Wampir energetyczny

magdllena

Nowicjusz
Dołączył
29 Wrzesień 2007
Posty
54
Punkty reakcji
1
Wiek
33
Dzień dobry,

bez owijania w bawełnę. Mam w pracy istnego wampira energetycznego, jest wiele typów wampirów, ten jest "OFIARĄ". Ciągłe obarczanie współpracowników swoimi chorobami (hipochondria), problemami, chorobami dzieci, migreny zmęczenie. Nasz wampirek czuje się poszkodowany, że musi TAAAAK ciężko pracować, dlatego w czasie godzin pracy woli się obijać, drzemać, gadać przez telefon.

Jest to dla mnie do zaakceptowania gdyby nie fakt, iż ów wampir zaczął mieć pretensje do mnie, że ja wykonuję swoją pracę, powinnam pić kawę i nic nie robić, bo przez to ona źle wypada w oczach innych współpracownikach.

Unikam dyskusji z nią, ponieważ wiem, że i tak na wszystkie "ale" ona ma argument.

Pytanie:
- Czy ktoś miał kontakt z takim człowiekiem w pracy/ w domu? Jak szybko urwać rozmowe gdy ta zacznie marudzić? Czy nie będzie lepiej jak całkowicie przestanę z nią rozmawiać /wejście na drogę wojenną?/

Pozdrawiam wszystkich:)
 
T

TomaszTomasz

Guest
mgdllena napisał:
- Czy ktoś miał kontakt z takim człowiekiem w pracy/ w domu?
Znam takiego kogoś, wieczne pretensje i narzekania. Mój sposób na niego to nie patrzeć mu w oczy, starać się nie wchodzić w dyskusję aczkolwiek na każde jego wampirze pytania retoryczne przytakiwać, nigdy nie odpowiadać!. Wtedy jak zauważyłem męczy się jakby szybciej, traci wątek, sam sie gubi w swoim świecie i odpuszcza na jakąś chwilę, wtedy mam czas by się przed nim gdzieś schować.
 
K

kate2

Guest
Twoja koleżanka ma ewidentnie jakieś problemy życiowe i ze sobą.Upust temu daje choćby w pracy. Może trzeba Ją uświadomić że nikt Jej przecież siłą w pracy nie trzyma.Niech idzie do domu i się relaksuje...a innym pozwoli robić to co robią....Potem kolejne narzekania i upierdliwości traktowałabym milczeniem i zajęciem się sobą.Dopóki ktoś Jej slucha i wykazuje odruchy zainteresowania Ona będzie kontynuowała gorzkie żale.
 
E

Elen

Guest
mgdllena napisał:
Unikam dyskusji z nią, ponieważ wiem, że i tak na wszystkie "ale" ona ma argument.

Pytanie:
- Czy ktoś miał kontakt z takim człowiekiem w pracy/ w domu? Jak szybko urwać rozmowe gdy ta zacznie marudzić? Czy nie będzie lepiej jak całkowicie przestanę z nią rozmawiać /wejście na drogę wojenną?/

Pozdrawiam wszystkich:)
Unikanie dyskusji i ogolnie tej osoby jak najbardziej ma sens. W ten sposob odcinasz "macki" wampirowi i nie bedzie na Tobie zerowac. Mialam doczynienia z gorszymi typami. :D I nie tylko w realu, bo w necie jest ich multum. Pierwsza zasada- nie daj sie wyprowadzic z rownowagi, Druga- unikaj bliskiego kontaktu. Trzecia- olewaj taka osobe jak sie da. Droge wojenna odradzam, tylko sprawisz jej "posilek" i przyjemnosc. *** Zalezy jakie relacje w pracy was lacza? czy jestescie w jednym pokoju? i czy da sie nie rozmawiac? Ale ucinac zale zawsze warto. A jak Cie zacznie pouczac na temat pracy, to jej powiedz- nie twoja sprawa i zajmij sie swoja, bo ja nie mam czasu na rozmowe. Praca to nie miejsce na wysluchiwanie zalow o chorobach czy osobistych problemach.
 

viola1308

Nowicjusz
Dołączył
2 Maj 2015
Posty
199
Punkty reakcji
25
W każdym srodowisku znajdują się takie osoby, które potrafią tylko narzekać. Niestety. Gorzej jeżeli są w stanie przekonać innych, że nie warto podejmować działań wykraczających poza obowiązki. Wtedy zaczynają sie dziwne 'Jazdy' na tych, którym się chce.
 
E

Elen

Guest
Viola1308 i tu tez masz racje. Warto zaznaczyc, ze nie wszystkie takie zachowania wynikaja z "wampiryzmu" ale... z paskudnego charakteru niektorych wrednych ludzi.
 

magdllena

Nowicjusz
Dołączył
29 Wrzesień 2007
Posty
54
Punkty reakcji
1
Wiek
33
Dziękuję za liczne odpowiedzi:)

Wniosek: Potakiwać, uśmiechać się i robić swoje.

Kate2, ma racje, nikt jej nie trzyma, a ona ciągle mówi, że zmienia prace, bo za TAAK ciężką pracę należą się wyższe zarobki. I powtarza nam to od kiedy się przyjęła:).

Często słyszałam o "wampirach energetycznych", ale nie sądziłam, że ONE TAK działają. Wyciągają z człowieka energię. Po dwóch dniach pracy faktycznie czułam, że mi się udzieliło. Na szczęście zostałam szybko do pionu. Takie wampiry potrafią świetnie manipulować ludźmi..
Pozdrawiam:)
 
K

kate2

Guest
Taki człowiek o ktorym piszesz pełne zaspokojenie poczuje dopiero wówczas gdy uda mu się narzucić komuś swój wewnętrzny świat i go nim zarazić.
Twój wniosek jest jak najbardziej słuszny.Konsekwencji w postępowaniu życzę:)
 
E

Elen

Guest
mgdllena napisał:
Takie wampiry potrafią świetnie manipulować ludźmi..
Tylko wtedy kiedy im na to pozwolisz. Pamietaj- zrywaj kontakt z takimi ludzi, jesli to tylko mozliwe. Nie warto szarpac sobie nerwow i zdrowia na byle kogo.
 

Kathlyn

Nowicjusz
Dołączył
7 Październik 2015
Posty
53
Punkty reakcji
0
Z cała pewnością wampir energetyczny wyczuwa swoją ,,ofiarę". Trzeba okazać siłę nie wdając się w rozmowy z taką osobą nie tylko chodzi o ignorowanie jej, ale i mentalne odcinanie się. Nie jest to łatwo. Sugestię takiego człowieka są bardzo dosadne :(
 

Kaznodzieya

Kaznodzieya
Dołączył
16 Luty 2006
Posty
10 124
Punkty reakcji
98
Guest_Elen_* napisał:
Viola1308 i tu tez masz racje. Warto zaznaczyc, ze nie wszystkie takie zachowania wynikaja z "wampiryzmu" ale... z paskudnego charakteru niektorych wrednych ludzi.

rPKOKO napisał:
dokładnie, zgadzam się z Guest_Elen_*
Podobnie jak nie którzy tutaj nie rozumiem dlaczego podciągać tę osobę pod "wampiryzm energetyczny". Narzekaczy jest pełno tak samo jak leniwców i postaw demotywujących innych.
Jedne cechy charakteru i zachowania oddziałują na innych pozytywnie inne negatywnie. Świat jest pełen negatywów którzy za wszelką cenę (świadomie lub nie) będą ściągać innych swoim zachowaniem i nawykami do dołu.
To po prostu tzw. Negatywy. Trzymaj się z tzw. Pozytywami w życiu a dalej z nimi zajdziesz i w lepszej atmosferze.
 
Do góry