Warto iść do szkoły policealnej?

S

szyszana

Guest
Co z tego, że cieszą się powodzeniem... One mają uczyć zawodu, a nie się cieszyć - znajdziecie sobie kogoś kto może powiedzieć, że w takiej szkole nauczył się zawodu. Macie kogoś takiego? Dawajcie...
 

zamrzyk

Nowicjusz
Dołączył
21 Grudzień 2009
Posty
1
Punkty reakcji
0
Witam serdecznie.
Widzę, że wypowiadają się tu osoby i po szkole policealnej i po studiach dlatego mam do was pytanie. Jestem teraz świeżo po maturze i zastanawiam się do jakiej szkoły iść. Z początku chciałem iść na studia fizjoterapia ale nie mogłem znaleźć żadnej dobrej szkoły w tym kierunku (same negatywne opinie) oczywiście szkoła zaoczna gdyż nie stać mnie na ciągłe dojazdy lub wynajem;/ Dlatego pomyślałem o szkole policealnej jakoś masażysta tylko nie wiem jaką szkołę wybrać zastanawiam się miedzy PROGRES, COSINUS a WLKP szkoła medyczna. Którą polecacie?
Pozdrawiam!
 

GabrielaW

Nowicjusz
Dołączył
11 Lipiec 2016
Posty
1
Punkty reakcji
0
Ja skończyłam studia i skończyła szkołę policealną Publishing School. Jeżeli chodzi o policealną to trwała rok i wyszłam z konkretnymi umiejętnościami. Był tam duży nacisk na zadania praktyczne. Nie uważam, że to był stracony czas, wprost przeciwnie, wiele się nauczyłam. Ja polecam.
 
E

eliz_ka

Guest
Ja obecnie jestem na masażu w Cosinusie i naprawdę z zajęć jestem zadowolona :) sporo zajęć praktycznych, sale dobrze wyposażone, no i za darmo. :) A poziom nauczania naprawdę jest ok.
 
B

Baska1989

Guest
To prawda co piszecie na temat nauczycieli. Chodziłam i chodzę zresztą nadal do Sukces Edukacji w Krakowie i jestem bardzo zadowolona sposobem kształcenia i poziomem wiedzy nauczycieli. Bardzo przykładają się do tego, co robią i często idą na rękę słuchaczom, można się z nimi dogadać. Zajęcia prowadzone są w przystępny sposób i do tego masz jeszcze zajęcia w pracowniach, więc ćwiczysz wiedzę w praktyce. Nie mówię już o tym, że wszystko jest bezpłatne i trwa o połowę mniej niż studia, co jest nie lada plusem :)
 

kasia393

Nowicjusz
Dołączył
5 Grudzień 2016
Posty
23
Punkty reakcji
0
marekk90 napisał:
Jak dla mnie to bezsens
czemu tak uważasz? byłeś i wiesz jak jest? może trafiłeś na rzeczywiście słabą szkołę bo ja narzekać nie moge, a chodze do Cosinusa :)
 

szymonn_on

Nowicjusz
Dołączył
24 Styczeń 2017
Posty
19
Punkty reakcji
2
Moja siostra chodzi do policealnej i ogólnie jest zadowolona. Jak dla mnie szkoda tracić na to czas tylko od razu iść na studia.
 

olalola

Nowicjusz
Dołączył
31 Styczeń 2017
Posty
16
Punkty reakcji
1
zależy co chcemy robić w życiu. ale jest cała masa kierunków, po których jest praca a nie wymagają pójścia na studia. Kosmetyczka, florysta, opiekunka, archiwista, administracja i wiele wiele innych.. wiec do wyboru do koloru. kazdy decyduje o swoim zyciu. ja wybrałam szkole policealną w Cosinusie i nie przeszła mi wgl myśl przez głowę że źle zrobiłam. wrecz przeciwnie bo jestem bardzo zadowolona :)
 

snookie80

Nowicjusz
Dołączył
20 Styczeń 2017
Posty
19
Punkty reakcji
4
Trudno jest jednoznacznie określić czy warto iść do szkoły policealnej. To wszystko zależy właśnie od tego w jakiej branży chce się pracować bo w niektórych przypadkach to bardzo dobre przygotowanie. Ja osobiście bym nie poszła.
 

kasia393

Nowicjusz
Dołączył
5 Grudzień 2016
Posty
23
Punkty reakcji
0
no ja poszłam do Cosinusa i nie żałuję. ale masz rację - wiele zależy w jakiej dziedzinie chcesz się kształcić :) są kierunki gdzie policealna w zupełności wystarczy. ale jak chcesz być lekarzem albo prawnikiem no to wiadomo :)
 

amorka009

Nowicjusz
Dołączył
4 Marzec 2017
Posty
43
Punkty reakcji
0
wg mnie szkoła policealna jest dobra w ramach drobnegu uzupełnienia wykszatłcenia sredniego, a nie do wyrabiania doswiadczenia zawodowego
 

Larx

Nowicjusz
Dołączył
17 Marzec 2017
Posty
9
Punkty reakcji
1
Jak będziesz chciał się kształcić i nauczyć zawodu to taka szkoła Cię go nauczy, jeśli będziesz podchodził do tego negatywnie, to żadna szkoła Cię niczego nie nauczy. Nastawienie, chęci i motywacja to klucz do sukcesu.
 

olalola

Nowicjusz
Dołączył
31 Styczeń 2017
Posty
16
Punkty reakcji
1
amorka009 napisał:
wg mnie szkoła policealna jest dobra w ramach drobnegu uzupełnienia wykszatłcenia sredniego, a nie do wyrabiania doswiadczenia zawodowego
to w takim razie gdzie chcesz nauczyć się zawodu jak nie w takiej szkole? na studiach? gdzie nie ma wgl zajęć praktyczny tylko sama teoria wkuwana na pamięć?? widzę jak to wygląda od środka, bo chodzę do cosinusa i tu nacisk położony jest na zdobywanie praktyki, która w zasadzie jest najważniejsza.. a teorie to ja mogę poczytać sobie w domu
 

olcia25

Nowicjusz
Dołączył
24 Październik 2017
Posty
5
Punkty reakcji
0
Sama chodziłam do Policealnej Szkoły dla Dorosłych w Żorach i jestem bardzo zadowolona. Wybrałam kierunek technik bhp, który trwał 1,5 roku. Szybko znalazłam pracę po skończeniu szkoły. Zajęcia odbywały się w weekendy więc bez problemu można w tygodniu chodzić sobie do pracy. Dlatego WARTO!
 
Do góry