Wakacje w Polsce.

malika

Nowicjusz
Dołączył
27 Listopad 2014
Posty
2
Punkty reakcji
0
Ostatnio byliśmy z Mężem w Szczawnicy w Pieninach-przepiękne miejsce. Idealne na rodzinny wypoczynek, w wakacje zabieramy dzieci ze sobą :)
 

Kamil1908

Nowicjusz
Dołączył
15 Sierpień 2012
Posty
37
Punkty reakcji
0
Byłem w zeszłym roku i tak jak już wspomniałem ponownie się wybieram do Zakopanego, ale nie aby tylko pochodzić po górach, ale również, a może nawet przede wszystkim poszaleć pod opieką instruktorów ze szkolaquadow.pl właśnie na Quadach... Wrażania i buzująca adrenalina.
 

Paulapaula1985

Nowicjusz
Dołączył
6 Marzec 2018
Posty
14
Punkty reakcji
0
My uwielbiamy Kołobrzeg i nie wyobrażamy sobie wakacji bez naszego Kołobrzegu. Jakiś czas temu przeglądałam oferty kwater prywatnych i hoteli i zapragnęliśmy czegoś więcej... Zarezerwowaliśmy pokoje w przepieknym hotelu ms-probiznes.pl i zarezerwowaliśmy apartament De Lux 2. Apartament usytuowany jest na II piętrze, składa się z sypialni, salonu z aneksem kuchennym i jadalnią, przestronnej łazienki, przedpokoju oraz dużej loggy o powierzchni 10m2 wyposażonej w zestaw wypoczynkowy - czego chcieć wiecej.
 

marseilaa

Nowicjusz
Dołączył
15 Marzec 2018
Posty
95
Punkty reakcji
11
Wiek
35
Sopot klimatyczne miasteczko, byłam w Sylwestra i super wrażenia :) teraz będę chyba do Kołobrzegu jechać, byłam tam przejazdem tylko, zastanawiam się czy coś tam jest ciekwego, co warto zwiedzić? W zeszłym roku byłam w Łebie i obowiązkowo ruchome wydmy zwiedzone, pięknie tam :)
 

WujekAlfa

Nowicjusz
Dołączył
4 Lipiec 2017
Posty
176
Punkty reakcji
16
Szczerze mówiąc to w Polsce najbardziej podobają mi się okolice mojego domu rodzinnego - pojezierze Drawskie. Cudowne jeziora, dużo lasów. No ideał po prostu jeśli chodzi o urlop.
Nad morzem dla mnie za dużo ludzi. W górach... w górach trzeba wchodzić pod górę więc też tak średnio :D
 

tami277

Nowicjusz
Dołączył
20 Czerwiec 2017
Posty
12
Punkty reakcji
0
Ja bardzo lubię polskie góry, ale nie miejsca pełne turystów jak Zakopane, gdzie jest tłum, drogo i nie ma jak odetchnąć. Z mojej strony polecam Muszynę - przepiękne okolice i naprawdę jest co robić. Liczne trasy rowerowe i spacerowe, Ogrody Zmysłów, szlak cerkwi łemkowskich. Generalnie miejsca sprzyja wypoczynkowi i oderwaniu się od zgiełku wielkiego miasta. Ja zatrzymywałam się w hotelu Klimek i byłam bardzo zadowolona. Mega!
 

Magdalena787

Nowicjusz
Dołączył
9 Czerwiec 2017
Posty
24
Punkty reakcji
0
Widzę, że tu ktoś wyżej wymieniał Beskid Sądecki, podpisuję się pod tym. Ja z kolei jeżdżę do Krynicy Zdrój, mam sprawdzone apartamenty w Halna Residence blisko wejścia na szlak. Już 2 lata z rzędu tam jeżdżę i się nie nudzę, bo tam się ciągle coś dzieje i jest sporo do zwiedzania w okolicy.
 

kasina_333

Zbanowany
Dołączył
4 Lipiec 2019
Posty
43
Punkty reakcji
1
Za kilka dni wybieram się do Karpacza :) Wyszukałam ładny apartament przez sun&snow, lokalizacja dobra, wszędzie blisko - szlaki, jedzenie... tylko pogoda, żeby dopisała, ale w połowie sierpnia ma myć ładnie :) W zeszłym roku byłam w Ustce i też trafiłam na dobrą ofertę przez ich wyszukiwarkę, więc mogę polecić.
 

Ziutka54

Nowicjusz
Dołączył
2 Sierpień 2019
Posty
9
Punkty reakcji
0
Jeśli chodzi o wycieczki w Polsce to dla mnie najciekawszymi miastami są Gdańsk i Kraków. Dodatkowo mogę wam polecić, jeśli podróżujecie samolotami np. z Krakowa, parkingbalice24.pl ze spokojem możecie zostawić tam samochód i nie martwić się o auto. Zapewniają też bezpłatny transport na lotnisko i odbiór z lotniska. Świetna sprawa i wygoda. Parking jest monitorowany, a usługi świadczone na najwyższym poziomie.
 

tami277

Nowicjusz
Dołączył
20 Czerwiec 2017
Posty
12
Punkty reakcji
0
Jeśli chodzi o wycieczki w Polsce to dla mnie najciekawszymi miastami są Gdańsk i Kraków. Dodatkowo mogę wam polecić, jeśli podróżujecie samolotami np. z Krakowa, parkingbalice24.pl ze spokojem możecie zostawić tam samochód i nie martwić się o auto. Zapewniają też bezpłatny transport na lotnisko i odbiór z lotniska. Świetna sprawa i wygoda. Parking jest monitorowany, a usługi świadczone na najwyższym poziomie.


a z Krakowa można na kilka dni wybrać się w góry np. do Muszyny i pooddychać świeżym powietrzem. Dla fanów aktywnego wypoczynku jest mnóstwo do robienia - liczne trasy wędrówkowe, rowerowe etc. Dla amatorów relaksu polecam z kolei Hotel Klimek SPA z jedynym Aquaparkiem w regionie i fajną ofertą zabiegów na twarz i ciało.
 

opalinka

Nowicjusz
Dołączył
18 Luty 2021
Posty
2
Punkty reakcji
0
W ubiegłym roku sporo podróżowaliśmy po Polsce. Szczerze wszystkim polecam Dolny Śląsk i całe Sudety. 👍 Nieco niedoceniane miejsce, a spotkać tu można prawdziwe perełki. 😍Góry Sowie, kotlina kłodzka, okolice Wałbrzycha – mnóstwo wspaniałych atrakcji. Polecam wypad do Willi Diana, położonej w Stroniu Śląskim – w centrum kotliny kłodzkiej. Oprócz wejścia na Czarną Górę oraz Śnieżnik, zobaczyć tu można twierdzę w Kłodzku, Jaskinię Niedźwiedzią, Wodospad Wilczki czy kopalnie - złota i uranu. Niezależnie od wieku, każdy znajdzie coś dla siebie. Jeśli zaś chodzi o sam pensjonat, to oprócz świetnej lokalizacji, panuje tam wyśmienity klimat. Jest kameralnie a jednocześnie każdy ma swoją przestrzeń. Bardzo duży ogród, można usiąść na leżaku przy strumyku wypić kawkę, czy wieczorem rozpalić ognisko. Dla dzieci w ogrodzie znajduje się plac zabaw, dla starszych boiska do gry w kosza i siatkówkę. 👌Polecam http://diananoclegi.pl/pokoje-czarna-gora-noclegi
 

glowonog

feniks
VIP
Dołączył
14 Maj 2017
Posty
1 863
Punkty reakcji
160
Gdzie Śnieżnik ,a gdzie Góry Sowie? :D Generalnie jako właściciel agro w Sowich, który nigdy się tu nie reklamował mimo wielu lat spędzonych na forum Sowie oczywiście polecam, ale z 2 postami na forumowisku i 2 linkami do tego samego ośrodka Twoja wiarygodność spada do zera. :)
 

glowonog

feniks
VIP
Dołączył
14 Maj 2017
Posty
1 863
Punkty reakcji
160
Uranu czyli Kowary? Krąży taka teoria że niby pierwsza bomba atomowa ZSRR ma pochodzić z uranu wydobytego w Karkonoszach.
Kletno i Marcinków. Kowary to inna lokalizacja.

W Kletnie były największe ilości uranu w przeliczeniu na tonę jeśli chodzi o dłubanie w rudzie, ale samej rudy nie było za wiele (w Kletnie jest wiele wkopów, głównie były to dawne kopalnie fluorytu i ametystów, które Ruscy potem badali pod kątem opłacalności wydobycia, ponieważ rudy fluorytu występują z Uranem). Ta sama sytuacja występowała w Marcinkowie, tylko, że tam pierwotnie wydobywanym pierwiastkiem był ołów.

Duże ilości uranu wydobywano w Kowarach, jak słusznie zauważyłeś.

Tak wygląda żyła fluorytu w Kletnie.
 
Ostatnia edycja:

Kibic Polski

Stały bywalec
Dołączył
18 Kwiecień 2018
Posty
2 274
Punkty reakcji
196
Jestem pantoflarzem więc o Kowarach zadecydowała kobieta. A tak poważnie to bliskość Karpacza.
Przypominam też sobie Western City w tych okolicach a tam trumnę w której zrobiono mi zdjęcie podobnie z celą w areszcie oraz występy gościa z biczem. Ten ostatni biczami przecinał trzymane w ręku przez widza przedmioty z tworzywa poprzedzając to tekstami :Czy Masz taką rękę która jest
Ci...niepotrzebna ..czy też ...to podłub sobie ostatni raz w nosie bo za chwilę nie będziesz miał czym dłubać.
Byłem tam w 2018 r. przypuszczam więc że kopalnia nadal istnieje pytanie tylko czy Western City też.
 

modliszka23

specjalista
Dołączył
22 Kwiecień 2010
Posty
1 167
Punkty reakcji
6
Wiek
36
Miasto
tam gdzie moje miejsce
Ja Wam mogę polecic fajne miejsce na dobry obiadek w Krakowie- CKBrowar. My ostatnio tam byliśmy i naprawdę jest i tanio, ale przede wszystkim smacznie. No i fajny klimacik.
 

pan k

Bywalec
Dołączył
7 Lipiec 2011
Posty
3 423
Punkty reakcji
105
Miasto
Dąbrowa Górnicza
Świętokrzyskie za brak wad gór a
Szczególnie wad Bałtyku.
Normalne ceny i pogoda większość
Przypadków jest ciepło .
Tego regionu warto
Zobaczyć Kielce i posiadają ciekawy
Dworzec pociągowy.
Wrocław za Dworzec a obok
Niego prawdopodobnie dom
Studentów i na tym budynku
Wspaniała grafika i figurki
Krasnoludków.
 

Stalowy

Bywalec
Dołączył
20 Maj 2021
Posty
1 338
Punkty reakcji
80
Wiek
40
Miasto
Tajemnicze miejsce...
Ja to wakacje spędzam w domu. Nie mam z kim gdzieś wyjechać, a samotnie nie lubię za bardzo nigdzie wyjeżdżać.
Poza tym ja w wakacje trochę też mam pracy, ale oczywiście nie codziennie i nie zawsze codziennie. Mam więcej wolnego w okresie wakacji, ale też, poza jakimś zajęciem jeżdżę na pływalnie krytą do innego miasta powiatowego.
 

pan k

Bywalec
Dołączył
7 Lipiec 2011
Posty
3 423
Punkty reakcji
105
Miasto
Dąbrowa Górnicza
Warto też
Zobaczyć miejscowość
Kurnik a tym miejscu
Zamek plus ogrody
A tym miejscu wierzba
Z gruszkami a wadą
Tego zabytku jest
Zakaz filmowania
I robienia zdjęć bez
Opłaty.
Nad Bałtykiem warto
Zobaczyć miejscowość
Rowy i Pobierowo.
 
Do góry