Warto iść do szkoły policealnej?

Wieczór

Nowicjusz
Dołączył
6 Luty 2010
Posty
69
Punkty reakcji
0
Wiek
30
Witam,
w tym roku zdaję mature i jestem chciałbym pójść do szkoły policealnej na logistyke. Myślicie, że to dobry pomysł? Teraz wszyscy kończą studia (nawet byle jakie - byle mieć) i nie mają pracy, bo liczy się doświadczenie. W szkole policealnej podobno można takie zdobyć. Są tam organizowane staże, praktyki. Co o tym sądzicie? To dobry wybór? No i co sądzicie o wybranym kierunku - logistyce? W mojej miejscowości i w jej okolicach jest teraz dużo magazynów i słyszałem, że jest właśnie dużo pracy.

Druga sprawa to taka, że boje się niezdanej matury. Co jak nie pójdzie mi z czegoś np. z matematyki? W policealnej przyjmują bez matury i można też wyrobić sobie zawód, zdobyć doświadczenie. No, ale czy bez matury potem będzie ciężko? Oczywiście ja tylko zakładam, że nie zdam, bo nie wiem jak to się wszystko potoczy :).
 

calme

calmeriatka
Dołączył
19 Lipiec 2011
Posty
558
Punkty reakcji
219
Logistyka.. też o tym myślę, ale nie zapominaj, że to też nie jest łatwy kierunek. Nie zakładaj od razu, że nie zdasz matury. Może akurat Ci ona dobrze pójdzie. Pomyśl może pierw o studiach, może coś Cię zainteresuje tam. Oczywiście, szkoła policealna to też wybór, ale moim zdaniem, na studiach więcej się nauczysz. SP są zazwyczaj prywatne - dajesz kasę = zdajesz. Tak przynajmniej jest w większości z nich. Mój przyjaciel poszedł do PS też właśnie na logistykę, ale szczerze mówiąc to nic nie umie, chociaż chodzi już rok i same 5 i 4 ma. Więc wiesz...

Zastanów się dobrze :) poszperaj w internecie jeszcze..
 

Iluvfantasy

Moderator
Członek Załogi
Moderator
Super Moderator
Dołączył
5 Lipiec 2007
Posty
3 067
Punkty reakcji
245
Szkoła policealna ma to do siebie, że nauczyciele z mniej ważnych przedmiotów idą słuchaczom na rękę i często wystawiają pozytywne oceny za nic :) Ale za to do ważnych przedmiotów, tych ściśle związanych z kierunkiem trzeba się przyłożyć. Dobrą i darmową szkołą jest Cosinus.
Co do matury - nawet, jeśli nie zdasz, to możesz pisać poprawkę w sierpniu/za rok.
 

mili_3011

Nowicjusz
Dołączył
14 Czerwiec 2010
Posty
24
Punkty reakcji
0
Ja uczyłam się w Szczecińskim Centrum Edukacyjnym. Szkoły Policealne SCE są jak najbardziej bezpłatne od samego początku do końca, nie ma ukrytych opłat np. przy zaliczeniach itp. Polecam. Szczególnie przyszłościowym zawodem jest Technik Masażysta.
 

Domelek89

Nowicjusz
Dołączył
7 Luty 2008
Posty
326
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Trójmiasto
Technik masażysta już nie może być nauczany w szkołach policealnych... teraz tylko i wyłącznie w akademiach medycznych ... Szkoły policealne są bezpłatne więc to co zostało napisane wyżej, że płacisz zdajesz jest głupotą... Studia prywatne są płatne ale to że płacisz absolutnie nie znaczy, że zdajesz... Takie zakłamanie wychodzi zazwyczaj z niewiedzy i zawiści ze strony niektórych studentów uczelni publicznych... Ja studiuje zaocznie org. sprzedaży i marketing oraz uczę się w szkole policealnej organizacji reklamy ... W obu szkołach ucze się czegoś innego i dobrze się uzupełniają:) Wszystko zalezy od Twoich chęci i czy idziesz do szkoły sie uczyć czy tylko słuchać :)
 

Astraline

Nowicjusz
Dołączył
3 Styczeń 2012
Posty
1
Punkty reakcji
0
Witam wszystkich,
mnie natomiast na stare lata zachciało się czegoś uczyć, może nie tyle zachciało co pisząc CV niewiele miała do wpisanie jeśli chodzi o wykształcenie. Trzy razy próbowałam studiować, ale niestety sprawy finansowe zaprzepaściły moje marzenia. Obecnie wymyśliłam sobie szkołę policealną Gowork, technik administracji publicznej. Szczegółów jeszcze nie znam, bo dopiero w przyszłym tygodniu wybiorę się do szkoły zapytać co i jak. Gdyby ktoś był chętny zacząć taki kierunek to piszcie koniecznie, razem raźniej:)
 

Wieczór

Nowicjusz
Dołączył
6 Luty 2010
Posty
69
Punkty reakcji
0
Wiek
30
A jakie kierunki jeśli chodzi o szkołe policealną polecacie?
 

marika8

Nowicjusz
Dołączył
19 Maj 2011
Posty
67
Punkty reakcji
3
W szkole policealnej możesz się uczyć czegoś co jest Ci potrzebne do pracy, ale też można uczyć się czegoś co jest związane z zainteresowaniami. Moim zdaniem to super sprawa, kursy są nie drogie, a można naprawdę się rozwijać, uczyć i dzięki temu starać się później np o lepszą pracę. Nie wiem jak jest w cosinusie, profesji itd, ale np tam gdzie ja chodze, w Progresie kierunków jest całe mnóstwo. Jak to się mówi "do wyboru do koloru".
 

Wieczór

Nowicjusz
Dołączył
6 Luty 2010
Posty
69
Punkty reakcji
0
Wiek
30
Czyli dodatkowo do czesnego (o ile szkoła jest płatna) płaci się za kursy?
 
N

Nina M.

Guest
Teraz szkoły policealne są na bardzo dobrym poziomie, na dodatek szeroko dostępne, tak jak np. teb edukacja. Wydaje mi się, że jak ktoś chce czegoś konkretnego, w sensie zawodu, to lepiej dla niego, jeśli zdecyduje się na taką szkołę i zacznie zdobywać doświadczenie. Ta szkoła teraz oferuje epakiety dla swoich uczniów, m.in, tablet niezłej jakości, co świadczy m.in. o tym, że podążają za trendami.
 

modliszka23

specjalista
Dołączył
22 Kwiecień 2010
Posty
1 167
Punkty reakcji
6
Wiek
36
Miasto
tam gdzie moje miejsce
Ja też słyszałam ze jest to bardzo fajna szkoła, na pewno w kazdej z nich znajduje sie wykwalifikowana kadra nauczycieli. I co wazne w kazdym miescie w którym znajduje sie ta szkoła jak mozna przeczytac na stronie internetowej masz naprawde duzy wybór róznych kierunków.
 

kiwki

Nowicjusz
Dołączył
9 Wrzesień 2012
Posty
45
Punkty reakcji
0
Progres jest fajną szkołą policealną, ze spoko klimatem i fajnymi nauczycielami ponoc. W ogóle to nie rozumiem czemu niektórzy myślą o szkole poliecalnej jak o czymś gorszym. Tam są naprawdę profesjonalne kadry i super warunki do nauki!
 

Baśka111

Nowicjusz
Dołączył
29 Wrzesień 2012
Posty
2
Punkty reakcji
0
Ja polecam szkołę OMEGA w Sosnowcu. Chodzę na kosmetykę i jestem bardzo zadowolona. Nauczyciele są bardzo fajni, a zajęcia praktyczne mamy w świetnej pracowni. A do tego nauka za darmo. Polecam każdemu.
 

Justyśka...

Nowicjusz
Dołączył
23 Luty 2011
Posty
140
Punkty reakcji
2
Witam, uczyłam się w szkołach policealnych, więc się wypowiem. Logistykę skończyłam, wtedy jeszcze była płatna, teraz jak wiem w większości szkół policealnych logistyka jest bezpłatna. Jak ktoś chce się nauczyć to się nauczy, choć akurat na logistyce miałam paru nauczycieli dość wątpliwych, choć nie wszyscy tacy byli. Logistyka to świetny kierunek, aby jednak znaleźć w tym pracę trzeba mieć doświadczenie zawodowe oraz znać biegle najlepiej dwa języki obce, mnie interesowała głównie spedycja, jak jest z pracą na magazynach nie wiem. W szkole takiej doświadczenia nie zdobędziesz jedynie wiedzę teoretyczną i jest możliwość poznania fajnych ludzi z branży. Praktyki są obowiązkowe, lecz praktycznie nikt na nie nie chodzi, gdyż większość słuchaczy takich szkół pracuje, a załatwia się inną drogą, jak kto może. Uczyłam się również w szkole pracowników ochrony i stąd wyniosłam bardzo dobre wspomnienia, kadra całkowicie kompetentna, wiedząca o czym mówią, znająca wszytsko z doświadczenia, a nie tylko z nauczania jak było w przypadku logistyki. No i dużo więcej zajęć praktycznych, co jest tylko plusem.

Witam, uczyłam się w szkołach policealnych, więc się wypowiem. Logistykę skończyłam, wtedy jeszcze była płatna, teraz jak wiem w większości szkół policealnych logistyka jest bezpłatna. Jak ktoś chce się nauczyć to się nauczy, choć akurat na logistyce miałam paru nauczycieli dość wątpliwych, choć nie wszyscy tacy byli. Logistyka to świetny kierunek, aby jednak znaleźć w tym pracę trzeba mieć doświadczenie zawodowe oraz znać biegle najlepiej dwa języki obce, mnie interesowała głównie spedycja, jak jest z pracą na magazynach nie wiem. W szkole takiej doświadczenia nie zdobędziesz jedynie wiedzę teoretyczną i jest możliwość poznania fajnych ludzi z branży. Praktyki są obowiązkowe, lecz praktycznie nikt na nie nie chodzi, gdyż większość słuchaczy takich szkół pracuje, a załatwia się inną drogą, jak kto może. Uczyłam się również w szkole pracowników ochrony i stąd wyniosłam bardzo dobre wspomnienia, kadra całkowicie kompetentna, wiedząca o czym mówią, znająca wszytsko z doświadczenia, a nie tylko z nauczania jak było w przypadku logistyki. No i dużo więcej zajęć praktycznych, co jest tylko plusem.
 

marika8

Nowicjusz
Dołączył
19 Maj 2011
Posty
67
Punkty reakcji
3
Poziom jest bardzo wysoki i powiem Wam, że nawet ostatnio od jednej dziewczyny usłyszałam, że w policealnej szkole uczyła się do tej pory więcej niż na studiach... nie wiem czy coś w tym jest, ale jest to już nie pierwsza taka opinia. Także naprawdę warto, nie drogo a wiedzy można zdobyć naprawdę dużo no i przyuczyć się czegoś konkretnego.
 

kiwki

Nowicjusz
Dołączył
9 Wrzesień 2012
Posty
45
Punkty reakcji
0
Ja mogę potwierdzić bo sama do progresu chodzę. Poziom jest wysoki a to dlatego, że nauczyciele wymagają. Nie ma to tamto, na zajęcia chodzić trzeba, obecność sprawdzają zawsze, notatki trzeba robić jak się chce później egzamin zdać. Wszystko zależy od podejścia i studenta i nauczyciela.
 

marika8

Nowicjusz
Dołączył
19 Maj 2011
Posty
67
Punkty reakcji
3
Śmiać mi się chciało ostatnio bo mam koleżankę, która uczy się na super prestiżowej uczelni w Warszawie, płaci prawie 1000 zł raty miesięcznie za szkołę i w ogóle nie jest zadowolona. Stwierdziła nawet, że żałuje że ze mną do policealnej szkoły nie poszła bo na pewno by miała po niej większe perspektywy niż teraz. Ludzie czasami tak chcą te policealne szkoły przekreślić, a one są bardzo potrzebne i niektóre prezentują naprawdę wysoki poziom nauczania!
 

kiwki

Nowicjusz
Dołączył
9 Wrzesień 2012
Posty
45
Punkty reakcji
0
Też zauważyłam, że niektórym ludziom jak się powie, że chodzi się do szkoły policealnej to się dziwnie patrzą. Zupełnie nie rozumiem dlaczego bo to przecież szkoła jak każda inna. A wręcz bym własnie powiedziała, że nauczyciele się często bardzej przykładają do tego żeby innych czegoś nauczyć.
 
K

kabol

Guest
Masażysta? Wystarczy pakiet zawodowych szkoleń. Przechodziłem przez takie w New nails. Nauczyłam się wszystkich znanych metod masażu, później robiłem praktykę i jakoś poszło. Szkolenie pozwoliło mi rozwinąć się w tym zawodzie, a zarobki są naprawdę fajne - zakładając, że rzeczywiście jesteście bardzo dobrzy w tym, co wykonujecie ;-)
 
R

rabunia89

Guest
Potwierdzam. Masaże są jednym z tematów, które bez większych problemów można zrobić przez szkolenia zawodowe. Ale szkolenie to nie równa się wyłącznie zdobyciu papierka. Chodzi o wyniesienie z tego umiejętności, co wcale nie jest takie trudne. Wprawdzie wiedzy do ogarnięcia jest cała masa, ale pracownicy dają radę.
 
Do góry