Warto iść do szkoły policealnej?

aifoza

Nowicjusz
Dołączył
25 Maj 2010
Posty
534
Punkty reakcji
5
Paulinka1991 napisał:
Ja właśnie zapisałam sie do Szkoły Policealnej GoWork.pl we Wrocławiu, na kierunek Technik Masażysta.
Nie dostałam się na fizjoterapie, a coś trzeba robic. Może to i lepiej, szybciej skończe kierunek i bede mogła pracować w zawodzie, no i jeszcze nauka za darmo to też duży plus.
Ktoś słyszał o tej szkole?
Tak, to bardzo dobra szkoła, moja siostra ją skończyła w kierunku farmacji :) A jak Tobie się podoba?
 
B

bajderman

Guest
Przecież GoWork uczy wszystkiego. Jeśli ktoś jest specjalistą od wszystkiego tj. specjalistą od niczego. Tutaj to już na prawdę lepiej uderzyć w zawodowe szkolenia, a nie tracić czas.
 

robson12

Nowicjusz
Dołączył
25 Marzec 2010
Posty
552
Punkty reakcji
8
bajderman napisał:
Zgadzam się, ale problem w tym, że polskie studia to większości teoria, a osoby prowadzące zajęcia nie mają do tego żadnego przygotowania, to po prostu rodzina osób zarządzających uczelnią i taki system obowiązuje nawet na dobrych uczelniach.
Wszystko zależy od uczelni. Inna sprawa, że niezależnie od tego, gdzie zdobywasz wykształcenie (i jakie), to praktycznie zawsze musisz wielu rzeczy nauczyć się, jak idziesz do pracy.
 

aifoza

Nowicjusz
Dołączył
25 Maj 2010
Posty
534
Punkty reakcji
5
To racja, szkolenia i kursy to fajna sprawa, można dużo się nauczyć, jest to bardzo przydatne, podnosi nasze kwalifikacje i doświadczenie.
 
I

Infiner

Guest
Pewnie,że tak. Szczególnie, że są obecnie niektóre kierunki, których na moje oko nie warto jest studiować. Na przykład dziennikarstwo - wiele osób wykonuje ten zawód właśnie nie posiadając studiów i bardzo dobrze sobie w nim radzi.
Widzieliście jaki w Poznaniu obecnie jest organizowany ciekawy warsztat dziennikarski?
http://www.trenujsukces.pl/oferta/5-warsztaty-dziennikarskie-i-pr.html- tutaj macie jego opis. Jest to moim zdaniem lepsza opcja ponieważ można pogadać sobie z ludźmi , którzy stale pracują w branży.
 
B

bajderman

Guest
No tak, od uczelni, ale również od prowadzącego zajęcia. I teraz sami oceńcie jaka część uczelni faktycznie prowadzona jest na najwyższym poziomie, a jak zwyczajnie na odwal się? No właśnie...
 

modliszka23

specjalista
Dołączył
22 Kwiecień 2010
Posty
1 167
Punkty reakcji
6
Wiek
36
Miasto
tam gdzie moje miejsce
Moim zdaniem warto bo nigdy dosyć dobrego doświadczenia jakie mozna zdrobyć i puntów CV zeby być atrakcyjnym dla przyszłego pracodawcy.
 

Magdalena Lekier

Nowicjusz
Dołączył
2 Marzec 2015
Posty
1
Punkty reakcji
0
Myślę, że w dzisiejszych czasach każdy papierek do wpisania do CV się przydaje... a to czy coś wyniesiemy z zajęć to tylko zależy od nas samych!
Moja siostra niedawno skończyła w Omedze opiekuna medycznego. Teraz zapisała się na florystę i chwali zajęcia praktyczne, więc to zależy kto do jakiej szkoły trafi...
 

MarylkaTu

Nowicjusz
Dołączył
9 Styczeń 2014
Posty
62
Punkty reakcji
0
denerwuje się wynikami córki, jak jej pójdzie i co dalej czy wysyłać ją na studia czy lepiej do policealnej albo na jakieś kursy
 
S

szyszana

Guest
Lepiej dla niej na kursy - to ma największy sens. A inne formy? Jeśli miałaby jakieś zainteresowania, jakieś talenty, to wtedy warto wybrać się na studia, ale w przeciwnym wypadku tylko odbierzesz jej kilka lat życia.
 

gratkana29

Nowicjusz
Dołączył
12 Marzec 2012
Posty
92
Punkty reakcji
1
Kurs to szybka forma dokształcenia się lub przebranżowienia, zabiera mniej czasu i jest bardziej konkretny.
 
S

szyszana

Guest
A przecież dokładnie o coś takiego tutaj chodzi - nikt nie chce spędzić lat na studiach, które nie dadzą efektu i pracy. Ale niestety w dalszym ciągu właśnie na takie kierunki się decydujemy. Pytam - w jakim celu?
 

ToLa01

Nowicjusz
Dołączył
6 Sierpień 2014
Posty
82
Punkty reakcji
2
Kwestia uczelni i wyboru kierunku. Nie na wszystkich się po prostu opłaca, choćby dla samego papierka..
 

pateczka15

Nowicjusz
Dołączył
16 Wrzesień 2011
Posty
159
Punkty reakcji
0
Warto sobie obrać jakąś ścieżkę i nią podążać, bo faktycznie takie łapanie trochę tu trochę tam jest bez sensu.
 
S

szyszana

Guest
Ogólnie trzeba zrozumieć jakie kierunki mają sens, a w jakim kierunku nie należy podążać. Nie traktuje się studiowania na zasadzie - jak wszyscy to i ja. Tak się traci lata życia. Studia mają być właśnie sposobem na osiągnięcie czegoś w życiu. A dalej to już zależy od ciężkiej pracy.
 

gadułka34

Nowicjusz
Dołączył
15 Grudzień 2011
Posty
10
Punkty reakcji
0
Teraz szkoły policealne dające tytuł technika również sa dobrym wyjściem. Moja siostra chodziła na masażystkę do go work, pracuje, już myśli o kolejnych kursach.
 

gratkana29

Nowicjusz
Dołączył
12 Marzec 2012
Posty
92
Punkty reakcji
1
Ale chodziła na kurs czy do szkoły policealnej?, bo chyba i to i to mają z masażu do wyboru.
 

pateczka15

Nowicjusz
Dołączył
16 Wrzesień 2011
Posty
159
Punkty reakcji
0
No są dwie możliwości w gowork. Wydaje mi się, że wszystko zależy od tego ile mamy czasu, bo w szkole więcej się można nauczyć.
 

gratkana29

Nowicjusz
Dołączył
12 Marzec 2012
Posty
92
Punkty reakcji
1
No raczej tak, w szkole masz więcej materiału, więc chyba warto jak ktoś ma czas i możliwość, a jak chce się doszkolić, to raczej kursy i szkolenia.
 
S

szyszana

Guest
Jeśli już to lepiej robić to równolegle, aby nie tracić czasu kiedy będziecie mieli iść do pracy, a najlepiej pracę rozpocząć dużo wcześniej, jeszcze podczas nauki.
 
Do góry