w poszukiwaniu kamery

drimo96

Nowicjusz
Dołączył
20 Grudzień 2010
Posty
37
Punkty reakcji
0
Witam.
Szukam jakiejś dobrej kamery. Cóż... Mój przedział cenowy wynosi do 2.500zł (jednakże jeśli znacie jakąś kamerę w jakiejś cenie 5tys. to również zniosę, najwyżej będę musiał trochę dłużej odkładać :) ).
Do czego potrzebuję kamerę? Otóż interesuję się sztuką operatorską.... mam 16 lat i już chciałbym zacząć zaczynać swoją naukę nagrywając różnego typu filmy. Szczególnie interesuję się nagrywaniem jakiś szczególnych miejsc, filmików z fabułą lub jakiś etiud, reportaży, filmów dokumentalnych. W przyszłości gdybym skończył już tą sztukę operatorską myślę, że chciałbym pracować nad jakimiś filmami fabularnymi, niż pracować w sporcie, albo biegać z kamerą jako dziennikarz
Nie mam pojęcia od czego zacząć. Może napiszę co mi się marzy, aby taka kamera posiadała -
-wygodna
-półprofesjonalna
-marka najlepiej Canon, Sony, Panasonic lub JVC
-taśma cyfrowa/video/dysk twardy
-co do matrycy to marzę o 3CCD
-możliwości takie jak focus, stabilizacja, wejście na mikrofon(audio), USB,

No cóż. Nie wiem czego tu chcieć więcej. Oczywiście nie będzie mnie stać pewnie na coś takiego, ale nadal szukam czegoś, żeby spełniało moje oczekiwania.
Cały czas obserwuje temat więc jak coś to pytajcie, a odpowiem.

PS. Taki offtop. Co lepiej filmuje: lustrzanka vs kamera.
 

fagin

Nowicjusz
Dołączył
9 Grudzień 2009
Posty
184
Punkty reakcji
9
Polecam Ci lustrzankę cyfrową. Ja używam Canona 550D i nie narzekam. Poczytaj o niej trochę w internecie.

A co do pytania w offtopie, to równie dobrze mógłbyś spytać co jeździ szybciej - samochód czy motocykl. Wszystko zależy od konkretnego modelu, no i nie ma co porównywać sprzętu z odległych przedziałów cenowych.
 

drimo96

Nowicjusz
Dołączył
20 Grudzień 2010
Posty
37
Punkty reakcji
0
Polecam Ci lustrzankę cyfrową. Ja używam Canona 550D i nie narzekam. Poczytaj o niej trochę w internecie.

A co do pytania w offtopie, to równie dobrze mógłbyś spytać co jeździ szybciej - samochód czy motocykl. Wszystko zależy od konkretnego modelu, no i nie ma co porównywać sprzętu z odległych przedziałów cenowych.

Czytałem. Interesuje mnie Canon 600d, następca 550d.
Tylko Canon 600d z dobrym obiektywem kosztuje około 3500zł, jest to na prawdę dużo i nie wiem czy jestem w stanie tyle zaryzykować na kupno tego produktu. Boje się, że później okaże się, że nie będzie mi się podobał i będę wolał kamerę.
 

tidzu

Nowicjusz
Dołączył
16 Grudzień 2010
Posty
6
Punkty reakcji
0
Piszesz, że chcesz pracować przy filmach fabularnych. Więc jeżeli wybierzesz lustrzankę do nagrywania filmów będziesz już przyzwyczajony do manualnej pracy (brak automatycznej ostrości, jaką przysłonę ustawić, jaki czas migawki itd.) Na sam początek wystarczy obiektyw 50 f/1.8 i ewentualnie Kit (musi być to ten droższy, ze stabilizacją. te bez są do du..) W sumie wychodzi niecałe 300 zł ponad Twój budżet. Później będziesz mógł dokupić resztę szkieł :)
W sumie, to powinien wystarczyć już 550d, ponieważ części funkcji i tak nie wykożystasz.
 
Do góry