz
Dołączył
19 Listopad 2014
Posty
43
Punkty reakcji
0
Okej, na dobry początek ja coś jednak znalazłam. :)

Przepis mam z ancymonki.
Składniki:
  • 1 szklanka buraków ćwikłowych startych na tarce o grubych oczkach
  • 1 szklanka marchewki startej na tarce o grubych oczkach
  • 3 jajka
  • 3/4 szklanki cukry
  • 1 szklanka oleju
  • 1/2 szklanki orzechów włoskich
  • 2 szklanki mąki
  • 2 łyżeczki proszku do pieczenia
  • 1/2 łyżeczki soli
  • cukier puder
Przygotowanie:
  1. Żółtka utrzyj z cukrem na pulchną masę
  2. Dodaj olej i wymieszaj
  3. Dodaj buraki, marchew i delikatnie wymieszaj
  4. Dodaj przesianą mąkę połączoną z proszkiem do pieczenia i solą
  5. Dodaj orzechy
  6. Ubij pianę z 3 białek z dodatkiem szczypty soli
  7. Delikatnie wymieszaj ciasto z pianą
  8. Przełóż do wysmarowanej formy masłem i bułką tartą
  9. Piecz w nagrzanym piekarniku do 180 stopni przez około 1 godzinę
  10. Posyp cukrem pudrem
Będe próbować w tym tygodniu po pracy a jeśli jeszcze macie jakieś pomysły to dzielcie sie prosze, wiosna niedługo trzeba mieć ładną figurę a ja tak za słodkim...
 
I

ItaliaAmore

Guest
ja mojemu na razie nie daje cukru i soli, ale jak ktos ma przepisy na warzywne deserki dla tych najmlodszych, to chetnie podłapię:)
 

Fantyla

Nowicjusz
Dołączył
31 Maj 2015
Posty
5
Punkty reakcji
0
Ciekawy topik z tymi deserkami z warzyw. Znalazłam kiedyś fajne przepisy dla dzieci. Warto pokombinować i wypróbować różne opcje w diecie malucha. Każdy ma inny smak i niektóre rzeczy mogą się spotkać z niechęcią, ale na pewno wiele dań zasmakuje dzieciom.
 

martorka

Nowicjusz
Dołączył
23 Październik 2015
Posty
19
Punkty reakcji
2
Hmmm.. to może klasyczny pumpkin pie? Ciasto czekoladowe na bazie buraków/cukinii? Widziałam też ciasto ze szpinakiem, wygląda bombowo :D
 
Do góry