Warto iść do szkoły policealnej?

metkas

Nowicjusz
Dołączył
17 Sierpień 2013
Posty
26
Punkty reakcji
1
No bo niektórym się wydaje, że najczęściej do szkoły policealnej idą ludzie jacyś niewykształceni, którym brakuje "piątej klepki" i którzy nie mogąc skończyć niczego innego, zapisują się właśnie tam. Bzdura! Bardzo dużo osób uczących się w takich szkołach jest po maturze, niektórzy po studiach. Chcą się dalej uczyć dla rozwijania swoich pasji, dla rozwoju samego siebie. Zbierają doświadczenie. Ja takich ludzi podziwiam!
 

marika8

Nowicjusz
Dołączył
19 Maj 2011
Posty
67
Punkty reakcji
3
Do szkół polcealnych chodzą też ludzie z wykształceniem. Tacy po prostu rozwijają jakieś swoje pasje, podnoszą swoje kwalifikacje. Ale taka szkoła policealna jest idealnym wyjściem z sytuacji np dla kogoś kto jest po maturze i nie ma na siebie pomysłu... albo skończył technikum i nie chce lub nie ma możliwości iść na studia. Takie miejsca powstały z jakiegoś powodu, na pewno są potrzebne.
 

kiwki

Nowicjusz
Dołączył
9 Wrzesień 2012
Posty
45
Punkty reakcji
0
Teraz akurat w Progresie (bo nie wiem jak w innych szkołach policealnych) są fajne kursy zawodowe,. Z tego co jest na stronie wynika, że nie trwają one długo, ciekawi mnie tylko jaka jest cena? Bo zastanawiam się nad "profesjonalną obsługą klienta", wygląda to całkiem ciekawie.
 

Kasia Okrasa

Nowicjusz
Dołączył
10 Lipiec 2014
Posty
1
Punkty reakcji
0
Ja jestem w podobnej sytuacji, tzn. ukończyłam liceum i nie wiem czy iść na studia. Rozglądałam się już trochę po szkołach policealnych, w moim mieście (Bydgoszcz) jest ich dosyć sporo. Mają wiele fajnych ofert, i wydaje mi się, że lepiej robić coś co się lubi, a nie iść na studia "jak każdy, bo tak trzeba". Obecnie zastanawiam się nad "Wektorem", szkoła jest darmowa no i akurat trafia w mój gust (technik rachunkowości).
 

marika8

Nowicjusz
Dołączył
19 Maj 2011
Posty
67
Punkty reakcji
3
Nie rozumiem tylko jednej rzeczy... dlaczego ludzie porównują studia do szkoły policealnej. Przecież to są zupełnie inne szkoły, uzyskuje się zupełnie inne tytuły. Po szkole policealnej jest chociaż zawód... poza tym nie każdy ma możliwośc iść na studia, a wtedy policealna jest moim zdaniem fajną alternatywą.
 

Paulinka1991

Nowicjusz
Dołączył
1 Sierpień 2014
Posty
2
Punkty reakcji
0
Ja właśnie zapisałam sie do Szkoły Policealnej GoWork.pl we Wrocławiu, na kierunek Technik Masażysta.
Nie dostałam się na fizjoterapie, a coś trzeba robic. Może to i lepiej, szybciej skończe kierunek i bede mogła pracować w zawodzie, no i jeszcze nauka za darmo to też duży plus.
Ktoś słyszał o tej szkole?
 

Paulinka1991

Nowicjusz
Dołączył
1 Sierpień 2014
Posty
2
Punkty reakcji
0
Paulinka1991 napisał:
Ja właśnie zapisałam sie do Szkoły Policealnej GoWork.pl we Wrocławiu, na kierunek Technik Masażysta.
Nie dostałam się na fizjoterapie, a coś trzeba robic. Może to i lepiej, szybciej skończe kierunek i bede mogła pracować w zawodzie, no i jeszcze nauka za darmo to też duży plus.
Ktoś słyszał o tej szkole?
Jest tu ktoś?
Możecie pomóc?
Ciekawa jestem czy słyszeliście coś o tej szkole?
Mam nadzieje że dobrze wybrałam:)
 

modliszka23

specjalista
Dołączył
22 Kwiecień 2010
Posty
1 167
Punkty reakcji
6
Wiek
36
Miasto
tam gdzie moje miejsce
Szczerze mówiąc jednak ja nastawiam sie na sprawdzone szkoly, na takie o których mówi sie jednak bardzo pozytywnie. Mam tu na mysli szkołe Cosinus. Tutaj macie gwarancje bezpłatności, nauke za darmo bez ukrytych kosztów. O tym warto w kontekscie szkoły policealnej pomyslec.
 

Boczek952

Nowicjusz
Dołączył
30 Marzec 2013
Posty
13
Punkty reakcji
0
Jak najbardziej jestem za szkoła policealną pewna praca i dobre zarobki po studiach nie masz nic obecnie ucze się w Policealnej szkole medycznej Omega jestem bardzo zadowolony i mam nadzieje że dzieki tej szkole w życiu będzie wiodło mi się dobrze omega.szkola.pl Mature zdałem w sumie dobrze ale teraz prawie każdy ma maturę i studia i gdzie pracują ?? np: w sklepach by tego uniknąć lepiej próbować właśnie w szkołach policealnych :D
 

metkas

Nowicjusz
Dołączył
17 Sierpień 2013
Posty
26
Punkty reakcji
1
Ludziom się wydaje, że jak mają tytuł magistra, to już mają zawód i zagwarantowaną pracę. Nie do końca tak jest. Już na studiach trzeba się za pracą rozglądać. Czytałam niedawno artykuł, że policealne też warto kończyć, właśnie ze względu na to, że w ręku ma się konkretny fach. Poza tym jednak sporo pracodawców chce mieć u siebie specjalistów.
 
B

bajderman

Guest
Cały czas to tłumaczę. Zaczynając od razu pracę, nawet na część etatu o wiele więcej uzyskacie. Zakładając oczywiście, że będzie wam chodziło o zdobycie odpowiednich kwalifikacji, a nie samego papierka!
 

robson12

Nowicjusz
Dołączył
25 Marzec 2010
Posty
552
Punkty reakcji
8
Papierek jest istotny. Jeżeli nie masz pracy po znajomości, to kto ci uwierzy, że umiesz gotować. Jeżeli masz papierek ze szkoły policealnej, czy też zrobiony kurs, to łatwiej znaleźć pracę.
 

metkas

Nowicjusz
Dołączył
17 Sierpień 2013
Posty
26
Punkty reakcji
1
Dokładnie zgadzam się z Tobą bajderman - im wcześniej człowiek pójdzie do pracy czy na staż, praktykę, tym lepiej. Studia dają suchą wiedzę, często taka osoba z tytułem magistra, nie mająca doświadczenia nawet nie wie jak tą zdobytą wiedzę wykorzystać. W szkołach policealnych system nauki jest wydaje mi się trochę inny, ale też warto jednocześnie pracować. Tam jednak starają się nauczyciele kłaść nacisk na praktykę.
 

maczka

Nowicjusz
Dołączył
1 Lipiec 2014
Posty
190
Punkty reakcji
0
To chyba już prawie każdy wie. Do takich szkół idzie się po to, aby przedłużyć sobie młodość, a na pewno nie po to, aby zdobyć odpowiednie kwalifikacje.
W tym kraju radzę sobie tylko specjaliści - pozostali mają ciężko.
 
B

bajderman

Guest
Ale takie rzeczy od bardzo dawna są oczywistością. A mimo wszystko ludzie w dalszym ciągu chcą się uczyć kierunków po których nie ma żadnej pracy. Zdziwienie? Nie. Nawet nie ogarniam po co się zapisują na te studia...
 

maczka

Nowicjusz
Dołączył
1 Lipiec 2014
Posty
190
Punkty reakcji
0
Żeby móc przez kolejnych kilka lat nic nie robić - innego celu nie ma. Każdy kto idzie teraz na administrację czy dziennikarstwo wie, że prawie pewne, iż nie będzie pracował w swoim zawodzie, bo zwyczajnie nie ma takiej pracy, a absolwentów każdego roku jest strasznie dużo.
 
B

bajderman

Guest
Czy wie? Nie każdy ma do czynienia z absolwentami. Ale reasumując - lepiej zrobić szkolenia zawodowe dla kosmetyczki w new nails, niż spędzić 5 lat na kosmetologii, po których i tak nie będzie się pracowało w zawodzie. Zgadzacie się?
 

maczka

Nowicjusz
Dołączył
1 Lipiec 2014
Posty
190
Punkty reakcji
0
Rodzic chce żeby jego dziecko bylo lepsze od dziecka sąsiada. Oczywiście to nie jest reguła, ale to zdecydowanie najlepszy przykład.
Ogólnie najważniejsze żeby nawet same dzieci tłumaczyły rodzicom co się dzieje - może tak będzie łatwiej?
 

robson12

Nowicjusz
Dołączył
25 Marzec 2010
Posty
552
Punkty reakcji
8
maczka napisał:
To chyba już prawie każdy wie. Do takich szkół idzie się po to, aby przedłużyć sobie młodość, a na pewno nie po to, aby zdobyć odpowiednie kwalifikacje.
W tym kraju radzę sobie tylko specjaliści - pozostali mają ciężko.
Nie zawsze. Często studia są trampoliną do sukcesu, choć oczywiście nie zawsze. Zależy od branży / kierunku. Inna sprawa, że przecież nie każdy musi mieć wyższe wykształcenie. I oczywiście to racja, że najlepiej jak najszybciej zdobyć doświadczenie zawodowe.
 
B

bajderman

Guest
Zgadzam się, ale problem w tym, że polskie studia to większości teoria, a osoby prowadzące zajęcia nie mają do tego żadnego przygotowania, to po prostu rodzina osób zarządzających uczelnią i taki system obowiązuje nawet na dobrych uczelniach.
 
Do góry