Warszawa się skończyła - najdroższe miasto w całej UE

Siennna

Bywalec
Dołączył
30 Styczeń 2023
Posty
1 446
Punkty reakcji
83
Nie żebym miała coś przeciw ludziom wyjeżdżającym dorabiać w zagranicą, ale czuję jakąś podskórną satysfakcję, że sama żadnym Helmutom nie usługiwałam, szparagów nie zbierałam. Płacąc na ich gospodarkę.
A Tobie poradzę jedno- walcz dalej.;) Może w końcu Ci się uda.:cool:
 

glowonog

feniks
VIP
Dołączył
14 Maj 2017
Posty
1 863
Punkty reakcji
160
Restauracja jest luksusem, nie koniecznością. Jeśli kogoś stać na jadanie w takim miejscu, to stać go też na napiwek.
No widzisz, mnie stać na jedzenie w knajpie i na to, żeby za napiwek kupić sobie kawę w innej (w której tez napiwku nie dam), na szczęście to nie jest obowiązek, a patrząc na Twoje zachowanie tylko utwierdzam się w przekonaniu, że roszczeniowym siksom należy się prędzej klaps w dupę, niż kasa na stół (chyba, ze akurat taka po kelnerowaniu jedzie dorobić do Wrocka, czy Wawy na jakiejś roksie, to wtedy dam jej napiwek za to, że się dobrze wypnie, aby ją w tą dupę klepnąć, alee... to juz inna historia)
 

AntyPolak

Nowicjusz
Dołączył
17 Kwiecień 2023
Posty
210
Punkty reakcji
6
Miasto
Kazachstan
Sienno, gdzie Ty widzisz gdziekolwiek jakąkolwiek polską gospodarę? Kobieto, Ty każdego dnia nabijasz kabzę helmutom lub żabojadom. Zakupy w Lidlu to szto to? A Aldi? Biedra? Auchany i inne gady? A jakiej sieci gsm używasz? Tylko nie mów, że polskie T-Mobile.
W Polsce polskiego zostało tylko tyle:
  • syf w Wiśle
  • mentalność
  • smog
  • zarobki
  • wydatki

a reszta to od 2,3 dekad tylko zachód, więc bądź z siebie dumna sądząc, że helmuty Cie nie dmuchają bo... dmuchają, dmuchają tyle że za PLN a nie EUR więc, tak szczerze mówiąc - jesteś wydmuchana zgodnie z przelicznikiem Eur/PLN czyli 4,65 raza.
A co do podatków to aktualnie utrzymujesz nimi ... Ukraińców, więc przelicznik trzeba podnieść do kwadratu.
 

Siennna

Bywalec
Dołączył
30 Styczeń 2023
Posty
1 446
Punkty reakcji
83
A jednak w tej ,,złej'' Polsce całkiem dobrze mi się żyje i niczego nie brakuje. I nie czuję się ,,dmuchana przez Helmutów'' z takiego powodu, że firmy w Polsce prowadzą. I nie mam żadnej frustracji, ze zachód jest trochę bogatszy. Zachód ma przyczyny swojego bogactwa, które powoli zaczynają do niego wracać(kolonie- migracji), choć życzę mu by mimo to dalej tam dobrze było, bo ja generalnie dobrze ludziom życzę i trochę mi nawet żal taki frustratów, jak Ty, co nic im się nie podoba.
 

AntyPolak

Nowicjusz
Dołączył
17 Kwiecień 2023
Posty
210
Punkty reakcji
6
Miasto
Kazachstan
Zanim cokolwiek zdąży do Ciebie wrócić, Twoje wnuki będą już dawno "po" i będą karmić robaki ze 2 metry pod poziomem gruntu.
Drugie primo - zachód bardzo bogatszy a nie ... trochę bogatszy, bądźmy uczciwi, niemiecki emeryt średnio raz w roku dopitala na urlop w Świat a polski raz na całe życie. Kolejna sprawa, zerknij w michy francuza, niemca, angola a nawet i włocha, porównaj to potem z paszą polaków, gdzie w polszy obiad z 2 dań to święto weekendowe w 65% rodzinach a sarninki, dziczyzna to rezerwacja dla 1% społeczeństwa nad Wisłą.
Popatrz też na szaty wierzchnie, 90% Polaków w poliesterze zapitala, 8% w bawełnie (tej z ciuchelców) a pozostałe 2% stać na to, co 90% niemca ma aktualnie na pupie. Zerknij też, co kupują w sklepach (mowa o RTV/AGD) lekko biedniejsi Polacy a na co pozwala sobie zachód. Tylko u nas prym wiodą markeciki, w których wyprzedaje się złom, którego przez kilka lat na zachodzie nie udało się sprzedać, no bo..., tylko w Polsce gdy zobaczą 30MPX w smartfonie, 4GB RAM albo 64GB w iPhone to leją z radości po nogach.
Polska i zasoby ludzkie w Polsce są tak ze 100x pod zachodem i tak zostanie na najbliższe minimum 2 dekady, albowiem zachód z Polaka robola zrobił i sukcesywnie będzie przekładał ten trend na dalsze, wschodnie rynki - dlatego trwa walka o Ukrainę bo teren się skurczył.

A to czy żyje się Tobie dobrze najlepiej ocenić mogliby obcy, albowiem my ludzie już tak mamy, że swojego nie "czujemy".
Każdy też interpretuje frazę "dobrze" ze stosunkiem do innych punktów odniesienia.
Dla Ciebie dobrze może znaczyć:
- niedzielny obiadek skłądający się z kotleta wielokrotnie przemielonego z zestawem frytek przypieczonych reafinowanym olejem w blokowisku między fajnymi sąsiadami z włączonym telewizorem i odpalonym HBO, jesteś wtedy przeszczęśliwa, syn pewnie obok, wszyscy zdrowi, wczoraj 800 ojro wypłaty na konto wpadło, nowy smartfon jutro będzie, stać na kablówkę, na forumowisku można się pochwalić

a dla mnie to samo dobro może znaczyć:
  • wrócić zdrowo i cało z trasy w której widziało się poł Azji
  • wycmokać żonusię w pipusię
  • utulić dzieciaki
  • odebrać 23000 wypłaty
  • spakować JEEPA fajnego
  • zapakować namioty, łachy, rodzinkę, kundla nawet...
i wyruszyć na weekendzik do choćby Leskina (pn. Rosja) aby:
  • powzruszać się przy widoku zoży polarnej
  • opiekając kawał świniaka nad ognichem
  • nie będąc już w zasięgu choćby GSM
  • odpocząć od Świata i cywilizacji
  • najeść się łąpanych gołymi rękoma rybkami uwędzonymi w beczce obok...
i potem spokojnie wrócić, aby wrócić cało i zdrowo bo:
- w przyszłym tygodniu będziemy przypiekać dupska nad morzem czarnym :D

Oj kobietko, cieszę się że nasze "DOBRA" są inne, jesteśmy inni, mamy inne ambicje / aspiracje ...
bo gdybyśmy byli tacy samy (Ty taka jak Ja) to Świat stanąłby w miejscu nie mając co i dla kogo produkować, choćby w takiej Polszy :D

Widzisz, ja siedzę tu na forumowisku z jednego głównego powodu - coś na przerwach w pracy muszę robić gdy za szybą leje, zatem odpalam neta a że tereny w których się poruszam to pustynie, ciężko tu o LTE, czasami ciężko nawet i o 3G, satelitarnego szkoda bo kroi za każde rozpoczęte 1GB, więc trzyma się na czarną godzinę. No i siedzę sobie na forach bo tylko to jakieś tam EDGE czy w porywach HSPA otwiera, więc jestem bo jestem. A Ty? Każde popołudnie i wieczorek w necie?
To, te DOBRE życie, z którego jesteś zadowolona, tak?
A czemu, teraz przy piątuniu nie siedzisz z synkiem choćby w autobusie relacji Gdańsk>Dortmund, aby odwiedzić Phantasialand?
A widziałaś kiedyś na włąsne oczy Phantasialand pod Kolonią?
A FortFund pod Olsbergiem?
Wbij sobie w neta...

i błagam, skończ już z tym, że Ci dobrze bo ... wybacz: TY NIE WIESZ CO TO ZNACZY ŻYĆ DOBRZE

TYLKO BŁAGAM - NIE MÓW ŻE NIEMCY / RUSKIE I INNE NAS OKRADŁY BO TO POLACY DALI SIĘ OKRAŚĆ.
TO SAMO DZIEJE SIĘ TERAZ, UKRAINA TRZEPIE POLAKÓW W DUPSKA ILE WLEZIE.
OD ROKU 1945 MINĘŁO PONAD 78 LAT!
TYLE POWINNO WYSTARCZYĆ ABY KAŻDY NARÓD MÓGŁ SIĘ PODNIEŚĆ - ZWŁASZCZA TAK ULOKOWANY JAK POLSKA.


Gdzie problem?
Największy złodziej to Polak - okrada wszystkich i swoich też.
Polska może sobie śnić o poziomie AT/DE/NL/B/F a nawet IT czy E przez kolejne 100 lat.

DLACZEGO POLSKA TO BIDUL BETONOWANY?
DLATEGO, ŻE MASA FRAJERÓW MOŻE ALE NIE DAJE LUDZIOM ZARABIAĆ. LUDZI, NIE STAĆ NA TO, CO CI FRAJERZY WYPRODUKUJĄ.
KÓŁECZKO ZATEM OTWARTE...


Przy tych cenach za wszystko w Polsce teraz, każda z osób pracujących w gospodarstwie domowym musi mieć minimum 8000zł na rękę, wtedy można śmiało mówić o dobrym życiu, gdy pracuje się we dwoje po 8-9 godzin dziennie i ma 16000zł. Wtedy mozna płacić ratki za mieszkanko nawet i 6000zł, nikogo nie zaboli, tymczasem, dla mnie Polska i te całe 3800 brutto minimalnej i klasyczne 20-22zł/h netto niech sobie PSYCHOLONIAAA w dupsko wsadzi.
 
Ostatnia edycja:

Siennna

Bywalec
Dołączył
30 Styczeń 2023
Posty
1 446
Punkty reakcji
83
😅😂🤣
Nie spodziewałam się tego, ale udało Ci się przebić ,,sztuczną inteligencję google'':)
 

AntyPolak

Nowicjusz
Dołączył
17 Kwiecień 2023
Posty
210
Punkty reakcji
6
Miasto
Kazachstan
Ty z tych, co do sera też się śmieją - coo?
Wiesz co jest najgorsze w takim zachowaniu? Do Ciebie dotarło może ze 2% tego, co taki prostak jak niby ja, co pobił sztuczną inteligencję ... próbuje Tobie przekazać. Nad tym trzeba byłoby urwa popłakać, wszak jak grochem o ścianę.
A czy Ty wiesz, że w tym Twoim cudownym kraju klocki hamulcowe i tarcze do układu hydraulicznego do... roweru są droższe często od ... kompletu tarcz i klocków do markowego samochodu? Ale Ciebie co taaaam, żyje się fajnie, po co Tobie rower, prawda? Polaka, nie musi być stać nawet na dobry rower. Pomyślałem przez chwilę, aby poszukać części w Polsce to teraz urwa szczęki z podłogi wyjąć nie mogę.
Kituj zatem sobie kobniecinko dalej, rżnij głupa nawet przed lustrem, udawaj, mydl oczka, sztucznie się ciesz, jeśli Tobioe cacy - niechaj tak zostanie. Im więcej takich - tym dla mnie więcej komedii.
Ja współczuję ludziom normalnym żyć, pracować i wegetować w tym kraju, gdy dorosną choćby Twoje dzieci :D
Wtedy to dopiero będzie NJU JORK BRUKLIN po całości :D
Nic sensownego Sienko nie bazgrasz, nic, nic oprócz tego co wałkują w telewizji. Czytając Ciebie ma się wrażenie, że się TVP "ogląda", Polacy to teraz takie bogate, paniostwo, wsio mają, dobrze źrą, dobrze śpią, mało pracują, na wsio stać --- tymczasem, wiekszość internetowych gawędziarzy - przegrywusów - kreuje te brednie w całkowitym głodzie, smutku i samotności. Polakowi, zawsze było ciężko przyznać że - na serio jest ciulowo.
Powody? Już o nich wspominałem wiele razy, ale powtórzę się, co mi tam:
  • Polak zawsze cieszył się ze złomu
  • Polak zawsze cieszył się z byle czego i do byle czego
  • Polaka rajcuje jakakolwiek robota, nawet za friko
  • Polak może zap..dalać dla każdego i na każdego (choćby na Ukraińca)
  • Polak nie lubi zap..dalać dla siebie i na siebie
  • Polaka nigdy nie przekonasz
  • Polakowi nie wytłumaczysz, on wsio wie lepiej
  • tylko Polak jest najlepszy
  • tylko Polak jest najućciwszy
  • tylko Polak wszystko ma, wszystko widział, wszędzie był
  • tylko Polakowi nie wolno podskakiwać
  • tylko Polak może skakać
  • tylko z Polaków na zachodzie zachód "bekę" kręci po całości (bo nawet ukry nie chcą zap....dalać za 5GBP a Polaki robią i ... się cieszą)
  • tylko Polak mający władzę roz...doli wszystko...
  • tylko Polak nie mający władzy ... rozp...doli wszystko (dążąc do władzy)
  • Polak zawsze miał dwie lewe łapy (do wszystkiego!)
  • Polakowi szybko opadają rękawy (zwłaszcza w małżeństwie)
  • raczej tylko Polak płacze ze zniczem nad czymiś grobem ale gdy pacjent jeszcze żył to Polak wkładał mu kosę za kosą w plecy
  • tylko Polak (i pochodne Ukrainy) potrafi sprzedać drugiego człowieka za 0,00 nic zupełnie z tego nie mając, tak dla satysfakcji
  • tylko Polak na tym poligonie widzi ładny kraj, każdy inny kto tu z zachodu przyjedzie zastanawia się : Bangladesz czy jednak Polska?
  • tylko Polacy na północy, zachodzie, południu i wschodzie mają komplet wrogów i zero przyjaciół
  • tylko Polacy byli chętni na dopalacze, dynks i inne twory

Mam jeszcze z 1000 punktów, dodać?
Tylko z Polski wychodzą w Świat wieści takowe jak:
  • rodzice upitrasili noworodka w mikrofali
  • mamusia zadziobała dzieci i kisiła w beczce w ogrodzie
  • mężuś zadziobał żonkę i kisił w kanapie
  • chłopaczek zadziobał dziewczynę bo poszła do innego i pociął w plastry
  • wnuczek zatrzepał babusię swoją młotkiem do schaba bo rentę schowała
  • synusiek pociął mamusi nocą twarz bo mu klawiaturę i myszkę schowała
  • katowanie zwierząt

Średnio, raz w tygodniu słychać o jakiejś aferce. Polityka sucha na tym polu nie zostaje:
  • tylko w Polsce wyje...bali ludzi na Ambergold
  • tylko w Polsce wy...bali ludzi na SKOK-ach
  • tylko w Polsce ludzie dostali po du...ach na przewalutowaniach
  • tylko w Polsce deweloperki mogą zbierać hajs za chaty i po zbiórce od razu ogłaszać plajtę
  • tylko w Polsce gestapo, znaczy się milicja tj. nowa policja może czepiać się bezkarnie byle kogo / byle gdzie / zawsze / wszędzie
  • tylko w Polsce policja nadużywa siły, popatrz na filmiki w YT, co robią gliniarze z bezdomnymi albo pijaczkami na ulicach
  • tylko w Polsce gliny najpier gleba i wp..dol, a potem pytają czy Ty to Ty
  • tylko w Polsce bezkarnie komorniczki zajmują obce majątki (np. przez pomyłkę sąsiadom)
  • tylko w Polsce komorniczki licytują zajęty towar za 5% jego realnej ceny (ogłasza się teraz jeden debil na OLX, wpisz w wyszukiwarkę SYNDYK )
  • tylko w Polsce skazać może człowieka pijany sędzia, sędzia z fochem lub sędzina - która przez 2 dekady nie miała choćby minety
  • tylko w Polsce skazuje człowieka jeden człowiek a nie ława przysięgłych
  • tylko w Polsce trzeba informować przestępcę, że się jego nagrywa bo... inaczej dowód będzie przęstępstwem i Sąd takie dowody odrzuca
  • tylko w Polsce immunitet jest nadużywany, czemu to ma ważność poza pracą? A temu - aby polityk mógł kraść, chlać i ćpać a potem wsiadać za kierownicę i gonić przez miasto 120 km/h rządowym ... BMW.
  • tylko w Polsce plaga kierowców po kielichu
  • tylko w Polsce plaga ćpunów w każdej pracy

Teraz się pośmiej i tylko zaprzecz czemukolwiek wyżej - to wtedy uznam żeś zwiała z oddziału zamkniętego.
Patostream'y sobie pooglądaj na YT, szybciej zrozumiesz z jaką klientelą za 10-15 lat będziesz miała przyjemność :D
Tylko nie zapominaj, to bydło jeszcze grzeczne no bo tak - czy siak - podskoczy taki choćby do takiego jak ja - w trąbę ładujesz i kwiczy no ale...
ta możność za lat 10-15 skończy się, wtedy będziemy dostawać bęcki od nowego pokolenia na śniadanie, na obiadek i na kolację.

Ukrom wuje polskie ładowały do koszyków do fulla ale latami, gdy człowiek mijał bezdomnego, polskiego bedomnego na ulicy, jakąś babuleńkę żebrającą na żarcie to ile w koszyczku było widać? To ile rzucaliśta, co? Tyle, aby się pośmiać?
Przypomniały mi się historie:
  • prezedencika warszafkki, co se cuksów za 5 dych kupił a babci 20 groszy wcisnął
  • sióstr wielokrotnie przekładanych z kościółka chyba w Łodzi, co bezdomnego nie przyjęły nalać mu wody w butelkę
  • opiekunek z domów starości, co katowały podopiecznych
  • przedszkolanek, co tłukły dzieciaki
  • kaczyniaka, co se przez powązki gonił 160km/h i takiego wuja, prawka szoferowi nie odebrali

Jechać dalej czy wystarczy?
A teraz - śmiem stwierdzić - angielski znasz?
Ja znam pięć języków, zatem bardzo łatwo mi oglądać wiadomości ze Świata ale ... nie martw się, angol wystarczy.
Popatrz sobie z kwartał na CNBC/NBC./CNN/BBC/AlJazera/RAI/grupę ARD/ZDF/ na grupę ARTE i porównaj z wiadomościami z polszy.
Na bank spakujesz od razu manele choćby do BAĆKI :D

PS. Celowo nic nie namazałem o :
  • kamienicach i słynnej WALTZawskiej HANNIE
  • o biednym Lepperku co się wydyndał czyimiś rączkami
  • o słynnej Kaczce, co psy na Putinie wiesza za robotę "swoich", no bo te drugą kaczkę na bank odstrzeliła polska konkurencja polityczna
  • i o Blidzie też nic.

Nie dałabyś rady - więc przystopowałem :D
PIEKŁO W PORÓWNANIU Z POLSKĄ TO... RAJ!
 
Ostatnia edycja:

AntyPolak

Nowicjusz
Dołączył
17 Kwiecień 2023
Posty
210
Punkty reakcji
6
Miasto
Kazachstan
Nie spodziewałem się innej reakcji...
serioooo...

Gdybyś, kiedyś zastanawiała się, na co / po co / mi te posty i pseudo konwersacje - już tłumaczę:
  • zbieram
  • archiwizuję
  • wrzucam na translator
  • poprawiam
  • publikuję na zagranicznych forach

i dopiero wtedy... mam ubaw :D

Po co to?
Po to, aby z chorymi ludźmi w chorym kraju z technologią z epoki kamienia łupanego ... nikt normalny jakichkolwiek interesów nie robił.

OKO ZA OKO - ZĄB ZA ZĄB. DO GROBOWEJ DECHY!
 

Siennna

Bywalec
Dołączył
30 Styczeń 2023
Posty
1 446
Punkty reakcji
83
Cieszy mnie to bardzo.:) Podobno warto mieć hobby:cool:
Cennego zdrówka życzę;)
 

Kibic Polski

Stały bywalec
Dołączył
18 Kwiecień 2018
Posty
2 276
Punkty reakcji
196
120 złotych lecz prócz tego co widać było jeszcze czwarte ciemne piwo Kozel.
Nie myślcie sobie że to ja tak chleję.
To towarzyszka prawie dwa wypiła.
Czeska restauracja przy Mokotowskiej w Warszawie.
 

Attachments

  • DSC04298.JPG
    DSC04298.JPG
    132,6 KB · Wyświetleń: 0

Siennna

Bywalec
Dołączył
30 Styczeń 2023
Posty
1 446
Punkty reakcji
83
Jak towarzyszka, to powinieneś jej raczej setę i galaretę zamówić...
 

Kibic Polski

Stały bywalec
Dołączył
18 Kwiecień 2018
Posty
2 276
Punkty reakcji
196
Zamówiłem to co towarzyszka sobie życzyła.
Ona nie pije mocnych alkoholi.
 
Do góry