WARUNEK-niezaliczone ćwiczenia niedopuszczenie do egzaminu brak 1 wpisu w indeks

aniewiem

Nowicjusz
Dołączył
23 Wrzesień 2014
Posty
4
Punkty reakcji
0
Witam,
Mam problem zwiazany ze studiami i załatwieniem warunkowego zaliczenia przedmiotu, w drugim semestrze czesto chorowałam lub poprostu zle się czułam( teraz już wiem ze to była depresja maskowana,chodziłam do psychologa i psychiatry brałam leki i juz zakonczylam leczenie i wyjasnilam wszystkieproblemy jestem zdrowa)i w efekcie olałam całkowicie jeden przedmiot mam niezaliczone cwiczenia 1/3 obecnosci niedopuszczenie do egzaminu i do tego wf w sumie to wszystko 3pkt ECTS- jezeli ma to jakies znaczenie.Wszystkie wpisy w indeksie juz mam oprócz niezaliczonych przedmiotow.Bardzo zależy mi zeby pozostac na roku i nie zmarnowac calego semstru.Chciałam sie zapytac jak moge sie w takiej sytuacji ubiegac się o warunek??? Czy musiałabym poprostu dołączyć do niego jakies zaswiadczenie od lekarza ktore niewiem jak bym mogla sobie teraz zalatwic-malo czasu czy mam moze do tego jakies prawo wykorzystania w roku warunku poprostu napisac podanie o warunek z niewyjasnionych przyczyn zapłacić i miec z glowy,i zaliczyc cwiczenia i egzamin z nizszym rokiem.Niestety mam taka sytuacje ze nie chodziłam tylko na ten jeden przedmiot i nie moge dac zaswiadczenia jakiegos ze bylam chora bo na reszte zajec chodzilam.I jeszcze jedno do kiedy zazwyczaj na uczelniahc daje sie indeks do wpisu dziekanowi zeby zaliczyc rok.I do kogo z podaniem o warunek mam isc do dziekana czy dziekanatu.

Prosze o pomoc uratuje mi to zycie,ja kompletnie niewiem jak to zalatwic i dziękuje z góry ;)
 
S

Spamerski

Guest
Napisz podanie o przedłużenie sesji jeśli chodzi o WF, argumentując stanem zdrowia. Natomiast jeśli chodzi o drugi przedmiot, to dowiedz się w dziekanacie, czy przysługuje ci warunek i jeśli tak, no to złóż odpowiednie podanie. Generalnie jeśli się płaci za warunek, to dość chętnie uczelnia go przyznaje. Nie musisz usprawiedliwiać dlaczego nie zdałaś. Podanie składasz do dziekana, ale na uczelniach często jest tak, że np. odpowiada za nie prodziekan, aczkolwiek podanie zostawiasz w dziekanacie. Tak czy owak przede wszystkim zasięgnij informacji u źródła, czyli w regulaminie studiów, a później dopytaj się w dziekanacie. Jako użytkownicy forum nawet nie wiemy gdzie studiujesz, a każda uczelnia w zasadzie samodzielnie reguluje kwestie warunków. Jeśli chodzi o oddanie indeksu, to generalnie ma się czas do końca sesji poprawkowej, ale czasami w dziekanach przymykają na to oko, jeśli daty egzaminów wpisane w indeksie są z sesji. Z kolei jeśli przedłużysz sesję z powodu WF (bo rozumiem, że musisz go jeszcze zdać), to będziesz mogła oddać indeks do tego terminu, do kiedy zostanie przedłużona sesja. Radziłbym również wykorzystać ten czas i jednak spróbować zdobyć zaliczenie ćwiczeń, a później przystąpić do egzaminu. Kwestia dogadania się z nauczycielami akademickimi. Niektórzy nie robią problemów, czego dowodem jest to, że pomimo takich problemów zdrowotnych i tak udało ci się zdać niemal wszystko.
 

aniewiem

Nowicjusz
Dołączył
23 Wrzesień 2014
Posty
4
Punkty reakcji
0
Spamerski napisał:
Napisz podanie o przedłużenie sesji jeśli chodzi o WF, argumentując stanem zdrowia. Natomiast jeśli chodzi o drugi przedmiot, to dowiedz się w dziekanacie, czy przysługuje ci warunek i jeśli tak, no to złóż odpowiednie podanie. Generalnie jeśli się płaci za warunek, to dość chętnie uczelnia go przyznaje. Nie musisz usprawiedliwiać dlaczego nie zdałaś. Podanie składasz do dziekana, ale na uczelniach często jest tak, że np. odpowiada za nie prodziekan, aczkolwiek podanie zostawiasz w dziekanacie. Tak czy owak przede wszystkim zasięgnij informacji u źródła, czyli w regulaminie studiów, a później dopytaj się w dziekanacie. Jako użytkownicy forum nawet nie wiemy gdzie studiujesz, a każda uczelnia w zasadzie samodzielnie reguluje kwestie warunków. Jeśli chodzi o oddanie indeksu, to generalnie ma się czas do końca sesji poprawkowej, ale czasami w dziekanach przymykają na to oko, jeśli daty egzaminów wpisane w indeksie są z sesji. Z kolei jeśli przedłużysz sesję z powodu WF (bo rozumiem, że musisz go jeszcze zdać), to będziesz mogła oddać indeks do tego terminu, do kiedy zostanie przedłużona sesja. Radziłbym również wykorzystać ten czas i jednak spróbować zdobyć zaliczenie ćwiczeń, a później przystąpić do egzaminu. Kwestia dogadania się z nauczycielami akademickimi. Niektórzy nie robią problemów, czego dowodem jest to, że pomimo takich problemów zdrowotnych i tak udało ci się zdać niemal wszystko.
A z tym wfem to moge napisac podanie o warunkowe zaliczenie przedmiotu pod warunkiem ze zalicze w nastepnym roku?? , mialam z nim problem bo poprostu mialam mase nieobecnosci i nie podeszlam do zadnego zaliczenia.Zaliczenie cwiczen nie bedzie takie proste przynajmniej teraz to napewno bede musiala zaliczac z nastepnym rocznikiem od poczatku .
 

Frasunek

Nowicjusz
Dołączył
26 Marzec 2014
Posty
622
Punkty reakcji
10
Co to za uczelnia, gdzie jest tyle zachodu z powodu jednego przedmiotu?

Z doświadczenia wiem, że na "najlepszej uczelni technicznej w kraju" to podania trzeba było pisać, tak gdzieś dopiero po roku od momentu, gdy jakiś przedmiot trzeba było zaliczyć, a tak poza tym to był tylko próg ile punktów ETCS trzeba zdobyć, który tylko po pierwszym semestrze był na tyle wysoki, żeby być jakimkolwiek problemem
 
S

Spamerski

Guest
aniewiem napisał:
A z tym wfem to moge napisac podanie o warunkowe zaliczenie przedmiotu pod warunkiem ze zalicze w nastepnym roku?? , mialam z nim problem bo poprostu mialam mase nieobecnosci i nie podeszlam do zadnego zaliczenia.Zaliczenie cwiczen nie bedzie takie proste przynajmniej teraz to napewno bede musiala zaliczac z nastepnym rocznikiem od poczatku .
Jeśli to tylko WF, to zdaje się, że tak. Bardzo chaotycznie to opisałaś. Trzeba jednak upewnić się, bo uczelnia może nie przewidywać warunków po pierwszym roku. Trudno coś jednoznacznie napisać, nie znając regulaminu uczelni.
 

aniewiem

Nowicjusz
Dołączył
23 Wrzesień 2014
Posty
4
Punkty reakcji
0
Frasunek napisał:
Co to za uczelnia, gdzie jest tyle zachodu z powodu jednego przedmiotu?

Z doświadczenia wiem, że na "najlepszej uczelni technicznej w kraju" to podania trzeba było pisać, tak gdzieś dopiero po roku od momentu, gdy jakiś przedmiot trzeba było zaliczyć, a tak poza tym to był tylko próg ile punktów ETCS trzeba zdobyć, który tylko po pierwszym semestrze był na tyle wysoki, żeby być jakimkolwiek problemem
Tylko bez wpisu w indeksie z tego przedmiotu chyba nie bede mogla zaliczyc roku,nieiwem na czym to polega ale chyba zeby zaliczyc rok musze zaniesc indeks do dziekanatu z podaniem o warunek i pozniej dostac podpis dziekana w indeksie W dziekanacie powiedzieli mi ze mam czas do 15 pazdziernika troche ciezko mi w to uwierzyc ze np bede mogla pojsc na studia 1 padziernika i bede normalnie jak jeszcze nikt o tym nieiwe czy zaliczylam rok bo nie zanioslam jeszcze indeksu do dziekanatu i nie uzyskalam wpisu od dziekana.
Przepraszam za chaos wypowiedzi Mam nadzieje ze zrozumiesz ;) A moze ja poprostu cos pomieszalam i niewiem w jakiej koljnosci to wszystko przebiega te procedury.
 
S

Spamerski

Guest
Dopiero z chwilą skreślenia z listy studentów przestajesz byś studentką, więc skoro masz czas do 15 października, to do tego czasu z tego powodu na pewno nie zostaniesz skreślona. Ja bym radził mimo wszystko starać się o zaliczenie tego przedmiotu. Idź do nauczyciela i wyjaśnij sytuację. Szkoda tracić warunek na WF, skoro generalnie każdy zdaje ten przedmiot. Skoro nie zaliczyłaś ćwiczeń z WF-u, to dla formalności poproś, aby prowadzący ćwiczenia wpisał dwójkę do indeksu. Wtedy logiczne jest, że z dwójką z ćwiczeń nie możesz podchodzić do egzaminu i w związku z tym nie musisz mieć wpisu z egzaminu. Dlatego nie uważam, aby wpis był konieczny, jeśli nie podchodziło się do egzaminu, ale lepiej "coś mieć" wpisane do indeksu. Ponadto za warunkiem idzie kasa, więc mniej się martw, a bardziej działaj, jeśli nie chcesz stracić roku. Ale ja bym opcję warunku z WF brał pod uwagę tylko w ostateczności. Naprawdę szkoda kasy i warunku.
 

aniewiem

Nowicjusz
Dołączył
23 Wrzesień 2014
Posty
4
Punkty reakcji
0
Spamerski napisał:
Dopiero z chwilą skreślenia z listy studentów przestajesz byś studentką, więc skoro masz czas do 15 października, to do tego czasu z tego powodu na pewno nie zostaniesz skreślona. Ja bym radził mimo wszystko starać się o zaliczenie tego przedmiotu. Idź do nauczyciela i wyjaśnij sytuację. Szkoda tracić warunek na WF, skoro generalnie każdy zdaje ten przedmiot. Skoro nie zaliczyłaś ćwiczeń z WF-u, to dla formalności poproś, aby prowadzący ćwiczenia wpisał dwójkę do indeksu. Wtedy logiczne jest, że z dwójką z ćwiczeń nie możesz podchodzić do egzaminu i w związku z tym nie musisz mieć wpisu z egzaminu. Dlatego nie uważam, aby wpis był konieczny, jeśli nie podchodziło się do egzaminu, ale lepiej "coś mieć" wpisane do indeksu. Ponadto za warunkiem idzie kasa, więc mniej się martw, a bardziej działaj, jeśli nie chcesz stracić roku. Ale ja bym opcję warunku z WF brał pod uwagę tylko w ostateczności. Naprawdę szkoda kasy i warunku.
No w sumie tak,naszczescie warunki z tych przedmiotow nie wyjda drogo,ale jezeli bede miala 2 z wf to nie uda mi sie przejsc na 2 rok.Czy li wtedy poprostu pisac podanie o powtórzenie sesji,a nie jest to przypadkiem niezgodne z prawem skoro ja nie podchodzilam do egzaminu a mialam 1 obecnosc na 7 zajec? wtym wypadku jednak chyba musze dac podanie o warunek i ponowne zaliczenie chociaz sama w tym wypadku nie jestem pewna.
Dzieki za pomoc w kombinowaniu i pomyslowosc ;)
 
Do góry