[warhammer 2ed.]Uważaj na gobasy

Status
Zamknięty.

Vicious

Nowicjusz
Dołączył
6 Wrzesień 2007
Posty
88
Punkty reakcji
0
Miasto
Świata Dysku
Goniec szedł zdyszany za dziesiętnikiem i wsłuchiwał się w jego słowa.
-Wiem, że właśnie wróciłeś z podróży ale nie mamy innych gońców. Musisz ostrzec swój klan zanim gobliny do was dojdą. Możemy dać Ci "Wesołków" jest to oddział nieco przetrzebiony ale jak wiesz skuteczny.
Goniec pokiwał głową "Wesołkowie byli znani" jako elitarny zespół. Doszli do małych drzwi, dziesiętnik otworzył je i przepuścił gońca przodem. Krasnolud wszedł do małej komnaty wykutej jak większość pomieszczeń. Gońca zdziwiły dwie rzeczy. Pierwsza brak mebli, druga brak osób które oczekiwał. Zamiast elitarnego oddziału krasnoludów zastał zbieraninę no właśnie kogo? Humanoidów, inaczej nie dało się ich określić. Jedyny, który wyglądał na kogoś co coś potrafi był wielki krasnolud. Był szeroki w barach ale nie to rzucało się w oczy. Krasnolud miał uciętą prawą rękę w łokciu i nałożony hak. Był ubrany w zbroję kolczą a przy pasie miał topór. Goniec był wyraźnie zdziwiony.
-Ale to nie Wesołkowie.
-Mówiłem, że ich przetrzebiono musieliśmy dać uzupełnienie. Zostawiam Ciebie z Twoim oddziałem.
Dziesiętnik uśmiechając się wyszedł.


Witam w mojej pierwszej sesji na tym forum. Prowadzę od trzech lat a gram od czterech na "żywo". W pbf też ma doświadczenie prowadzę od roku (jak ktoś chce link do mojej sesji to niech da znać na pw).
Sesja będzie toczyć się w korytarzach krasnoludzkich. Nie będzie tu intryg będą próby przeżycia. Będziecie musieli być cwani, żeby przeżyć.

Potrzebuje minimum jednego gracza maksimum pięciu. Stwórzcie postać według podstawki. Z ras dopuszczam ludzi, niziołków i krasnoludy, niestety możecie grac tylko mężczyznami.

Zostaliście wcieleni do mocno przetrzebionego oddziału. Oddział był elitarny ale obecnie żyje tylko jeden jego członek a i to nie ma prawej ręki. Jeśli gracie postaciami bojowymi to potrzebuje uzasadnienia czemu chcą się was pozbyć np. jesteście ranni i nie nadajecie się na front, ktoś was nie lubi. Jak nie jesteście bojowi np. gracie żakiem, który chce poznać krasnoludzkie sekrety inżynierii i żeby się wkupić zaciągnęliście się. Na pewno macie pomysły.
Czekam na karty, które należy słać na pw.

Jeden z graczy musi być gońcem.
 

Luk.t

Nowicjusz
Dołączył
10 Czerwiec 2007
Posty
63
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Ja przepraszam bardzo jak taka karta ma mniej więcej wyglądać, na razie napisze tylko historie i mnie i wygląda, a jak poznam szczegóły to resztę.

Imię: Jerdas

Wygląd: 187 cm, włosy sięgające do ramion, czarne, biała tunika z kapturem <z reguły go nie zakłada>, lekko zarysowane mięśnie, wygląda trochę jak biegacz i szermierz, ale jak się na niego patrzy ma się wrażenie, że jest niezwykle szybki.

Historia:
-Jerdasie! miałeś uczyć się a nie ćwiczyć walkę mieczem.
-Dobrze ojcze, ale to nie jest zwykły miecz to rapier, zobacz jaki piękny i szybki, patrz jak można nim walczyć
-Jerdasie! tu nie jestem twoim ojcem tylko nauczycielem, za karę nie posłuszeństwa przepiszesz dwa razy więcej nież masz to w obowiązkach i nie będzie dziś i jutro zajęć praktycznych


-Jerdasie, rozumiem że lubisz pioruny, ale musisz nauczyć się też innych technik magicznych
-Ale...
-Żadne, ale, ćwicz.


-To koniec ojcze odchodzę, mistrz za trzy grosze.
-Ale ty sobie nie poradzisz nic nie umiesz, po za prostą magią i zaklęciami z użyciem piorunów, zostań.
-Nie, potrafię walczyć rapierem i jestem strasznie szybki, po za tym, mam już dość życia z tobą.
 

Vicious

Nowicjusz
Dołączył
6 Wrzesień 2007
Posty
88
Punkty reakcji
0
Miasto
Świata Dysku
Co ma zawierać?
-całą mechanikę (cechy, umiejętności, zdolności)
-historie
-charakter
-jak znaleźliście się w krasnoludzkich kopalniach
-wygląd
i to chyba wszystko.

Historia zrobiona dość oryginalnie ale krótka. Kim jest rodzina Jedrasa itp. Nie wymagam długiej historii ale ta jest za krótka.
jak już pisałem karty słać na pw a nie w temacie.
 

Vicious

Nowicjusz
Dołączył
6 Wrzesień 2007
Posty
88
Punkty reakcji
0
Miasto
Świata Dysku
A oto przykładowa karta.

historia
Hans nie miał za wesołego życia. Urodził się w wiosce pod Midencheimem. Jego ojciec był żołnierzem a matka zielarką. Jak miał 12 lat jego wieś napadli zieloni. On jako jeden z niewielu uciekł na koniu ojca. Koń umarł z wyczerpania podczas ucieczki. A Hans został włóczęgą po roku przygarną i później usynowił go Godfryt de Bule czemu to zrobił nie wiadomo. Hans uczył się rycerskiego rzemiosła. Jego ojciec był samotnikiem takim jak Hans. Jego (Gotfryda) pasją była kryptografia. Hans nigdy za tym nie przepadał. Gotfryt wyruszył na jedną ze swoich wypraw, powiedział że wróci za kilka miesięcy jednak nie wrócił przez rok. W międzyczasie Hans go szukał jednak bez skutku. Po roku wrócił jednak zamiast porozmawiać powiedział, że najpierw musi popracować nad jakimś zwojem i, że porozmawiają rano. Hans poszedł spać. W nocy obudził go dym, posiadłość się paliła. Wziął miecz i pobiegł do pracowni ojca tam zastał go umierającego. ojciec kazał mu uciekać (czy powiedział mi coś jeszcze zależy od MG). Hans niechętnie ale to zrobił. Zrobił godny pochówek dla ojca zakupił odpowiedni sprzęt dał w dzierżawe ziemie i ruszył szukać zemsty. Gdzie teraz się znajduje zależy od scenariusz.

charakter
Hans nie jest zwykle wyniosły w stosunku do innych. Jest samotnikiem nie lubi być w większej grupie niż kilka osób. Chociaż już zabijał w samoobronie to nie lubi zabijać szczególnie niewiast i znajomych.

rasa: człowiek
płeć: mężczyzna
wiek: 20 lat
oczy: niebieskie
włosy: blond
profesja: rycerz
poprzednia profesja: giermek

cechy:
WW 37 +10 47
US 31 +5 36
K 35+5 40
ODP 34+5 39
ZR 32+5 37
INT 33
SW36
OGD 32 +5 37
A 1+1 2
ŻYW 12+2 14
S 4
WT 3
SZ 4
MAG 0
PO 0
PP2

umiejętności:
wiedza (imperium);
zajomośc języka (staroświatowy (rodzinny) i bretoński (Godfryt go nauczył));
plotkowanie;
jeździectwo;
nauka (genealogia/heraldyka);
opieka nad zwierzętami;
przekonywanie;
tresura (psy);
uniki;

zdolności:
broń specjalna (kawaleryjska);
etykieta;
silny cios;
szósty zmysł;
widzenie w ciemności;

inwentarz żywy:
koń z siodłem i uprzężą;
pies bojow;

ekwipunek:
lanca (przy koniu);
miecz (przy prawym boku);
sztylet zdobiony po ojcu (tym drugim) (przy lewym boku);
kolczuga;
przeszywanica;
zbroja kolcza;
zbroja płytowa;
tarcza;
koc;
miska, kubek i sztućce;
9ZK;
smycz zrobiona z łańcucha;

staty psa:
WW 41
US 0
K 32
ODP 38
ZR 30
INT 15
SW 43
OGD 0
A 1
ŻYW 10
S 3
WT 3
SZ 6
MAG 0
PO 0
PP 0

Umiejętności:
Pływanie;
Spostrzegawczość + 20;
Tropienie;

Zdolności:
Broń naturalna;
Silny cios;
Wyostrzone zmysły;
 

Hinata

Nowicjusz
Dołączył
20 Wrzesień 2007
Posty
53
Punkty reakcji
0
Wiek
35
WW 37 +10 47
US 31 +5 36
K 35+5 40
ODP 34+5 39
ZR 32+5 37
INT 33
SW36
OGD 32 +5 37
A 1+1 2
ŻYW 12+2 14
S 4
WT 3
SZ 4
MAG 0
PO 0
PP2

ma się rozumieć po tych plusach że w pełni rozwiniętej profesji podstawowej oczekujesz ?.

niestety możecie grac tylko mężczyznami.

pfff dyskryminacja <_< ale trza się dostosować i zagrać facetem ^_^


jeszcze dziś postaram się podesłać kartę :]
 

Vicious

Nowicjusz
Dołączył
6 Wrzesień 2007
Posty
88
Punkty reakcji
0
Miasto
Świata Dysku
Nie, tylko jedno darmowe rozwinięcie (no chyba, że się postarasz:)), karta jest tak uzupełniona bo poprostu wkleiłem jedną z moich postaci a ona była tak rozwinięta.
Jak chcesz to graj kobietą ale nie wiem co krasnoludy zrobią...
Czekam na kartę.
Po negocjacjach dostał się Jendras, jeszcze jedna karta i gramy (mam nadzieje, że będzie to goniec).
 

Luk.t

Nowicjusz
Dołączył
10 Czerwiec 2007
Posty
63
Punkty reakcji
0
Wiek
34
"Vicious" napisał:
Po negocjacjach dostał się Jendras, jeszcze jedna karta i gramy (mam nadzieje, że będzie to goniec).

A mogę zobaczyć swoją pełną kartę? z tymi wszystkimi numerkami i jestem Jerdas
 

Hinata

Nowicjusz
Dołączył
20 Wrzesień 2007
Posty
53
Punkty reakcji
0
Wiek
35
a to będzię bardziej nastawione na storyline czy rzuty ?.. pozat ym statystyki, ty losujesz czy my sami ?
 

Vicious

Nowicjusz
Dołączył
6 Wrzesień 2007
Posty
88
Punkty reakcji
0
Miasto
Świata Dysku
Sorki Jerdas zmęczony byłem, najpóźniej w weekend dostaniesz kartę.
Z rzutami sami rzucacie, jak wolicie mi mogą byc a może ich nie byc.
 

jacekw1

Nowicjusz
Dołączył
16 Luty 2008
Posty
1
Punkty reakcji
0
Witam jak wyglada taka sesja na forum, itd. chcial bym sie dolaczyc do gry. Jak czesto odbywaja sie sesje itd.
 
Status
Zamknięty.
Do góry