W Polsce podobno trwają zbiórki. Daliście jakąś kasę albo rzeczy dla Ukraińców?

Magalen

Nowicjusz
Dołączył
23 Luty 2022
Posty
17
Punkty reakcji
3
My daliśmy po 20 złotych od osoby. Jesteśmy małoduszni? Jak na bezrobotnych i bezdomnych to chyba nie jest tak najgorzej
🙂
Niby mało ale jak każdy Polak dałby po 20 złotych to zebrałoby się ok.800 milionów. A to już nawet Putin by odczuł
 

Gressil

®
Administrator
Dołączył
17 Kwiecień 2009
Posty
6 075
Punkty reakcji
561
Jeszcze nie, ale jak wrócę do Polski to mam zamiar uda cie do najbliższego ośrodka gdzie mieszkają imigranci, zapytać czego potrzebują i kupić im to czego potrzeba najbardziej. O kwocie nie będę mówił.
 

glowonog

feniks
VIP
Dołączył
14 Maj 2017
Posty
1 863
Punkty reakcji
160
Biedronka zrobiła fajną akcję, mianowicie przy kasie można kliknąć "wsparcie dla Ukrainy" i wpisać dowolną kwotę, o tą kwotę zapłacimy więcej, a całość idzie na wsparcie.
 
S

serwor

Guest
Nie i nie mam zamiaru. Ukraińcy w Polsce mają lepiej niż Polacy.
Bezpłatna służba zdrowia bez płacenia na NFZ, cały socjal 500+ bez płacenia podatków, nezpłatna komunikacja miejska, bezpłatne przejazdy PKP, wszystkie leki z apteki bezpłatne, to jako uchodzcy ale dostają to wszyscy, nawet jak ktoś już jest w Polsce 10 lat.
Do tego ci co pracują legalnie po przepracowaniu w Polsce 1 miesiąca mają prawo do emerytury co najmniej 1338 zł brutto.
Do tego ukraińcy w Polsce płacą połowe podatku jaki płacą Polacy. Co najciekawsze każdy ukrainiec może w Polsce bezpłatnie studiowac i ma praktycznie pierwszenstwo przed Polakami.
W zasadzie Polacy w Polsce są tymi gorszymi w porównaniu do ukraińców.
 

rzokien

Nowicjusz
Dołączył
2 Luty 2011
Posty
62
Punkty reakcji
13
Do pobliskiego ośrodka zawiozłem suchy prowiant za 500zl. Są tam same matki z dziećmi więc myślę, że niedługo znowu coś im podaruję.
 

tommy001

Nowicjusz
Dołączył
14 Lipiec 2012
Posty
109
Punkty reakcji
1
Nie i nie mam zamiaru. Ukraińcy w Polsce mają lepiej niż Polacy.
Bezpłatna służba zdrowia bez płacenia na NFZ, cały socjal 500+ bez płacenia podatków, nezpłatna komunikacja miejska, bezpłatne przejazdy PKP, wszystkie leki z apteki bezpłatne, to jako uchodzcy ale dostają to wszyscy, nawet jak ktoś już jest w Polsce 10 lat.
Do tego ci co pracują legalnie po przepracowaniu w Polsce 1 miesiąca mają prawo do emerytury co najmniej 1338 zł brutto.
Do tego ukraińcy w Polsce płacą połowe podatku jaki płacą Polacy. Co najciekawsze każdy ukrainiec może w Polsce bezpłatnie studiowac i ma praktycznie pierwszenstwo przed Polakami.
W zasadzie Polacy w Polsce są tymi gorszymi w porównaniu do ukraińców.
Naprawdę mają bezpłatne wszystkie leki? Nawet te drogie? Coś mi się nie wydaje... ale skoro nie są im wypłacane zasiłki stałe z MOPS - bo takie coś przysługuje normalnie uchodźcy na powiedzmy rok czy 2 lata.... no to może leki mają za darmo jakieś.... hmmm

Jak jest ze służbą zdrowia https://www.medonet.pl/zdrowie,nowe...armowe-leczenie-i-leki-,artykul,97008808.html

Natomiast część Twojego wpisu uważam za nieprawdę lub wręcz świadome kłamanie np. to: "Do tego ci co pracują legalnie po przepracowaniu w Polsce 1 miesiąca mają prawo do emerytury co najmniej 1338 zł brutto." Hahahaha podaj jakieś wiarygodne źródło tej informacji.

Jak potraficie odnaleźć stronke do sesji sejmiku w waszym województwie to podajcie linka. Tu znalazłem strone świętokrzyskiego sejmiku wojewódzkiego i radni tam mówią troche o organizowaniu pomocy dla Ukrainy, są to kilku godzinne sesje i nieraz jest tak że raz mówią o pomocy dla Ukraińców a raz o sprawach lokalnytch województwa nie związanych z Ukraińcami .....


No i prywatna firma telekomunikacyjna podarowała za darmo smartfony i darmowy internet i rozmowy na miesiac czy jakoś tak https://www.google.com/search?q=smartfony+dla+ukrainy Jak prywatna firma to niech sobie robi co chce bo to nie z kieszeni podatnika idzie.
Wayback Machine

PSG pomaga uchodźcom z Ukrainy https://www.psgaz.pl/aktualnosci/psg-pomaga-uchodzcom-z-ukrainy
Polska Spółka Gazownictwa wspiera akcję pomocy obywatelom Ukrainy. PSG przekaże środki finansowe organizacjom niosącym wsparcie uchodźcom, pomaga w organizacji transportu oraz organizuje zbiórkę darów.
Połączone flagi Polski i Ukrainy i hasło Solidarni z Ukrainą
W obliczu tragedii ukraińskich obywateli szukających schronienia, Polska Spółka Gazownictwa finansowo wesprze przede wszystkim lokalne organizacje niosące pomoc uchodźcom.
Ponadto Polska Spółka Gazownictwa nawiązała współpracę z Caritas Polska. Wspólnie z tą organizacją koordynuje zbiórkę produktów dla osób potrzebujących. W pierwszej kolejności gromadzone są dary dla dzieci z domów dziecka, które zostały przewiezione z Ukrainy i obecnie przebywają w Polsce pod opieką Caritasu.
W PSG trwają również akcje pomocowe zainicjowane przez pracowników, którzy licznie włączyli się w akcję wsparcia uchodźców, m.in. pomagając w zapewnieniu transportu potrzebującym oraz w transporcie darów.
Przypominamy, że więcej informacji dot. pomocy uchodźcom z Ukrainy można znaleźć na stronie: https://pomagamukrainie.gov.pl/
 
Ostatnia edycja:

tommy001

Nowicjusz
Dołączył
14 Lipiec 2012
Posty
109
Punkty reakcji
1
https://www.infor.pl/prawo/pomoc-spoleczna/zasilki/5301056,Zasilek-staly-w-2022-r.html Mogli by dać darmowe leki niepełnosprawnym Polakom którzy z powodu niepełnosprawności nie są w stanie pracować a z uwagi na niesprawiedliwe przepisu o ZUS spora częśc Polaków jest wykluczona z systemu ZUS i nie ma prawa do renty chorobwej z ZUS a tylko może liczyć na MOPS czyli zasiłek stały i ewentualnie zasiłek pielęgnacyjny (ale one sięnie sumują bo ich suma nie może przekroczyć tzw. kryterium dochodowego które obecnie wynosi ~780zł chyba) Z tych pieniędzy muszisz opłacić sobie zakwaterowanie / mieszkanie wukupić żywność i leków za darmo nie masz :( W UK chyba ci z niepełnosprawością i z najniższym dochodem mają darmowe leki ... już nie pamietam jak to dokładnie jest... Generalnie w Polsce jest dyskryminacja ludzi ze względu na chorobe bo pewne leki są refundowane tylko przy określonych chorobach a jak lekarz przepisuje pacjentowi lek który w danej chorobie nie jest refundowany to pacjent płaci 100% różni są lekarze.... przychodzi taki przedstawiciel hanlowy z branży farmaceutycznej i namawia lekarza w różny sposób.... by ordynował drogie leki określonej firmy to ten pojedzie sobie na wczasy ze szkoleniem.... sponsorowanym przez firme farmaceutyczną....ale to inny temat nieco a niechce zbytnio odbiegac od tematu wątku... np. schizofrenicy mają redunfowane wszystki leki od schizofreni nawet te nowe co kosztują np. 1000zł za 1 zastrzyk na miesiac czy 2 tysiace (zalezy od dawki) i schizofrenik nic nie płaci a osoba z depresją czy czymśtam innym nie ma darmowych lekow tylko jak jest nowy lek to nie ma refundacji i musi płacićsłono ... w ogole z tąrefundacjąto też temat szerszy.... Jeszcze żby na tych lekach mógł człowiek pracować bo nie zawsze sie da... to juz pal sześc że drogie np. jakies antydepresanty... np. ludzie płacili po 200-400zł za Wellbutrin (bupropion) miesiecznie bo na 100% bo nie było zamiennikow mimo ze w innych krajach europejskich były tanie zamienniki... ale teraz jużjest za 50złchyba Welbox... niedawno do mnie przyszedl jakis facet i mowil ze nie ma na leki a kardiolog mu przepisał drogi lek https://www.mp.pl/pacjent/leki/lek/87172,Xarelto-20-mg-tabletki-powlekane i on nie jest refundowany przy tej chorobie co mial facet a miał arytmie serca i musi 100% płacić a inni mają refundowany albo za darmo to jak to jest?? Ale i tak chyba ztaniał bo wczesniej to wi3ecej kosztowal. Dyskryminacja ze względu na chorobe? W UK tam wszyscy prawie chyba placa tyle samo za leki nie wazne jaka choroba. Lek to lek. Lekarz przepisuje pacjent zazywa.

500+ dla niepełnosprawnych , czyli świadczenie uzupełniające dla osób niezdolnych do samodzielnej egzystencji to max 500zł a może być i 100zł tylko - bo wysokość świadczenia zależna od dochodu.... Ale to nie jest tak łątwo dostać te pieniądze , trzeba być chyba osoba unieruchomioną / leżącą - tak mówią... Tu przykładowy wyrok sądu w sprawie wniosku o 500+ dla niepełnosprawnych http://orzeczenia.lodz.so.gov.pl/content/$N/152510000004021_VIII_U_001057_2020_Uz_2021-05-07_001 ale są też wyroki gdzie sąd przyznał to świadczenie osobie niepełnosprawnej. Nieraz trzeba przejść całą ścieżkę odwoływania się aż po sąd - ZUS niechce wypłacać tych pieniędzy - różne są choroby różnie ludzie funkcjonują... lub nie funkcjoinują w zyciu... Ehhh:/

To nie zawsze jest tak że jak ktoś nie ma prawa do renty z ZUS to znaczy że całę zycie był obibokiem i to jego wina że sobie nie wypracował renty. Trzeba mieć w ostanicm 10-leciu 5 lat pracy składkowej z opłacanym ZUSEM żeby miec prawo do renty no chyba że człowiek zachoruje w dziecińskie to nie , czasem wystarczy rok pracy czasem 2 , 3 , 4 ,5 lat pracy.... zalezy od wieku danej osoby.... ale np. taki student co studiuował potem szukał pracy i nie mógłznaleśc w końcu znalazł zaczął pracowąc i potrącił go samochód itp i nie zdażył 5 lat pracy mieć to on własnie jest wykluczony z systemu ZUS i prawa do renty brak .... więc tylko prawo do zasiłku stałego z MOPS i ewentualnie sądowanie się z ZUSem o te 500+ .... i ktoś na zasiłku stałym z MOPS nie ma prawa do 13 renty bo w ogole nie ma prawa do renty:/ Nie ma 13stego zasiłku stałego. A znam osobe co ma ponad 2000zł różnych świadczeń bo rente socjalną z ZUS + rente rodzinną oko. 1000zł po zmarłym ojcu - dozywtonią (ojciec płacił składki do KRUS i zmarł gdy syn uczył się w liceum i ten jego syn zachorowal na studiach na chorobe psychiczna ale nie az tak z nim żle...) i jeszcze bierze zasiłek pielegnacyjny i ma za duży dochód i nie skłądał o dodatek kompensacyjny (dodatek ze względu na inflacje do kosztów ogrzewania bo za duzy dochod)... Ale owa osoba w miare funkcjoinuje nie ma fizycznej niepełnosprawnosci tylko sobie dorabia na czarno troche czasem u ksiedza i mu tam nieraz wpadlo kilka stuwek w miesiącu czy na studia sie zapisał kilka razy by brać stypendium dla niepelnosprawnej osoby ale jednak zaburzenie psychidzne mu niepozwolilo zaliczyc calego roku ale znowu sie na studia inne zapisal po jakims czasie i bral stypendium dla nieplenosprawnego, chyba 1000zł miesiecznie osatnio bo wczesnbiuej to jakies 400zl chyba tylko ...

Do renty z ZUS można se dorobić legalnie a do zasiłku z mops nawet 1zł nie można bo jakikolwiek dodatkowy dochod potrącany jest z zasiłku ... bo mops to nie zus. Ale trzeba miec jeszcze to szczeście żeby sięnadawaćdo pracy mimo choroby...

Ludzie mają pozadłużane mieszkania co pewnie prędzej czy później kończy się eksmisją...

Niestety (ze względu na ich dramat) do Polski trafiło już chyba z 2,5 miliona uchodźców - czesc moze pojechała do innych krajow..... to jest to więcej niż dotarło do całej europy w czasie tego nawału emigrantów jako św latach 2015 co było.... dlatego uchodźcy są kwaterowani w hotelach czy jakiś takich ośrodkach wypoczynkowych a i ludzie prywatni też biorą pod swój dach i wtedy im państwo wypłaca pieniadze a uchodźca moze dostaje 200zł miesiecznie na waciki... osobo-doba w takim hotelu (bo też w hotelach czy jakiś letnich ośrodkach wypoczynkowych ich kwaterowali) to ośrodek otrzymuje ~80zł (dziennie) czyli miesięcznie ~2,5 tys złoty na zakwaterowanie uchodźcy... (ale co zrobić jak tyle kosztuje zakwaterowanie w hotelu???) a tam mają wyżywienie zapewnione i nie wiem czy dostaja jeszcze jakieś kieszonkowe niedużę - chyba tak...

Ale pewnie nikt z nich by niechciał nigdy byćzmuszonym do wyjazdu z ukrainy tak jak i osoba chora niepelnosprana niechcialaby zadnych rent chorobowych czy zasiłków tylko chciałaby być zdrowa-- pomijam jakieś patologie że ktośze za łapówke załatwił jakaś grupe itp.
 
Ostatnia edycja:

Saymon

Stały bywalec
Dołączył
24 Sierpień 2007
Posty
1 461
Punkty reakcji
168
Miasto
Polska
Naprawdę mają bezpłatne wszystkie leki? Nawet te drogie? Coś mi się nie wydaje... ale skoro nie są im wypłacane zasiłki stałe z MOPS - bo takie coś przysługuje normalnie uchodźcy na powiedzmy rok czy 2 lata.... no to może leki mają za darmo jakieś.... hmmm
Oczywiscie że mają darmowe leki, na receptach dla ukraińców jest specjalny symbol BW, a co do MOPS to przyslugują im zasiłki. Mają prawo do wszystkiego co mają Polacy plus dodatkowo mają specjalne zasiłki tylko dla nich. Wystarczy poszukać w internecie.
 
Ostatnia edycja:

tommy001

Nowicjusz
Dołączył
14 Lipiec 2012
Posty
109
Punkty reakcji
1
W Polsce to wiem, że było tak i pewnie jest nadal, że trzeba było nazbierać faktur na co najmniej 100zł - faktur na leki czy jakieś środki opatrunkowe itp. (na paragonie nie ma nazwiska kupującego...) i poprosić pracownika socjalnego MOPS o 'specjalny zasiłek celowy' na zakup leków czy zwrot kosztów leczenia. Ale nie zawsze dawali tyle zasiłku na ile wskazywały faktury bo np. dali 150zł a faktur się nazbierało na 250zł. Mogą to być chyba faktury z okresu kilku miesięcy. I to o wszystko trzeba się zawsze prosić i mieć nadzieje że nasze prośby zostaną wysłuchane:) Tak lekką ręką to nie zawsze nam dadzą... Słyszałem też że można dostać ze 100zł czy ile tam teraz, na zakup obuwia zimowego ale najpierw trzeba pokazać fakture że się te buty już kupiło. Czy zasiłek celowy na zakup środków czystości (płyny, proszki do prania , ogólnie jakaś tam chemia itp) - w tym wypadku to chyba nie trzeba mieć faktur bo wiadomo że pranie trzeba robić, że sprzataćw domu też itd. Jak się pobiera zasiłek stały z MOPS to się jest już zweryfikowanym przez MOPS że się ma dochód który nie przekracza progu/kryterium dochodowego - co jest warunkiem do korzystania z różnych form pomocy z MOPS. Żeby o coś wnioskować w MOPS to trzeba w ogóle wiedzieć że coś takiego jest i że można o coś poprosić a nie każdy wie. Ale to jak zawsze w życiu tak jest:) Można usłyszeć, że np. narazie czegoś tam nie dają bo nie ma tyle pieniędzy ale to jak to nie ma pieniedzy? Niech rząd czy bank polski dodrukuje to będą:) Możę inflacja zbytnio się nie powiększy... I jak zawsze, to lepiej złozyć wniosek czy jakieś pismo/podanie o coś tam i rządać odpowiedzi na piśmie a nie na przysłowiową gębę. Urzędnik musi działać na podstawie prawa i przepisów różnych i zawsze podawać jakąś podstawę prawną jak czegoś odmawia albo coś nam przyznaje i urzędnik nie może sobie wymyślać jakiś wewnętrznych przepisów które bybyły sprzeczne z ustawą albo błędnie by ją interpretowały bo tacy urzędnicy nie są od tworzenia prawa.

PS. Pamiętam jak zimą, pod koniec roku 2008 dostałem 200zł mandatu od policji. To się nawet w urzędzie skarbowym (który chciał zciągnąć ze mnie ten mandat) dziwił pracownik że tak wysoki mandat dostałem i facet myślał że to był mandat za jakieś wykroczenie popełnione samochodem (urzędnik skarbowy powiedział mi że przecież samochód pan ma to na mandat pan nie ma? dlaczego pan tego mandatu nie płaci?) Ja mu mówie że ja nie mam samochodu i tylko przechodziłem na czerwonym świetle na skrzyżowaniu późno w nocy zimą , już była północ prawie albo ciut po północy gdzie praktycznie skrzyżowanie było puste .... Akurat nie było widać tego samochodu policyjnego bo drogą którą jechał i zbliżał się do skrzyżowania - to był taki łuk... ale jak zorientowałem się że coś jedzie i że w ogóle to jest policja to się zatrzymałem na wysepce - na środku skrzyżowania. I wtedy mi mandat wlepili i jeszcze powiedzieli że jak dostane mandat to będę miał nauczkę i nie chcili słuchać że ja nie mam pieniedzy bo nie pracuje żeby zapłacić. MIałem nawet takie myśli żeby ucieć przed policją w głąb osiedla mieszkaniowego zeby poprostu mnie "nie okradli na pieniadze" poprzez ten mandat. Później wyczytałem w internecie że jakiś tam komendant wojewodzki wydał polecenie policjantom żeby nie pouczali tylko za każdym razem dawali manaty i to w jak najwyższej kwocie:) To tylko tak pod publiczkę to policja wypuszcza propagandowe filmy w różnych programach takich o pracy policji, np. widziałem jak policjant tylko pouczył pieszego a nie dał mandatu za podobne wykroczenie jak moje a nawet bardziej niebezpieczne. Tyle że w tym policyjnym programie wyemitowanym w telewizji to pieszy w ciągu dnia gdy był bardzo duży ruch na ulicach samochodów wszedł na skrzyżowanie na czerwonym świetle tak że kierowca musiał gwałtownie zachamować żeby nie doszło do wypadku. I kurde mandatu pieszy nie dostał chociażby najniższego tylko pouczenie. A ja co nie spowodowałem żadnego zagrożenia na drodze bo patrzyłem i widziałem że puste skrzyzowanie to dostałem najwyższy mandat. Zatrzymałem się na wysepce i czekałem chwilę ażdojedzie do mnie i pojedzie dalej ten samochód policyjny ale nie pojechali dalej tylko zjechali na pobocze i mnie zawołali. Prosiłem ich żeby mnie tylko pouczyli i nie dawali mandatu że przecież widzą że puste skrzyżowanie jest to jakie niby zagrożenie na drodze spowodowałem? Teraz są różne takie kanały na YT gdzie kierowcy którzy mają kamery w samochodach to pokazują jak nieraz policjanci wyłudzają wręcz mandaty czyli niesłusznie je nakładają na kierowców.
 

tommy001

Nowicjusz
Dołączył
14 Lipiec 2012
Posty
109
Punkty reakcji
1
Oczywiscie że mają darmowe leki, na receptach dla ukraińców jest specjalny symbol BW, a co do MOPS to przyslugują im zasiłki. Mają prawo do wszystkiego co mają Polacy plus dodatkowo mają specjalne zasiłki tylko dla nich. Wystarczy poszukać w internecie.
A to takie świadczenia rodzinne na dzieci to Polacy mieszkający za granicą np. w Angli też biorą i nie potrzebne do tego jest posiadanie angielskiego obywatelstwa. To te różne dyrektywy unijne wymuszają wprowadzanie odpowiednich przepisów prawnych w Polsce. Słyszałęm że ponoć około połowa różnych ustaw i regulacji prawnych jakie są w polskim sejmie przegłosowywane to jest to dostosowywanie polskiego prawa do unijnego.

Te różne 500+ na dzieci to był niezły zamęt bo te przepisy się zmieniały co chwila . Pamiętam jak Roman Giertych zapowiedział że złozy wnioski o 500+ dla swoich chyba trojga dzieci a uzyskane pieniądze przeznaczy na walkę z PiS... To bogaty adwokat a żona chyba też adwokatka .... I jakiś tam poseł nawoływał go żeby zrezygnował z tych dofinansowań na dzieci bo przecież nie jest biedny. Różne były progi dochodowe co do tych świadczeń czy w ogóle nie było progów dochodowych.

Także jak ktoś ukończy 75 lat to ma prawo do zasiłku pielegnacyjnego z MOPS bez skladania żadnych dokumentów świadczących o stanie zdrowia bez komisji lekarskiej. Wyobraźcie sobie ile jest takich bogatych emerytów (dawnych polityków, dawnych wysokich urzędników itp) co kiedyś piastowali różne dyrektorskie itp stanowiska to oni mają prawo dostać 215zł zasiłku pielęgnacyjnego z MOPS bo on nie zalezy od dochodu.... a po ukończeniu 75 lat uznaje sie ze kazdy ma juz gorsze zdrowie i mu sie nalezy mimo że np. startuje w jakich maratonach i biega bo ma dobry stan zdrowia...
 

Saymon

Stały bywalec
Dołączył
24 Sierpień 2007
Posty
1 461
Punkty reakcji
168
Miasto
Polska
To te różne dyrektywy unijne wymuszają wprowadzanie odpowiednich przepisów prawnych w Polsce.
To znaczy ze te dyrektywy obowiązują tylko w Polsce? Bo w innych państwach UE ukraińcy mają prawo tylko do wyżywienia, łóżka w obozie dla uchodzców i podstawowej opieki medycznej. Zresztą w Niemczech były już bunty ukrainskich uchodzców bo byli oni w szoku że Niemcy kazali im sprzątać po sobie i nie dali im mieszkań tylko trzymali w obozach dla uchodzców.
Te różne 500+ na dzieci to był niezły zamęt bo te przepisy się zmieniały co chwila .
Ale z jakich powodów wprowadzono 500+? Ja słyszałem że powodem było zwiększenie populacji Polaków. Aby rodzili się Polacy. Wygląda że dla PiSu tak naprawdę Polacy są obojętni, co najwyżej mają pracować na ukraińców.
 

tommy001

Nowicjusz
Dołączył
14 Lipiec 2012
Posty
109
Punkty reakcji
1
Bo to się ostatnio pozmieniało chyba że te świadczenia na dzieci ma ZUS wypłacać a nie MOPS. Wcześniej MOPSy to wypłacały a teraz ZUS ma to robić.

Ja tak tylko ogólnie napisałem o prawie unijnym i polskim że polskie prawo musi adoptować unijne regulacje do swojego prawodawstwa a nie o ukraińcach akurat w tej kwesti...

Społeczeństwo się starzeje to pootwierali granice unijne dla emigrantów z całego świata żeby pracowali ...
Możę zasoby mieszkaniowe się już wyczerpały przez lata w których napływali emigranci do europy i brakuje mieszkań socjalnych...

Do Polski w ciągu kilku ostatnich tygodni napłyneło tak dużo emigrantów że .... W polsce to tych mieszkań socjalnych nigdy nie zbywało.... a wręcz brakowało. U mnie w małej mieścinie to Polacy od lat mieszkają w slamsach gdzie warunki mieszkaniowe są .....

Są też darmowe obiady finansowane przez MOPSy jeśli ma się nie za duży dochód , próg dochodowy jest większy niż kryterium dochodowe dla zasiłku stałego .. obiady od poniedzialku do piątku i czesto za wyjątkiem dni świątecznych wolnych od pracy, ale z tymi obiadami różnie bywa, raz lepszy obiad a raz gorszy - bo może kucharki kradną jedzenie??? Było kilka takich programów w telewizji o kucharkach co wynosiły jedzenie ze stołówek np. szkolnych ....
to może te co gotują dla mopsów też kradną?

Pamiętam że u mnie w mieście to kiedyś przez prawie 2 lata ani razu nie było ryby na drugie danie. Często jest sos pieczarkowy do kaszy a pieczarek tyle że może skrojona jedna pieczarka na osobe, albo pyzy z ziemniaków i mąki polane tłuszczem. Albo zupa pieczarkowa jednego dnia a drugiego dnia sos pieczarkowy do kaszy... Mięso też bywa ale mam wrażeni ze pewna stołówka nie gotuje tak dobrych obiadów jakby mogła... a kuzyn raz mi mówił że widział jak kucharki wychodziły po pracy do domu to niosły jakieś duże torby czy reklamówki ... Wiem że nieraz się ludzie buntowali co do tych obiadów to się nieco potem poprawiły ale....

I teraz w tym roku to paczki żywnościowe były mizerne, takie paczki z produktami zywnościowymi ale to też takie paczki są jak od dziadka mroza a nie świętego mikołaja ;) Wartośc takiej paczki to około 50zł jak kiedyś oszacowałem, 2 razy w roku .... https://www.facebook.com/Ostrowiec.PKPS/ Jak się pomylili to dali ze 2 mleka w kartonie albo kilka paczek żółtego sera - no różnie bywa z tymi paczkami... Warto myślę monitorować czy nie dochodzi do różnyuch nieprawidłowości w takich miejscach bo zawsze znajdzie się ktoś nieuczciwy ...

Z mOPSU jest też taka pomoc nie finansowa jak włąsnie obiady czy jakaś pomoc rzeczowa, żywnosciowa.

 
Ostatnia edycja:

macfanpl

Nowicjusz
Dołączył
20 Październik 2018
Posty
46
Punkty reakcji
3
AAAA marzenia.

Żeby te zbiórki szły faktycznie na pomoc Ukrainie w relacji 1:1 to by było ok. Z kolegami uruchomiliśmy DIK gdzie każdy mógł za darmo zapoznać się z dikna tych zje*anych prezesików. I co? Ten zje* NASK zdjął nam SIP.

W tym kraju oddolna inicjatywa która zagraża nieczystym interesaom / je demaskuje tych skur***li prezesików nie ma sensu bo i taK zostanie zdjęta.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

glowonog

feniks
VIP
Dołączył
14 Maj 2017
Posty
1 863
Punkty reakcji
160
Mi się nie podoba pomysł by Ukraincy nie płacili podatków dochodowych przez 4 lata. PiS doprowadzi do dużych napięć społecznych przez te przesadne ustępstwa. To się skończy źle.
 

MarasDH

Stary wyga
Dołączył
25 Lipiec 2006
Posty
551
Punkty reakcji
4
Wiek
39
Miasto
Szczecin
Mnie też to s
Mi się nie podoba pomysł by Ukraincy nie płacili podatków dochodowych przez 4 lata. PiS doprowadzi do dużych napięć społecznych przez te przesadne ustępstwa.
Mnie też to się nie podoba, u nas jeszcze nadają Ukraińcom numery PESEL. Jak dla mnie to nie jest pomoc uchodźcom, tylko zaplanowana akcja przesiedleńcza. Zresztą u nas w mieście jest ich już 40 tys. Widzę jakimi autami jeżdżą i jak chodzą ubrani. Tu wcale biedni ludzie nie przyjechali. Jak się powinno pomagać uchodźcom, mówią o tym odpowiednie przepisy. Jakoś rząd jak ogłosił pandemię korony, to potrafili w moment zbudować szpitale Covidowe, ale obozy dla uchodźców to już problem.
 

Saymon

Stały bywalec
Dołączył
24 Sierpień 2007
Posty
1 461
Punkty reakcji
168
Miasto
Polska
akoś rząd jak ogłosił pandemię korony, to potrafili w moment zbudować szpitale Covidowe, ale obozy dla uchodźców to już problem.
Obozy obrażają ukraińców oni chcą mieszkań. Obozy są dla biedaków. W Niemczech gdzie ukraińców dają własnie do takich obozów było już kilka buntów w tych obozach bo Niemcy stali się bezczelni i kazali ukraińcom sprzątać po sobie ! No i jedzenie było złe wyobrażcie sobie że Niemcy na sniadania i kolację dawali tam kanapki!? A prawdziwy ukrainiec je tylko gryczkę! To znaczy kaszę. Kto normalny je na śniadanie kanapki?
 

Gressil

®
Administrator
Dołączył
17 Kwiecień 2009
Posty
6 075
Punkty reakcji
561
Obozy obrażają ukraińców oni chcą mieszkań. Obozy są dla biedaków. W Niemczech gdzie ukraińców dają własnie do takich obozów było już kilka buntów w tych obozach bo Niemcy stali się bezczelni i kazali ukraińcom sprzątać po sobie ! No i jedzenie było złe wyobrażcie sobie że Niemcy na sniadania i kolację dawali tam kanapki!? A prawdziwy ukrainiec je tylko gryczkę! To znaczy kaszę. Kto normalny je na śniadanie kanapki?
Masz jakieś źrodła potwierdzające to co piszesz? Możesz je tu przedstawić?
 

Saymon

Stały bywalec
Dołączył
24 Sierpień 2007
Posty
1 461
Punkty reakcji
168
Miasto
Polska
Masz jakieś źrodła potwierdzające to co piszesz? Możesz je tu przedstawić?
Dałem film ukrainki która w Szwajcari jest oburzona że nie dali jej mieszkania a każą mieszkać w obozie dla uchodzców? Jakie chcesz inne dowody?
Mam dać dokumenty z podpisami ukrainskich uchodzców? Napisz dokładnie ale z tym mogą być problemy.
Ale ona mówi po rosyjsku, znasz ten język? No widzisz to problem.

Ukrainka pokazuje sale obozu dla uchodzców w Szwajcari i mówi że miało być mieszkanie a Szwajcarzy wtrącili ją i jej rodzinę do obozu.
Jej film ma tytuł ....... mieszkania dla uchodzców....... i jest oburzony na warunki jakie mają ukraińscy uchodzcy w Szwajcarii.
Miały być mieszkania domy a Szwajcarzy dają miejsca w bunkrze jak mówi.
Wyjechała oburzona ze Szwajcari do Francji i znów wtopa. Jechała pociągiem przyszedł kontroler ona pokazała paszport ukrainski i..... dostała karę 60 euro za brak biletu! Wyobrazcie sobie że w Francji ukraincy muszą placić za bilety kolejowe!?
No i niestety znów obóz, nie ma mieszkań, domów dla ukraińców i ukraińcy muszą stać w kolejkach po jedzenie! A te jedzenie......
A tutaj ukrainiec w swoim filmie mówi że Niemcy zrobili obóz koncentracyjny dla uchodzców ukrainskich Każą im mieszkać w sali gimnastycznej.. Każą im sprzątać po sobie a uchodzcy muszą mieszkać w boksach i nie dostali mieszkań.
 
Ostatnia edycja:

tommy001

Nowicjusz
Dołączył
14 Lipiec 2012
Posty
109
Punkty reakcji
1
Wołodymr Żełeński i jegoi żona biegle mówią po rosyjsku a nawet znają język rosyjski lepiej od ukraińskiego. Czytałem to w zagranicznych wiarygodnych mediach. Czytałem, że obecny prezydent Ukrainy pobierał ileś lat temu lekcje ukraińskiego bo nie posługiwał się nim tak biegle jak rosyjskim. Dużo Ukraińców zna lepiej rosyjski niż ukraiński. Nie wiem czy są tacy ukraińcy co nie znają rosyjskiego.


No przecież rząd polski wypłaca 80zł dziennie na uchodźce na pokrycie utrzymania. I nagle ktoś zbiera jeszcze pieniądze? Hmmm.... Myślę że za takie pieniądze co rząd daje (o ile daje) to można jeszcze sporo odłozyć. "(...) mama z maluszkiem wróciła na Ukrainę opiekować się mężem który został postrzelony (...)"

ps. Kiedyś na zrzutka.pl Piłkarz Robert Lewandowski wpłacił pieniądze na chore dziecko a potem sięokazało że to dziecko to nie istnieje i potem organizator zbiórki przepraszał i oddał pieniądze. Wpłaciły też inne znany osoby. https://www.wprost.pl/zycie/1006465...-dziecko-lewandowscy-wydali-oswiadczenie.html


08.04.2015 3100 zł na dziecko w rodzinie zastępczej https://www.miastopociech.pl/aktualnosci/3100-zl-na-dziecko-w-rodzinie-zastepczej
 
Ostatnia edycja:
Do góry